Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
pr_clanek
3. únor 2021
74 

3 tipy na lámavé nehty: Zkuste bylinky a jiný způsob péče

Třepivé a lámavé nehty nejsou něco ani trochu pěkného. Pokud ale nad nimi budete pouze lámat rukama, nic se v budoucnosti nezmění. Proto vám dnes dáme návod, který pomůže na lámavé nehty jedna dvě!

Nehty jsou naše vizitka. Proto neváháme utratit spoustu peněz za jejich profesionální úpravu. Ovšem, tento trend jednoho dne přejde a vám zůstanou poničené přírodní nehty, které vás budou trápit svou slabostí a lámáním.

Než abyste je zbytečně zakrývala a tím pádem je ještě více ničila, osvojte si správnou rutinu, která vám objasní jak na lámavé nehty

Co způsobuje lámání nehtů

Nehty jsou tvořené látkou zvanou keratin. Ta jim propůjčuje jednolitost a celistvost. A v neposlední řadě také sílu a pružnost. Vlivem špatné péče, věku nebo nemoci však může docházet (a také často dochází) k jeho narušení, což vede právě k problémům s lámavými a třepivými nehty.

Abyste měly trochu lepší představu, prozradíme vám, že za neuspokojivým stavem vašich nehtů může být kromě nedostatku železa také neodhalené onemocnění štítné žlázy. Proto by vaše první kroky měly vést k vašemu lékaři, který určí, zda máte nějaký vážnější zdravotní problém, který by bylo nutné léčit. (Ženy trpí nedostatkem železa kvůli menstruačnímu krvácení. Stejně tak u nich existuje větší riziko nesprávného fungování štítné žlázy.)

Jak předcházet třepení nehtů

Problémům s třepením a lámáním nehtů lze předcházet tak, že se budete v první řadě snažit je příliš nenamáhat. To znamená, že se budete snažit vyvarovat všech úrazů, jako je například přivření prstu do dveří a podobně. Nehet může tímto způsobem získat trauma a bude růst nějakou dobu, nebo trvale poškozený.

Také je důležité dávat pozor na to, aby se na nehtech neukázala plíseň. To znamená, že byste měly udržovat dobrou úroveň hygieny a dávat pozor na to, aby nehty nebyly vystavené nadměrné vlhkosti. (To je hlavně případ nohou.)

3 tipy, jak zastavit lámání nehtů

Nepodceňujte sílu správné péče

Celkovou změnu můžete nastartovat tím, že začnete trochu více dbát na to, aby byly vaše ruce v pohodě. Často na to zapomínáme, ale nedělá jim dobře studené a vlhké prostředí. Proto v zimě noste teplé rukavice. Na nehty má jednoznačně vliv i působení chemie. Proto používejte rukavice i při úklidu, při práci na zahradě či během ručního umývání nádobí.

Aby nedocházelo k vysušování rukou a nehtového lůžka, mějte vždy po ruce hydratační krém a vyživující olejíček na nehty. (Obvykle obsahuje vitamín E.)

Hlavně přirozeně

Mnoho žen dnes podléhá trendu, který velí nosit umělé nehty. Kromě toho, že je to finančně nákladné to není ani zdravé. Manikérky (a zvlášť ty neověřené) mohou pracovat s nedostatečně vydezinfikovaný nástroji. Takže vám mohou na nehty zanést infekci.

Nehtům nedělají dobře ani lepidla a různá tvrzení pod UV lampou. Vůbec nemluvíme o tom, že dlouhý dráp nepřirozeného tvaru je velmi lehké ulomit, nebo úplně ztratit. A spolu s ním se může ulomit, nebo poškodit váš přírodní nehet.

Z toho důvodu jednoznačně preferujte nošení svých vlastních nehtů. Ty by měly být pravidelně zastřihované do rovného, nebo obloukovitého tvaru. (V případě, že se vám udělal zoubek můžete okraj nehtu jemně zarovnat pilníkem.) Aby se nehet nelámal a vypadal pěstěně, nalakujte ho zpevňujícím bezbarvým lakem.

Vitamíny na lámavé nehty

Vnější péče nikdy nemůže úplně zastínit tu, kterou dáme tělu zevnitř. Proto bychom měly dát šanci vitamínům a bylinkám. Ve vaší stravě by měly být vitamíny skupiny B (a především biotin), vitamín E, vitamín C, vitamín A a železo. Dobrý vliv na vzhled a zdraví nehtů má pak také přeslička rolní a komplex z pivovarských kvasnic.

Samozřejmě, většinu těchto látek najdete ve své běžné denní stravě. Vyzkoušejte ale i dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na nehty, které prospějí i vašim vlasům a kůži. Nic totiž nemůže nahradit vaši přirozenou krásu.


Zdroje informací:

https://www.idnes.cz/jenprozeny/krasa-moda/nehty-zdravi-nemoc.A200610_162544_jpz-krasa-moda_abr

https://www.jakbytfit.cz/krasa/nehty/

Začni psát komentář...

Odešli