pr_clanek
23. lis 2020
793 

Jak to sama zvládnu? Neplánovaně těhotným pomáhá Poradna Na počátku

Nejistota. Strach z budoucnosti. Samota. Také tyto pocity mohou provázet začátek těhotenství, pokud žena přišla do jiného stavu neplánovaně, ztratila podporu svých nejbližších nebo si nedokáže představit, jak to s dítětem všechno sama zvládne.

Příběhy, které slýchávají pracovnice v Poradně Na počátku, jsou různorodé. Týkají se hledání bydlení, nedostatku peněz nebo chybějící podpory ze strany nejbližších. V poradně si mohou ženy promluvit o svých problémech, zvážit všechny své možnosti, zeptat se na to, co je zajímá, případně dostat materiální pomoc. „Tempo rozhovoru i témata si volí sama klientka. Chceme s ní mluvit o tom, co právě ona v danou chvíli považuje za nejdůležitější,“ říká vedoucí Poradny Na počátku Jitka Došlová.

Věděla už dopředu, co by jí kamarádky poradily

Jednou do Poradny Na počátku zatelefonovala žena, která právě zjistila, že je počtvrté těhotná. Situace ji zaskočila a nebyla si jistá, jestli si miminko nechá. Tato žena měla kolem sebe dobré kamarádky, na které se mohla spolehnout. Už dopředu však tušila, co by jí poradily. Ona si ale chtěla nechat všechny možnosti ještě otevřené. „Někdy potřebujeme někomu říct nahlas, co nosíme v srdci nebo mysli, bez toho, aby naše myšlenky nějak posuzoval nebo za nás hned hledal řešení,“ shrnuje své zkušenosti vedoucí poradny.

Sleduj náš Facebook a Instagram

Pomoci může i správná informace

Kromě klidného a bezpečného prostoru pro zvážení všech pro a proti mají ženy možnost se také zeptat na cokoliv, co je zajímá. Vše se odvíjí od očekávání klientky. V těžkých chvílích často pomůže správná informace nebo konkrétní a rychlá pomoc. Rozhovory se týkají například systému zdravotního a sociálního pojištění, fungování dobročinných nadací nebo azylových domů. „Ženy často trápí, jak zajistí pro sebe a své děti základní věci – střechu nad hlavou, jídlo, oblečení nebo bezpečné místo pro rodinu. Pokud má žena zájem, můžeme jí a jejím dětem nabídnout bydlení v azylových domech, které organizace Na počátku také provozuje,“ přibližuje Jitka Došlová.

Kontakty

Poradnu Na počátku můžete kontaktovat několika způsoby:
Telefon: 774 440 821
E-mail: poradna@napocatku.cz
Web: www.napocatku.cz
Sociální sítě: www.facebook.com/NaPocatku1994
www.instagram.com/na_pocatku

To je focene primo pred nasim domen

24. lis 2020

Super organizace, znám ji něco přes rok a hodně jim fandím

24. lis 2020

Začni psát komentář...

Odešli