Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
pr_clanek
17. únor 2021
63 

Dlouhodobá podpora imunity? Víme jak na to!

Oslabená imunita je velký problém. Kvůli ní zůstáváte doma se svými malými dětmi, nebo samy ulehnete do postele a přijdete o část peněz ze své práce. A to je samozřejmě nepříjemné. Z toho důvodu jsme si pro vás připravili článek, ve kterém se dozvíte, jak posílit imunitu, tak, aby už si na vás žádná nemoc netroufla.

Zima je velmi náročné období. Venku je temno, větrno a chladno. A vy, celé rozlámané, musíte brzo ráno vstávat a jít do práce, kde budete v kontaktu s nachlazenými kolegy, nebo s jinak nemocnými lidmi. Pak už stačí být jen dlouhodobě ve stresu, nebo si jednou zapomenout umýt ruce a neštěstí je na světě.

Aby se zbytečně nesnižovala kvalita vašeho života a byly jste stále v dobré kondici, začtěte se do následujících několika odstavců, které vás informují o tom, co vše pro sebe a své zdraví můžete udělat.

Příznaky oslabené imunity

Oslabená imunita se většinou přihlásí o slovo tím, že jsme více nemocné. Kromě nachlazení nás může trápit třeba zápal plic. V neposlední řadě to může mít vliv i na další věci, které s tím nemusí na první pohled souviset. Můžeme trpět třeba kožními vyrážkami a ekzémy, nebo problémy, které souvisejí se stavem dutiny ústní. Jasným ukazatelem nestandardně fungující imunity jsou pak autoimunitní choroby a poruchy.

Podpora imunity přírodní cestou

Existuje několik změn životního stylu, které na vás budou mít jednoznačně pozitivní vliv. Přitom vás mnoho z nich nebude nic stát. Proto byste s nimi měly začít co nejdříve to jde. 

Primárně vám pomůže:

  • Kvalitní a hlavně dostatečný pitný režim (voda, čaje…)
  • Spánek (7-8 hodin denně)
  • Vyšší podíl rostlinné stravy v jídelníčku (ovoce, zelenina, luštěniny…)
  • Užívání zdravých tuků a olejů 
  • Konzumace fermentovaných a kvašených potravin
  • Pravidelný pohyb
  • Meditace

Rozhodně pro vás bude dobré i to, když se rozhodnete zatočit se svým zlozvykem, kterým je mlsání slaných a sladkých pochutin. Ne, že byste se jich musela vzdát úplně. Je ale hodně důležité, abyste si je dopřávala jen občasně a s mírou. To samé platí i s alkoholem a s cigaretami. Samozřejmě by bylo lepší, kdybyste se těchto hříchů nedopouštěla vůbec, ale pokud to jinak nejde, i snížení spotřeby vám může viditelně prospět. 

Vitamíny na imunitu

Aby mohla imunita optimálně fungovat, potřebuje od vás pravidelnou dávku vitamínů, stopových prvků a minerálních látek. Asi nejdůležitější je pro vaše tělo vitamín C, který se nachází v citrusovém ovoci. V poslední době se hovoří i o užitečnosti vitamínu D, který primárně získáváme ze slunečního záření. Dívejte se ale i po zinku, o kterém se zjistilo, že má pozitivní vliv na nachlazení.

Bylinky na imunitu

Naše maminky a babičky se při léčbě nachlazení spoléhaly na léčivé bylinky. A stejně můžeme postupovat i my. Pokud vás začne škrábat v krku, nebo se chcete vyhnout sezónní rýmě a nachlazení, vsaďte na echinaceu, rakytník, zázvor, ženšen a šípek. Některé z těchto bylin obsahují antioxidanty, jiné zase vysokou dávku vitamínu C a vitamínu E. Což je přesně to, co je pro silnou obranyschopnost potřeba.

Babské rady na posílení imunity

Byla by chyba si myslet, že je to všechno, co vám můžeme v tomto článku předat. Máme totiž v rukávu ještě několik es, která vás mohou dlouhodobě posílit. Je ale otázka, zda si na všechny z nich troufnete.

Pokud chcete, vyzkoušejte:

  • Otužování
  • Pravidelný pohyb venku, během kterého se nebudete bát trochu ušpinit (vystavení se běžné špíně udržuje náš imunitní systém permanentně ve střehu)
  • Smích a provozování činností, které vám dělají radost

Také nezapomeňte na preventivní dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu imunity, které vám nabídnou kompletní spektrum výše uvedených látek. Protože si za svou těžkou dřinu zasloužíte to nejlepší.


Informace byly čerpány z:

https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/sportovani-a-imunita.A201127_132412_zdravi_pet
https://www.hlidejsizdravi.cz/zdravi-a-krasa/jak-posilit-imunitu/
https://www.zivotzeny.cz/zdravi/imunita-je-v-ohrozeni-celorocne-proc/

Začni psát komentář...

Odešli