Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
rory_g
20. lis 2021
205 

Svět ženy, Moje psychologie, Marianne či Receptář. Jaký dárek pro tchyni?

Tchyně. Téměř magické slovo opředené mýty a pověrami, které ve většině lidí evokuje hrůzu a děs.


Milé koníkovky,
nezapomínejme ale na to, že i tchyně – anebo také tchýně, jak někteří stále chybně píší, je jen člověk. A co víc, je to maminka. Vychovala člověka, kterého jsme si vzaly, už proto si zaslouží respekt a pochopení.
A jaký dárek tedy vybrat pro někoho takového? Podle mě takový, který byste pořídily milované osobě. Jestliže si jste blízké a víte, co má ráda, máte skoro vyhráno. Ale pokud ne, nezoufejte. Existuje spousta možností, jak vybrat opravdu takový dárek, aby se i vaše tchyně cítila skvěle.

casopisy

Zdroj fotky

Jaký je tedy ten nejlepší dárek pro tchyni? Nastíním několik zaručených tipů na předplatné časopisů pro ženy, vyzkoušených a otestovaných na té mé vlastní.

Vybrala jsem takové magazíny, aby byly zaměřené na různá odvětví. Najdete v nich nejen recepty, zábavu, rady odborníků nebo módní a kosmetické tipy, ale i novinky ohledně bydlení a cestování.


1) Svět ženy

svet zeny

Zdroj fotky

Svět ženy je lifestylový časopis určený pro dámy, které milují módu, novinky z oblasti kosmetiky a líčení, tipy ohledně životního stylu a také se zajímají o zútulnění svého domova, cestování a výborné recepty. Čtenářky potěší i rozhovory se známými českými osobnostmi, fejetony o aktuálních tématech a reportáže z celého světa. Nechybí ani oblíbené příběhy čtenářek či osudy celebrit.

 • Roční předplatné: 12 čísel
 • Elektronické předplatné: ANO
 • Úspora oproti stánku: okolo 22%
 • Dárkový certifikát: ANO
 • Možnost předplatného s dárkem: ANO

Verdikt mé tchyně: Ta má byla nadšená! Jediný nedostatek spatřovala v tom, že musela celý měsíc čekat na další číslo (drbů).

Časopis pro ženy Svět ženy

Časopis pro ženy Svět ženy je lifestylový časopis určený čtenářkám, které si rády užívají života a jsou zdravě sebevědomé.

Orientační cena ročního předplatného v době publikace článku je 299 Kč.


2) Vlasta

Zdroj fotky

Časopis Vlasta vychází nepřetržitě už od roku 1947, svou kvalitou ustál záplavu dalších a obdobných ženských časopisů a je velmi oblíbený i dnes. Nabízí pohled na módní a kosmetické trendy, různé tipy a vychytávky do domácnosti, rádce správného životního stylu i kvalitního bydlení. Čtenářky v něm najsou zajímavé tipy na výlety, rozhovory, recepty, křížovky i televizní program.

 • Roční předplatné: 52 čísel
 • Elektronické předplatné: ANO
 • Úspora oproti stánku: okolo 8%
 • Dárkový certifikát: ANO
 • Možnost předplatného s dárkem: ANO

Verdikt mé tchyně: Asi jako každá miluje žhavé informace o českých známých osobnostech, Vlasta přináší novinky každý týden. Ocenila také televizní program, v němž si stále zatrhává.

Časopis pro ženy Vlasta

Časopis pro ženy Vlasta vychází nepřetržitě již od roku 1947, kdy byl založen doktorkou Miladou Horákovou. Je časopisem pro moderní ženy, kterým přináší hodnotné informace, zábavu, ale také nápady. Přívětivé a líbivé prostředí týdeníku osloví široké spektrum čtenářek. Vlasta nabízí představení kosmetiky, nejnovějších módních trendů, tipů a rad o zdraví, domácnosti, rodině, potřebné rady odborníků z oblasti zdraví, financí i kariéry.

Orientační cena ročního předplatného v době publikace článku je 1398 Kč.


3) Moje psychologie

Moje psychologie

Zdroj fotky

Měsíčník Moje psychologie je zase z trošku jiného soudku. Kromě módních trendů ve všemožných odvětvích se zabývá hlubším pohledem na jakýkoliv problém. Řeší všemožná úskalí, která nás mohou potkat ve vzazích jak milostných, tak přátelských anebo profesních. Obsahuje spoustu rad, jak zůstat sama sebou a přitom být v klidu a duševní pohodě.

 • Roční předplatné: 12 čísel
 • Elektronické předplatné: ANO
 • Úspora oproti stánku: okolo 30%
 • Dárkový certifikát: ANO
 • Možnost předplatného s dárkem: ANO

Verdikt mé tchyně: Moje psychologie jde do hloubky, řeší závažnější témata. Známé osobnosti jsou čtenářům představováni v jiném světle, než je obvyklé v "bulváru". A já byla také nadšená, protože mi už přečtené časopisy dávala.

Časopis pro ženy Moje psychologie

Časopis pro ženy Moje psychologie přináší řešení a jiný vhled do každodenních problémů každé ženy očima odborníků.

Orientační cena ročního předplatného v době publikace článku je 579 Kč.


4) Receptář

Zdroj fotky

Magazín Receptář vychází jednou měsíčně a je doslova napěchovaný tipy a radami nejen pro zahrádkáře. Obsahuje množství erudovaných odpovědí odborníků v daných oblastech, ale i zkušenosti domácích kutilů a hospodyněk.

 • Roční předplatné: 12 čísel
 • Elektronické předplatné: ANO
 • Úspora oproti stánku: okolo 9%
 • Dárokový certifikát: ANO
 • Možnost předplatného s dárkem: ANO

Verdikt mé tchyně: Nejlepší dárek ever! Babička miluje tipy a vychytávky, recepty a poradny, takže předplatné časopisu Receptář se stalo evergreenem mezi dárky pro ni.

Časopis Receptář

Hobby magazín Receptář

Orientační cena ročního předplatného v době publikace článku je 359 Kč.


5) Marianne

Marianne

Zdroj fotky

Marianne je časopis plný inspirace, inteligentního čtení a módních tipů. Kromě toho obsahuje i humor, poučení a zábavu. Příjemným a známým zpestřením bývají slevové kupóny při Dnech Marianne nebo různé vzorky a dárečky.

 • Roční předplatné: 12 čísel
 • Elektronické předplatné: ANO
 • Úspora oproti stánku: okolo 35%
 • Dárkový certifikát: ANO
 • Možnost předplatného s dárkem: ANO

Verdikt mé tchyně: S předplatným Marianne jsem moc nezabodovala. Časopis je víc o módě a moderním životním stylu, což pro ni moc není. Já ale byla ráda, magazín končil u mě doma.

Časopis pro ženy Marianne

Časopis pro ženy Marianne je lifestylový magazín pro nezávislé a sebevědomé ženy. Měsíčník Marianne si zakládá na tom, aby články byly odborné a měly hloubku. Každé číslo přináší plno rozhovorů s významnými lidmi a skvěle zpracované články ohledně vztahů, zdraví, životního stylu i kultury. Nezapomíná ani na módní trendy a kosmetické triky. Časopis Marianne je mix inteligentního čtení, humoru a lifestylových témat.

Orientační cena ročního předplatného v době publikace článku je 549 Kč.


Tak toto je můj výběr pěti časopisů pro ženy, které jsem darovala jako předplatné své tchyni. Některé jsou pro mladší, jiné pro starší, ale myslím, že potěší jakoukoliv ženu. Pokud nevíte co, předplatné časopisu může být skvělým vánočním dárkem pro každého.

Budu ráda, když se podělíte s vašimi zkušenostmi přímo pod mnou uvedenými tipy v Centru recenzí, nebo s vlastními návrhy na kvalitní ženské časopisy v komentářích pod článkem.

Za každou přidanou zkušenost získáte 💙 a také dobrý pocit z pomoci rozhodnout se dalším maminkám.

Jana

Takze za me - jsem maminka a take tchyne - ja sama jsem uz asi pred 10 lety dostala jako darek k vanocum predplatne Vlasty a tak se mi zalibila,ze ji odebiram dodnes, zadny bulvar jen krasne rozhovory, rady do domacnosti, recepty, moda, tv program a krizovka a sudoku

20. lis 2021
rory_g
autor

@jarkaha moc děkuju za reakci, podělte se, prosím, zde: https://www.modrykonik.cz/recenze/casopis-pro-zeny-vlasta/ se svou zkušeností. Moje "maminka" má Vlastu taky moc ráda 🙂

20. lis 2021

@rory_g ahoj Jani, zatím jsem jen dvojnásobná maminka, extchyně už zemřela, ale moje sousedka, která je skoro jako moje tchyně čte hlavně bulvár, jednou dostala i překvapení, celý rok jsem jim posílala vyluštěné křížovky do soutěže, bohužel nevyhráli.
Za mě, je super časopis Tina, vychází každou středu a taky Blesk zdraví - jednou měsíčně.
Navzájem si je vyměňujeme.

20. lis 2021
rory_g
autor

@prodejto paráda! U nás největší úspěch Receptář a teď jsem se dozvěděla Zahrádkář, ale na stánek si chodí kupovat Vlastu, Žena a život a tak.

20. lis 2021

Začni psát komentář...

Odešli