Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
pr_clanek
2. črc 2020
204 

Rodinná dovolená autem na Chorvatské Istrii

Letošní jaro nebylo zrovna příznivé, všichni jsme se obávali, jak to bude s dovolenými v létě, v době prázdnin.

Vše se v dobré obrací, hranice Evropy se otevírají a Chorvatsko na nás turisty čeká s otevřenou náručí.

A abychom si to celá rodina co nejvíce užili, snažíme se vybrat to nejzajímavější jak pro nás dospělé, tak i pro naše děti. I ony si zaslouží pěkné prázdniny po ne zcela povedeném jaru.

Takže hledáme zábavu jak pro dospělé, tak i pro děti.

Jakékoliv přímořské letovisko v Chorvatsku, větší či menší, vám rozhodně nabídne přímo na pláži nebo v její blízkosti sportoviště pro dospěláky a hřiště pro děti.

No a vzhledem k tomu, že jedeme s dětmi, hledáme destinaci, která nebude úplně nejdál od našich hranic.

Jednou z dobrých voleb je poloostrov Istrie.

Vzdálenost od českých hranic asi 7 hodin jízdy autem je velmi příjemná.

Pokud pojedete na Istrii, rozhodně se zkuste stavit nebo si přímo objednat ubytování v Medulinu.

Městečko se nachází na jihu tohoto poloostrova. Je to velmi moderní turistické letovisko se spoustou zábavy , krásnými písečnými plážemi právě pro vaše děti. Ideální destinace pro rodinnou dovolenou.

Medulin nabízí také spoustu sportovního vyžití. Je tady škola potápění, škola windsurfingu či škola vodního lyžování.

Jsou tady i výborné podmínky pro rybolov, pokud jste vyznavači chytání ryb.

V nabídce je také spousta hřišť od travnatých fotbalových, po plážový volejbal, či hraní kuželek, tenisu nebo minigolfu. Každý si najde to své, co ho baví.

No a pokud si s sebou vezmete třeba kola, je tady fantastická cyklistická stezka, která vede z Medulinu až do Premantury.

Jasně, to zásadní, proč jedeme k moři, je právě to moře a koupání. Moře je tady krásně čisté, ostatně jako v celém Chorvatsku. Pláže jsou jak oblázkové tak i písečné. Právě do Medulinu míří spousta rodin s dětmi, protože je tady pro ně připravena spousta zábavy a výborné přírodní podmínky.

Medulin se nachází asi 10 km jižně od známého města Pula. A tam si zase přijdou na své milovníci historie.

Návštěvu Puly si asi necháme na pozdní odpoledne či večer nebo na den, kdy zrovna nebude pálit slunce a bude čas tak akorát na pěkný výlet.

Pula je rušné turistické centrum s řadou historických památek, z nichž nejznámější je samozřejmě starořímský amfiteátr, který se velice podobá římskému Colosseu.

Dnes už tady nebojují gladiátoři, ale amfiteátr slouží ke konání koncertů a různých festivalů. Však tady také koncertovali ti nejlepší jako Andrea Bocelli, Placido Domingo či Luciano Pavarotti.

Ale pozor i tady v Pule najdeme vynikající zábavu pro menší či už odrostlejší děti. Pro ty malé je tady nafukovací aquapark či adrenalinový lanový park.

Ty větší zase ocení laserovou arénu nebo světelnou show Svítících obrů v loděnici Uljanik.

A kdo miluje podmořský svět, pro ty je tady Mořské akvárium a Podmořský park. Tady si užijete volný pohyb po mořském dně, krmení ryb a prohlídku starého vraku lodi.

A až už z toho všeho budete unaveni a vyhládlí, jistě nepohrdnete návštěvou Zábavného dětského centra Peekaboo, kde si děti i dospělí pochutnají na pizze, hranolkách, spoustě kečupu a k tomu všemu si vaše děti mohou ještě zařádit na prolézačkách a spoustě jiných atrakcí.

A když už se zmiňujeme o jídle a pití, tak je dobré připomenout nějaké místní speciality, které stojí za to ochutnat. Zvláštní je místní Istrijská polévka (Istarska supa). Jde o červené víno, které se servíruje s olivovým olejem, kousky opečeného chleba a cukrem. Zajímavá kombinace, ale stojí za to ji ochutnat.

Jak v Pule, tak i v Medulinu najdete množství restaurací a bister, kde budete mít možnost ochutnat místní speciality, ale i jinou mezinárodní kuchyni. Hlavně nezapomeňte na výbornou kávu a v neposlední řadě na spoustu výborné zmrzliny.

Prostě jih Istrie vám nabídne perfektní rodinnou dovolenou, kde si užije každý člen rodiny.

A nezapomeňte si koupit i nějaký suvenýr či dárek pro vaše blízké. Třeba levandulový olej, majolikový džbánek zvaný bukaleta nebo nějaké vynikající istrijské víno či med nebo olivový olej.

Ale hlavně si užijte Chorvatsko se vším, co vám tato krásná země nabízí včetně ubytování přímo od majitelů apartmánů a bez provize cestovkám.

Začni psát komentář...

Odešli