Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
pr_clanek
25. čer 2020
352 

Tipy na chorvatské písečné pláže ideální pro děti

Pro Chorvatsko je typické skalnaté pobřeží a oblázkové pláže. Pokud je to důvod, proč se sem s malými dětmi zrovna nehrnete, nenechte se mýlit! I tady se totiž najdou písečné pláže, a to rovnou takové, které dostávají přezdívky jako „chorvatský Karibik“. Nevěříte? My vás o tom přesvědčíme. Představujeme 5 nejkrásnějších písečných pláží Chorvatska!

1. Gradska plaža – Cirkvenica

Toto letovisko je oblíbené především právě díky nánosům písku, které zde tvoří úžasnou pláž. Gradska plaža má navíc velmi pozvolný vstup do moře, což je pro děti naprosto ideální!

Cirkvenica leží jen 35 kilometrů od Rijeky v Kvarnerském zálivu, takže tu autem z Čech budete cobydup! Jedná se o lázeňské město s pěknou kolonádou. V okolí města si můžete udělat pěkný výlet do přírody po cestě s názvem Ljubavna cestica, nebo se projet na kole po místních cyklostezkách. Ve městě je navíc mořské akvárium, které bude bavit dospělé i děti.

2. Pláž Sakarun v letovisku Soline – Dugi otok

Městečko Soline na ostrově Dugi otok má spoustu historických památek, které nadchnou milovníky historie. A pro děti je tu jedna z nejkrásnějších písečných pláží celého chorvatského pobřeží. Jmenuje se Sakarun a najdete ji 2 kilometry daleko od Soline. V moři leží bílý písek, kterému se na pobřeží do cesty připletou oblázky. Pláž je tak krásná, že dostala přezdívku „chorvatský Karibik“. Jsou tu stánky s občerstvením a borovicový les, který nabízí příjemný stín.

3. Ninska laguna – Nin

Nin je úžasné malé městečko severně od Zadaru, kde leží krásná široká a dlouhá písečná pláž Ninska laguna s pozvolným vstupem do moře. Jsou zde zajímavé atrakce nejen pro děti, ale také pro dospělé, jako je například možnost vyzkoušet si kitesurfing. Je tu půjčovna slunečníků, lehátek i šlapadel. A trpíte-li kožními problémy, můžete vyzkoušet místní bahno, které má prý léčivé účinky!

I samotné městečko vás dostane. Staré město je obehnáno mohutnými hradbami a dominantou městečka je kostel sv. Nikoly z přelomu 11. a 12. století.

4. Pláž Bijeca – Medulin

10 kilometrů jižně od Puly na Istrijském poloostrově leží letovisko Medulin. Medulinský záliv je hodně mělký a kolem najdete písečné pláže, které jsou místy oblázkové. Jednou z nich je Bijeca, oblíbená mezi turisty, kteří jezdí do Chorvatska s dětmi. Je dlouhá 1 kilometr, je tvořena pískem a obklopená stromy, které zde tvoří přírodní stín. Výhled z pláže budete mít na malé ostrůvky v moři. Jsou tu restaurace i bary. Co víc si přát?

5. Rajska plaža – ostrov Rab, Lopar

Na kvarnerském ostrově Rab najdete jednu z nejznámějších a nejhezčích chorvatských pláží, a tou je Rajska plaža. Na dně v moři bude vás i vaše ratolesti příjemně šimrat jemňoučký písek. Dno je velmi mělké, takže pro děti opět ideální místo. Nachází se na poloostrově Lopar u stejnojmenného letoviska a je dlouhá přibližně dva kilometry. Díky tomu si tu každý i v sezóně volné místo v pohodě najde. Na Rab se dostane z pevniny trajektem Mišnjak-Jablanac nebo z ostrova Krk spojením Lopar-Baška.

Další místa pro úžasnou rodinnou dovolenou

Pro děti je vhodná také oblázková pláž Zlatni Rat na ostrově Brač poblíž pobřežního letoviska Split, která je považovaná za nejkrásnější v Chorvatsku. Na ostrově je také spousta jiných písečných pláží, takže tu rozhodně máte z čeho vybírat.

Pro rodinnou dovolenou je ideální také letovisko Brela na Makarské riviéře. Pláže tu jsou oblázkové a těšit se můžete na křišťálově čistou vodu.

A pokud se vám nebude chtít až tak na jih, zvolte ostrov Krk, který je také proslulý krásnými a dlouhými plážemi lemovanými vzrostlými borovicemi. Za nás doporučujeme například nádhernou pláž Baška s ubytováním v soukromých apartmánech přímo od majitelů.

    Začni psát komentář...

    Odešli