Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
pr_clanek
20. dub 2015

Vše o výživě od 1 roku do 3 let

Výživa batolete je mimořádně důležitá pro zdraví dítěte a později i v dospělém věku. Máte za sebou první měsíce se zaváděním příkrmů, ale po prvním roce je složení stravy stále velkým tématem.

Na výživu nejmenších dětí se dnes pohlíží úplně jinak. Pryč jsou doporučení o vyhýbání se alergenům, žádné vylučování lepku ze stravy, neplatí ani odsouvání podávání masa. Roční dítě už má mít normální stravovací režim s pěti až šesti jídly denně. K těmto závěrům došli přední světoví odborníci a do naší praxe jsou postupně zaváděny v posledních dvou třech letech.

Ani batolecí talíř nemá obsahovat uzeniny, jídlo pro tříleté dítě rovněž není možno připravovat stejně jako pro dospělé. Příprava na stravování ve školce je rovněž pro dítě významná.

Abyste se v tom vyznali, připravili jsme pro Vás v redakci časopisu Miminko speciál Výživa 1 – 3 roky. Recenzovali ho odborníci na slovo vzatí, kteří se také podíleli na nejnovějších doporučeních pro pediatry. A abyste se k tomuto speciálu dostali co nejjednodušeji, a hlavně zadarmo, vložili jsme ho pro vás v tištěné podobě do květnového vydání časopisu Miminko. Je to samostatný sešit, který má 48 stran a k časopisu ho dostanete úplně zdarma.

Miminko č. 5 je právě v prodeji a na stáncích v celé ČR ho najdete od 23. 4. do 20. 5., kdy vychází další číslo. Každý, kdo si Miminko č. 5 koupí, by měl speciál najít uvnitř vložený zdarma!

Začni psát komentář...

Odešli