redakce
24. led 2022
539 

Když imunita potřebuje nakopnout

Brrr… Za okny je zima jak z Mrazíka, upíjím čaj po doušcích a je mi vlastně docela fajn. Fajn ve srovnání s uplynulými několika lety. A co se změnilo? Vlastně nic a v podstatě všechno. Loňskou zimu jsem totiž strávila celou právě za těmito okny. Ne, nebyli jsme v karanténě, jak by si někdo mohl myslet, ale se zdravím to mělo co dočinění. U nás doma se totiž usídlila školková rýmička!

Někdo by si řekl: „Ta toho nadělá, vždyť taková rýmička je normální všude.” Nicméně, u nás to už byla taková podzimně-zimní tradice. Od října do března doma. A to doslova, jelikož děti v podstatě celých 6 měsíců v roce trávily mimo školku. Přestože na střídačku. Začalo to nevinně, soplíkem, ten ale neustával, a když konečně zmizel, tak se po dvou-třech dnech ve školce opět vrátil a naše izolace začala znova. A rýmu jsme si předávali v rodině jeden po druhém stále dokola.

Dokud jsem byla ještě na rodičovské dovolené s mladším dítkem, v podstatě mi to ani tak úplně nevadilo. Školku jsem považovala za prostor, kde se mohla starší dcerka socializovat a nabrat tam dovednosti a vědomosti, které doma jen stěží získá, hlavně s miminem za zády. Problém ale nastal, když už do školky chodili oba a pro mě přišel čas nastoupit do práce. Měla jsem štěstí v neštěstí a loni jsem měla možnost pracovat z domu, a tak mi za časté absence v práci nehrozil „vyhazov” a mohla jsem být s dětmi doma bez výčitek. Jejich asistence sice nebyla úplně žádoucí a moji kolegové dodnes vzpomínají na historky z online porad a hlášky mých dětí. Třeba na z dálky křičícího syna: „Mami, už mám hotovo.” Díky vstřícnosti všech se to dalo přežít. Letos jsem ale už s takovým luxusem nemohla počítat, a tak jsem už koncem letních prázdnin začala přemýšlet, jak dostatečně důrazně proti rýmě zakročit. 

Všichni víme, že žijeme v době, kdy nás nemoci straší o něco víc než kdykoli předtím. Učitelé i zaměstnavatelé nás posílají domů ze školy, školky i z práce s obyčejnou rýmou. Protože, co kdyby… A tak jsme začali posilovat imunitu a vzali jsme to od podlahy. 

Pro začátek jsme změnili jídelníček. Já vím, děti by měly jíst hodně zeleniny a ovoce, ale, ruku na srdce, spousta z nás prostě nemá trpělivost se s dětmi dohadovat, ať sní to rajče na sendviči či okurkový salát ke kuřeti. A tak, z pouhé pohodlnosti, těch přírodních vitamínů moc nemáme ani my, ani oni. Ale já jsem prostě udělala změnu - zavedla jsem zeleninu ke každému z hlavních chodů a ovoce ke svačině. První krok k posílení imunity byl tedy splněn.

Bod číslo dva - pohyb. A tím nešetříme. Denně si i s dětmi dáváme procházky a plníme cíl 8 000 kroků. Nikdy jsme neměli šťastnějšího psa. Popravdě, v jeho devíti letech ani unavenějšího. A maminka je spokojená nadevše, jelikož s úderem osmé večerní děti padají do postele bez zásahu rodičů - pouhou únavou.  A dobře spíme vlastně všichni. Což je taky krok k posílení imunity. Vydatný spánek alespoň sedm hodin denně. A jelikož všechno se vším souvisí, mohu si i zde dát jednu fajfku do seznamu. 

Navíc, pohyb na čerstvém vzduchu je dalším krokem ke zdravějšímu já nás všech. A přestože jsou děti na otužování ještě malé, snažím se alespoň je nepřehřívat a oblékat jen „tak akorát” a raději nasadit svižnější tempo, abychom se zahřáli.

Samo o sobě se mi ale všechny tyto kroky zdály málo. A tak jsem sáhla po homeopatickém léku Engystol. A proč právě ten? Odpověď je jednoduchá. Důvěřuji homeopatikům a jejich účinku na organismus v případě dlouhodobého užívání, a tím Engystol je. Je možné používat dlouhodobě, a to od 1. dne věku. Při dlouhodobém užívání působí preventivně. Nicméně, stane se, že přes všechna opatření může bacil napadnout organismus a v takovém případě stačí dávku na chvíli zvýšit a organismus se s nemocí popere o něco lépe. Engystol může nejen zkrátit dobu léčení, ale také zmírnit příznaky virové infekce, ať už je to chřipka, nebo pouhé nachlazení. Jeden přípravek pro celou rodinu, který pomáhá nemoci předcházet, a když už se nějaká vyskytne, tak ani chlapy rýmička nezničí.

V této době je posilování imunity veledůležité, abychom mohli vést pohodlný život, jako předtím, proto pro ni dělejme, co to jde. Tak na zdraví!


Článek vyšel s podporou Engystol

Engystol tablety je homeopatický lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

díky za radu

28. led 2022

Začni psát komentář...

Odešli