Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
pr_clanek
19. lis 2021
24 

5 kroků, jak zhubnout po porodu a neohrozit miminko

Naprostou většinu čerstvých maminek trápí kila, která nabrala v těhotenství. Část kil zmizí s porodem, ale zbytek se většinou urputně drží. Máme pro vás dobrou zprávu, hubnout můžete začít už po šestinedělí. A vůbec tím neohrozíte vaše miminko. Chce to jen opatrný přístup a kila zmizí.

Zázračné kojení

To, že kojení prospívá miminku, je jasné. Víte, že je prospěšné i pro vás? Tvorba mléka si žádá hodně energie. Odborníci tvrdí, že pokud jste v těhotenství nepřibrala zbytečně hodně, zbaví vás kil kojení

Ke cvičení se vracejte pomalu, raději choďte na procházky

Porod je náročný a na ženě nechá mnoho stop. Než se vše zahojí, vracejte se raději k cvičení velmi zvolna. Opakem jsou procházky s kočárkem. Dopřejte si dlouhé výpravy, při kterých miminko krásně spí, vy si vyčistíte hlavu a pomůžete hubnutí.

Pitný režim je základ

Bez dostatečného přísunu vhodných tekutin to nepůjde. Nejdůležitější je čistá voda. Dostatek tekutin je důležitý pro tvorbu mateřského mléka. Je ale nezbytný i pro hubnoucí proces. 

Zdravý jídelníček je nezbytný, pozor na sladkosti

Bez zdravého jídelníčku to nepůjde. Vaše strava by po porodu měla být vyvážená. Jídla musíte mít dostatek. Zásadní je jíst 5x denně. Pozor si dejte především na prázdné kalorie a rychlé zahánění hladu či únavy sladkostmi.

Nestíháte? Sáhněte po zdravých svačinkách a jídlech

Skvělým pomocníkem pro zaneprázdněné maminky jsou proteinové tyčinky. Ty se hodí i na výpravách s kočárkem. Pokud zvažujete využívat i doma hotové obědy, poohlédněte se po vyvážené stravě, která doplní potřebnou energii, ale zbytečně tělo nezatíží. 

TIP: Vyzkoušejte malý trik. Skvělé zdravé polévky, které stačí jen zalít, a během tří minutek máte na stole plnohodnotné a zdravé jídlo. 

Při hubnutí po porodu je nejdůležitější nespěchat. Není kam, teď je to čas pro vás a vaše miminko. S rozumným přístupem kila dolů půjdou.

Jak by vůbec mohlo hubnutí ohrozit dítě, které už je z matky venku?🤣🙈 Jakože by byla z hladu nervní a mohla by ho třeba zabít?🤣🤣

19. lis 2021

Začni psát komentář...

Odešli