Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
pr_clanek
25. čer 2021
219 

Na tábor s kufrem, z tábora jen s igelitkou

Blíží se prázdniny a s nimi také čas táborů. Pokud jste přihlásili dítě na nějaký ten tábor, pravděbodobně teď řešíte, co všechno je třeba ještě zařídit, co zabalit s sebou, co dokoupit a do čeho zabalit. Každý tábor je jiný a proto i každé balení na tábor je jiné. Dali jsme však dohromady seznam univerzálních věcí, které by dítě nemělo zapomenout.

razitko-a-samolepky-na-obleceni-a-veci

Co zabalit s sebou na tábor

V první řadě je třeba zabalit hygienické potřeby (kartáček, pastu, hřeben…) a ručník. V deštivém počasí se bude hodit pláštěnka a holinky, během slunečných dní zase krém na opalování a nejen  večer repelent. Jelikož se dítě bude pohybovat v přírodě, doporučujeme jednoduché, pohodlné a kombinovatelné oblečení  - bundu, teplý svetr, tepláky, ponožky, spodní prádlo, plavky, oblečení na spaní, vyšší pevné boty, tenisky a sandály. Na bojovkách využije baterku, na výletech batůžek, láhev na pití a slušnější oblečení. Rozhodně bychom neměli zapomenout na kapesné a pokud očekáváte zprávy z tábora, tak i pohledy nebo dopisní papíry a známky. Nedoporučují se brát s sebou šperky, hodinky, elektronika atd. Ideální je  věci zabalit do kufru, jelikož se v něm lépe udržuje pořádek a vejde se pod postel. 

Osvědčilo se nám nechat starší děti zabalit věci samostatně. Nechte je, ať si sami uvědomí, co potřebují a kam si věci dávají. Pokud jim sbalíte sami bez jejich přítomnosti, velmi lehce se stane, že řadu věcí na táboře vůbec nepoužijí, protože ani nebudou vědět, že je s sebou mají. Především u menších dětí doporučujeme,   aby děti měly všechny věci označené. Mohli byste totiž najít v kufru po příjezdu domů o tři čísla menší oblečení spolubydlící Aničky z nižšího oddílu, v horším případě přiveze dítko oblečení svoje, za to však v množství, které by se místo kufru pohodlně vešlo do igelitky. Označením oblečení se zamezí ztrátám a popletení majitelů a odpadají dohady čí je co.

Snadné označení dětských věcí

Jak ale označit všechny věci, aby s tím člověk nestrávil dlouhé hodiny? Zvlášť pokud nemáte jen jedno dítě, ale vypravujete na tábor například hned děti dvě?  

Dodnes si vzpomínám jak nám s bráchou maminka zdlouhavě po večerech vyšívala jméno na každičký kousek oblečení včetně ručníků a ponožek.  To však již nyní není potřeba. 

Česká společnost Clotino má pro maminky jednoduché řešení, které jim ušetří spoustu času a zdlouhavé práce -  razítko na oblečení  a samolepky pro jednoduché označení dětských věcí. Konec konců razítkem a samolepkami si děti své věci mohou označit i samy. 

razitko-a-samolepky-na-obleceni-a-veci

Užitečné a krásné

Inkoust razítka je speciálně certifikovaný pro styk s kůží, je tedy zdravotně nezávadný a na oblečení je odolný. Vydrží mnoho vyprání i sušení. A když se opere, jednoduše oblečení označíte razítkem znovu. Spolu s razítkem dostanete zdarma i náhradní inkoust, který vám tak vydrží až šest tisíc obtisků. 

razitko-a-samolepky-na-obleceni-a-veci

Samolepky jsou velmi tenké, silně lepí, mají krásný design a jsou určeny do pračky i sušičky. Tam kde se nedá použít razítko, samolepky ho plnohodnotně zastoupí. Je možné je použít téměř na cokoliv – cedulky oblečení, boty, kufr ale i na penál, tašku do školy, pastelky, hračky, lahev na pití, krabičku na svačinu atd. Vždyť záměna či ztráta oblečení se netýká jen táborů. Cizí oblečení si děti mohou přinést i ze školy, školky, kurzů či nejrůznějších kroužků. 

razitko-a-samolepky-na-obleceni-a-veci

Zjednodušte si život!

A jak na to? Na stránce Clotino.com  si vyberte motiv a napište jméno, které chcete použít na razítko a samolepky. Usnadněte si označování věcí ZDE!

Začni psát komentář...

Odešli