Jsem 36tt. včera kontrola na gyndě, že malý se blíží ke 3 kilům a bude to macek... což o to..ale, že není hlavičkou dolů, to mě dostalo... To už šance asi nebude, že se otočí a budu mít normální spont. porod, že? Ach jooo, nevím, ale císaře se bojím :(
Vím, slyšela jsem, že se taky děti otáčí těsně před porodem, ale vždy to jsou malincí a s váhou okolo 2600... a ten drak už teď má prý okolo 3000. No nějak to dopadne, hlavně aby byl v pořádku... 🙂 Jinak dík za radu... něco ještě zkusím...
Zkus moxovani malicku u nohy...I kdyz u me to teda nezabralo, ale treba ti to pomuze 🙂
Syn měl v 38tt kolem 4kg a otočil se mi hlavičkou dolů.. Jako nebylo to nic příjemného, ale zvládl to.. Takže co není, může být..☺️
A já zastavam názor, že dítě moc dobře ví proč se neotocit.. syn se mi taky neotocil, měl totiž omotanou 4x pupeční šňůru.. nijak jsem to nehrotila sla na plánovaného císaře a vše dobře dopadlo 😉
Malá se mi otočila 37 tt 🙂
mě se malý neotočil od 29tt a rodila jsem normálně zadečkem napřed..
Takže to radš nechám na malým a na doktorech.. oni budou vědět, co dělat 🙂 Třeba se ještě umoudří... ale asi se mu tak líbí 🙂
Já taky mám po dvou cisarich. Mala se neotocila sedela a čekala jak princezna a maléj sice hlavou byl dolů ale plno jiných potíží. Jsme tu . Živi a zdraví neboj 🙂
Dite se umi otocit i těsně pred porodem 🙂 jinak zkuste cviky, akupunkuturu ci nekoho kdo zna spinning babies. Samozřejmě jdou rodit i děti prdelkou napred normálně, ale to bych doporucila max ve 3 porodnicich v ČR.