Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  rennni
  29. říj 2019    Čtené 292x

  Testování pracích gelových kapslí Persil DISCS 4in1

  Ahoj milé koníkovky,

  v tomto článku bych se s vámi ráda podělila o své zkušenosti s praním pomocí nových gelových kapslí Persil DISCS 4in1.

  Zároveň bych ráda poděkovala týmu Modrého koníka, že mne vybral a umožnil mi tak vyzkoušet a otestovat tento produkt. 

  Nové gelové kapsle Persil DISCS 4in1 jsou prvními čtyřkomorovými kapslemi na trhu. Kombinují v sobě čtyři síly a poskytují tak perfektní čistotu, zářivé barvy, dlouhotrvající svěžest a ochranu vláken oděvů.

  Když mi dorazil balíček s oním produktem, byla jsem zvědavá a zároveň i trochu skeptická, jak si kapsle se špinavým prádlem poradí. První, co mne při otevření boxu s kapslemi překvapilo, byla velikost kapsle. Kapsle je opravdu veliká, téměř do celé dlaně. Druhé překvapení (ještě před samotným praním) byla příjemná vůně kapslí. 

  Kapsle se prodávají v uzavíratelném boxu, který je plně recyklovatelný. Poprvé jsem měla menší problém box otevřít, ale při troše cviku už to pak šlo.

  První test pracích kapslí proběhl při praní ložního prádla a bílých prostěradel. Moje největší obava byla, zda se kapsle dobře rozpustí (v minulosti jsem s tímto měla špatné zkušenosti, kapsle mi často uvízly v gumovém těsnění u dvířek pračky). A tak jsem si k prvnímu praní dřepla před pračku, hleděla dovnitř a zrakem hypnotizovala kapsli a čekala jsem, za jak dlouho se rozpustí. Ale dlouho jsem čekat nemusela, do tří minut nebylo po kapsli ani památky 🙂 Nicméně hned po první várce vypraného prádla přišlo mírné zklamání. Povlaky sice působily čistě, ale na dvířkách pračky zůstala lehce mastná vrstva (to se mi nikdy s mým běžným pracím prostředkem nestalo). Pravděpodobně se to ale stalo mou chybou. Dle informací výrobce se má dávkovat jedna kapsle při praní prádla o hmotnosti do 4,5 kg. Při praní většího množství či více znečištěného prádla se dávkují kapsle dvě. A to jsem neudělala. Na toto doporučuji dávat si pozor.

  V dalších dnech jsem kapsle testovala také na bílém/světlém oblečení, ručnících, dekách i běžném barevném bavlněném prádle. Situace s mastnými dvířky už se neopakovala, prádlo i pračka byly vždy čisté. Pouze u jednoho mého bílého trička zůstaly skvrny od deodorantu (s tím si ale popravdě někdy neporadí ani speciální odstraňovač skvrn). Prádlo je po vyprání nejen čisté, ale také krásně provoněné lehce svěží, nasládlou jemnou vůní. To považuji za (pro mě) největší překvapení těchto kapslí. Prádlo (a zejména je to znát na ručnících) voní mnohem lépe a více, než s aviváží, kterou jinak běžně používám. Navíc vůně zůstává i po vysušení v sušičce.

  Pokud mám prací kapsle na závěr stručně zhodnotit, určitě doporučuji je vyzkoušet. Prádlo vyperou velmi dobře...a ta vůůůůně po vyprání... ta u mě zabodovala natolik, že balíček kapslí určený k testování u nás doma nebyl poslední a kapsle Persil DISCS 4in1 budu i nadále (ačkoliv ne výhradně) používat.

  #zkusenosti_persildiscs4v1126