IMPETIGO ..
Dcera 10m to nekde chytla, poradíte prosim jak se toho nejrychleji zbavit a zabránit dalšímu rozlezání? Zatim nam dr na pohotovosti dal fucidin, ale nic moc nam k tomu nerekl :-/
Dekuji
Jak jsem Vam psala, vse vydezinfikivat, luzkoviny vyprat, zabrabit skrabani, prisne dodrzovat hygienu
nam ponohl imazol, za dva dny se to vylouplo a do tydne bylo pryc
co si pamatuji, tak dcera dostala antibiotika v sirupu a mastičku, ale jak se to jmenovalo už netuším ☹
Taky jsem vám psala pod KZ.. zkuste ten odvar z řepíku,fakt tomu hojení hodně pomůže...syn to měl hodně,i v oku a skoro díru na zadečku...
Fucidin jsme měli taky, jen jsme mazali 3 x denně. Za den už to bylo mnohem lepší 😉
@svolikova
@aluskaasimon
@kuliocka17
@petrufa86
@barulina
@zpch
Diky holky...netušíte za jak dlouho od chytnuti se to projevuje?
A zda to je infekční kdyz jeste puchyrek nebyl a bylo to jen zacervenale? Vcera jsme totiz byly s 3m mimcem , mala mela u nosu jen maly flicek. Ted se bojím aby to maly taky nemel :-/
@renatka16 synovi to diagnostikovali v pátek a já se probudila s olezlou bradou za tři dny 😕 a do toho jsem měla 4-tydny staré miminko..ale to to nechytlo...
@renatka16 Terezka měla nejdřív jakoby odřenou bradu a až pak se to rozlezlo kolem nosu. S tou bradou jsme byly u ségry,neteř v tý době 5 léta to za týden měla taky,mladší kojena to nechytla. Já též ne. Řekla bych že je to infekční od té doby,kdy se tam začne dělat taková ta tekutina. Protože právě ta to roznáší dál.
U nás se to objevilo ani nevím jak. Vesměs měl skrabanec na prstu, který se mu pak rozšiřoval. Šli jsme na pohotovost, tam mu na to dali visnovsky tyl, pri prevazu u naší dr, jsme zjistili, že je to imetigo. Proto to škrábání, stříhání kuzicky, atb. Léčba byla kolem 3 týdnů, hůře se mu to hojilo.
Kluk chodil pravidelně na převaz. Dostal atb a kuzicku kolem mu vystrihavali. Nesměl se mačet, chodit na sluníčko.