Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  redakce
  26. dub 2021    Čtené 207x

  Nová Poradna Modrého koníka podpoří maminky po ztrátě miminka

  Ano, i když nedržíš své miminko v náručí, jsi a navždy budeš jeho maminkou. Mrzí nás tvá bolestná zkušenost a paní magistra Kamila Husáková z nové poradny je tady pro tebe, aby ti v této nelehké situaci pomohla.

  Určitě i ty máš své otázky, na které hledáš odpovědi. Jejím cílem proto je podpořit a inspirovat tě na tvé vlastní cestě. Stát se pro tebe laskavou průvodkyní a naslouchající vrbou. Podělit se o svůj příběh. Předat ti své zkušenosti a doporučení, jak si tvou situaci ulehčit, jak sebrat odvahu a nacházet znovu v životě radost, klid a vnitřní sílu. Věřit sama sobě a prožívat svoji ztrátu tak, jak potřebuješ a jak to cítíš. I několik měsíců nebo let poté. Obrátit se na ni můžeš v naší nové Poradně pro ženy po ztrátě miminka.

   Co o sobě říká sama Kamila?

  Jmenuju se Kamila Husáková a bydlím se svou rodinou v Praze. Od té doby, co zemřel a poté se narodil náš syn Filípek, jsem ženou na cestě. Na cestě za poznáním sama sebe, na cestě hledání toho dobrého, co nám život může dát.

  Tato smutná událost zamávala se vším v mém dosavadním životě. Ale to ti asi nemusím říkat. Nejvíc mi chybělo sdílení s někým, kdo měl podobnou zkušenost. Terapie s odborníky sice byly fajn, ale chybělo mi v nich právě to společně sdílené:

  • když se to stalo mě, cítila jsem se tak a tak...
  • nejvíc mi pomáhalo to a to...
  • tvoje pocity úplně chápu, protože tohle pro mě bylo taky hrozně těžký...

  Už to jsou čtyři roky a já jsem postupně začala nacházet. Nacházet smysl, možnosti a cesty. Světlo na konci tunelu...

  Pokud i ty řešíš podobné pocity a nevíš jak dál, neváhej se zeptat v naší nové poradně pro ženy po ztrátě miminka například na:

  • Jaké pocity jsou po ztrátě běžné?
  • Jak se s tím vším vyrovnat, kde hledat podporu?
  • Lze vůbec ještě někdy najít smysl života?
  • Proč se to stalo zrovna mě? Nedokážu se podívat na těhotné kamarádky a ostatní miminka.
  • Podaří se mi otěhotnět? Mám strach, že nikdy nebudu mámou.
  • Reakce okolí mě zraňují, nevím jak mluvit s rodinou, přáteli, kolegy.
  • Nikdo mi neřekl, jaké mám v nemocnici možnosti. Miminko jsem neviděla a teď mě to mrzí.
  • Je potřeba dodržet šestinedělí?
  • Můj partner o miminku nechce moc mluvit, už to uzavřel a nechce se k tomuto tématu vracet.
  • Musím jít na revizi? Existují i jiné možnosti?
  redakce
  19. dub 2021    Čtené 1246x

  Jarní sezóna v F&F ve znamení jednorožců a veselých barev

  Hravé, stylové a šetrné ke zdraví i k přírodě - takové je dětské oblečení z dílen značky F&F. Vsadit v jarní kolekci na biobavlnu byl skvělý tah! Citlivá dětská pokožka přes oblečení "dýchá" díky prodyšnosti tohoto materiálu.

  Známí o mně vědí, že jsem sice vyznavačem lokálních značek, ale oblékat tři malé děti do lokálního oblečení by byla fuška. V první řadě je to otázka financí. A za druhé, při tak aktivním životním stylu, jaký mají naše, i mnohé jiné, děti, by všechny "lepší" kousky po chvilce skončily děravé nebo v lepším případě seshora dolů označkované jídlem. Obyčejně takovým s prudce kontrastní barvou 😊 I proto často sahám po cenově dostupném, ale kvalitním oblečení, které se dětem líbí a zároveň se v něm cítí komfortně.

  Naše oblíbené F&F to všechno splňuje. Do prodeje přichází nová jarní kolekce, která má veselý design a vzdává hold jednoduchým střihům, potiskům, oblíbeným postavičkám, denimu a vojenskému vzoru s důrazem na detaily. Musím říct, že fotografie nedokážou dostatečně realisticky zachytit, co najdete v oddělení oblečení v Tescu. V momentě, kdy věci chytíte do ruky, osloví vás měkkost a hebkost. Oblečení je navíc díky biobavlně, která představuje návrat k bezpečným a udržitelnějším postupům pěstování a zpracování této suroviny, šetrné jak k našemu zdraví, tak i k životnímu prostředí. A jako bonus je ještě hebčí a prodyšnější.

  Naše holky jsou při výběru oblečení náročné stejně jako já. Lukášek si oblékne první, co mu nachystám, jen ať se v tom dobře běhá a skáče.

  Pro naši Alžbětku, milovnici koníků a jednorožců, je tato mikina "must have". Je součástí dvoudílné soupravy s legínami v žluté barvě. Navrch “džíska” a na nohy květované tenisky na suchý zip a první jarní outfit je na světě.

  Když chceme změnu, mikinu stačí vyměnit za bundičku v pudrové barvě. Při aktuálních dubnových teplotách “džíska” teprve čeká na největší den ve svém džínovém životě, kdy si ji Alžbětka oblékne s tričkem nebo s šaty bez rukávů. Tyto tečkované se zajíčky posloužily jako roztomilé tematické oblečení na Velikonoce a těšíme se, jak je využijeme během teplejších dní.

  Kromě inspirace magickým světem jednorožců a zvířátky najdete v jarní kolekci F&F více motivů. U tohoto puntíkovaném topu pro starší Katku jsem byla nadšená i já. Hned bych ho brala pro sebe. Kombinujeme ho se světle modrými kalhotami klasického rovného střihu nebo chcete-li "mom fit" džínami.

  Světlý denim a bílé tenisky - jednoduše klasika, a když se ochladí, oblékneme k nim mikinu s kapucí. Tato šedá v maskáčovém provedení je součástí stylové soupravy.

  Luky si nepotrpí na potisk. Vojenský design je pro něj skvělou volbou - z praktického hlediska, schová každý flek věčného "ušmudlánka" a dá se snadno kombinovat. Polotriko vypadá stylově i se šedými tepláky s kontrastními tkaničkami a kapsou. K tomu tenisky tón v tónu a můžeme vyrazit do jarní přírody.

  Nepromokavý "army" kabát ho ochrání před všemi vrtochy dubnového počasí.

  Oblečení značky F&F je mimořádně dostupné. Značka sice nemá e-shop a za nákupem se musíte vydat do kamenné prodejny Tesco, v dnešní době je ale každý takový výjezd vrcholem socializace a velkým svátkem. Alespoň u mě je to tak 😉. Nechte se inspirovat i vy.

                                Tento článek vyšel s podporou F&F

  redakce
  13. dub 2021    Čtené 47x

  FandiMat fandí mámám a pomáhá všem, kteří se ocitli v tíživé situaci

  Cílem aplikace FandiMat je propojit lidi, kteří se ocitli v tíživé situaci, a to nejen matky samoživitelky, ale i seniory, celé rodiny, organizace (dětské domovy, domovy seniorů, charitativní organizace, spolky aj.), s lidmi, kteří mohou a chtějí materiálně pomáhat (jednotlivci, firmy, občanské iniciativy, spolky, sdružení apod.). FandiMat umožňuje vyhledávat materiální pomoc prostřednictvím mapy, a to buď ve webové verzi nebo i v mobilní aplikaci. 

  Aplikace vznikla díky projektu Fandi mámám. Funguje na principu, kdy lidé, kteří chtějí pomáhat, chtějí také vědět, komu konkrétně pomoc dávají. A nejraději by pomáhali ve svém okolí. FandiMat je aplikace materiální pomoci. Materiální pomocí se rozumí věci nové nebo i věci, které lidé mají doma, ale už je nevyužijí, a jinde by mohly ještě dobře posloužit. Pomoc lidem je materiální, konkrétní, transparentní a lokální – přesně víte, komu pomáháte nebo kdo pomáhá vám.

  Poptávat nebo nabízet lze na FandiMatu tuto materiální pomoc:

  • oblečení, boty 
  • hračky
  • zdravotní materiál a pomůcky
  • drogerii/hygienické potřeby
  • trvanlivé potraviny 
  • elektroniku 
  • spotřebiče
  • knihy
  • nábytek/vybavení domácnosti
  • kojenecké potřeby
  • sportovní potřeby
  • školní/vzdělávací potřeby

  Máte některé z těchto věcí doma a rádi byste pomohli? Podívejte se do mapy, zda ve vašem okolí není někdo, komu byste mohli právě takto pomoci.

  Komu je FandiMat určen? 

  FandiMat je určený pro lidi v nouzi – samoživitelky, rodiny v tísni, seniory, sociálně slabé, neziskové organizace pomáhající sociálně slabým a další lidi, kteří potřebují materiální pomoc. O pomoc mohou žádat také charitativní organizace, azylové domy či  kojenecké ústavy a různé občanské iniciativy. 

  FandiMat prostřednictvím dárců, dobrých lidí, materiální pomoc nabízí. Pomáhat ohroženým skupinám mohou jednotlivci i firmy.

  Jakmile se přihlásíte jako uživatel, snadno si zobrazíte, kdo zrovna ve vašem okolí potřebuje nebo nabízí konkrétní materiální pomoc. Stejně tak snadno můžete vytvořením příspěvku materiální pomoc nabídnout nebo poptat. Žadatelé o pomoc v nouzi jsou po přihlášení do aplikace ověřování, je tedy minimalizováno riziko, že by pomoc druhých zneužívali podvodníci.
  Víc informací o FandiMatu najdete na www.fandimat.cz.

  redakce
  12. dub 2021    Čtené 139x

  Kočárková poradna pokračuje s Katkou z iMrňous.cz!

  Katka z eshopu imrnous.cz je zkušená produktová specialistka na vše od kočárků, přes zavinovačky až po dudlíky. Má mnohaleté zkušenosti a spokojeným maminkám doporučila v rámci své práce už desítky kočárků a vyřešila stovky záludných problémů, se kterými se maminky při výběru potýkaly. Tady to nebude jinak! 🙂

  iMrňous je eshop s dětskými kočárky a příslušenstvím pro miminka. Vyznají se v trendech, bezpečnosti a do své nabídky vybírají jen zboží od osvědčených evropských výrobců. Jejich posláním je šťastná a spokojená rodina, která si užívá jedinečné chvíle venku se svým mrňousem, který leží v bezpečí a pohodlí. O kočárcích vědí vše.

   A na co se v Kočárkové poradně můžete například ptát?

  • na různé typy kočárků (hluboký, sportovní, golfový, trojkombinace), značky a různé možnosti jejich kombinací
  • na sourozenecké kočárky nebo kočárky pro dvojčata a jak se v nich zorientovat
  • příslušenství ke kočárku – například stupátka, tašky na kočárky, organizéry, vložky či podložky do kočárku, zimní fusaky a další

  Katka se těší na všechny vaše dotazy, tak neváhejte a ptejte se v Kočárkové poradně na vše, co vás zajímá 🙂

  redakce
  12. dub 2021    Čtené 824x

  Kojit, chránit, milovat

  Kojení přináší miminku i mamince řadu nenahraditelných výhod a je nejpřirozenějším způsobem výživy miminka. Kojení je sice přirozené, ne vždy se však zadaří se s miminkem sladit a utvořit harmonický pár. Někdy to trvá i pár dní či týdnů, někdy to i může být nepříjemné (hlavně zpočátku). Ale když to zvládnete, je to úžasná věc na dlouhý čas.

  Výhody kojení

  Benefity kojení jsou nesporné. U miminek je prokázaný nižší výskyt rizika cukrovky, alergie, nádorů prsu, obezity nebo anémie. Kojené děti jsou také více chráněné před infekcemi dýchacích cest a před průjmy. U kojících maminek se děloha po porodu rychleji vrací do původního stavu a poporodní ztráty krve jsou menší. Kojení také velmi podporuje tvorbu citové vazby mezi matkou a dítětem.

  Zahájení kojení

  Dítě by se mělo být k prsu přiloženo ihned po porodu, nejdéle však do dvou hodin. Sací reflex je totiž během první hodiny po porodu nejsilnější a současně je také nejvyšší úroveň sekrece prolaktinu a oxytocinu-hormonů potřebných pro kojení. Okamžité přiložení miminka po porodu také pomáhá k tvorbě optimálního množství mateřského mléka pro další kojení. Z počátku je běžné kojit i 8-12krát denně nebo i častěji, je vhodné nabízet obě prsa a kojit tak dlouho, jak dítě potřebuje. Velmi důležitá je správná technika kojení, nepoužívání náhrad prsu (jako je dudlík, lahvička nebo kojící kloboučky), vhodná poloha matky a dítěte i technika přisátí, to napomáhá předejít nepříjemným a bolestivým ragádám (trhlinkám) na bradavkách. 

  Problémy s bradavkami a jak je řešit

  Trhlinky, bolestivé a popraskané bradavky jsou často následkem nesprávné techniky kojení. Při ragádách bradavek je sání dítěte pro maminku nepříjemné až bolestivé a problém se může dále zvětšovat. Kojení se pak stává noční můrou maminek a důvodem proč jsou děti nespokojené. Řešením může být návštěva laktační poradkyně (jejich seznam je zde), která vám pomůže techniky kojení upravit a přidá jistě další důležité a praktické rady. Může vám ukázat, jak před kojením stimulovat uvolnění mléka přiložením teplého obkladu, jak a zda používat chrániče bradavek a určitě vás bude nabádat ponechávat bradavky co nejčastěji volně na vzduchu větrat a zkontroluje vám techniku přiložení a sání dítěte. Trhlinky by vždy měly být v koutku úst dítěte, kde je sání nejmenší. Důležité rady ohledně kojení naleznete na webu Laktační ligy

  Péče o bradavky je důležitá k tomu, aby se předcházelo ragádám a s tím vám může pomoci mast Bepanthen Baby s obsahem panthenolu a dalších složek.  Bradavky, které jsou kojením zpočátku hodně zatížené, lze pro rychlejší regeneraci denně ošetřovat, a tak předcházet nepříjemným stavům. Je vhodné aplikovat ochrannou mast Bepanthen Baby, kterou můžete používat každý den, snadno se nanáší a před kojením se nemusí smývat-jen případné viditelné zbytky masti. Kosmetická mast vytváří na pokožce prodyšnou ochrannou vrstvu a přispívá k posílení jejích přirozených regeneračních procesů. Výhodou Bepanthen Baby je jeho multifunkční použití, je totiž vhodný také pro každodenní péči o pokožku zadečku miminka a pomáhá chránit před vznikem opruzení. Díky panthenolu pomáhá pokožku hydratovat, přirozeně regenerovat a chránit ji před zarudnutím. Tato trojitá péče je navíc velmi šetrná a vhodná i pro předčasně narozené děti. 

  Bepanthen Baby přispívá trojitou péčí ke spokojenosti celé rodiny.

  LMR-CH-20210330-52

  Tento článek vyšel s podporou Bepanthen

  redakce
  22. bře 2021    Čtené 1732x

  Přebalování není žádná věda – nebo ano?

  Tušíte, kolik času přebalováním strávíte během 1. roku života? Je to půl až hodina denně! Takže 7-15 dní a nocí v roce neděláte nic jiného, než přebalujete. A spočítali jste někdy, kolik plen během 1. roku života mimina spotřebujete? Při průměru 7 denně, to je cca 2,5 tis. Taky to není úplně málo, že?

  Každé miminko má trochu jinak citlivou pokožku, a tak už jen vybrat ty správné, nedráždivé pleny je docela „fuška“. Musíte také zvolit správnou velikost, aby Vaše rostoucí ratolest měla vždy to, co jí sedí, protože správná velikost je u plenky zásadní. A do toho řešíte, proč zrovna dneska má malá princezna začervenalý zadeček, i když nepapala nic jiného než běžně, a malý brouček má červené pupínky na zadečku a špatně spinká, často pláče. Proč se to děje?  

  Na oblast zadečku, která je téměř nepřetržitě uzavřena v neprodyšném prostředí plenek, působí teplo, vlhko, neprodyšné prostředí pleny, čpavek z moči, enzymy ze stolice, bakterie rozkládající moč a stolici. To vše narušuje celistvost vrchní vrstvy pokožky, a tím i ochrannou funkci kůže. A ta má všemu tomu odolat. Jemným začervenáním a podrážděním volá pokožka miminek o pomoc. Jedná se vlastně o zánět na pokožce, a tak pokaždé, když se místa začervenání dotknete, nebo se miminko vyčůrá, může plakat, protože je to pro něj nepříjemné.

  Jak tedy správně přebalovat miminko, abychom tomuto nepříjemnému zarudnutí předešli? 

  • Často miminko přebalujte, nenechávejte ho dlouho v mok­rých plenkách
  • Rozepněte miminku overal, či svlečte dupačky a začněte. Rozbalte plenku a poté velmi opatrně nadzvedněte zadeček dítěte. Podepřete si jej zespodu rukou a mírně nadzdvihněte záda dítěte od podložky. 
  • Při čištění zadečku postupujte vždy od nejčistších partií k nejzašpiněnějším a směrem odpředu dozadu (od genitálií k hýždím). To je důležité zvláště u holčiček.
  • Nejlepší je omýt zadeček miminka pod tekoucí vodou (zvláště po stoličce), případně pokud jste např. mimo domov utřít vlhčenými dětskými ubrousky. Děťátko je při umývání položené přes předloktí levé ruky a volnou pravou rukou omýváme jemně pokožku v záhybech třísel a pod hýžděmi, na hýždích i v intimních partiích.
  • Jemně osušte zadeček dítěte a nezapomeňte na malé záhyby v pokožce. K osušení se nejlépe hodí bavlněná osuška, kterou jen něžně přikládáme na kůži, tzv „ťupkáme“, netřeme.
  • Zadeček nechte chvilku větrat – maličkost, která je nesmírně účinná.
  • Dejte čistou plenu pod miminko, namažte zadeček vhodnou mastí, zabalte plenku. 
  • Při každém přebalování je vhodné použít mast Bepanthen Baby, která nabízí Trojitou péči- pomáhá chránit před zarudnutím, hydratuje a přirozeně regeneruje pokožku dětského zadečku.
  • Jsou situace, kdy, i přes sebelepší péči, opruzení stejně vznikne. Může to být v době, kdy rostou zoubky, kdy je miminko nemocné nebo když měníte stravování. Je to normální a jistě tuto situaci zvládnete.

  Jedno upozornění: Masti se zinkem či dezinfekčními přísadami používáme především při léčbě už poškozené kůže, proto ke každo­denní preventivní péči o zadeček děťátka jsou vhodnější přípravky bez zinku a alergizujících přísad. 

  V péči o zadeček miminka je opravdu zlatým standardem tekoucí teplá voda, šetrné osušení, větrání a pravidelná aplikace ochranné masti, která pomáhá pokožce zvládnout vše, co se děje pod plenkou. A když je péče okořeněná láskou, je to ideální recept na spokojenost celé rodiny. 

  Maminky, nezapomínejte ani na sebe – regeneraci potřebují i vaše bradavky, zvláště, když kojíte dlouhodobě nebo je kojení trochu problematické. Kromě masti Bepanthen Baby pomohou i rady na stránkách Laktační ligy

  Na Bepanthen Baby se zkrátka můžete spolehnout v péči o miminka i maminky. 

  Zdroj: Nová kniha o těhotenství a mateřství: MUDr. Martin Gregora, MUDr. Miloš Velemínský, Ph.D., Grada Publishing, a.s., 2011, ISBN 978-80-247-3081-3

  LMR-CH-20210314-04

  Tento článek vyšel s podporou Bepanthen

  redakce
  16. únor 2021    Čtené 2756x

  Máte orgasmus při sexu? Většina žen přiznává, že ne a nebo že ho nikdy nezažila

  Dosahujete při milování orgasmu? Mnoho žen přiznává, že to se svým partnerem nedokáže a nebo že orgasmus dokonce nikdy nezažily. Sex je krásný způsob, jak se s partnerem fyzicky i emocionálně sblížit. Ale bez orgasmu a potěšení může být milování méně uspokojivé a často se z něj stává jen povinnost pro udržení rodinné pohody. Proč si ženy neužívají sex stejně jako muži? Dá se orgasmus naučit? A proč je uspokojivý sex pro šťastný vztah důležitý?

  Orgasmická propast

  Až 95 % mužů dosahuje při sexu orgasmu, ale jen 65 % žen vyvrcholí při pohlavním styku, a to ještě nepravidelně. Tento jev se nazývá orgasmická propast. Problém s dosahováním orgasmu znepokojuje ženy po celém světě a často jim zasahuje i do vztahu s partnerem.

  A proč to tak je? Hlavní důvod je ten, že ženský orgasmus je mnohem komplikovanější než mužský. Ženské tělo jednoduše nevyvrcholí jen „narážením dvou těl do sebe“. Naše hlavní erotogenní zóna totiž není vagína, ale klitoris.

  Klitoris, výstupek kůže nad malými pysky, je zodpovědný za ženskou rozkoš a orgasmy. A právě toto místečko je při sexu často zanedbávané. Dobrá zpráva je, že drtivá většina žen se stimulaci klitorisu dokáže naučit. A stejně tak i dosahování orgasmu při sexu.

  Co je orgasmus a proč je důležité ho mít?

  Je těžké vysvětlit, co je orgasmus, pokud jste ho nikdy nezažili. Takže prostě vše, co si o orgasmu přečtěte, vynásobte tisíckrát a budete mít alespoň malou představu, jakou rozkoš vám velké "O" přinese. Pravidelné vyvrcholení dokonce posílí vaše zdraví a zlepší intimní život s partnerem.

  Z hlediska fungování těla se to má následovně: Během orgasmu se děloha a pochva rytmicky stahují, dech i srdeční rytmus se zrychlí a vy pocítíte obrovskou rozkoš a uvolnění sexuálního napětí. 

  Mladší a zamilovanější díky orgasmům?

  Jedním z důvodů, proč se při orgasmu cítíme tak úžasně, je hormon oxytocin. Při vyvrcholení ho náš mozek vyplaví obrovskou dávku. Hormon štěstí znásobuje pocit lásky a náklonnosti k partnerovi. Proto se partneři po fakt dobrém sexu cítí zamilovanější a bližší jeden druhému. Kromě toho oxytocin zmírňuje stres, úzkost a zlepšuje spánek.

  Existuje ještě jeden důvod, proč je pravidelný orgasmus pro nás ženy prospěšný. Uspokojivý sex a masturbace nám pomáhá vypadat mladší! Díky uvolněným hormonům působí naše pokožka pružnějším a zářivějším dojmem. Ne nadarmo se říká, že spokojená žena doslova září štěstím.

  Vyvrcholením proti inkontinenci

  Tento fakt potěší nejen čerstvé maminky. Pravidelné orgasmy zlepšují kontrolu nad močovým měchýřem a pomáhají nám bojovat proti úniku moči.

  Kvalitní sex nebo masturbace, která vede k orgasmu, je vlastně cvičení na svaly pánevního dna. Když máte orgasmus, pánevní svaly se rychle stahují a tím i posilují.

  Muži náš orgasmus milují

  My milujeme naše partnery, oni milují nás a chtějí pro nás to nejlepší. Muži přirozeně rádi dávají dary a my ženy je zas s radostí přijímáme. Orgasmy jsou mnohem levnější a ohromující než květiny nebo šperky. Tak proč nedopřát partnerovi radost z naší rozkoše?

  Kvalitní sex = šťastný vztah

  Není tajemstvím, že kvalitní sexuální život je důležitá součást šťastného vztahu. Pokud nemáte s partnerem pravidelný sexuální styk, např. protože vás to nebaví nebo je vám sex dokonce nepříjemný, partner může být frustrovaný.

  A to nevyhnutelně vede k narušení vztahu. Častější a hlavně kvalitnější sex nás sbližuje a pomáhá nám udržet sexuální "jiskru" i v dlouholetých vztazích. Abychom měli chuť na častější milování, musí nás sex bavit!

  Rada od odborníků: Masturbujte!

  Orgasmu se můžete naučit i s partnerem, ale sexuologové se shodují, že nejúčinnější cesta k vyvrcholení je masturbace. Je to nejintimnější způsob, jak se žena spojí s vlastním tělem a pozná, co jí přináší potěšení. Když jste totiž sama, můžete se soustředit jen na své pocity a nemyslet na to, co si myslí partner. To, jak často si děláte radost, může přímo ovlivnit vaše šance na dosažení orgasmu při sexu s partnerem.

  Zkuste vibrátor

  Mnoho žen přiznává, že svůj první orgasmus zažili s vibrátorem a až potom s partnerem. Podle sexuologů, je často pro ženu snazší vyvrcholit s erotickou pomůckou než bez ní. Vibrátor je totiž navrhnutý aby intenzivně, ale zároveň příjemně, stimuloval citlivé erotogenní zóny.

  Když totiž při masturbaci nevíte, co máte dělat, požadované potěšení nepřichází a aktivita  vám přestane být příjemná. To je také důvod, proč mnoho žen nemasturbuje vůbec, protože neví jak. Ženský orgasmus je komplikovaný proces, ke kterému jsme nedostali žádný návod k použití.

  Cesta na vrchol vede přes klitoris

  Partner může i duši vypustit, ale penetrace penisem vás na vrchol nedostane. 80% až 90 % žen dosáhne tzv. klitorálního orgasmu. Znamená to, že jste schopná vyvrcholit pouze při dostatečné stimulaci klitorisu. A během pohlavního styku se tomuto nejcitlivějšího místu nedostává příliš mnoho pozornosti.

  Víte, že klitoris má více než 8 000 nervových zakončení? Je to dvojnásobek toho, kolik jich má penis. To znamená, že klitoris je extrémně citlivý orgán a někdy může být přecitlivělý, jestliže se ho nedotýkáte správně. Jemná a kontinuální stimulace klitorisu je podle odborníků, klíčem k ženskému orgasmu.

  Důležitá je pro nás i délka stimulace. My ženy potřebujeme v průměru 20 minut správné sexuální stimulace, abychom byly schopny vyvrcholit. Mnoho mužům však stačí 5 minut a je po všem. Není divu, že se vibrátory těší takové popularitě mezi páry. A stále oblíbenějším se stává jeden druh vibrátoru, konkrétně tlakový nebo sonický, který je výjimečný ve způsobu, jakým masíruje klitoris.

  Co to je tlaková masáž klitorisu?

  Klitoris, malá hrudka kůže, je jen špička ledovce. Mnohem větší část klitorisu se skrývá pod povrchem v těle. Klasické vibrátory masírují jen vnější část klitorisu, a vnitřní část zůstává nestimulovaná. Sonický vibrátor funguje jinak. Nevibruje, ale pracuje s tzv. sonickými neboli tlakovými vlnami. Co to znamená?

  Představte si, že stojíte před velkým reproduktorem na koncertě. Zvukové vlny pronikají celým vaším tělem a vy cítíte pulzování až ve špičkách prstů. Tak přesně toto dělá sonický vibrátor s vaším klitorisem a dokáže tak stimulovat až o 75 % více z jeho struktury než klasický vibrátor.

  Sonický orgasmus

  Pokud se pokoušíte o svůj první orgasmus, zjistěte, jaká stimulace je vám nejpříjemnější. Zkoušejte a experimentujte. Může se stát, že intenzivní stimulací dosáhnete možná jen přecitlivělého klitorisu a každý dotek bude nepříjemný. A to chuť k poznávání nejspíš pokazí.

  Sonický stimulátor LELO Sona 2, na rozdíl od klasického vibrátoru, se přímo nedotýká klitorisu. Nehrozí vám tak pocit pálení. Bezdotyková masáž je mimořádně vhodná pro všechny ženy, které vyvrcholení ještě nezažily.

  LELO Sona 2 má různá nastavení, díky kterým si sama zvolíte intenzitu stimulace. Sonické vlny jemně a postupně budují sexuální vzrušení a tzv. sonický orgasmus je doslova exploze nahromaděné sexuální energie. Ženy ho popisují jako velmi intenzivní a nenapodobitelný orgasmus.

  Sonického vyvrcholení dosáhnete snadněji než vaginálního orgasmu. Přiložte si LELO Sona 2 na klitoris během soulože s partnerem. Hluboká masáž klitorisu spojená se stimulací vagíny penisem je nejúčinnejší způsob, který vám zaručeně přinese rozkoš ze sexu

  Lubrikujte – čím více tím lépe

  Nepodceňujte sílu hladké jízdy. Nedostatek vlhkosti zvyšuje tření a sex se stává méně příjemným nebo až bolestivým. Mějte po ruce kvalitní lubrikant a zvlhčujte klitoris, vagínu i penis partnera.

  Správný lubrikační gel neštípe, nelepí a nedělá skvrny. Lubrikanty od německé značky Joydivision napodobují přirozené vaginální zvlhčení a jsou vhodné pro každou intimní chvilku. Bezpečně je můžete používat s latexovým kondomem i s erotickou pomůckou.

  Buďte v sexu sobecká

  Muži neumějí číst myšlenky – to už asi všechny víme. Pro uspokojivý sex zakončený hurikánem rozkoše je důležité, abyste se a partnerem cítila pohodlně a bezpečně. Jenže pro nás ženy je těžší hovořit otevřeně o svém sexuálním životě. Jsme vychovávány, abychom byly slušné a nechávaly se dobývat, naše naučená role v sexu je spíše pasivní.

  Každá jsme jiná, jedinečná. Pohyby a polohy, které jsou pro jednu ženu vzrušující, mohou být pro jinou nepříjemné. Aby partner zjistil, co na nás v posteli funguje a jak nás má uspokojit, musíme se naučit překonat ostych a být tzv. sexuálně sobecké.

  Řekněte partnerovi, kde a jak potřebujete, aby se vás dotýkal. Pokud se stydíte vyslovit své požadavky nahlas, posuňte mu ruku na klitoris nebo mu do ruky dejte vibrátor. P.S.: Muže vzrušuje, když žena převezme iniciativu. Plus i vám se bude milování více líbit, pokud se budete hrát podle vašich pravidel.

  Nikdy není pozdě mít orgasmus

  Nikdy není pozdě začít s objevováním orgasmu! A s přibývajícím věkem bývá rozkoš ještě intenzivnější. Je to nejen tím, že je naše tělo vyspělejší, ale také vyšším sebevědomím a tím, že své tělo lépe známe. Ženy po menopauze přiznávají, že prožívají silnější sexuální rozkoš než prožívaly v mládí. Mají častější orgasmy a dokážou vyvrcholit (téměř) vždy i při styku s partnerem.

  Jak říká LELO, značka luxusních erotických pomůcek: Každá žena si zaslouží orgasmus! Krása, šarm a sex appeal vycházejí zevnitř. Každá žena je výjimečná. Bouráme předsudky a naučené vzorce. Naším záměrem je, aby ženy byly spokojenější a šťastnější!

  ------

  Tento článek vyšel s podporou Kondomshop

  redakce
  10. únor 2021    Čtené 5099x

  Když vám vaše tělo dává signály, že něco není v pořádku.

  Začíná to vždy stejně. Radost při pohledu na těhotenský test s dvěma čárkami. Štěstí. Místy i nejistota a strach. A obrovská zodpovědnost. Aby vás ta cesta, na kterou jste se vydaly, dovedla do šťastného cíle.

  Úspěšně jste zdolaly všechny počáteční otazníky v hlavě. Zvládly jste nevolnosti, které rozhodně nepatří k příjemné části těhotenství. Zvykly jste si na svoje tělo, které se mění. Začaly jste se těšit na svoji novou roli. A potom to přijde. Nedostatek železa

  Při druhém těhotenství jsem myslela, že se mu vyhnu. Stravovala jsem se ukázkově, ale i tak jsem poznala, že je to tady. Ano, nedostatek energie, únava, nesoustředěnost a podrážděnost patří k těm klišé, které o těhotných ženách často slýcháme. K tomu bledost, vypadávání vlasů a jakási vnitřní nepohoda, když víte, že něco není v pořádku. Tušila jsem, že v tom není pouze stav, kdy se mi zvětšuje břicho a stává se domovem malého podnájemníka. Po krevním testu jsem zjistila, jak se věci mají. Nedostatek železa. Zase znovu... 

  Strašák jménem nedostatek železa

  Během prvního těhotenství jsem si prošla peklem. Příroda je sice velká čarodějka, ale není všemocná. Někdy je třeba vzít péči a zodpovědnost do vlastních rukou. Kromě vitamínů pro budoucí maminky je důležité dodat tělu potřebné množství železa. Ne vždy je to však možné jen prostřednictvím stravy bohaté na železo. I když se snažíme jíst zodpovědně, někdy je potřebné sáhnout po efektivních doplňcích stravy. A tak jsem „vyfasovala“ minerální železo, které jsem poctivě užívala. Alespoň jsem se o to snažila. Protože, a to mi věřte, jsem si nikdy nemyslela, že budu ze záchodu odcházet se slzami v očích. Doslova a bez přehánění.

  Jako prvorodička jsem přistupovala ke všemu opravdu zodpovědně, ale zároveň jsem byla z mnohých věcí vystrašená. Kromě nepříjemné zácpy, která se stala strašákem všedních dní, to byly i křeče a bolesti břicha. Nemusím vám říkat, jaké stresy jsem prožívala, když jsem nedokázala bolest břicha konkrétně identifikovat. Byl to jen protest mých střev? Nebo je příčina někde jinde a něco se děje s miminkem? A to je něco, co žádná těhotná zažívat nechce. Mít strach, zda je všechno v pořádku...

  Když je vaše trávení v nepohodě

  Trávicí obtíže, bolest břicha, zácpa a průjem. Háklivé záležitosti, o kterých člověk často nemluví. Nebo se rovnou tváří, že se ho to netýká. Mezi takové netýkavky jsem patřila i já a cokoliv týkající se mých střev bylo tabu. Je pravda, že tato témata související s těhotenstvím nejsou úplně stylová. Není to něco, co bychom si vyvěsily na sociální síť a rozebíraly s kamarádkami na kávě. Ale je to velmi častá a běžná součást těhotenství. Stejně jako rostoucí bříško nebo první pohyby miminka. Avšak mnohem raději člověk hovoří o plodu svého lůna než o tom, co produkují (nebo spíš neprodukují) jeho střeva. Ale zácpa, nebo naopak průjem, jsou přirozenými projevy, o kterých by se nemělo mluvit v hádankách či zahanbeně. 

  Záchrana jménem hemové železo

  Proto mě při druhém těhotenství a opakovaném problému s železem polil studený pot. Opět celá ta tortura? Jen to ne, prosím. Tentokrát však byly moje obavy zbytečné. Do cesty mi totiž přišla gynekoložka, která mě ušetřila mnohých nepříjemností, rušných chvil, slz a šedivých vlasů. Viděla, jak jsem znervózněla. Zřejmě si všimla stékajícího potu na mém čele. A tak mě ujišťovala, že nejde o nic vážného. Zkrátka předepíšeme železo a bude po problému. „Právě to je ten problém“, vystřelila jsem. Vysvětlila jsem jí, jaká muka mi způsobovalo železo v prvním těhotenství. Paní doktorka potom vyřkla něco, co mi dodalo naději: „Nemusíte se bát, teď půjdete do lékárny a koupíte si GlobiFer forte. Je to přírodní hemové železo, které nezpůsobuje trávicí problémy, které vás trápily.   

  Pokud i vy máte v případě železa vztyčený prst, je třeba zvolit nejvhodnější přípravek na jeho doplnění. Možná jste si prožily nebo minimálně slyšely od kamarádek či kolegyň v práci historky o tom, jaké trávicí obtíže železo způsobuje. Ano, některé skutečně způsobuje zácpu, jiné naopak průjem. A žádná nastávající maminka nechce řešit tyto nepříjemnosti, které umí čekání na miminko pěkně okořenit. Má to ale jednoduché řešení. Stačí sáhnout po přípravku, který obsahuje přírodní hemové železo. Takovým doplňkem stravy je GlobiFer forte, který kromě minerálního železa obsahuje i hemoglobin. Díky němu se železo vstřebává rychleji a efektivněji, až z 50 %, a nezpůsobuje žádné trávicí obtíže, protože nevstřebané zbytky jsou pro tělo přirozené a nezatěžují ho. Abyste měly představu, minerální železa se vstřebávají nejčastěji od 1% do 5%! Zbytek se nevstřebá, prochází trávicím traktem a způsobuje už zmíněné nepříjemnosti jako je zácpa, průjem, bolesti, nevolnosti, zvracení nebo bolest hlavy. Celkem slušný rozdíl, co říkáte? GlobiFer forte , hemové železo, je přírodní zdroj železa, a proto je nejsnadněji a nejefektivněji vstřebatelné. Využijte to, co je organismu přirozené. Jak řekl Cicero: „To, co vytvořila příroda, je vždy lepší než to, co bylo vytvořeno uměle.“

  Důležitost takové běžné činnosti, jakou je pravidelné „usednutí na trůn“, si uvědomíte až tehdy, když zažijete, jaké to je nemoct se vyprázdnit. Ani nevíte, jak jsem záviděla svému manželovi, když každé ráno pravidelně mizel na toaletu, v pohodě si tam přečetl časopis, a vyšel ven s úsměvem na rtech a spokojeným výrazem ve tváři. 

  Železo a jeho význam

  Víte, proč je železo tak významné? Železo je základním stopovým prvkem pro organismus a také ovlivňuje imunitu. Ano, nedostatek železa vám způsobí nepohodu i jiné zdravotní problémy. Únava, nedostatek energie, vypadávání vlasů, kožní problémy nebo lámavé nehty. Železo se také stará o správný transport kyslíku do celého těla. Důležité však je, že železem vyživujete děťátko. Pokud máte málo železa, miminko v břiše má omezený přístup ke kyslíku. V takových případech může zapříčinit předčasný porod nebo nízkou porodní hmotnost. Měly byste zpozornět, pokud ho máte nedostatek. A přistoupit k svojí nové roli, roli matky, zodpovědně. 

  GlobiFer forte je vhodný nejen pro těhotné ženy, ale i pro děti od 12 let. Nedostatek železa není totiž problémem jen těhotných žen. Způsobovat ho mohou i problémy se silnou menstruací, neléčená celiakie či intolerance laktózy, nesprávná výživa, případně tento problém zdědíte geneticky. 

  ------

  Tento článek vyšel s podporou GlobiFer

  redakce
  4. únor 2021    Čtené 2204x

  Kouzlo vzpomínek (aneb fotky nám umožní uchovat vzácné chvíle napořád)

  Těhotenství je pro každou ženu jedinečné a nezapomenutelné období. Některé ženy ho prožívají od začátku s radostí a s nadšením, některé mají z počátku určité obavy, některé se cítí báječně, jiné trpí hlavně v prvním trimestru nevolností a raději by to už měly celé za sebou. Jedno mají ale všechna těhotenství společné – je to zázrak, kdy uvnitř ženského těla vzniká z pouhých dvou miniaturních buněk nový člověk.

  I když se může zdát, že těhotenství trvá dlouhou dobu, věřte, že těch devět měsíců, nebo chcete-li čtyřicet týdnů, hrozně rychle uteče. Pravda, poslední týdny, kdy už se miminko v bříšku celkem pronese a některé běžné úkony se jeví jako nadlidský úkol, se můžou zdát trošku nekonečné. Ale pak najednou stojíte před zrcadlem a ty ruce, které ještě nedávno spočívaly na vašem těhotenském bříšku, drží nového človíčka a vy se nemůžete vynadívat. To bříško už je pomalu ale jistě pryč. Nezapomněly jste si ho během všech těch příprav zdokumentovat? Protože kdyby náhodou ano, už to nepůjde napravit!

  Fotografie jsou úžasné v tom, že dokáží uchovat okamžiky a vzpomínky napořád. A těhotenství určitě k takovým okamžikům, které si uchovat chceme, patří. Těhotenské focení se proto v posledních letech těší stále větší oblibě. Někdo se fotí rád, někdo si před foťák stoupne jen z donucení. Ale těhotenské bříško si nějakou fotku určitě zaslouží, ať už patříte k milovníkům focení, nebo ne. Vždyť v dnešní době není problém pořídit si pěkné fotky s troškou šikovnosti i doma. 

  Pokud však chcete opravdu krásné vzpomínky, určitě není od věci domluvit si profesionálního fotografa. Ale pozor, s dostatečným předstihem! U dobrých fotografů klidně i půl roku. Máte z takového focení strach? Vůbec nemusíte. Tady je pár tipů, jak na to, aby byli spokojení i ti, kteří si před objektiv s moc velkým nadšením nestoupají.

  Výběr fotografa

  Tohle je nejzásadnější věc, pokud zvolíte profesionálního fotografa. Je hrozně důležité, aby vám vyhovoval jeho styl (určitě se vyplatí prohlédnout si jeho portfolio), ale také, abyste si sedli lidsky. Těžko se uvolníte před někým, kdo vám nebude sympatický. Proto je ideální ještě před focením domluvit společnou schůzku a tam se o všem pobavit (a taky se nenápadně oťukat).

  Znát své očekávání a představy

  Ať už se budete fotit vy nebo jste vybrali profíka, je dobré vědět, co vy sami od focení očekáváte. Chcete záběry hlavně na bříško, nebo je pro vás podstatnější zachytit nějak přirozeně všechny členy vaší rodiny, jak se na nový přírůstek těší? Chcete fotky z ateliéru nebo raději zvolíte focení venku v přírodě? Inspirace je v dnešní době všude dost, např. na Pinterestu. Není třeba fotky přímo napodobovat, ale vzít si z nich jen takovou nápovědu, jak bychom si výsledek focení představovali. A nemusí být od věci ukázat pár takových fotek, které vaše představy vystihují, přímo fotografovi. Umožní mu to lépe vás pochopit.

  Vhodné oblečení

  Profesionální fotografové často upřednostňují na oblečení světlé, pastelové barvy, klidně i bílou. Naopak nejsou ideální velké vzory nebo nápisy, které pak zbytečně ruší. Pokud máte v plánu fotit se i s ostatními členy rodiny, nezapomeňte se sladit. Nemusíte mít všichni stejné oblečení, ale aby to k sobě stylem i barevně ladilo. Na fotkách to bude znát. A protože jde o těhotenské focení, nezapomeňte zvolit takové oblečení, které vám umožní bříško ukázat. Ale jen v takové míře, která je vám příjemná. Někdo nemá problém ukázat bříško ve spodním prádle, pro jiného jsou hranicí obepnuté šaty.

  Správné načasování

  Když už máte jasno, jestli se budete fotit sami, nebo to raději svěříte profesionálovi, ujasnili jste si vaše představy, zvolili prostředí i oblečení, nezapomeňte ještě na jednu důležitou věc – správné načasování. Pokud chcete, aby šlo opravdu o památku na těhotenské bříško, musíte si zvolit dobu, kdy už bude pěkně vidět. Ale zase pozor na to, ať přímo z těhotenského focení nejedete rodit. Ideální doba bývá mezi 33. a 36. týdnem těhotenství. Bojíte se naplánovat focení až na takto pokročilou dobu těhotenství, protože máte strach, že by se vám na bříšku mohly udělat strie? Nebojte, šikovný fotograf by si s nimi určitě poradil tak, aby byly fotky krásné. Anebo zkuste zmírnit riziko jejich vzniku pravidelným používáním vhodného přípravku. Může jím být např. speciální olej pečující o pokožku Bi-Oil. Ten nejen že pomáhá snižovat možnost vzniku strií, ale dokáže také vylepšit vzhled již vzniklých strií, jizev, stejně jako nestejného odstínu pokožky. Bi-Oil nyní najdete jako dárek u výhodného dvojbalení Femibion® 2. (Se speciálním olejem tak můžete pečovat o krásu svého bříška a zároveň díky Femibion® 2 zajistit dostatek velmi důležitých látek pro vývoj miminka, které jsou potřebné ve vyšší míře a je často velmi obtížné získat jejich dostatečné množství z běžné stravy.)

  Nebo zkuste zvolit způsob dokumentování růstu bříška - každý týden/měsíc/trimestr se můžete vyfotit na stejném místě, ve stejném oblečení a stejné pozici a později tak obdivovat, jak neuvěřitelně se vaše tělo měnilo. Završit tuto sérii můžete fotkou s miminkem v náručí - zase na stejném místě a ve stejném oblečení.

  Tak co, půjdete do toho? Určitě nebudete litovat.

  Vaše Hanka
  Ambasadorka Femibion®

  ------

  Tento článek vyšel s podporou Femibion®

  redakce
  1. únor 2021    Čtené 3554x

  Miminko do dlaně

  Těhotenství je krásné období plné naděje a očekávání. Nastávající rodiče odpočítávají dny do momentu, kdy poprvé spatří svůj růžový balíček štěstí a ztělesněné lásky. Stává se ale, že čáp na dveře zaklepe dříve. Občas mnohem dříve, než bylo v plánu a narodí se předčasňátko.

  Děťátko maličké, že by se vešlo do dlaně, ač nesmírně očekávané, přijde do života prakticky nečekaně a kromě nekonečného štěstí a lásky s sebou přinese situaci, se kterou jen málo nastávajících rodičů počítá a jen stěží ji naplánuje. Pro spoustu rodičů předčasňátek narozením miminka začíná další období čekání. Vyhlížení dne, kdy se miminko konečně z péče odborníků, z prostředí novorozeneckého oddělení dostane domů, do své postýlky, do náruče svých nejbližších. Tím dnem začíná pro rodiče nová výzva. Péče o takového drobečka má totiž svá specifika.

  Přivézt si domů předčasňátko pro novopečené rodiče znamená nejen úlevu, příliv nekonečné radosti a štěstí, ale mnohdy i dávku nervozity a strachu z nepoznaného. Na tuto situaci vás totiž nepřipraví žádné moudré knížky. Předčasně narozená miminka mají totiž speciální potřeby, kterých naplněním se krůček po krůčku dopracujete ke spokojenému a správně se vyvíjejícímu miminku.

  Stejně, jako pro jiná miminka, narozená “v termínu”, i pro předčasňátka je to nejdůležitější dostávat (kromě pravidelné stravy) lásku, teplou náruč, v které mají pocit bezpečí a spoustu trpělivosti. Nejvíc, co pro své předčasně narozené miminko můžete udělat v prvních týdnech sžívání se, je naslouchat mu a pochopit jeho potřeby. Proti ”termínovým” miminkům potřebují předčasňátka mnohem víc spánku a udržet je bdělé na delší dobu je náročné. Této potřebě je podřízen celý jeho režim. Navíc jsou jejich spánkové cykly rozdělené jinak, proto si rodiče předčasňátek musí počkat na prospanou celou noc (6-8 hodin) často delší dobu, než je obvyklé u dětí narozených přesně načas. Je to zapříčiněno tím, že jejich mozek neměl dostatek času se vyvinout, a tak dobíhá zameškané. Vývoj mozku a s ním ovládání dalších funkcí, jakými je třeba i prosté dýchání, je v tomhle období prioritou číslo jedna, proto je kvalitní spánek vašeho miminka alfou a omegou na cestě ke zdravému vývoji. Miminko stojí spoustu energie už pouhý růst, navíc jí musí hodně vynaložit i na příjem potravy, a taky na přizpůsobení se venkovnímu světu. Proto takhle malý človíček načerpává novou sílu, kdy to jde, a hodně spinká. Kvalitní spánek je proto pro předčasně narozená miminka obzvlášť důležitý.

  Stejně tak je ale důležitý kontakt miminka s jeho maminkou a takzvané klokánkování, kdy si miminko díky maminčiné blízkosti zvyká na okolní svět, na jeho barvy, zvuky. Je dobré na miminko mluvit klidným hlasem nebo mu zpívat. Jestliže vám v repertoáru chybí písnička vhodná jako ukolébavka, nechte se inspirovat třeba Michaelem Foretem, který složil pro předčasně narozená miminka ukolébavku.

  I Pampers myslí na tyto nejmenší a nejkřehčí človíčky i na jejich kvalitní spánek v suchu, aby je nic ze spánku nerušilo. Vyvinuli proto Pampers Preemies pro předčasňátka, které doplnily velikostní tabulku až do velikosti -3 pro extrémně malá miminka. A jelikož je péče o předčasňátka už tak náročná, díky Pampers a Alza.cz může teď každý pomoci svým malým dílem a symbolicky věnovat mini plenku předčasňátkům koupí produktů Pampers na www.alza.cz od 1.2. do 28.2.

  Každé zakoupené balení plenek nebo ubrousků Pampers znamená jednu věnovanou miniaturní plenku pro miminko do dlaně.

  O poradenství rodičům předčasně narozených miminek se stará organizace Nedoklubko.

  ------

  Tento článek vyšel s podporou Pampers

  redakce
  19. led 2021    Čtené 2659x

  Vše o venušiných kuličkách pro novopečené maminky a začátečnice

  Maminky, používáte venušiny kuličky? Tahle ověřená pomůcka není jen erotickou hračkou. Kegelovy kuličky už pomohly mnohým čerstvým maminkám dostat se po porodu rychleji do formy.

  Přečtěte si, co potřebujete vědět o venušiných kuličkách. Ze zkušeností žen a tipů od fyzioterapeutky se dozvíte, s jakými problémy venušiny kuličky pomáhají. Navíc poradíme, jak si vybrat venušiny kuličky pro začátečníky a jak správně posílit pánevní dno.

  Jak venušiny kuličky fungují?

  Venušiny kuličky jsou jedna či dvě kuličky se šňůrkou. Principem kuliček je, že je zasunete do vagíny a pomocí svalů se je snažíte udržet uvnitř. S venušinými kuličkami stahujete svaly, a tím je vlastně posilujete. Vaginální kuličky pomáhají ženám po celém světě udržet si pánevní svaly a vagínu těsnou nejen po porodu.

  S jakými problémy pomáhají venušiny kuličky?

  Roztažení vaginálních svalů po porodu

  Jste novopečená maminka a hledáte způsob, jak se „tam dole“ co nejdřív cítit jako dříve? Pomoci vám mohu právě venušiny kuličky.

  Po porodu jsou vaginální svaly traumatizované a oslabené. Pravidelným nošením kuliček ve vagíně, společně s cviky na pánevní dno, bude zotavení po porodu rychlejší. Tuhle ověřenou pomůcku doporučují fyzioterapeuti po celém světě.

  Lehký únik moči

  Venušiny kuličky se ženám osvědčily i při řešení lehkého a stresového úniku moči. Inkontinence může potrápit nejen prvorodičky, ale i po každém dalším porodu nebo také s přibývajícím věkem.

  Už po pár týdnech cvičení s kuličkami maminky zaznamenali změny k lepšímu. Mnoho maminek je nadšených z toho, že už si při kýchnutí „neucvrnknou“ do kalhotek a že při zvedání těžkých věcí už nemusí nosit vložku.

  Bolest v podbřišku a během pohlavního styku

  Bolest v podbřišku a při sexu často souvisí s přetaženými svaly pánevního dna (pakliže váš gynekolog vyloučil jiné příčiny). Málo se hýbete? Máte sedavé zaměstnání nebo jste často ve stresu? Kvůli tomu všemu mohou být svaly pánevního dna stažené a málo pružné. Tréninkem s venušinými kuličkami bude vaginální svalstvo zase pružnější, takže bude zase dobře.

  Sex po porodu není tak uspokojivý jako předtím

  Je přirozené, že po porodu je pochva oslabená a na sex nemáte ani pomyšlení. Časem se však chuť na milování s partnerem vrátí, ale sex po porodu už nemusí být takový, jako byl předtím. Vagína je roztažená a vy ani partner necítíte skoro nic.

  Venušiny kuličky vám pomohou zpevnit a znovu zúžit vagínu. S kuličkami pravidelně cvičte tzv. kegelovy cviky a časem ucítíte změnu k lepšímu. Tréninkem s vaginálními kuličkami totiž získáte schopnost vědomě stáhnout vaginální svaly i během sexu. Stáhnutím pochvy bude sexuální prožitek váš i vašeho partnera intenzivnější. Tahle nová schopnost zlepší nejen váš sexuální život, ale také spokojenost ve vztahu.

  Ochabování svalů pánevního dna způsobené vyšším věkem

  Jak žena stárne, přirozeně jí svaly pánevního dna ochabují. Ve vážnějších případech mohou oslabené svaly způsobit dokonce pokles vnitřních orgánů. V takovém případě pomůže už jen operace. Tomu se dá ale velmi jednoduše předejít. Pravidelný pohyb a cvičení s venušinými kuličkami je účinný způsob, jak zpevnit svaly pánevního dna a udržet si vagínu fit i s přibývajícím věkem.

  Jak si správně zavést venušiny kuličky?

  Jste-li začátečnice, lehněte si na záda, rozkročte nohy a mírně je pokrčte v kolenou. Venušiny kuličky nalubrikujte dostatečnou dávkou lubrikačního gelu na bázi vody (ideálně neparfemovaný, ve vodě rozpustný gel, který je šetrný k vaginální mikroflóře). Venušiny kuličky si zavádějte podobně jako tampon. Vkládejte je pomalu a co nejhlouběji do pochvy tak, aby vám to bylo příjemné a nebolelo to. Pomocnou šňůrku nechte viset venku. Kuličky si můžete zavést také v podřepu, v sedě na toaletě nebo s jednou nohou zvednutou a opřenou například o vanu.

  Jak kuličky udržet uvnitř těla?

  Jakmile si kuličky zavedete, vypadnou z vás ven. Nebojte – nejste v tom sama.

  Po porodu se mnohým ženám stává, že v sobě nedokážou venušiny kuličky udržet, Důvodem jsou velmi ochablé svaly pánevního dna.

  Jestli máte stejný problém, buďte trpělivá. Pokaždé, když vám kuličky vypadnou, opláchněte je a zasuňte zpět. Cvičte s nimi vleže nebo noste vložku, která udrží kuličky na místě.

  Někomu to trvá jen měsíc, jiným ženám i několik týdnů, než se jim podaří udržet kuličky ve vagíně i při chůzi, ale pokrok přijde.

  2 tipy od fyzioterapeutky: Jak správně posilovat pánevní dno

  Nejúčinnější způsob, jak si zpevníte pánevní dno, je cvičení s venušinými kuličkami. Na cvičení vám bude každý den stačit jen pár minut. Jste-li v šestinedělí, začněte cvičit až po jeho uplynutí.

  1. 10 sekund stažení, 10 sekund uvolnění

  Lehněte si na záda a s nohama pokrčenýma v kolenou stahujte svaly pánevního dna (jsou to ty svaly, které zapojujete, když přerušujete močení).

  Svaly stahujte co nejdéle, ideálně 10 sekund. Poté svaly uvolněte na stejně dlouhou dobu.

  Pokud to nezvládnete déle než 3 nebo 5 sekund, nic se neděje. Vždyť teprve začínáte a pravidelným opakováním se vaše výdrž zlepší. Cvik opakujte pětkrát až desetkrát.

  2. Rychlé stáhnutí a uvolnění

  Druhý cvik spočívá v co nejrychlejším stáhnutí a uvolnění svalů pánevního dna. Svalstvo rychle stáhněte a uvolněte. Cvik opakujte 10×.

  Oba cviky můžete cvičit ve stoje, při chůzi nebo vleže (ideální poloha pro začátečníky nebo v případě, kdy kuličky nezvládnete udržet v těle).

  S dětmi může být těžké najít si na cvičení čas. Proto je skvělé, že posilování pánevního dna s kuličkami je možné i při praní, nákupech nebo hraní si s dětmi. Pokud dokážete udržet kuličky v těle i v podřepu, noste je každý den a při všem, co děláte.

  Z hygienických důvodu nenoste kuličky déle jak 6 hodin denně. Pakliže je chcete nosit déle, tak je po 6 hodinách vytáhněte, umyjte a zaveďte znovu. Je to podobné jako s menstruačním kalíškem.

  Jak si vybrat venušiny kuličky?

  Nejdůležitější je správný výběr materiálu. Na trhu najdete venušiny kuličky z plastu, ze skla, kovu i ze silikonu. Vždy si vybírejte jen silikonové venušiny kuličky!

  V čem se liší od ostatních materiálů? Lékařský silikon je zdravotnický materiál, na kterém se bakterie nedokážou usadit. Silikon je totiž neporézní, navíc se snadno čistí, nezpůsobuje alergie a je příjemný na dotek.

  Jakou velikost a váhu venušiných kuliček zvolit?

  Pro začátek si vyberte menší a lehčí kuličky. Ideální velikost je pro začátečníky jedna kulička (single nebo uno venušiny kuličky) s průměrem od 2,9 až 4 cm. Vhodná váha je kolem 50 g.

  Skvělý a cenově výhodný je set venušiných kuliček. Joydivision Joyballs Secret Set obsahuje dvě silikonové kuličky (single pro začátečníky a duo pro pokročilé). Nejdříve začnete cvičit s lehčí single kuličkou (45 g) a postupem času přejdete k těžším (85 g) duo venušiným kuličkám.

  Zatímco ostatní venušiny kuličky mají šňůrku, Joydivision venušiny kuličky mají praktičtější silikonové ouško. Díky oušku zvládnete vyndat venušiny kuličky jen jedním prstem. Navíc netrčí ven z pochvy a při dlouhém nošení nepřekáží v kalhotkách.

  Uvnitř každé Joyballs venušiny kuličky se nachází ještě jedna menší kulička, která při pohybu příjemně vibruje a aktivuje tak svaly pánevního dna. Set silikonových kuliček Joyballs Secret je během nošení velmi tichý. Díky kvalitnímu silikonovému materiálu je zvuk uvnitř kuliček tlumený. Můžete je tedy nosit kamkoliv a posilovat svaly kdykoliv potřebujete.

  Jak se starat o venušiny kuličky?

  Venušiny kuličky jsou intimní pomůcka, a proto je důkladná hygiena velmi důležitá. Kuličky důkladně umyjte před a po každém použití!

  Nejsnadněji se čistí silikonové kuličky z jednolitého silikonu. Joydivision Joyballs Secret Set kegelovy kuličky jsou jednolité a nemají žádné výstupky, kde by se mohly usadit nečistoty.

  Jste-li náchylná na kvasinky, bakterie nebo jiné infekce, čistěte kuličky po každém použití dezinfekčním sprejem na erotické pomůcky, který garantuje 100% hygienu a dlouhou životnost kuliček.

  ------

  Tento článek vyšel s podporou Kondomshop

  redakce
  18. led 2021    Čtené 575x

  Nová poradna Modrého koníka podpoří maminky v náročných situacích s dětmi!

  Zuzka Janešíková je autorka projektu Životem s dětmi, který má za cíl inspirovat rodiče, aby si život s dětmi užívali. Zejména je to ale také máma, která si život s dětmi sama užívá velmi a moc si přeje, aby i ostatní rodiče objevili to kouzlo, které nejde slovy popsat. Lze ho jen cítit a díky němu vnímat blízkost ke svým dětem.

  V nové poradně Modrého koníka vám může pomoci v různých situacích. Mezi ty nejčastější, s nimiž se většina rodičů čas od času jistě setká, patří:

  • Cítíš se vyčerpaná a nemáš dostatek trpělivosti.
  • Stane se, že zakřičíš a pak si to vyčítáš.
  • Uspat dítě v klidu je nadlidský výkon.
  • Odchod z domu vám trvá 2 hodiny a často se neobejde bez slziček. 
  • Roztržky mezi sourozenci o jednu hračku tě ubíjejí.
  • Dělá si tvoje dítko co chce a ty už nevíš, jak mu to jinak vysvětlit.
  • Máte na pořadu dne "období vzdoru" a ty z toho šílíš.
  • Partner se ne vždy zapojuje a ty máš pocit, že jsi na to sama.
  • Čas na sebe - tohle spojení už vůbec neznáš, protože už jsi to nějaký ten pátek nezažila.

  Pokud se s těmito problémy také doma potýkáte, Zuzka ti může ukázat různé možnosti a cesty, jak si s dětmi život užívat. Jak pomocí vzájemné komunikace docílit toho, abyste se u vás doma cítili všichni v pohodě. Tak se nebojte zeptat, otázky můžete pokládat ZDE 🙂

  redakce
  17. pro 2020    Čtené 2132x

  Zdraví z Česka: Podpořte své zdraví přírodní cestou

  Za okny je každým dnem větší tma, a to nejen proto, že se dny zkracují, ale sluníčko se schovává za mračna a mlhu a to je čas, kdy je potřeba pořád víc myslet na svoje zdraví, imunitu a prevenci. Obličeje máme sice pořád schované pod rouškami, to ale neznamená, že nám nic nehrozí. Právě naopak. S vidinou bezpečí často zapomínáme, že posilovat imunitu je žádoucí i přesto, že své zdraví chráníme mechanicky. A nesmíme zapomínat, že zdraví je vždycky na prvním místě. A to především u našich nejmenších, nejkřehčích a nejvíc vystavených bacilům.

  Správně jíst - pevné zdraví mít

  Slogan jako z dobré reklamní kampaně, ale nese v sobě velkou pravdu. Pro lidský organismus, a ten dětský nevyjímaje, je důležité v co největší míře přijímat živiny a vitamíny z přírodních zdrojů. Lidské tělo je totiž zkonstruované na zpracování takto získaných živin. Právě proto se pořád víc v tomhle období zmiňuje nutnost konzumace především místního sezónního ovoce a zeleniny, které jsou ideálním zdrojem vitamínů, antioxidantů a taky vlákniny potřebné pro správné fungování imunitního systému. 

  Jak správně doplnit potřebné vitamíny?

  Když konzumujeme skutečné jídlo, ať už to je ovoce, zelenina nebo cokoliv dalšího, naše tělo nikdy nepřijímá jednotlivé živiny, ale celou škálu vitaminů, minerálů či enzymů, které přispívají k jejich optimálnímu využití v organismu. A tak, přestože na trhu naleznete nespočet syntetických vitamínových doplňků stravy a multivitamínových směsí, které slibují dorovnat deficit, a tyto syntetické výživové doplňky jsou chemickým složením téměř identické s těmi, které jsou přítomny v naší běžné potravě, je pro tělo daleko lepší získat je v jejich přírodní formě, z pro náš organismus daleko přirozenějších zdrojů. A cestou k pevnému zdraví můžete kvalitní stravu doplnit o Bylinné čaje, sirupy nebo tinktury bohaté na  flavonoidy, slizy, saponiny, třísloviny, silice a další fyziologicky účinné látky. Podpořit své zdraví přírodní cestou můžete hned na www.aphotheke.cz 🙂

  Podzimní neduhy

  Není tajemstvím, že v podzimním a zimním období jsme tak nějak víc nemocní. Chřipečky, rýmičky a jiná virová nebo bakteriální onemocnění si nás prostě snadněji nacházejí. Tělo je oslabené neustálými přechody z tepla do zimy, posunem času na zimní, celkovým ochlazením počasí a nám nezbývá než se pokusit se před nemocemi co nejvíce chránit. 

  Proto je vhodné v tuto chladnou dobu sáhnout po čajích a sirupech z bylin nebo ovoce, které zaručeně posílí imunitu a navíc i chutnají. A dokonce i dětem! POHÁDKOVÝ SIRUP Rakytníkový s betaglukanem nebo dětský čaj s rakytníkem na obranyschopnost jsou zárukou, že nešlápnete vedle. Rakytník totiž podpořuje přirozenou obranyschopnost organismu a přispívá k jejímu normálnímu fungování.

  Když už ale bacil zaútočí, je dobré spolehnout se na moudra našich babiček a vyzkoušet ověřené bylinky. Nad šálkem jitrocelového, šípkového nebo lípoveho čaje nejen, že nasajete tu pravou zimní atmosféru, ale tyto bylinky výrazně prospívají organismu.

  Zdraví z Česka

  Česká firma Apotheke, která se soustředí především na výrobu čajů a zdravé výživy i s označením BIO, nabízí nejen čaje, ale taky tinktury a sirupy, které přírodní formou podporují imunitu. A jelikož nejen láska, ale taky zdraví jde přes žaludek a zdraví začíná v trávicím systému, Apotheke se orientuje i na výrobu produktů zdravé výživy v BIO kvalitě. V nabídce naleznete dokonce i potraviny určené dětem nebo balíček speciálně sestavený pro vaše nejmenší se slevou 20 %.

  ------

  Tento článek vyšel s podporou Apotheke

  redakce
  23. lis 2020    Čtené 485x

  Na Modrého koníka nově přibyla Poradna pro těhotné ženy a matky s dětmi v tísni!

  Jsme velice rádi, že v nové poradně na Modrém koníku můžeme uvítat Mgr. Jitku Došlovou a Mgr. Hanu Zinkovou z organizace Na počátku. Ta se věnuje především ženám, které otěhotněly neplánovaně a nevědí si rady v nelehké situaci, a také maminkám s dětmi v nouzi. Organizace vznikla v roce 1994 a od té doby pomohla nespočtu žen. 

  Ženám, které otěhotněly neplánovaně, se často honí v hlavě zmatek a rozporuplné pocity. Co teď a co dál? Možná je napadá, že by situaci vyřešil potrat, protože jsou na všechno samy. Nebo je do tohoto řešení nutí někdo z blízkých. S organizací Na počátku na to ovšem rozhodně nemusí být samy. 

  V naší poradně s vámi Mgr. Jitka Došlová a Mgr. Hana Zinková mohou mluvit například o těchto tématech:

  • nečekané těhotenství
  • zvažování potratu
  • adopce
  • orientace v systému zdravotního a sociálního pojištění
  • jak vyjít s penězi
  • bydlení
  • práva a povinnosti rodičů vůči dětem
  • péče o dítě (děti) po rozvodu rodičů
  • zaměstnání v době těhotenství a mateřství
  • domácí násilí
  • zprostředkování kontaktu na další služby, nadace, azylové domy

  Odpovídat na vaše dotazy budou vždy v pondělí, středu a pátek. Kontaktovat je můžete také na telefonu 774 440 821 nebo na e-mailu poradna@napocatku.cz..

  redakce
  10. lis 2020    Čtené 1733x

  Jak dohlédnout na sladké sny a klidný spánek vašeho děťátka?

  Sepsaly jste si v těhotenství seznam věcí, které budete jako novopečená maminka potřebovat? A byla na vašem seznamu i video chůvička? Na mém ano...

  Když si ten seznam prohlédl můj manžel, hned nad některými věcmi protáčel očima. Mezi těmito, podle jeho úsudku nepotřebnými, položkami byla i video chůvička. Prý: "K čemu? Vždyť i naše mámy fungovaly bez toho." Věta, při které vstávám ze židle.

  Ano, v dnešní době máme k dispozici mnoho vymožeností a zlepšováků, které nám pomáhají s péčí o miminko. A které naše mámy, babičky či prababičky neměly. Myslím, že je těžké určit, zda to máme dnes skutečně jednodušší. Porovnáváme dva rozdílné světy, které nejsou srovnatelné.

  Proto je na místě, abychom se skutečně zamyslely, co je pro nás pomocníkem a co nám péči o miminko skutečně usnadňuje – ať už fyzicky nebo psychicky. Ujasnit si, co je nepotřebná vymoženost a co je zlepšovák, který přispěje k tomu, abyste si den s děťátkem užily naplno. Abyste se nestresovaly a nebály se, ale naopak, abyste měly v duši klid a úsměv na tváři. Pro někoho je to možná designová houpačka s dalšími 20 funkcemi, pro jiné to je video chůvička, díky které budete vědět, že je vaše děťátko v pořádku.

  Mějte přehled o každém pohybu

  Každá maminka se těší na tu pověstnou chvilku pro sebe. Když své děťátko uloží spát a otevírá se jí svět klidu, teplé kávy či dobré knihy. Jindy potřebuje dohnat "resty" a s čistou hlavou se věnovat svým povinnostem. Díky video chůvičce TrueLife NannyCam V24 se můžete ponořit do svých zálib či povinností a být v klidu, že je s vaším prckem vše v pořádku. Frekvence 2.4Ghz se postará o bezpečný a stabilní signál do vzdálenosti 100 m v domě či bytě a do 300 m ve volném prostranství. 2,4-palcový LCD displej s čistým obrazem je zárukou toho, že budete mít ve dne i v noci svůj poklad stále na očích.

  Velkým plusem je automatický režim nočního vidění, díky němuž je viditelnost výborná, a to, aniž by bylo děťátko vyrušeno. Nápomocné jsou i další funkce jako monitoring teploty v místnosti děťátka, uklidňující melodie a ukolébavky, úsporný režim VOX či feed alarm, který vás upozorní ve vámi nastaveném čase. Čas krmení vám teď už neuteče ;) A co je velká výhoda, především pokud máte patrový dům a občas vás přemůže lenost běhat nahoru-dolů? Oboustranné audio, díky kterému můžete mluvit k dítěti a ušetřit si tak pár výstupů, které mi někdy, hlavně po probdělé noci, přijdou jako výstup na Mount Everest.

  Chůvičku můžete díky USB připojení nabíjet nejen v elektrické zásuvce, ale i přes powerbanku. Díky tomu se vám otevírá ještě více možností, kde a kdy chůvičku využít 

  A co dokážou vaše hodinky?

  V dnešní době nosíme na zápěstích hodinky, které nám ukazují nejen čas, ale i řadu dalších informací. Hodinky, které počítají kroky či spálené kalorie? Kdepak, už jsme o krok vpřed! Díky těmto hodinkám můžete sledovat své spící děťátko kdekoliv a kdykoliv, a být si tak jistá, že je v pořádku. A jak tedy funguje chůvička TrueLife NannyWatch A15?

  Tuto chůvičku můžete mít stále po ruce, a to díky rodičovské jednotce umístěné v náramkových hodinkách. Vlastně na ruce. Doslova! Už stačí jen umístit dětskou jednotku k miminku a můžete se bez starostí pohybovat, aniž byste musely rodičovskou jednotku neustále přenášet s sebou. Pokud budete v dosahu do 300 m, za ideálních podmínek, můžete skákat, tančit, uklízet, pít kávu a zároveň přitom ujídat něco sladkého. Ruce budete mít totiž zcela volné.

  Ovládání hodinek je intuitivní a jednoduché. Zvládnou ho i takové technické anti-talenty jako já ;) Kromě základních nastavení (jazyk, čas, datum, hlasitost, upozornění vibrováním) disponuje i dalšími funkcemi, které vám pomohou s vašimi každodenními povinnostmi. Monitoring teploty, automatické noční vidění, obousměrné audio, ukolébavky, funkce feed alarm či úsporný režim jsou součástí i této dětské chůvičky v hodinkách.

  A jak hodinky nabijete? Díky magnetu je snadno upevníte na nabíjecí jednotku. Tak jednoduché, že? Výhodou však je i to, že je dokážete nabít například i přes powerbanku. Díky tomu si chůvičku můžete vzít kamkoli s sebou.

  Spolehlivý strážce snů

  A do třetice tu máme digitální chůvu TrueLife NannyCam H32, která se stala naším favoritem. Malá, šikovná a spolehlivá. 3,2-palcový LCD displej a dokonale čistý a jasný obraz. Díky spolehlivému přenosu do vzdálenosti 300 m na volném prostranství si můžete v klidu vyložit nohy na stůl. Jako u předchozích modelů, samozřejmostí je automatický noční režim, monitoring teploty, obousměrné audio a 8 uklidňujících melodií. Nechybí ani praktické USB dobíjení umožňující použití powerbanky, dlouhá výdrž baterie, stejně jako úsporný režim VOX, který šetří baterii. Pokud se však něco bude dít, díky VOX režimu budete hned upozorněny. Není divu, že právě tato video chůvička se na Heurece v kategorii chůviček stala produktem roku 2018 a 2019. Možná si myslíte, že video chůvičku využijete pouze u malých dětí. No, jak můžete vidět, my jsme ji využili i při starším synovi, který má momentálně jakési období "všeho se bojím." A světe div se, video chůvička pomohla. Párkrát mi při usínání zamával, dvakrát jsem mu popřála dobrou noc a potom, po uspání dvou kusů dětí, přišla zasloužená odměna v podobě kávy. Co na tom, že je půl desáté večer. Na kávu je vždy vhodný čas ;)

  Pouze šťastná a spokojená maminka dokáže vychovat šťastné dítě. A na to neexistuje žádný návod či manuál. Každá z nás si musí najít svou vlastní cestu, jak na to. Psychická pohoda je při tom velmi důležitý aspekt. Pokud jste unavené, vyčerpané, nervózní či ve stresu, neztrácíte pouze svou vlastní pohodu. Ohrožena je pohoda celé rodiny a zejména dítěte, které je jako houba a nasává všechny vaše pocity. Pokud k pohodě i jen trochu přispěje právě chůvička, díky které budete mít své děťátko stále na očích, neváhejte. Je na místě využít možnosti, které se nám nabízejí. Já jsem investovala nejen do video chůvičky. Investovala jsem do své vlastní psychické pohody. A to je investice, které nikdy nebudu litovat.

  P.S. A víte, kdo teď už nevypije svou odpolední kávu bez zapnuté chůvičky? Můj manžel. Ten, kterému přišla jako zbytečnost. Ten, který si už neumí představit den bez tohoto pomocníka, který dává pozor na jeho malý poklad. Ten, který přiznal prohru a řekl, že je rád, že jsem nedala na jeho chlapské brblání ;)

  ------

  Tento článek vyšel s podporou TrueLife

  redakce
  4. lis 2020    Čtené 1974x

  Ten nejmilejší dárek pod stromečkem? No přece vzpomínky

  „Dobré vzpomínky jsou jako přívěsky. Každá z nich je výjimečná. Sbíráš je jednu po druhé a pak se jednoho dne ohlédneš zpět a zjistíš, že z nich máš celý pestrobarevný náhrdelník.” (James Patterson)

  Milý Ježíšku, přeju si...

  Každý rok jsme tápali a hledali, jakým dárkem bychom udělali opravdovou radost našim babičkám a dědečkům. Všichni už jsou ve věku, kdy nic nechtějí, nic nepotřebují, vše, co si přejí, už mají - však to určitě sami znáte🙂 No a pak se nám jednoho srpnového odpoledne narodil syn. První vnouče v obou rodinách. Už jeho prvním nádechem se pasoval na nejmilovanějšího člena celé rodiny. Čas s ním letěl jako splašený a ač se to zdá skoro nemožné, všechny si nás postupně omotával stále víc a víc kolem svého malého baculatého prstíku. 

  Uteklo pár měsíců a přiblížily se Vánoce. A my si opět lámali hlavu nad tím, jaké dárky vymyslet pro naše prarodiče. Už ani nevím, kdo z nás s tím nápadem přišel, ale jelikož rádi a hodně fotíme, chtěli jsme vymyslet nějaký dárek, ve kterém budou hrát hlavní roli naše fotky a vzpomínky. A tak vznikly první rodinné fotokalendáře. Přinesly obrovskou radost a nás konečně zahřál skvělý pocit, že jsme se tentokrát opravdu trefili. Hurá!

  Rok se s rokem sešel a byly tu další Vánoce. Tentokrát už nám ale přišlo hloupé opakovat se se stejným dárkem. Jenže jsme to po Vánocích pěkně “schytali”, hlavně babičky nám vyčetly, že se strašně těšily na nový fotkový kalendář. Že si jej prostě přejí dostávat každé Vánoce. A bylo rozhodnuto!

  Od té doby do naší rodiny přibylo další milované vnoučátko a kalendáře už připravuji v předvánočním období každoročně. Prarodiče jsou spokojeni a naši kluci jsou zase nadšení, že se u babiček vidí v kalendáři.

  V průběhu roku rodině tiskneme ty nejpovedenější fotky a k různým výročím vytváříme fotoknihy. Každý rok také vytváříme minimálně 1 knihu jen tak sami pro sebe. Přijdou do ní ty nejhezčí, nejzajímavější a vlastně i ty úplně obyčejně neobyčejné chvíle, které si chceme pamatovat navěky.

  Fotoprodukty dnes vyrábí velká spousta společností, ale bohužel ne u každé z nich se můžete spolehnout na kvalitní provedení. Já hledala takovou firmu, která bude mít rozumné dodací lhůty, uživatelsky příjemné prostředí pro vytváření fotoproduktů, kvalitní tisk, krásné syté barvy, přijatelné ceny, velký výběr různých designů a možnost vše přizpůsobit svým představám. A tak jsem objevila firmu Bontia.cz.

  Kalendáře z Bontia.cz

  V nabídce kalendářů najdete výběr různých typů a také velikostí fotokalendáře:

  • klasické nástěnné kalendáře
  • stolní kalendáře
  • poznámkové kalendáře 

  Fotokalendáře vytvoříte naprosto jednoduše a nemusíte stahovat ani žádný program. Postačí vám jen připojení k internetu a počítač, nebo chytrý telefon. Vytváření je rychlé, intuitivní a díky parádním šablonám je vždy zaručen skvělý výsledek. Všechny kalendáře jsou “plovoucí” - tzn., že mohou začínat jakýmkoliv měsícem.

  Náš kalendář od Bontia.cz

  Já pro letošek vybrala kalendář na šířku a brala jsem jej ve velikosti 46x30. Tvoření kalendáře bylo rychlé a velmi jednoduché. Při tvoření stránek na jednotlivé měsíce je možné vybrat, zda má být jedna jediná velká fotka, nebo 4 menší. Osobně mám radši, když je v kalendáři jen 1 velká fotka, takže 11 měsíců z 12 je takových. Pouze u jednoho měsíce jsem zvolila několik fotek. Pak už nezbývalo nic jiného než se těšit, až dorazí.

  Od té doby, co jsem rozbalila doručený balíček, se jen kochám. Kalendář je totiž naprosto úžasný. Trochu mě překvapilo, že je tisk oboustranný. Sice to ničemu nevadí, ale asi bych tuto informaci uvítala v popisu produktu. Tisk je luxusní a má krásné syté barvy. Každopádně musím říct, že se už teď těším, až si babičky tenhle dárek u nás na Štědrý den rozbalí. Budou stoprocentně nadšené. 

  Fotokniha z Bontia.cz

  I fotoknihu vytvoříte velmi jednoduše a online. Nicméně pokud jste fajnšmekr a chcete si knihu udělat přesně podle svých představ, můžete tak učinit přes jejich vlastní program a pořádně si pohrát. Já jsem sice šťoura a milovník detailů, ale nabídka šablon v online editoru zcela odpovídala mým představám, takže jsem si ušetřila spoustu času a fotoknihu vytvořila online.

  Jako první si musíte vybrat formát své fotoknihy (můžete zvolit fotoknihu na výšku, na šířku, nebo ve čtvercovém formátu). Poté je potřeba zvolit šablonu, která pro vás bude ta pravá. Výběr je velký a zrovna tohle rozhodnutí není právě lehké, protože jsou krásné všechny. No a pak už jen tvoříte. Každou stránku si můžete přizpůsobit svým představám a umístit na ní různé počty fotek. Svou fotoknihu můžete mít pouze obrázkovou, nebo do ní můžete vpisovat texty.

  Většina našich fotoknih je na výšku, protože mi tento formát nejvíce vyhovuje. I tentokrát jsem tedy zvolila tento formát. Po dlouhém vybírání jsem se rozhodla pro šablonu QUICK - design, který neobsahuje žádné texty, zdobné motivy a poskytuje tak maximální prostor fotkám. Do fotoknihy jsem se snažila zaznamenat celý náš rok 2020, takže jsem musela objednat větší počet stran - 80.

  Naše fotokniha od Bontia.cz

  Jako první musím pochválit její vytváření. Bylo jednoduché, zábavné a intuitivní. Použitá šablona mi prostě sedla, a tak jsem knihu měla vytvořenou relativně rychle. Nejvíc práce mi dalo vybírání z toho milionu našich fotek, ale s tím žádná firma neudělá vůbec nic. Tuhle část prostě neuspíšíte.

  Kniha přišla pečlivě zabalená v kartonovém obalu a navíc ještě v bublinkové fólii, takže došla naprosto v pořádku. Vypadá luxusně, tisk a barvy jsou skvělé. Stránky jsou tak akorát silné. Nemám žádné výhrady, jen až budu vytvářet další díl, vynechám fotky (se středovým motivem) přes celou dvoustranu. Tím, že je kniha šitá, u jedné fotky se mi stalo, že není obrázek vidět tak, jak bych si přála. 

  Jelikož se fotografováním živím a zároveň je to i můj největší koníček, dělám fotoknihy vždy u kvalitních fotolabů a všechny, které doma máme, jsou skvělé a kvalitní. Ale tahle od Bontie mě opravdu nadchla provedením i procesem tvoření natolik, že ty další objednám stoprocentně zase u nich.

  Vánoce 2020 se blíží...

  Tvoříte také fotoknihy a fotokalendáře? Pokud je vaše odpověď “ANO” a pro letošek ještě nemáte hotovo, určitě využijte aktuálních slev až 55% a nechte si své vzpomínky zvěčnit, ať už jako ten nejlepší dárek pro někoho z vašich blízkých, nebo třeba jen pro uchování svých rodinných vzpomínek. Fotoprodukty budou pro rodinu krásnými dárky vždy, ale v této divné a složité době, kdy je často omezován kontakt i s těmi nejbližšími, může být právě fotokalendář nebo fotokniha tím nejmilejším dárkem, který babičky a dědečkové mohou dostat.

  Kromě fotoknih a fotokalendářů můžete na Bontia.cz samozřejmě objednat i fotografie a fotoobrazy v nejrůznějších velikostech.

  ------

  Tento článek vyšel s podporou Bontia.cz

  redakce
  Zpráva byla změněna    4. lis 2020    

  Ahoj, máme zde nějakou šikovnou “psaníchtivou” maminku, která má zkušenost s užíváním železa s hemoglobinem v podobě výživového doplňku během těhotenství? Nebo máte zkušenost s klasickým minerálním železem? Hledáme totiž maminku, která by svoji zkušenost a svoji (místy možná strastiplnou) cestu ke zdraví uměla shrnout v upřímném článku, a pomoci tak dalším maminkám s podobným problémem.

  Pište vaše zkušenosti do komentáře nebo nám rovnou pošlete soukromou zprávu 🙂

  Budeme se těšit ❤️

  redakce
  3. lis 2020    Čtené 982x

  Nakupování online: Jak ušetřit čas i peníze?

  Není tajemstvím, že ženy milují nakupování. Zatímco muži většinou nakupují jen když musí a hodně často na poslední chvíli (pokud se jedná o dárky k narozeninám nebo k Vánocům), ženy, naopak, tíhnou k nakupování v každém ročním období, nehledě na ekonomickou situaci nebo akutní potřebu. Nakupování pro mnoho z nich znamená jistou formu psychoterapie. Proč ale ženy tak rády nakupují online? Má to proti nakupování v kamenných prodejnách nějaké výhody? 

  1. Online nakupování šetří čas a je možné kdykoliv a kdekoliv

  Pokud se nejedná o nákup věci, kterou potřebujeme mít doma okamžitě, ale klidně si na ni pár dní počkáme, není nad to, ušetřit si cestu do nákupního centra a zpátky. Hlavně, pokud bychom museli s sebou brát i neposedné potomky. Doma u kafíčka a koláčku jen usedneme k počítači a na pár kliků máme nakoupeno. A to i v případě, že se chvilka klidu naskytne až večer, kdy děti ulehnou do postelí a nehrozí, že Ježíška vyruší u vybírání nejhezčí panenky nebo autíčka.

  Navíc, ať je venku 40° ve stínu anebo se venku žení všichni čerti, nemusíme ani vypotit litry vody, ani promoknout skrz naskrz a svůj nákup můžeme mít doma do pár hodin. Jak pohodlné!

  2. Obří výběr a instantní recenze

  Online máme na výběr z takového množství zboží, až se panenky protáčejí! Spousta druhů od různých výrobců, různých cenových kategorií. Takový žádná kamenná prodejna nenabídne, pokud ovšem, není nafukovací.

  Navíc můžeme “nechat poradit” od reálných lidí, kteří mají se zbožím reální zkušenosti. V žádném kamenném obchodě totiž na regálech nevisí sešit s recenzemi od předchozích zákazníků, které váš výběr mohou klidně usnadnit, nebo taky ne.

   3. Žádné fronty a davy

  A to nejen ty u pokladny, ale dnes taky ty před obchodem. A každá z nás si nejspíš dovede představit čas strávený příjemněji než ve frontě u pokladny. Kolikrát bychom za tu dobu stihli třeba i kafe nebo šlofíka. 

  Navíc se hodně z nás přirozeně vyhýbá davům a velkým skupinám lidí a to nejen v této výjimečné situaci. Možnost nakoupit bez nutnosti mačkat se v davu ocení každý introvert. 

  4. Najdeme vše, co potřebujeme

  Nemusíme si lámat hlavu s tím, kde asi seženeme jedno nebo druhé. Stačí do vyhledávače zadat, co hledáme a do vteřiny je to tam! Žádné obíhání prodejen, žádné vyptávání se, žádné průzkumy mezi známými, kde pořídíme třeba bublinku do vodováhy. Internet nám odpoví hned a nám už stačí jen vložit do košíku a objednat. (Až na tu bublinku, ta je trvale nedostupná.)

  5. Vrácení zdarma

  Jedna z věcí, které ženy prý považují za největší výhodu, je možnost vše vyzkoušet v pohodlí domova a fakt, že množství e-shopů nabízí možnost vrácení nevyhovujícího zboží zdarma.

  6. Anonymita

  Čas od času se stane, že kupujeme zboží, které nepatří na oči cizím lidem. A to nejen v hanbatém obchodě, ale spoustě lidí je nepříjemné nakupovat třeba hygienické potřeby či spodní prádlo. Když vám ho diskrétně zabalené přiveze kurýr až ke dveřím, je to najednou mnohem příjemnější nakupování, nemyslíte? 

  7. Otevřeno i v době lockdownu

  To, že jsou prodejny zavřené, neznamená, že dětem nerostou nohy, že se neodlepují podrážky z bot, že si nepolijete červeným vínem bílou blúzku, nebo na kalhotech nepovolí švy či nevyhoří motorek tyčového mixéru. Nové věci prostě občas koupit musíme nečekaně, a to i v době, kdy to offline nejde. Online nakupování proto dnes prožívá hotový boom!

  8. Cash-back a jiné odměny

  Nikdo nám sice dnes nedá nic zdarma, ale pořád se můžeme za online nakupování nechat odměnit. A když už něco potřebujeme a koupit to tak nebo tak musíme, proč nevyužít cash-back třeba na Tipli, kde vracejí procenta z každého nákupu?

  Spousta online obchodů navíc nabízí slevové kupóny na příští nákup, nebo jsou k nalezení na portálech se slevami. A každá kačka se počítá!

  A proč nakupujete online rády vy?

  ------

  Tento článek vyšel s podporou Tipli

  redakce
  31. srp 2020    Čtené 2297x

  Vyhrajte 4x diamantový šperk ALove v hodnotě 10 000 Kč

  Víte, jak vypadá největší bohatství, nejcennější poklad, nejtřpytivější klenot? Má dvě zvědavé ručky, které zkoumají svět. Dvě nožky, které by se nejraději rozutekly do světa. Dvě očka plná radosti a očekávání. A úsměv na rtech, kterým umí zlepšit i ty nejtěžší momenty, jež jednou za čas každou maminku potkají. Přesně tak, mluvíme o dítěti. Protože pokud jste mámou, víte, že tím nejcennějším pokladem je právě vaše děťátko.

  Mámou jste na plný úvazek, 7 dní v týdnu, od rána do rána. Zvládáte každodenní výzvy, mnohokrát saháte na dno svých sil, vychováváte a formujete velkou osobnost. Za to si zasloužíte nejen obdiv a poklonu, ale i něco navíc. Něco, co potěší každou ženu. Díky Nutrilon nejpokročilejší patentované receptuře pokračovacích kojeneckých mlék NUTRILON PROFUTURA můžete nyní vyhrát klenot, který si zcela jistě zaslouží každá maminka. Věnujte chvilku sama sobě a nezmeškejte šanci získat jedinečný diamantový šperk od značky ALove v hodnotě 10 000 Kč, který podtrhne a zvýrazní vaši osobnost. Protože vy si to zasloužíte!

  JAK SE ZAPOJÍTE DO SOUTĚŽE?

  1. Kupte alespoň 2 balení mlék Nutrilon Profutura 2-4 800 g. Akce se nevztahuje na počáteční kojeneckou výživu. 

  2. Vyplňte soutěžní formulář. Pro vyplnění budete potřebovat kód z účtenky nebo číslo faktury se soutěžními výrobky. Soutěžní účtenka/faktura přitom musí obsahovat alespoň 2 ks Nutrilon Profutura 2-4 800 g. Originální účtenku/fakturu si uschovejte. V případě výhry Vás požádáme o její předložení. Každou soutěžní účtenku/fakturu lze zaregistrovat pouze jednou. Soutěž trvá od 1.9. do 30.9.2020!

  3. VYHRAJTE dárkový poukaz na diamantový šperk ALove v hodnotě 10 000 Kč. Celkem losujeme 4 výherce!

  Ta malá stvoření jsou sice křehká, ale zároveň jsou schopna úžasných, velkých věcí. Nutrilon ví, že každá zkušenost, se kterou se v životě setkají, pomáhá budovat jejich odolnost. 

  Pokud již z jakéhokoli důvodu své děťátko nekojíte, chcete pro něj mléko, které bude přispívat k jeho zdravému vývoji a podporovat jeho imunitní systém**. Právě pokračovací kojenecké mléko Nutrilon Profutura se díky Nutrilon nejpokročilejší patentové receptuře inspirovalo mateřským mlékem. Obsahuje Nutrilon nejvyšší množství HMOs* (2'FL & 3'GL) - oligosacharidů přirozeně se vyskytujících v mateřském mléce. Díky omega 3 mastné kyselině alfa-linolenové napomáhá rozvoji mozku a nervové soustavě**. Také obsahuje vitaminy C a D**, které přispívají ke správné funkci imunitního systému, vitamin D** je potřebný také pro správný růst a vývoj kostí u dětí. Dále v něm najdeme také směs prebiotik GOS / FOS, napodobující funkci oligosacharidů mateřského mléka, s účinky potvrzenými klinickými studiemi.

  Pokračovací kojenecké mléko Nutrilon Profutura se tak postará o to, že vaše děťátko dostane potřebné živiny k tomu, aby s úsměvem objevovalo svět. A protože pro svůj klenot děláte to nejlepší, co umíte, pojďte si pro svou odměnu v podobě diamantového šperku ALove v hodnotě 10 000 Kč. Ať je každý den plný třpytu a lesku ;)

  *HMOs = oligosacharidy přirozeně se vyskytující v mateřském mléce. 2'FL = 2'-fukosyllaktóza a 3'GL = 3'-galaktosyllaktóza. 3'GL a 2'FL nepocházejí z mateřského mléka, 3'GL přináší náš unikátní proces výroby.

  **
  Nutrilon 3 Profutura obsahuje vitamíny C a D přispívající k normální funkci imunitního systému a kyselinu alfa-linolenovou, která podporuje rozvoj mozku a nervové soustavy, vitamin D potřebný pro normální růst a vývoj kostí u dětí. Všechna pokračovací mléka obsahují vitamíny B2, C a D, DHA a ALA dle požadavků legislativy. Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy kojenců. Kojenecká výživa by měla být používána na doporučení lékaře. Způsob použití a další informace na obalech a www.nutriklub.cz. Potravina pro zvláštní výživu.

  Tento článek vyšel s podporou značky následných a batolecích mlék Nutrilon

  redakce
  16. črc 2020    Čtené 1436x

  Hygienicky čistá (nejen) domácnost: Vůně a čistota ruka v ruce

  Vyrůstala jsem v domácnosti, kde, dokud se nešířila omamná “vůně” plovárny, nebylo uklizeno. Proto nejspíš nikomu nepřijde divné, že víc než na pořádek (schovat hračky a oblečení do skříní, případně, jestliže se nahlásí nečekaná návštěva, zamknout do některého pokoje), si potrpím na hygienickou čistotu. No jo, většinou uklízím hodiny to, co vlastně ve finále nikdo nepozná.

  Hygienická čistota bez chloru

  Na chlorový zápach si nepotrpím. To je taky jeden z důvodů, proč už nějakou dobu vyhledávám produkty určené k úklidu, které chlor neobsahují. Nepříjemné dráždění čichových buněk ale není jediným důvodem, proč se již pár let chloru vyhýbám. V domácnosti s pejskem a malými dětmi to není to pravé ořechové, a ať toho není málo, tak jsem nejednou, díky své neopatrnosti při úklidu, přišla o své oblíbené kousky oblečení (ač to bylo oblečení na doma) a pěkně jsem si je vybělila. 

  Když se řekne dezinfekce pro domácnost, automaticky mi napadne značka Savo. Proto byla varianta bez obsahu chloru pro mě jasná volba. Navíc, mě, jako alergika na různé pyly, roztoče a prach, zaujala informace, že zlikviduje nejen bakterie, ale poradí si také s některými alergeny. Co víc si přát?

  Jedno přání by tady bylo: Mohl by taky hezky vonět. A Savo nezklamalo! Má velice příjemnou vůni, která ani zdaleka nepřipomíná klasickou dezinfekci. Právě naopak. Pokoj voní čistotou a nám vůní připomíná čerstvě vyprané prádlo. 

  Doma s miminkem

  Kdysi jsem hodně bojovala s faktem, že jsme měli miminko, které od jistého momentu putovalo celým domem po podlaze, aniž by se ptalo, kde jsou “hygienické hranice”. Jeho podložka v obýváku na zemi byla vždy čistá, ale v domě, kde jsou dveře na zahradu vždy otevřené a pejsek si svévolně běhá dovnitř a ven, a kdo ví, co tam venku dělá, podlaha vyžaduje i o něco víc péče. Přípravky s obsahem chloru se mi moc používat k dezinfekci podlah nechtělo, proto jsem ráda, že na trhu existuje varianta pro podlahy, která je víc podle mých představ. Navíc ta vůně! 🙂

  Savo bez chloru je taky vhodné na dezinfekci hraček, což ocení nejen ve školkách a herničkách, ale občas se stane, že k nám na návštěvu taky zavítá nějaký pidikamarád, kterému ani nemusí trčet z nosu nudle, ale pár hodin po návštěvě maminka hlásí třeba střevní problémy. To pak běhám po bytě a místo úklidu hraček je zrovna dezinfikuji. Čert nespí. A zatím se nám (možná právě díky tomu) spouta potíží vyhla.

  Hygiena nejen doma

  Přiznám se, v této prapodivné době, kdy si víc, jako kdy jindy uvědomujeme riziko, které pro nás mikroby představují, lpím na hygieně ještě o cosi víc než dříve. A Savo dezinfekci bez chlóru beru s sebou i na dovolenou. Vydezinfikovat plochy, na kterých jíme nebo které přicházejí do kontaktu s potravinami, mi přijde stejně důležité jako mít čisté ruce, kterými na jídlo saháme. A tak šlo Savo s námi i pod stan. Vždyť jediný rozkládací stůl na vše od připravování pokrmů, přes servírování až po skládání prutu na ryby- ten si zaslouží tu nejlepší péči. 🙂 Důležité je ale podotknout, že přípravky jsou určené pouze na omyvatelné plochy a je vhodné před použitím je na malém kousku vyzkoušet, což se vlastně dozvíte v návodě na používání, který je vhodné, jako u všeho, si před použitím přečíst.

  Jediné, co mě mrzí, je, že člověk nemá možnost empiricky ověřit, jestli a jak moc Savo bez chloru funguje. Ověřitelný je pouze fakt, že přípravky, jak už jsem psala, zpříjemní dny krásnou jedinečnou vůní a varianta na podlahy nezanechává šmouhy. Třeba někomu víc o dezinfekčním účinku řekne aktivní látka, kterou jsou alkyl (C12-C16) benzyldimethylamonium-chloridy, nicméně já ani po bádání na internetu o látce nic víc nevím, a tak mi nezůstává nic, než ji důvěřovat, že svoji funkci zastává odpovědně a účinně. Co může někdo považovat za nedostatek, je fakt, že je Savo bez chloru vhodné i pro muže a jako výmluva tedy neposlouží. 🙂

  Podtrženo, sečteno: Savo antibakteriální dezinfekce bez chloru bude mít určitě své stálé místo v naší domácnosti a zatím v žádném aspektu nezklamalo. Savo je prostě značka s tradicí a své dobré jméno si obhájí určitě i v kategorii “Bez chloru”.

  ------

  Tento článek vyšel s podporou Savo

  redakce
  14. črc 2020    Čtené 3089x

  Modrý koník má vlastní PODCASTY !!! Přinášíme odborníky i inspirující rodiče...

  Máme PODCASTY! 

  Dlouho jsem se těšila, že Vám tuto informaci budeme psát, protože podcasty jsou něčím, co se dá poslouchat vždy a všude, a to jak s dětmi, tak i bez nich - v autě, na procházce, u vody, při vaření.. 

  Podcasty vznikly i z toho důvodu, že některé z Vás prostě nemají tolik času, aby si stihly pustit a zhlédnout celé video na našem YouTube kanálu, a tak Vaše návrhy na textovou formu (viz. Wiki Modrý koník) a nebo poslechovou formu byly vyslyšeny a my Vám jako podcasty přínášíme: rozhovory s odborníky z různých oblastí a rozhovory se zajímavými a inspirujícími rodiči.

  Najdete nás na Spotify:

  - Rozhovory s odborníky 

  - Parent Zone

  A taktéž na Apple podcasts:

  - Rozhovory s odborníky 

  - Parent Zone

  Anebo na Google Podcast:

  - Rozhovory s odborníky

  - Rozhovory s rodiči

  Těšíme se na Vás a přejeme krásný den!

  Za Modrý koník team

  Jennyska

  redakce
  29. čer 2020    Čtené 1327x

  Když je třeba další pár „očí“

  Chceš mít zdravé oči? Jez hodně mrkve! A tak jsem jedla. Syrové, strouhané, v koláčích či v polévce. Ale i tak jsem si dokázala splést sloup s kamarádem. Z dálky mávala cizím lidem. A když jsem se chtěla na něco nenápadně podívat, byla jsem nenápadná asi jako Eskymák na poušti. Protože zaostřování a mžourání je viditelné i na sto honů.

  I vy znáte ten pocit, když se na svět díváte jako přes rozbitý objektiv? Namísto lidí vidíte čmouhy. Špatně zaostřené obrázky. Mhouříte a snažíte se rozpoznat obrysy a barvy. Vítejte v našem světě, světě slepýšů, jejichž rána začínají ne kávou, ale druhým párem očí. Ať už jsou to brýle, nebo čočky.

  Brýle jsou jednoduchým řešením, to ano. Ale pokud jednou objevíte kouzlo čoček, nevzdáte se té svobody, kterou nabízejí. A že brýle mohou být trendovým doplňkem? Samozřejmě, že mohou. A i jsou. Ale pouze pokud jsou možností, ne nutností. Mnohdy dokáží být totiž na obtíž. Nemůžete si dosyta užít letní radovánky u vody. Ani sport s nimi není to pravé ořechové. Zvláštní kategorií jsou kuchyňské příhody při otevírání trouby nebo myčky nádobí. A dovádění s dětmi se stává adrenalinovou disciplínou, kdy doufáte, že vám alespoň nějaké oči zůstanou - ačkoliv jsou poloslepé 🙂 Při (nejen) těchto situacích je ideální čas sáhnout po kontaktních čočkách. Ale pozor, tímto ztrácíte výmluvu, proč se vyhýbáte sportu :P Avšak ta svoboda a ten komfort za to jednoznačně stojí. Navíc získáte rozšířené zorné pole, které čočky oproti brýlím nabízejí, a tak budete mít vylomeniny vašich ratolestí více pod kontrolou. Protože jak se říká, mámy by měly mít několik párů očí. A ideálně i na zádech.

  Jako dlouholetá nositelka kontaktních čoček se držím 3 základních pravidel:

  HYGIENA

  „Ruce je třeba si umýt vždy, když přijdeme z venku a před každým jídlem!“ To zdůrazňujeme našim potomkům neustále. Pokud používáte čočky, rozšiřte si tuto poučku o důležitý doplněk: „A i vždy předtím, než budete jakkoliv s čočkami manipulovat.“ Žádná z nás nechce mít záněty či podrážděné oči. Oči jako angorák zvládáme mít přece i za běžného stavu, no ne? ;)

  DŮKLADNÉ PROBUZENÍ

  Dbejte na to, abyste při vkládání čoček do očí byly skutečně probuzeny. Abyste v sobě měly svou ranní kávu a abyste fungovaly naplno, ne pouze jako polobdělá zombie. Protože z vlastní zkušenosti nedoporučuji nandavat čočky v polospícím stavu. Výsledek je totiž velmi nejistý :P

  NEZAPOMEŇTE SI JE VYNDAT

  Na pohodlnost čoček si zvyknete okamžitě, to vám mohu zaručit. Nezapomínejte proto, že je máte a vyhraďte si večer čas, kdy si je budete pravidelně vyndavat. Aby se nestalo, že se vzbudíte na gauči (na který jste si chtěly jen na sekundu sednout a dát nohy nahoru) ráno a s čočkami v očích. Také nedoporučuji noční výpravy do koupelny v rozespalé stavu, protože pak se vám může snadno stát, že do nádobky na čočky namísto roztoku nalijete pleťovou vodu. Stává se ;)

  Případně můžete třetí zásadu zcela vypustit a pořídit si kvalitní kontaktní čočky Biofinity, které tento problém vyřeší. Jsou to měsíční čočky, které jsou vhodné pro kontinuální nepřetržité nošení. Po doporučení očního specialisty je tak můžete mít v očích bez vyndavání až po dobu 30 dní. Ve dne, v noci, během spánku, zkrátka nonstop. Vaše noční vstávání na kojení nebo k plačícímu děťátku budou tak jasnější a snadnější. A noční vycházky na toaletu (nebo do ledničky : P) budou bez zbytečných nárazů ;) Velkou výhodou je i to, že je eliminováno hygienické riziko, protože s čočkami nemusíte dennodenně manipulovat. Tuto vymoženost oceníte i při cestování, kdy vám v kosmetické taštičce přibude místo, které bylo určeno na roztok. Tyto silikon-hydrogelové čočky mají však i další výhody, například ojedinělou kombinaci vysokého obsahu vody a extrémní propustnosti pro kyslík. V dnešním světě smartphonů a jiných obrazovek bych ráda zmínila i technologii Digital Zone Optics. Ta se postará o to, že oči nebudou unavené ze sledování digitálních zařízení. Protože i když se o to mnohokrát snažíme, v dnešním světě se digitálním obrazovkám nedokážeme tak snadno vyhnout.

  A jaká je další, v létě obzvlášť podstatná, výhoda čoček? Sluneční brýle. Ochrana očí před škodlivým UVA / UVB zářením je nesmírně důležitá, proto byste z domu neměly vyjít bez slunečních brýlí s ochranným UV filtrem. A to nemluvíme o tom, že každá maminka ocení maskování brýlemi. Nemusíte se malovat a ještě i zakryjí ty kruhy a váčky pod očima, které se staly součástí mnohých z nás ;)

  Oči máme pouze jedny, proto si je chraňme kvalitními slunečními brýlemi. Široký výběr ověřených a kvalitních brýlí najdete i v tomto specializovaném e-shopu. Jejich cena je „mama-friendly“, takže vám nenaruší rodinný rozpočet, design je trendy a navíc vás potěší i to, že si je můžete online „vyzkoušet“.

  Ženy toho zvládají mnoho, přičemž musí mít oči téměř neustále na stopkách. Proč si život nezjednodušit šikovnými pomocníky, jakými jsou i kontaktní čočky? Vidět ostřeji, barevněji, jasněji, ale především být ve větším bezpečí, není vůbec nemožné. Myslete na své oči. Vždyť se neříká nadarmo, že jsou oknem do duše 🙂 

  ------

  Tento článek vyšel s podporou Alensa

  redakce
  8. čer 2020    Čtené 3540x

  Komplikace, o které se nemluví - poporodní inkontinence

  Je to tady! Stala jste se mámou. Přivoněla jste poprvé ke svému voňavému miminku a zaplavil vás pocit nekonečného štěstí, lásky a odhodlání. Víte, že vás čekají bezesné noci. Víte, že vás možná čekají potíže s kojením, náročné vracení se do kondice… Na to vše jste připravená. Co když vás ale čeká další výzva? Výzva, o které se tolik nemluví? Co když vám do života vstoupí nezvaný host a vy se budete muset vypořádat s únikem moči?

  Komplikace, která není tak horlivě diskutována ve fórech, přestože postihne až 21 % žen po spontánním porodu. Pravděpodobnost, že budou trpět inkontinencí je dokonce u žen, které porodily vaginálně, až dvaapůlkrát větší, než u žen, které nikdy nerodily. Právě porod, vícečetná těhotenství a menopauza jsou faktory, které zvyšují pravděpodobnost, že ženu postihne samovolný únik moči.

  Smích, kašel, kýchání, prudké pohyby či zvedání těžkých břemen. To vše může vyvolat nekontrolovaný únik moči. A ten si nevybírá, jestli jste zrovna doma nebo ve frontě na čerstvé pečivo. To je také důvod, proč má poporodní inkontinence zásadní vliv na emoční (ne)pohodu v poporodním období, která je už tak pod vlivem hormonálních změn a nových životních situací velice křehká. 

  Důležité je si uvědomit, že v období po porodu není únik moči výjimečná komplikace, není nezvratná a lze se s ní nejen elegantně vypořádat tak, aby vás její přítomnost neomezovala ve vašem každodenním životě, ale je taky možné s ní zatočit jednou provždy. 

  V době těhotenství je na svaly pánevního dna a na močový měchýř, které se přizpůsobují rostoucímu plodu, vyvolán zvýšený tlak. Tenhle tlak a následné roztahování při porodu vede k oslabování svalů pánevního dna a jejich neschopnosti dostatečně se stáhnout a tím zadržet únik moči. Uvolnění bederních kloubů, roztažení děložního hrdla, změna polohy svalů u kostí pánevního dna, hormonální změny v době těhotenství i po něm a taky kontrakce dělohy ovlivňují správné fungování močového měchýře. Období šestinedělí je dobou, kdy se tyto změny vracejí do normálu, nicméně, často se stává, že ochablé svaly pánevního dna potřebují pomoc dostat se zpět do formy. 

  Nejčastějším typem inkontinence postihujícím ženy po porodu je stresová inkontinence, která vzniká při napětí břišních svalů. Oslabené svaly pánevního dna podepírající močový měchýř při zvýšeném nitrobřišním tlaku nejsou schopny udržet moč, která následně nechtěně uniká. V poporodním období tak může docházet k nepatrnému úniku moči, ale výjimkou není ani závažná a silná inkontinence. Až dvě třetiny žen trpící stresovou inkontinencí prodělají také epizodu urgentní inkontinence, kdy dochází k náhlému silnému nutkání na močení a následnému samovolnému úniku moči.

  Dobrou zprávou je, že poporodní inkontinence není nemoc. Jedná se o fyziologický problém, který je následkem už výše zmíněných poporodních komplikací, a není tedy nezvratná. Naopak, existuje hned několik efektivních metod řešení, které lze aplikovat v závislosti od závažnosti symptomů a typu inkontinence. Nejčastějším způsobem, jak zmírnit symptomy, je posilování pánevního dna různými metodami:

  1. Kegelova metoda

  Tato efektivní metoda posilování a zpevnění svalů pánevního dna využívá vědomých stahů svalstva a jejich uvolňování k lepšímu ovládání a výdrži. 

  2. Biofeedback

  Biofeedback je metoda, kdy se zavedením speciální sondy s tlakovými receptory do pochvy měří tlak vyvíjený svaly pánevního dna na tuto sondu v reálném čase. Průběh cvičení je zaznamenáván na křivce a díky tomu je možné sledovat vývoj léčby.

  3. Vaginální trénink se závažím

  Závaží se zavádí do pochvy a žena se snaží stahy svalů pánevního dna těleso udržet uvnitř.

  4. Elektrická stimulace pánevního dna

  Může se stát, že žena není schopna aktivovat svaly pánevního dna vůbec. K stimulaci pánevního dna v tomto případě dochází za pomoci sondy, do které se vyšle elektrický impuls, který vyvolá svalovou odezvu. Tyto stahy simulují kegelovu techniku.

  Nepomáhají-li fyzioterapeutické postupy, lze přistoupit i k medicínské léčbe za pomoci specifických léků proti inkontinenci a estrogenové terapie. V závažných případech můžou být potíže řešeny chirurgicky. 

  Než dojde k úplnému vyřešení problému, je důležité se s ním naučit žít. Můžete zkusit trénink močového měchýře, který spočívá v krátkém odolávání potřebě močit a postupném prodlužování tohoto intervalu. Udělejte si toaletní rozvrh, kde si určíte přesné intervaly mezi návštěvou toalety, které budete dodržovat a postupně prodlužovat. 

  Důležitým faktorem pro život bez větších omezení je i efektivní způsob, jak zachytit unikající moč. Nevzhledné a život omezující pleny pro dospělé jsou dnes už minulostí a diskrétním způsobem, jak zachytit únik moči, jsou dnes inkontinenční vložky, které jsou nenápadné a kdykoliv po ruce. Jejich výměnu při návštěvě toalety nikdo nepostřehne a vy můžete nadále fungovat jako doposud. Ze sortimentu inkontinenčních vložek Depend® pro ženy i muže si můžete zvolit ideální variantu v závislosti od množství a charakteru úniku moči, včetně nočních vložek či anatomicky tvarovaných intimek pro velmi slabý únik moči. Jejich absorpční jádro ABSORB-LOC™ rychle uzavírá vlhkost a pohlcuje nežádoucí zápach.

  Nicméně, nejdůležitějším krokem k řešení problémů s inkontinencí je potíže neignorovat. Včasná diagnostika je totiž důležitou prevencí před dlouhodobými těžkostmi s únikem moči. Mnoho žen spoléhá na to, že problémy zmizí samy nebo se nebudou zhoršovat a lékaře vyhledají pozdě, kdy je už cesta za úplným zmizením symptomů dlouhá a náročná. Samozřejmě, potížím s inkontinencí lze i předcházet provozováním posilovacích cviků pánevního dna, ideálně ještě před těhotenstvím, začít lze ale kdykoli. Třeba kegelovu metodu lze provozovat kdekoli, aniž by někdo poznal, že zrovna pracujete na zlepšení kondice svého pánevního dna. Je tak ideálním způsobem, jak potížím s poporodním únikem moči předcházet.
  #depend 

  ------

  Tento článek vyšel s podporou Depend®

  redakce
  25. kvě 2020    Čtené 693x

  Natočíme s tebou rozhovor! Sdílej i svůj příběh na YouTube Modrého koníka.

  Ahoj, děkujeme, že jsi sem nakoukla!

  Modrý koník úspěšně rozjíždí svůj 🎥 YouTube kanál, kde najdeš rozhovory s odborníky a zajímavými osobnostmi, soutěže, ankety, recepty, ale hlavně, příběhy maminek a budoucích maminek.

  A právě proto je tu tento článek. Hledáme maminky, budoucí maminky nebo ženy se zajímavým životním příběhem, které by se rády podělily se svými zkušenostmi s ostatními.

  Můžeš s námi natočit například svůj porodní příběh. ❤️ Ženy, které se chystají na porod poprvé, mají totiž v hlavě plno otazníků. Tvůj příběh jim určitě pomůže odbourat strach, zodpoví jim řadu otázek a dodá jim podporu.

  Pár takových rozhovorů, které jsme již takto natočili: https://youtu.be/7vqcFxF_KCc.

  Nehledáme však jen maminky. Také s námi můžeš natočit anketu nebo rozhovor, pokud sis prožila zajímavý životní příběh, kterým by si ráda inspirovala jiné ženy. Viz si více zde - na YouTube kanálu Modrého koníka. 🎥

  Buď přijedeme my za tebou nebo tě pozveme k nám do studia v Modrém koníku, stejně se umíme spojit i přes internet.

  Pokud máš chuť stát se jednou z tváří našeho YouTube kanálu, vyplň prosím následující formulář. Následně se s tebou spojíme a rádi vysvětlíme všechny detaily.

  Klikni sem a dostaneš se na náš formulář!

  Děkujeme předem a těšíme se na tebe!

  YouTube team Modrého koníka! 🎥 💙

  redakce
  28. dub 2020    Čtené 930x

  Trápí vaše děti výslovnost některých hlásek? Poraďte se s logopedkou v nové Poradně Modrého koníka

  Logopedka Dana Svozilová je členkou Asociace logopedů ve školství, od roku 2013 vede skupinové logopedické kroužky a individuální hodiny nejen pro děti, ale i dospělou klientelu a v současné situaci se zaměřuje také na on-line individuální logopedické konzultace.

  Na co všechno se jí můžete ptát? Poradí vám, jak na správný vývoj řeči dítěte, jak rozvíjet sluchovou a zrakovou paměť nebo jak řešit specifické problémy jako opožděný vývoj řeči, dysfázie, dysartrie  atp. a co by děti v konkrétním věku již měli umět. Pokud vás tedy doma některý z podobných problémů trápí, neostýchejte se napsat anonymní dotaz. 

  Už od dnešního dne můžete do Logopedické poradny vkládat své dotazy. Všechny otázky jsou v Poradnách zdarma a anonymní

  Držíme Vám palce a přejeme krásný den!
  Modrý koník team

  redakce
  28. dub 2020    Čtené 3180x

  Mateřství: největší změna v životě

  Když jsem na těhotenském testu spatřila dvě čárky, netušila jsem, jak se můj život změní a co všechno s sebou přinese. Jako těhotná jsem se snažila zdravě stravovat, jíst dostatek vitamínů, vyhýbat se zakouřenému nebo znečištěnému prostředí a být co nejvyrovnanější a nejklidnější nastávající maminkou. Ne vždy se mi ale dařilo být v psychické pohodě. Hormony si totiž občas dělaly, co chtěly. Někdy mě dokázala rozplakat i obyčejná reklama na šampón. Televizní zprávy jsem pro jistotu ani nesledovala. A co se týče těhotenských chutí, o tom se radši nebudu ani zmiňovat.

  S blížícím se porodem jsem si stále častěji kladla otázku, zda budu dobrou mámou. Na internetu a z knížek pro nastávající matky jsem denně nasávala množství informací, takže teorii jsem měla v malíčku. V praxi to však bylo o dost horší, těžší a rozmanitější. První týdny (spíše měsíce) s miminkem byly pro mě jako prvorodičku doslova masakr. Návod na rodičovství neexistuje. Učila jsem se, tak jako každá máma, za pochodu.

  Martínek se narodil spontánně pár dní před termínem, byl krásný a křehký jako porcelánová panenka. Bála jsem se, abych mu svými nemotornými pohyby neublížila. Měla jsem stres z převlékání, koupání a nejvíce z kojení. Jak jsem si byla v těhotenství jistá, že mi to půjde samo od sebe, tak jsem narazila na tvrdou realitu. Nejprve byl problém s přisátím, který jsme vyřešily s laktační poradkyní. Co jsme však už nerozlouskly, byl můj nedostatek mléka. Přes veškerou snahu a podporu bylinek malý stále ztrácel na váze. Byl nervózní a uplakaný. Já samozřejmě také. Celé dny jsem s ním, svlečeným a přiloženým na mé nahé hrudi, pochodovala, pila litry čaje a jedla neskutečné množství polévek. Tolik jsem jich nesnědla za celý svůj dosavadní život. A nic. Cítila jsem bezmoc, ale i vztek, že mu neumím dát to, co potřebuje.

  Dnes už vím, že dobrou matku z nás nedělá to, zda kojíme, ale ten pocit selhání byl obrovský. Pro synovo dobro jsem se rozhodla, že to už stačilo, a začala jsem přikrmovat.

  Na výběru mléka jsem si dala záležet a poradila se i s pediatričkou. Já sama trpím alergiemi a můj manžel měl v dětství astma. Když jsem si díky této kalkulačce vypočetla riziko rozvoje alergie u našeho děťátka, skoro jsem omdlela. Bylo až 90 %. Byla jsem však odhodlaná kvůli mému synovi i hory přenášet, jen aby v budoucnu netrpěl potravinovými alergiemi nebo atopickým ekzémem.

  Po rozhovoru s doktorkou jsem zjistila, že rozvinutí alergie se dá zabránit, a to i navzdory genetické predispozici. Jedním z klíčových faktorů, které pomáhají předejít vzniku alergie, je vhodná výživa dítěte a budovaní imunity od raného věku. Nejlepší prevencí je samozřejmě mateřské mléko. Jelikož to moje nestačilo a máme v rodině alergii, bylo jasnou volbou hypoantigenní mléko.

  Vybrala jsem Nutrilon HA PROSYNEO, který má opravdu unikátní složení. Obsahuje částečně naštěpenou bílkovinu (hydrolyzovanou bílkovinu HB), dále Synet ™ - unikátní směs GOS / FOS a Bifidus Breve.

  Vím, že kvůli hydrolyzované bílkovině mají HA mléka o něco více hořkou chuť než běžná kojenecká výživa. Martínkovi ale k mé velké radosti mlíčko zachutnalo a dobře ho snášel. Když jsem ho viděla spokojeného a usměvavého, nebylo, co řešit. Momentálně má 15 měsíců a mlíčko Nutrilon HA PROSYNEO 3 pije každé ráno i večer. Je to první věc, kterou chce po probuzení, a poslední před spánkem. Teda kromě pusy ode mě 😊

  Za výhodnou cenu se dá koupit během dubna ZDE. Během května můžete zase využít tuto akci.

  Kromě výběru vyhovujícího mléka (pokud kojení není možné), jsou při předcházení alergiím důležité vhodně zvolené první příkrmy. Jelikož byl Martínek částečně kojen a částečně na umělém mléce, začala jsem se zeleninovými příkrmy, když měl pět měsíců. Z prvního pečlivě připraveného mrkvového menu snědl asi půl lžičky. Ale časem se to zlepšilo. Ze začátku jsem do jeho jídelníčku přidávala méně druhů potravin a každý jsem zaváděla samostatně, abych při případné nesnášenlivosti věděla, která potravina byla příčinou potíží. Také jsem vše tepelně upravovala v páře, až později jsem zkoušela dávat syrovou zeleninu nebo ovoce. Vybírala jsem nejprve méně alergizující potraviny, pak i ty potenciálně alergizující. Samozřejmě, zpočátku v malé dávce, a když je dobře toleroval, množství jsem zvýšila.

  Budování imunity, kromě správné výživy, ovlivňují i životní podmínky a vnější prostředí. Čistý domov (ale ne sterilní) s čistým ovzduším je samozřejmostí. Manžel je příležitostný kuřák, ale nikdy v bytě nekouřil. Popravdě, kdyby si uvnitř zapálil cigaretu, letěl by (obrazně řečeno) ven zavřenými dveřmi.

  Imunitu také posilujeme každodenním pobytem na čerstvém vzduchu a dostatkem spánku. Jelikož venku se spí nejlépe, chodíme s kočárkem na dlouhé procházky. Od té doby, co Martínek začal chodit a objevovat svět zblízka, chodíme ven za každého počasí. Neexistuje přece špatné počasí, jen špatně oblečené dítě 😊

  Na závěr bych napsala, že děťátko je velký dar a jeho zdraví je potřeba chránit. Jako rodiče bychom pro to měli udělat vše, co je v našich silách a možnostech.

  ------

  Důležité upozornění: Nutrilon 3 HA PROSYNEO je potravina pro zvláštní lékařské účely určená na dietní režim pro děti s alergií v rodinné anamnéze. Přípravek musí být používán pod dohledem lékaře.

  Způsob použití a další informace na obalech a webových stránkách www.nutriklub.cz.

  Tento článek vyšel s podporou značky následných a batolecích mlék Nutrilon

  redakce
  27. dub 2020    Čtené 1615x

  Není železo jako železo - aneb se správným železem k dobré imunitě

  Mít silnou a správně fungující imunitu, tedy obranyschopnost lidského těla, chceme mít bezesporu všichni a pokud možno stále. Nyní je to navíc o to důležitější, že se nacházíme v době koronavirové pandemie. A právě správně fungující imunita by při setkání s virem hrála velkou roli v tom, zda, případně jak, se onemocnění rozvine.

  Pro posílení imunity toho můžeme udělat hodně. Zásadní je pestrá a zdravá strava, kdy omezíme jednoduché cukry v podobě sladkostí, zvýšíme příjem ovoce a zeleniny, dopřejeme si dostatek odpočinku a vyvarujeme se nadměrnému stresu, jak jen je to možné. V této složité a vypjaté době je obzvláště poslední jmenované dosti těžké, ale trochu pomoct by mohlo třeba eliminovat sledování negativních zpráv 🙂

  Jelikož s sebou tato doba přináší i takové věci, jako je nutnost omezit lidské kontakty na úplné minimum, i z tak běžné věci, jako je nákup, se stává jen nepříjemná, často odkládaná činnost. Pak se může stát, že doma nemáme dostatek ovoce, zeleniny či jiných zdravých potravin, a je tedy na místě sáhnout po různých doplňcích v podobě vitamínů, minerálů či stopových prvků. Pro správnou funkci imunity je zásadní vitamin C, ideálně v kombinaci se zinkem. A protože nejdůležitějším orgánem imunitního systému je střevo, je vhodné dodávat tělu i tzv. probiotika a prebiotika, která příznivě ovlivňují složení střevní mikroflóry a tím pádem právě i imunitu

  Někomu to možná přijde zvláštní, ale ve střevě se opravdu nachází až 70 % imunitního systému. Správná střevní mikroflóra (prospěšné střevní bakterie) tedy nesouvisí jen se správným zažíváním, jak by se mohlo zdát, ale i s imunitou. Složení střevní mikroflóry pak závisí ve velké míře na již zmiňované stravě a na životním stylu.

  V souvislosti s novým typem koronaviru a jím vyvolaným onemocnění covid-19 se více než často skloňují zdravotní potíže jako je dušnost, bolest hlavy či např. zvýšená únava. Věděli jste, že všechny výše zmíněné obtíže může způsobovat také nedostatek železa? 

  Železo je tedy dalším prvkem, který je na místě vhodně doplňovat. Je totiž základním stopovým prvkem pro lidský organismus, který nejenže zásadně posiluje právě imunitu, ale je také důležitý pro krvetvorbu – tedy pro transport kyslíku po těle (železo je součástí krevního barviva zvaného hemoglobin, který je obsažen v červených krvinkách – proto se nedostatek železa pojí s chudokrevností a tím pádem s nedostatečným zásobováním tkání kyslíkem). Mimo to snižuje dostatek železa i únavu a vyčerpání

  Železo je potřeba dostatečně doplňovat ať už pomocí stravy nebo vhodných preparátů, a to obzvláště v období jeho zvýšené potřeby – např. u těhotných a kojících žen, u dětí v době rychlého růstu, při jakýchkoliv krevních ztrátách, v šestinedělí atd.

  K dostání je nepřeberné množství preparátů obsahujících železo. Jak se v nich tedy orientovat? Jednoduše se dají rozdělit podle typu železa – jsou buď jednosložkové obsahující jen minerální železo, nebo dvousložkové, kombinující minerální železo s organickým (v podobě izolovaného přírodního hemoglobinu). 

  Jediným dvousložkovým preparátem obsahujícím kromě minerálního železa i hemoglobin, je na českém trhu GlobiFer forte. Jeho jedinečnost spočívá v rychlém a efektivním vstřebávání – železo z hemoglobinu, který je pro tělo přirozený, se z GlobiFeru forte dokáže vstřebávat z trávicího traktu až z 50 % a navíc zvyšuje vstřebávání i minerální složky přípravku! Jiná minerální železa se pro porovnání vstřebávají z cca 1-5, maximálně 10 %. GlobiFer forte je proto obzvláště šetrný k trávicímu ústrojí a minimalizuje negativní dopad na střevní mikroflóru. Velká část nevstřebaného železa z jiných přípravků totiž dráždí střevní sliznici a může zde fungovat jako „motor“ pro přemnožení potencionálně škodlivých bakterií. To pak vede v prvé řadě k různým nežádoucím účinkům v podobě zažívacích potíží (nadýmání, křeče, zácpa, nebo naopak průjem), v neposlední řadě pak právě k oslabení imunity. Z těchto důvodů bývalo užívání železa spojováno s vůbec nejvyšším výskytem nežádoucích účinků. To už však s příchodem přípravku GlobiFer forte neplatí, protože část železa, která se z tohoto přípravku nevstřebává, je tak malá, že by výše zmíněné nežádoucí účinky vyvolávat vůbec neměla. Bonusem je pak komfortní užívání, jelikož tablety GlobiFer forte je možné užívat kdykoli během dne s jakoukoli stravou, nápoji či jinými léky, což u ostatních preparátů s obsahem minerálního železa možné není.

  ------

  Tento článek vyšel s podporou GlobiFer

  redakce
  20. dub 2020    Čtené 817x

  Inhalace, zvýšená poloha, tekutiny a masáž hrudníku mohou ulevit od dusivého kašle při COVID-19

  U většiny virových onemocnění, se kterými jsme se dosud setkali, patřily děti mezi nejrizikovější skupiny. V případě COVID-19 to ale neplatí. Ani odborníci netuší, proč je tomu tak. Přesto má ale každý rodič přirozený strach o své dítě a v hlavě mu víří řada otázek.

  Na ty nejčastější pro Modrý koník odpověděla pediatrička MUDr. Lenka Emmerová. Pokud chcete vědět od kdy mohl COVID19 v Evropě být, jak vypadá průběh onemocnění u dětí, jak jim ulevit od dráždivého kašle, jak řešit střídavou péči, jak momentálně vypadají novorozenecké prohlídky, kdo má nárok na ošetřovné, zda můžete doprovázet dítě v případě hospitalizace v nemocnici a mnohem více, viz video .

  Překonalo vaše dítě nebo někdo z vašich známých koronavirus? Napište nám do komentářů nebo se jen svěřte, jak ovlivnil koronavirus váš běžný život s dítětem pod video na YouTube Modrý koník a odebírejte náš kanál.

  Modrý koník team

  redakce
  16. dub 2020    Čtené 895x

  Kdo má nárok na PN-ku v době koronaviru?

  Na internetu najdeme nespočetné množství rad ohledně onemocnění COVID -19. Orientovat se v této informačně přesycené době je někdy náročné. Proto je důležité umět si správně vybrat zdroj informací. My vám přinášíme odpovědi praktické lékařky na nejčastější otázky v souvislosti s onemocněním COVID-19. Pokud vás zajímá proč, jak a kde správně nosit roušky, zda je musí mít i malé dětí, jak má správně vypadat izolace ve vícečlenné rodině, na jakou PN-ku máte během koronakrize nárok a mnohé jiné, pusťte si video.

  Bojujete vy nebo někdo z vašich blízkých s koronavirem? Napište nám do komentářů nebo se jen podělte s vašimi pocity z celé této situace pod video na YouTube Modrý koník a odebírejte náš kanál.

  Modrý koník team

  redakce
  15. dub 2020    Čtené 501x

  "Když si někdo odkašlal, všichni jsme se ukryli! Tak moc jsme se báIi..."

  Pandemie koronaviru zastihla tisíce Čechů, ale i Slováků v zahraničí. Denis Dufala, student žurnalistiky, byl v té době na studijním pobytu Erasmus v Lotyšsku. Když už i Italové utíkali domů, začal mít obavy i on a rozhodl se vrátit domů, na Slovensko.

  Patřil mezi první skupiny navrátilců, kteří se dostali do státní karantény v Gabčíkovo. Během pobytu tam si psal karanténní deník a uveřejňoval ho na svém blogu. Co mu nejvíc v Gabčíkovo chybělo a co mu naopak pobyt v karanténě dal, jak jeho blogování vnímali spolubydlící a nebo jak karanténu zvládaly rodiny v karanténě v se dozvíte ve videu.

  Zažili jste vy nebo někdo z vašich blízkých pobyt v karanténě? Napište nám do komentářů pod video na YouTube Modrý koník a odebírejte náš kanál.

  Modrý koník team