pr_clanek
15. dub 2024
406 

Pečujte co nejlépe o pokožku našich nejmenších

Pokožka našich dětí potřebuje vysoce citlivou péči. Každé malé miminko, batole, ale i dítě do 6 let potřebuje unikátní péči. Dětskou pokožku je nutno cíleně bránit před ztrátou vlhkosti i před vnějšími vlivy. Na co si dát největší pozor a na co se zaměřit?

Ideální jsou hypoalergenní přípravky 

Ať už Vaše děťátko trpí, či netrpí na zarudnutí kůže, vyrážky a ekzémy, myslete na to, že dětská pokožka je opravdu citlivá a vyžaduje zvýšenou pozornost a péči. Při koupi volte hypoalergenní přípravky bez různých složek dráždících pokožku. Už naše babičky se spoléhaly na přírodu a bylinky jako jsou měsíček či šípek. „Extrakt z květů měsíčku lékařského má vyhlazující účinky a podporuje regeneraci pokožky. Šípek má vysoké hydratační i regenerační účinky a jedinečnou ochranou funkci. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, zejména vitamíny E a C,“ popisuje Marcela Kubátová, marketingová ředitelka české kosmetické značky Onclé.

Co si tedy pořídit?

Po narození miminka si obvykle vystačíte s mytím běžnou vodou a jemným mycím gelem bez obsahu vysušujícího mýdla a následném ošetření pokožky přírodním olejíčkem. Vhodný je slunečnicový, šípkový nebo mandlový olej či balzám. Postupem času a s růstem miminka můžete přidávat i další produkty, například olej do koupele či jemný dětský šampon na mytí vlasů, který neštípe v očích. „Všechny produkty péče o dětskou pokožku mají být bez parfemace a zbytečně přidaných složek. Naše výrobky přesně tato kritéria splňují. Obsahují šípkový olej a další přírodní oleje jako je bavlníkový, mandlový, meruňkový, broskvový, jojobový a také přírodní SQUALAN, jsou citlivé k pokožce a hypoalergenní,“ popisuje Marcela Kubátová z Onclé.

Prémiová kvalita českých produktů

Dětská řada Onclé obsahuje 4 pečlivě navržené a vyvinuté produkty v prémiové kvalitě: Dětský čisticí olej na zadeček, Dětský ochranný tělový i pleťový balzám, Dětský tělový olej po koupeli, Dětské mycí mléko na tělo a vlásky.

Prémiový dětský čisticí olej s bio šípkovým olejem na zadeček představuje rychlé a efektivní řešení pro každodenní hygienu intimních partií. Díky šipkovému oleji a dalším složkám se pokožka děťátka nevysouší. Tím je skvěle zabráněno vzniku prasklinek i jiných poranění a zadeček děťátka je tak v bezpečí. Olej odstraní nečistoty, ochrání pokožku před zarudnutím, vyživí ji a zklidní.

Prémiový dětský ochranný tělový i pleťový balzám s bio šípkovým olejem vyživuje, zklidňuje a chrání dětskou pokožku. Dětskému tělíčku zajistí dlouhodobou a hloubkovou hydrataci, což je velmi důležité. Navíc se lehce vstřebává, krásně voní a nezanechává mastný dojem.

Prémiový dětský tělový olej s bio šípkovým olejem je možné používat do koupele i po koupeli. Přirozeným způsobem zklidňuje a chrání citlivou dětskou pokožku. Je vhodný pro citlivou pokožku a napomáhá snížit riziko výskytu zarudnutí. Navíc se snadno vstřebává. Hydratuje i chrání pokožku a napomáhá relaxaci.

Prémiové dětské mycí mléko na tělo a vlásky s bio šípkovým olejem efektivně odstraňuje nečistoty z pokožky. Mycí mléko velmi jemně čistí pokožku, hydratuje i vyživuje zároveň. Samozřejmě je šetrné nejen k pokožce, ale také k očím, takže je vůbec nedráždí.

Přichází jaro a léto, chraňte děti před sluncem

Dětská pokožka je tenká, citlivá a málo pigmentovaná. Děti do 1 roku by se sluníčku neměly vůbec vystavovat, děti do 3 let jen krátce. Voděodolné přípravky odolné nejen vodě, ale i potu, s vysokým SPF 50+ by měly být na jaře i v létě samozřejmé. Vrstvu pravidelně obnovujte zhruba každé 3 hodiny, i když je pod mrakem nebo je dítě ve stínu.

Pobytu na slunci přizpůsobte i oblečení. Dětem oblékejte vzdušné světlé oblečení a pokrývku hlavy. Speciální fotopretektivní oblečení je vyrobeno z rychleschnoucího materiálu a obsahuje UV filtr.

Zaměřte se na výběr ručníku a na praní dětského oblečení

Používejte ručníky a osušky z jemných materiálů. Ideální je 100 % bavlna. Dětská pokožka se hrubými tkaninami snadno podráždí. Pokud používáte vlhčené hygienické ubrousky, pečlivě zkoumejte jejich složení a čtěte etikety. Vlhčené ubrousky by měly být organické bez příměsi umělých látek. Trvejte na uzavíratelném balení a zvolte ubrousky vyrobené bez chemických látek, ekologické.

Prací prostředky na dětské oblečení musí být bez chemie, jako je chlor či bělidla. Perte v kvalitních prostředcích šetrných k dětské pokožce, které umí z dětského prádla odstranit nečistoty a chrání ho před vlivem častého praní. Dětské prádlo perte vždy odděleně. Většinu dětských kousků je možné prát na 60 °C, kdy se ničí viry, bakterie, roztoči, další mikroorganismy a patogeny či alergeny.

Více o dětské kosmetice se dozvíte na https://www.oncle.cz/


Sponzorovaný příspěvek

Zdroj fotografií: Onclé

Začni psát komentář...

Odešli