Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
pr_clanek
13. črc 2021
310 

Udělejte si perfektní ženské odpoledne

Náročná noc, den, týden. Zná to snad každá maminka, obětavá partnerka, pracující žena nebo zapálená sportovkyně. V podstatě nezáleží na tom, co je původem vašeho vyčerpání a stresu. Všechny se s ním musíme ve větší či menší míře potýkat. Důležité je umět si od všeho odpočinout, na chvíli vypnout a zregenerovat. Poradíme vám, jak si užít chvíle jen pro sebe a nabrat síly. 

„Nehoří, jednou provždy nehoří!“ Než se rozhodnete ve volné chvíli natáhnout rukavice a popadnout uklízecí prostředky, řekněte si tuto větu z legendárního filmu Pelíšky. Nemusíte mít perfektně vygruntovanou kuchyni, ani naleštěnou koupelnu. 

Bez čeho se ale určitě neobejdete, je energie. A tu získáte jen díky pořádnému odpočinku. Věnujte pár hodin jen sama sobě, nebo klidně přizvěte kamarádky a udělejte si domácí wellness jako z hollywoodského filmu.   

Koupelna jako oáza klidu

Můžete klidně celé odpoledne proležet zavrtaná v pohodlné posteli nebo si navařit dobré jídlo a zhlédnout třeba celou sérii oblíbeného seriálu. Nic vás ale nedovede nabít tak dobře, jako horká koupel spojená s veškerými pečujícími procedurami.

Otočte kohoutkem a nechte horkou vodu vystoupat až téměř po okraj. Pro dokonalou atmosféru můžete okolo vany rozestavět svíčky a do vody přidat několik kapek esenciálního oleje. Vhodný je například levandulový, který má uklidňující účinky. Dokáže také ulevit od migrény. Pokud naopak chcete povzbudit, nakapejte do své koupele olej s růží nebo mandarinkou. Jejich energizující vůně bezpečně zažene všechen smutek a melancholii.  

Benefitů je ale rozhodně více. Nejen, že bude vaše koupelna a vodní lázeň krásně provoněná, jásat bude především vaše pokožka. Hladká a dokonale hydratovaná kůže je to, co se ženám v každodenním zápřahu často nedaří udržovat.

Ať už máte k odpočinku připravenou volně stojící nebo třeba rohovou vanu, určitě nezapomeňte na jeden zdánlivý detail – nahřáté ručníky. Je to příjemná maličkost, která vaši relaxaci posune na úplně jiný level. Takový teplý ručník si můžete dát za krk a vyhnout se tím chladnému kontaktu s vanou. Je zároveň velmi příjemné položit si nahřátý ručník na obličej. Rozproudíte tím krev, uvolníte svaly a otevřete póry. Péče o vaši tvář totiž přichází na řadu hned poté, co opustíte horkou náruč vany. 

Zrcadlo, zrcadlo...

Vaše pokožka dostává denně pořádně zabrat. Musí odolávat škodlivému UV záření a všem nečistotám poletujícím vzduchem. Pozitivní vliv na její kvalitu rozhodně nemá ani make-up nebo hutné krémy. To vše se na vaší tváři usazuje a postupně zhoršuje její kvalitu. A zajít to může až tak daleko, že na to, abyste viděli následky špatného čištění pleti, nebudete potřebovat ani kvalitní kosmetické zrcadlo. Předcházejte nepříjemnostem a pečujte o sebe.

Jak správně vyčistit pleť? Potřebovat budete nejen správnou kosmetiku, ale i vhodné koupelnové zrcadlo. Nahřátou pleť jemně promasírujte a nechce chvíli odpočívat. Poté se pohodlně usaďte před kosmetické zrcadlo, vezměte do ruky vatové tampónky a pleťovým mlékem důkladně pleť očistěte. Následně tvář opláchněte vodou, osušte a použijte tonikum. Tím pleť jemně dočistíte, zhydratujete a připravíte na další pečující sérum a krém. 

Celý proces si hlavně pořádně užijte. Pusťte si oblíbenou hudbu a zůstaňte před zrcadlem tak dlouho, jak jen budete chtít. Během standardního dne se vám totiž jen málokdy poštěstí, že s péčí o pleť nemusíte spěchat. 

V hlavní roli vy

Krásný zevnějšek úzce souvisí se spokojeným a vyrovnaným nitrem. Ani ta nejpohodlnější vana nebo nejlepší koupelnové zrcadlo vám nepomůže, když nebudete dostatečně pečovat o svoji duševní hygienu. A na všechno ostatní jsou tu odborníci. Pokud sháníte kvalitní a třeba i netradiční koupelnové vybavení pro vaše domácí wellness, mrkněte například na český e-shop Sanitino.cz.

Začni psát komentář...

Odešli