Včera jsme byli s malým poprvé na testech - malý měl 3 dny horečky, tak pro jistotu. A u nás v Brně úplně v pohodě...malému jen z pusinky trochu více a nos je okraj. Odcházel vysmáty a paní byla moc hodná 🙂 Hlavní, je ale výsledek - NEGATIVNÍ. I když jsem si už plánovala, jak si celá rodina užijeme 10 dní spolu🙂
Špatně provedeny odběr...
Holky není to špatně provedeny. Prošli jsme si tím stejným, poradny vyter z krku a následně lehce do nosa. Způsob odběru se liší. Není nutné aby byl proveden pouze vyter z nosu až z toho brečite
@martinatrnkova ja tez, kraj nosu je spatne.
Dětem se tak hluboko zavádět jako dospělému nemá, protože nemá plně vyvinutou přepážku.
@sowelo26 není, jak jsem psala. Způsob dberu se liší, každé odberove centrum má své postupy, kdyby byly špatně, také nedělají.
Tak pozor, všechny odběry provedené dětem v Brně byly špatně. 🤦
@mini7 já měla stejně jak děti, a bacha, ještě mě nechali vysmrkat
@martinatrnkova mě taky vždy nechali vysmrkat. Poprvé mě dokonce k tomu vyzvali.
@martinatrnkova to nepiš, ať nemusíš jít znova až ti tady napíšou, že to je taky špatně
@baraka1 ano, vemte si kapesník, otočte se zády a vysmrkejte se. Kapesník do kapsy a výhodě ho až doma
@martinatrnkova ano lisi, ale i zde plati, ze okraj je spatne, ma to byt "co nejdale od vchodu", coz neni kraj nosu, psala jsem to jen pro doplneni, nic vic...
@mini7 víš co mě můžou.... Kazdej je chytrej jak rádio, všichni ví všechno nejlíp.
@sowelo26 takže odberova laboratoř neví co dělá. Tak jim napiš, že to dělají spatne
Asi nevi, tech spatne provedenych testu je nekoli. Samotne se mi to u deti stalo, ze jim to spatne pani nabrala. Stat se to muze, nikdo neni dokonaly...
Elisabeth PHARMACON?
Delaji to tak i dospělým. Byla jsem tam na podzim a ted a oproti tomu klasickému nejdou tyčinkou az fakt “do mozku”, ale důkladně procisti celou nosní dírku.
@sowelo26 tak asi to Tereza myslela tak, ze nejdou opravdu az hluboko jako u výteru bez odběru z pusy.
@vanilkacka Ano, tam🙂
@sowelo26 tím pádem jsou všechny odběry špatně, od všech co odebírají..... Všichni ti dělají stejně.
Odeberou z krku, poměrně hluboko a pak z nosu
@tereza2008 jsou tam fajn, na děti úplně super... V pondělí tam jdu znova s druhým synem
@martinatrnkova ja ale noc takoveho netvrdim, ze vsechny jsou spatne... Pisu jen, ze okraj nosu je spatne, ze to ma byt co nejdal od vchodu
@martinatrnkova to ano, paní s malým skvěle pracovala...z té pusy je to poměrně hluboko, mně to třeba neudělalo dobře, ale on byl úplně happy 🙂
Znám to tam - posíláme tam cca 10lidí týdně na testy, takže jsem měla ozkoušenou spokojenost 🙂
@sowelo26 to jsem také četla..tady ale dělají primárně stěr hluboko z úst a z kořene jazyka + před nosem jsme se měli vysmrkat
@sowelo26 pojedeš si pořád svoji pravdu a nebudeš to číst celé? Dělají vyter z krku a následně z nosu. Takže není potřeba jezdit v nose tak hluboko.
Pokud se jede pouze z nosu, tak ano, zajedu ti tou tyčinkou opravdu hluboko
@tereza2008 přesně jak píšeš, oba synové to zvládli na 1*. Všechno krásné vysvětleno... me to taky neudělalo moc dobře, ale když je to potřeba, co naděláme. Přežít se to dalo
Ja ted 2x byla na odberu, ktery byl jenom z vnitrku tvari, zadny krk ani nos 🤷♀️ A jedna se o oficialni PCR misto.
@martinatrnkova a ty budes cist? Nrpisu, ze maji jet hluboko jako u steru pouze z nosu, pisu, ze spravne je co nejdal od vchodu, nikoli kraj nosu, to je cele. Hezky den
@sowelo26 tak jsme spatne pochopili, protože okraj nosu a zkraje nosu, protože oni opravdu berou z dírky ne z okraje. Pěkny den
Holky, Ja dokonce kvuli temto laickým diskuzím si na podzim myslela, ze mi to udelali blbe, ze prece nezajizdeli nekam hluboko, kdy uz to neni přirozený, tak jsem si dokonce nechala udelat pak protilatky, jestli to fakt neudělali blbe a neudělali. Pro srovnání jsem nedavno byla na klasickém testu bez pusy a to fakt bylo v ten okamžik neprijemny. S detma by to byl masakr. Takhle nos a pusa pohoda. Spis je dulezity dodržet ty informace o žádné konzumaci čehokoliv pred odběrem.
@tereza2008 jj, tam je to dobre. Poprve nic moc, ale po druhe to slo jak po masle. A jen tak mimochodem. Syn byl poprve negativni. O pet dni později pozitivni.. popravde, ani ty PCR testy nejsou vsespasne. Bylo mi receno, ze v tu dobu nemusi telo ten vir zrovna vylucovat. Hlavne at je broucek brzo v poradku, nas to snasi celkem spatne..
@klaara3 díky 🙂 já vím, taky mi to říkali...on nic nemá, jen ty horečky..teď 4 den už jen přes 37..ani rýma nebo kašel, tak uvidíme. Musela jsem i kvůli práci, protože se u něj s partnerem střídáme a nemůžeme to případně zavléct jinam.
Ale jeho energii bych chtěla mít..i při 39 lítal jako blázen🙂
@tereza2008 můžu ještě dotaz byli jste v dětské nebo v soukr odběrovém centru jako samoplatci?
@baraka1 V Elisabeth Pharmacon oba jsme meli zadanku od nasich doktoru..objednava se tam online a stavi rodné číslo a už si pak v systemu dohledaji zadanku od doktora. Samoplatce tam jd tusim za 1510Kc.
@tereza2008 děkuji. My máme covid za sebou, ale děcka jsme na test nebrali tak ať vím kam jít kdybychom museli kvůli školce v případě karantény.
@baraka1 posilam tam i lidi z prace,takzd dlouhodoba spokojenost..kolikrat se da objednat jeste ten stejny den
Okraj nosu je chybne provedeno, jen pro doplneni