Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
sweetkitten
13. bře 2012

Můj porod

    Je odpoledne 6.října 2011 (den před mým genetickým termínem), jdeme s přítelem a dalšími přáteli na pozdní oběd. Přítel se po pbědě chystá jet pracovat někam do čech, do místa vzdáleného asi 300 km. Před odjezdem mu říkám: " Ty odjedeš a já začnu beztak rodit. Smějeme se... A víš, že mám zítra ten genetickej termín?  On: " Prosímtě nestresuj za 3 hodiny jsem schopnej dojet k tobě. ... Pusa a šáteček, kápla mi slza.... Odcházím v poklidu domů, mám to asi 300 metrů. 

   Večer si telefonujeme, mám strach, že začnu rodit a nikdo tady pro mě nebude. Přítel mi říká, že náš velice dobrý kamarád Kája je nonstop na telefonu, že mě odveze a sám dojede za 3 hodiny, musí to přece stihnout, jsem prvorodička a budu rodit třeba celej den... 😀  Hm, OK, jdu spát...

   Je ráno 7.října 2011, 8:30 hodin, vyspinkala jsem se do růžova. Celá svěží si ještě v pelechu zapnu počítač, umýt se půjdu až pak, jsem závislák a honem něco potřebovala kamarádka. Tak vyřídím korespondenci, vstanu, a hle, co se to děje, já mám trošku mokrý kalhotky, popadá mě stres, nic mě nebolí, jdu na záchod, vyčůrám se, dále už ze mě nic neteče, tak hygiena, sebekultůra atd. Honem spěchám k internetu a hledám svoji kamarádku, je to zdravotní sestra, není tam, píšu sms, ať tam rychle dojde, že se něco děje a já jsem sama... Řekla jsem jí, co se mi přihodilo, mám si dát pod sebe zrcátko a zkusit na něho ukápnout, když tam budou bílý tečky, tak je to plodovka a rodím. Zamrazilo mě. Tak dle pokynů dřepím nad zrcátkem. Juchůůůů, kapka, tak to zkoumám a žádný tečky, jsem v klidu.

   Tentýž den 9:15 hodin, jdu opět na malou, zjišťuji, že jsem trochu zašpinila, znovu mě popadá panika a alarmuju kamarádku. Kamarádka říká, ať zavolám na porodní sál, že se přijedu ukázat, že to může souviset s porodem. OK, sestra mi do telefonu říká, ať si pohnu. Já si nic nepřipouštím, ale bojím se úplně všeho. Volám partnerovi, že se asi něco děje, že určitě rodím. Partner říká: "Prosím tě, zavolej Kájovi, jeď do porodnice, já teď nepojedu domů, nic se neděje, tak a z porodnice mi zavolej, jestli rodíš nebo ne a jestli jo, tak hned sedám do auta a jedu k tobě.

   9:30 Volám Káju.... "Kájo, musíš mě odvézt do porodnice, já asi rodím!!!" Kája: " No, to je v prdeli, já teď jedu do čech za Mirou (to je můj partner), už jsem 200km od tebe, ale na telefonu je Lukáš (náš známý, ne tak dobrý kamarád), neboj se já všechno zařídím, neboj se". Zavěsil. za minutu mi volá Lukáš: " Luci, ty už rodíš?" Já: "nevím". Lukáš: "Mám přijet, chceš odvézt k doktorovi?" Debilní dotazy!!!!  Domluvíme se, že dojede ke mě v 10:00hodin, musím si ještě nachystat nějaký věci a oblíknout se....

   10:00 Lukáš zvoní. Nevěřím tomu, že bych měla rodit... Jdu ještě čůrat. Mrknu na tašku do porodnice, vezmeme ji sebou pro všechny případy, leží na ní kočka a je celá chlupatá, beru teda ještě vysavač, donesu ho do chodby. Položím ho, chci ho zapnout do elektriky, v tom mě chytnou "poslíčci". Říkám Lukášovi, že to musí vysát, že mám poslíčky a hned tak to nepřejde, posledně mi trvali 2hodiny.... ha ha ha Lukáš vysává kočičí chlupy a moje bolesti jsou po 10minutách.

  10:10 Odjíždíme do porodnice ve FNOL Olomouc vzdálené 30km. Volám partnerovi, že fakt asi rodím, ať jede a nečeká, až mu zavolám z porodnice, nedá si říct, už mě štve, fakt! Po cestě se moje kontrakce zkracují. Lukáš mi říká, " To je ještě v klidu, za chvilku to bude horší a horší a budeš chtít umřít!" On je faaakt debil!!!!

   10:35 Přijíždíme k porodnici, Lukáš nechce parkovat přímo v areálu porodnice, tak musím dojít ještě asi 300 metrů k budově, mám kontrakce po 6ti minutách, už se mi nejde zrovna dobře.

    10:45 To bylo nejdelších deset minut, který jsem musela dojít. Hlásím se sestře na recepci, říkám jí, že už mám kontrakce. Natočí mi KTG, čekám v čekárně... Později mě prohlídla doktorka, nemám páru, kolik bylo hodin. Plodová voda mi neodtekla, vyšetření mě bolí a doktorka ze mě vytáhne ruku od krve. Já jsem opět vystrašená. Říká mi, že se něco děje a že už tady zůstanu. Volám Lukáše, ať jede domů, že tady zůstávám. Volám Mirkovi (partnerovi), že rodím ať sedá do auta, říkal mi, že jede, jen se otočí doma , že se sprchne. Ok, zdůraznila jsem mu, ať neříká nikomu, že rodím, ať mají doma překvapení. Stejně to vyslepičil svojí matce....

   Seznamuji se s mojí porodní asistentkou a sepisujeme porodopis a všechny důležitý papíry jak pro mě, tak pro miminko, moje kontrakce jsou čím dál, tím silnější, říkám jí, že malýho porodím brzo a ona mi říká, že odrodím s jinou porodní asistentkou, že to bude dlouhý, že jsem prvorodička. Hm, tak jo no, když myslí. je na mě moc hodná, ptá se jestli chci epidurál, striktně odmítám, už jsem ho měla při operaci a nehodlám ho absolvovat znovu. Klistýr? ptám se jestli je nutnej, byla jsem na velkou. Není, tak mi ho nedělala, nakonec ani nebyl potřeba.

   Zavedla mě na porodní box č. 1.... Dostávám 1. kapačku, protože jsem rh negativní. Popadla mě strašná nuda, pustila jsem si rádio Ruda z Ostravy mě vždycky zvedne náladu... ještě, že mám internet v mobilu, kecám s kámoškou a můj čas mi utíká hezky... jen ty kontrakce, ale furt se to dá vydržet. 

   12:00 Jde na mě porodní asistentka,kapačka dokapala, mrkne na mě, má na rukavici krev, hm, "neotvíráte se nic, já bych vám píchla vodu, ať to urychlíme".... Vyloučeno, čekám na přítele, už jede, je v čechách... Porodní asistentka mi říká, že teda dobře, ale ať mu zavolám, že si má pohnout.... Tak volám... přítel mi sděluje, že je ještě v čechách, že musí dodělat práci, ale že balí vercajk, je tam s kámošem, a že už jedou... jsem strašně naštvaná a buchnu mu s telefonem. On má stále čas a já jsem na nervy...

   12:05  Znovu volám příteli jestli už jede, že mi porodní asistentka chce píchnout vodu, ať si pohne, už slyším, že jede v autě, jsem klidnější.

   12:10 Porodní asistentka mě posíá na balon do sprch, paráda, užívám si to. Přišla uklízečka a křičí po mě dost hnusně, že jsem jim to tam vytopila... no jo, když ten balon ucpe odtok, tak je to jasný, že se to tam vytopí. Řekla jsem jí, že jak to dítě porodím, tak jí to tam příjdu vytřít. Řekla mi ať jdu z té sprchy ven! Řekla jsem jí, ať jde do haj*lu, že tohle je to jediný, co mi dělá dobře! Tak vypadla...

   12:35 se vracím s porodní asistentkou na porodní box, chce se na mě kouknout. prosí mě, aby mi mohli píchnout tu vodu, říkám, že ne, že ještě vydržím, mám kontrakce co 3 minuty, po pravdě už jsem to chtěla mít za sebou, protože mě to vyčerpávalo, ale nechala mě s tím.

  13:30 další vyšetření, dostávám na bříško KTG, prej mi ho ještě odpojí, abych mohla jít znovu do sprchy.

  14:00 porodní asistentka na mě tlačí, že už fakt píchneme tu vodu, kontrakce jsou tak časté a tak silné, že je to vhodné, já znovu odmítám, přítel tady ještě není. Volám příteli, že na mě tlačí, ať mi píchnou vodu, mám tušení, že jak ji píchnou, bude to rychlý. Přítel mi sděluje, že se mu něco na dálnici ulomilo z auta, že to opravuje. Málem mě trefil šlak, když mi řekl, že je na půl cesty...Chci jít ještě do sprchy, mám tedy povolení, prý mě doprovodí, dojdu tam však sama. 

  14:15 jde pro mě porodní asistentka s doktorkou, že už mi tu vodu musí píchnout! Ovšem jsem jim to tam znovu vytopila. Už teda souhlasím, protože nemám tušení, kolik je hodin, doktorka mě ujišťuje, že po píchnutí plodové vody, to bude trvat ještě hodně dlouho, no, když jsem prvorodička, tak 6 hodin určitě, nevěřím jí ani půl slova. Koukám na hodiny, v klidu si sednu, začnu se utírat, samozřejmě, že si dávám na čas.

  14:30 porodní asistentka mě našla na baloně, co je u sprch a né na porodním boxu, už mě nepustila z dohledu, jdeme na porodní box, po cestě vyzvedáváme doktorku, která mi píchne vodu, všechnomi pěkně vysvětlila, že to nebude bolet a nebolelo, bylo příjemné, jak ze mě ta voda vytekla. Dali mi na bříško už na furt KTG. Po chvíli se rozjely takový kontrakce, že jsem myslela, že je to můj konec, ale dalo se to tak nějak vydržet, volám příteli, že už mi to píchli a že mě to teď všechno daleko víc bolí

   14:35 dostávám nějakou injekci od bolesti, ta to opravdu trochu zmírnila, ale jen trochu.

   15:30 volám příteli, ať si sakra pohne, poprvé v životě na něho křičím. Řekl mi, že je doma, že jde ještě do sprchy, že je špinavej... já jsem zase vytočená, ani porodit nemůžu v klidu....

   16:00 mazec jako prase, ty stahy mám snad každých 15 vteřin, nemůžu dýchat, cítím něco tlačit v podbříšku, byla to hlavička miminka, chci zazvonit na porodní asistentku, ale nemůžu, nemůžu se otočit ke zvonečku, porodní asistentka naštěstí doběhla sama od sebe, říká, že můžu trochu tlačit, ale, že to potrvá a přítel to stihne.... Dostávám další kapačku a kyslík. je u mě žákyňka, chce odejít, ale já ji nepustím, nechci tam být sama, stále se mě ptá, jestli něco nepotřebuji, už mě tím otravuje, poslala jsem jí pryč, v momentě, kdy je mezi dveřmi na ni volám, ať nikam nechodí, že se strašně bojím.... má žízeň a nesmí mi dát napít...

   16:15 volám příteli, jen říkám do telefonu pohni, pohni, pohni a že to bolí, řekl mi, že už letí ke mě po schodech do druhého patra v porodnici. Divně u toho křičím, ani nevím proč...

   16:20 přítel je v zeleném hábitu u mě. Má vytřeštěný oči a ptá se jestli nechci epidurál (je pozdě), ale já stejně nechci. Tlačím, drží mě za ruku, mačkám mu ji tak silně, že si musel sundat prstýnek, bolelo ho to. Střídá si ruce. Cítímhlavičku kde zrovna je.

    Je zhruba 16:55 hodin a začínáme rodit miminko. Miminko salutuje a tatínek vidí, jak ze mě jde ručička zároveň s hlavičkou. Já cítím, jak se mi miminko napružilo v břichu a pak, jako by mě naposledy kopnulo do břicha.

   17:01 Ano, to je ta hodina a minuta, kdy mi na prsa přiložili buclatého chlapečka. Divně zbarvenýho, ani nevím, jestli plakal, nebo ne. Musím říct, že nejhorší bylo vytlačit tu hlavičku, zbytek tělíčka vyklouzl jako by nic. 

    Závěr: máme chlapečka Oliverka s porodní váhou 3500g a 50cm. Kdyby malej nesalutoval (to je odborný název), tak by mě ani nepotrhal, jinak jsem bez nástřihu, jen mám jeden venkovní steh a 5 vnitřních z toho potrhání, za pár hodin jsem i normálně seděla bez bolesti. 

 NEBOJTE SE PORODU, BUDETE SE BÁT ZBYTEČNĚ JAKO JÁ, NAKONEC TO NEBYLO TAK HROZNÝ.

  moc hezky napsané, ke konci jsem měla i husí kůži 🙂

  14. bře 2012

  mohla by si to vydat knižně, moc pěkně popsané 🙂

  14. bře 2012

  moc krásně napsané 🙂

  14. bře 2012

  Lukas je prima kamos....dobrej povzbuditel...budes chtit umrit..tvuj porod me i rozesmal a uplne jsem citila jak jsi byla nastvana na pritele.oni maji porad cas..ale hlavne ze vse dobre dopadlo..preju mooc zdravicka miminkovi i vam.

  14. bře 2012

  nádhera, úplně jsem to prožívala 😉

  14. bře 2012

  @skurinka na přítele jsem naštvaná ještě teď po pěti měsících, nejspíš mu nikdy neodpustím, že mi den předem odjel a nedal si říct.... Lukáše nemám moc ráda od první chvíle, co jsem ho viděla poprvé. Doufám, že jestli bude nějakej příští porod, že už u toho budeme mít taťku od samého počátku. Jsem docela nešťastná, že to nemám fotograficky zdokumentovaný tak, jak jsem to chtěla, díky tomu, že jsem tam byla prakticky sama.... naštěstí vše dobře dopadlo. Děkujeme 🙂

  14. bře 2012

  @nahel
  @elissa23
  @vakiss
  @sares holky díky 🙂

  14. bře 2012

  OMLOUVÁM SE ZA CHYBY, ONO SE TO STÁVÁ.... 😀

  14. bře 2012

  @sweetkitten musím říct, že jsem během čtení na tvého přítele taky trošku zanadávala (samozřejmě v dobrém 🙂 ) a popoháněla ho, aby to stihl. 😀 Nejvíc mě dostala ta část, kdy se šel ještě osprchovat. Dobře napínavý, už dlouho jsem si takhle nepočetla 😉

  14. bře 2012

  že to nebylo tak hrozný říkáš ale až ted 😝 😀

  14. bře 2012

  @svoba ne, to jsem říkala hned 2minuty po porodu

  14. bře 2012

  @sweetkitten tak dobře. beru tě za slovo 🙂

  14. bře 2012

  krásná slohovka 🙂 moc hezky napsáno 🙂

  18. dub 2012

  @paja89 😀 😀 😀 díky

  19. dub 2012

  @sweetkitten super popis porodu! 😵 A jsi moc sikovna, jak jsi to zvladla a jak jsi to jeste kvuli manzelovi pozdrzovala a tak, zkratka smekam. A je to i povzbuzujici. Diky za vsechny tyto popisy! 😉

  23. zář 2012

  @jennynka5 díky, díky, byla jsem rozhodnutá, že bez něj prostě rodit nebudu

  23. zář 2012

  úplně jsem se do toho vžla🙂 pěkně napsáno 🙂

  5. říj 2012

  @myskaa23 já se do toho vžívám pokaždé, co jen si na to vzpomenu 😀

  5. říj 2012

  Krásný, moc jsem se pobavila🙂!

  11. říj 2012

  @pavlinkah23 no, teda dík, já se v tu chvíli zrovna nebavila, ale postupem času je to fakt sranda... 🙂

  11. říj 2012

  krásné, ale udělat to mi manžel, tak ho snad zabiju a pak si vklidu porodím 😉 jsi šikulka 😉

  9. pro 2012

  @kacca7 věř tomu, že i teď po roce mě to strašně štve a nikdy mu to neodpustím, nikdy.... :-/

  9. pro 2012

  promin, ale ja se tak nasmala! 😀 opravdu - tvemu drahemu bych nacpala jeho ehm slusne testes hodne hluboko do krku! Jeho kamaradovi, co te mel odvezt, taky. A jeste ho trosku nakopla na zpatecni cestu do pekla. Vas dalsi kamarad je borec - nejen za velmi mila uklidnujici slova cestou k porodnici, ale i za empaticky pristup, smysl pro spravne parkovani...vazne holka: ty ten den nedostat Oliverka, tak musis nad chlapama zlomit hul snad navzdycky. Takovych oslu a v jeden den! Napsala jsi to ale uzasne. Preju, at je druhej porod uplne jinej, bez stresu a zbytecnych vymolu (at pomyslnych nebo skutecnych) na ceste. Aby sis ho i pres sve zdravotni problemy zvladla prozit a uzit, aby ses mohla tesit ze zdraveho miminka a velkeho brasky ❤️

  26. led 2016

  @regresa Po letech se bavím taky a věř, že moje naštvání na všechny 3 pitomce ještě nepřeško a nikdy to ani jednomu neodpustím. Děkuji za hezká slova, doufám, že to teď v březnu bude daleko lepší, nebo to už bych někoho asi pověsila za kule do průvanu.

  26. led 2016

  @sweetkitten ja te chapu 🙂 a vazne: smulu uz sis urcite vybrala. Ted odpocivej a nabirej sily!

  26. led 2016

  @regresa Snad máš pravdu. I když tohle těhotenství je pořádnej mejdan, tak od porodu taky nečekám žádnou hitparádu. A jestli mě do toho ještě naaaaštve chlap, tak si po porodu půjdu asi sednout do chládku

  26. led 2016

  😀

  26. led 2016

  @sweetkitten neboj se, pokud nebudes rodit nekde ve skarpe, zapadana snehem, tak v nemocnici si te snad ohlidaji, aby se nic nepokazilo. 💋

  27. led 2016

  @regresa 😀 😀 😀 v našem kraji byl sníh 3 dny a už určitě nebude. Jsem v klidu 😀

  27. led 2016

  @sweetkitten u nas byl posledni dve zimy taky podle presnyho vzorce - dva dny - jeden v unoru a druhej v kvetnu 😀

  27. led 2016

  @regresa 😀 😀 😀 Taky dobrý

  27. led 2016