tulik1
8. črc 2010

Po čtyřech neúspěšných IVF pokusech jsme se rozhodli pro adopci. Rozjíždí se kolotoč nekonečného papírování, pohovorů, školeníček a čekání na děťátko, kterému bychom rádi vytvořili ten nejlepší domov, kde ho budou mít všichni rádi ...

8.7.2010

Telefonicky jsem kontaktovala Krajský úřad - odbor Náhradní rodinné péče, kde jsem měla štěstí na velice milou paní, která mi vše vysvětlila a řekla první kroky. Máme kontaktovat Městský úřad - odbor Sociální péče a domluvit si první schůzku. Hned jsem tam volala, ale paní má dovolenou, bude v práci v pondělí 12.7., tak jsem zvědavá, snad bude také tak příjemná.

12.7.2010

Tak směle pokračujeme dál, s paní jsme mluvili a první pohovor máme už v pátek 16.7.

16.7.2010

Uff, první povídání máme za sebou. Pocity jsou převážně dobré, paní je sympatická a pověděla nám vše, co jsme potřebovali pro začátek vědět. Prvních pár vět sice manžela málem porazilo, hodně na rovinu nám řekla, že musíme počítat s tím, že to může být miminko alkoholičky, narkomanky, kuřačky a já nevím koho ještě, tak to chvilku rozdýchával, přece jenom i když to samozřejmě víme, že to riziko tam je, tak slyšet to takhle na rovinu bylo hodně náročné, ale co se dá dělat. Dostali jsme hromadu formulářů a jdeme do vyplňování. Až budeme hotovi, tak se k nám paní přijde podívat domů, v jakém prostředí by miminko vyrůstalo a postoupí naši žádost dál.

Seznam formulářů k vyplnění:

Svěření dítěte do vaší péče (vyplňují žadatelé společně)

Dotazník pro žadatele o svěření dítěte do své péče (vyplňují oba rodiče zvlášť)

Vlastní lékařské vyšetření (vyplňuje lékař pro oba rodiče zvlášť)

Dotazník pro žadatele o náhradní rodinnou péči (vyplňují oba rodiče zvlášť)

Souhlas se zjišťování osobních údajů (vyplňují oba rodiče zvlášť)ˇ

Žádost o vypracování charakteristiky na oba rodiče (vyplňuje obecní úřad)

Výdělek za posledních šest měsíců (vyplňuje zaměstnavatel obou rodičů)

Ostatní:

Životopis na A4 - osobní i pracovní životopis (vyplňují oba rodiče zvlášť)

Foto hlavy a celé postavy (oba rodiče)

Kopie rodného listu (oba rodiče)

Kopie oddacího listu

Kopie občanského průkazu (oba rodiče)

Kopie evidence z pracovního úřadu + doložení dávek z pracovního úřadu

 Tak jdem na to ... :slight_smile:

Listopad 2010

Tak se nám nakonec to papírování protáhlo, ne že by to bylo tak složitý, ale dali jsme si přes léto volno a začali se tomu věnovat až v září. Papíry jsme odevzdali na sociálku, paní byla opět milá a hned si s náma domluvila návštěvu u nás doma, tak jsem zvědavá co ji všechno bude zajímat.

Prosinec 2010

Návštěva proběhla naprosto v pohodě, paní si prošla domeček, řekla že to tu máme hezké, celkem to byla tak půlhodinová návštěva, zeptala se na nějaké doplnění do papírů a sdělila nám, že do týdne vyhotoví posudek a předá to krajskému úřadu, který nás bude do třiceti dnů kontaktovat a řešit s námi další postup, tak uvidíme.

Krajský úřad nám zaslal dopis, kde nás zve na 13.1. na psychologické testy, tak tedy uff, uff - další krok před námi ...

13.1.2011

Dneska jsme byli na psychologických testech. Docela jsem z toho měla obavu, ale nebylo to tak strašné. Trvalo to od 8:00 do 12:45, takže šupec. Povídali jsme si se dvěma opět moc příjemnýma soc. pracovnicema o našem dětství, dospívání, práci, manželství, vyplnili jsme další doplňující dotazník 60 otázek s odpověďma ano-ne, namalovali čtyři obrázky (dva různé listnaté stromy a dvě postavy lidí), vyplnili dotazník obsahující mimo jiné dost podrobné informace o našem sexuálním životě (to jako vážně - otázky jako jak často máte pohlavní styk, jaká je jeho kvalita atd...) - no to mi přišlo tedy dost hrozný a nepochopila jsem co to má společného s adopcí ... chápu základní otázky, ale podrobnosti o našem sexuálním životě si myslím, že do toho nepatří, ale což, muselo to být a máme to za sebou. Jinak ten pohovor byl velice příjemný, fajn nálada, takže se to v pohodě dalo přežít. Další pohovor máme 4.2., tam už bude více párů snažících se o adopci a na konci března bychom měli jet na společný víkend s ostatníma budoucíma rodičema, tak uvidíme ....

4.2.2011

Tak máme za sebou další krok. Sešly jsme se tam tři páry, vše probíhalo v pohodě. Rozebírali jsme různé příběhy, které se staly. Psycholožky se nás ptaly jak bychom se zachovali, kdyby se to stalo nám. Všichni jsme říkali své názory, většinou hodně podobné a tři hodinky utekly jako voda. Potom už jsme samostatně prošli naši žádost a doplnili nějaké údaje do dotazníku, dozvěděli se že před námi je ještě společný víkend někdy na konci března - začátku dubna a rozloučili se. Víkend je povinný, bude tam asi šest párů, psycholog, sociální pracovnice, zdravotník, rodiče které už miminko adoptovali a všichni bychom se tam o tom všem měli bavit. Po skončení je dvouměsíční doba ve které bychom měli obdržet oznámení, že jsme byli schváleni jako žadatelé o adopci a potom už to nekonečné čekání ...

březen 2011

Huráá, volali nám a společný víkend je už  8.-10.4. ale je to tedy šupec, začínáme v pátek ráno a končíme v neděli odpoledne. Každý den je to až do 24:00, tak snad to zvládnem ...

8.-10.4.2011

A máme za sebou tři dny přípravky. Pátek byl příšerný, sociální a právní příprava. Celodenní povídání v malé místnosti - dohromady 7 párů. Většinu informací jsme již znali, tak to ani neutíkalo, ale zvládli jsme to. Sobota s nedělí byli moc fajn, spousta zajímavých informací o výživě dětí, očkování, nemocích atd. Nejlepší bylo sobotní odpoledne, kdy nás tam navšítivil manželský pár, který má doma adoptovanou holčičku, přijeli tam všichni a bylo to super, dodalo to spoustu sil a vidinu toho, že to jednou šťastně skončí a budeme taky rodina. Po prodělaném víkendu nám chybí už jenom jedna návštěva na úřadě a to hned 15.4.2011.

15.4.2011

A je to za náma. Poslední pohovor proběhl úplně v pohodě, v podstatě se jednalo pouze o potvrzení všech informací ve formulářích, hlavně požadavcích na miminko. Měla jsem smíšený pocit, když jsme se tam loučili, všichni na nás byli strašně milí, dodávali odvahu a tak nějak zklidňovali naši mysl, je to divné, ale strašně mi přirostly ty sociální pracovnice k srdci. Musím napsat vám všem, kteří máte strach z té papírové procedury a psychické přípravy, že v Jižních Čechách jsme nenarazili na jedinou nepříjemnou paní - naopak, pořád jsem čekala, že bude někde něco nepříjemného, ale nestalo se tak.

Do dvou měsíců bychom měli obdržet papír, kde nás budou informovat, že jsme byli zařazeni do databáze žadatelů o adopci... :slight_smile:

Čti celý článek
tulik1
26. bře 2010

2002

po dvou letech marného snažení jsme se rozhodli navštívit CAR v Č.Budějovicích a podstoupit umělé oplodnění. Důvodem, proč se nám to nedaří by mohly být moje cysty, ale jinak jsme dle doktorů oba v pořádku, tak snad budeme mít štěstí. Nasazen Puregon + Synarel, reagovala jsem dobře, sice se projevoval hyperstimulační syndrom, ale dalo se to vydržet. Při OPU získáno 34 vajíček a po dvoudenní kultivaci zavedeny 3 embrya. Hyperstimulační syndrom se zhoršil a já skončila v nemocnici - IVF se nepodařilo. Řekli jsme si, že budeme zkoušet dál přirozeně.

2006

další čtyři roky uběhly, po soukromé stránce jsme si s manželem prošli několikama kotrmelcema, včetně rozchodu a návratu na jaře 2006. Znovu jsme si k sobě našli cestu a vše se zdálo být ideální pro další pokus. V létě jsme opět došli do CARu a dlouhým protokolem, stimulací pomocí Zoladexu, Synarelu, Puregonu a Prednisonu jsme se prokousali k OPU v listopadu - odebráno 25 vajíček, přes ICSI získáno 15 embryjek, schopných jen 12, po 4 dnech kultivace zavedeny 2 embrya, zamraženo 0. Poměrně silný hyperstimulační syndrom, ale naštěstí bez hospitalizace v nemocnici. ET byl proveden 17. listopadu a za 10 dní jsem našla //. Byl to naprosto úžasný pocit, čekali jsme na UTZ, těhotenství potvrzeno - dvojčátka. Další UTZ v 8. týdnu - dvě bijící srdíčka a z CARu nás poslali k mému gynekologovi, popřáli nám hodně štěstí a my si užívali naši radost. Vše skončilo 2.4.2007 ve 22 týdnu těhotenství potratem 2 holčiček. Oficiální důvod lékařů: "to se tak prostě někdy bohužel u vícečetného těhotenství stává". Dostávali jsme se z toho pomocí psychologů hodně dlouho a myslím, že je to bolest na celý život, která některý den bolí víc a některý míň, ale bolí každý den.

2008

po dalších dvou letech jsme se rozhodli sebrat všechnu odvahu a jít do třetího pokusu. Stimulace: Diphereline, Puregon, Prednison a odběr 32 vajíček, mírný hyperstimulační syndrom, přes ICSI získáno 20 embryjek, ET po 5 dnech 2 embryí a zamraženy 4. IVF neúspěšné.

2009

květen: KET - neúspěšný

červenec: KET - neúspěšný

srpen: změnili jsme CAR a přešli do pražského Pronatalu. Všichni jsou příjemní, akorát musíme překousnout nekonečné čekání v čekárně, při každé návštěvě tak 1 - 2 hodiny. Ale snad se nám to vyplatí. Pan doktor nás vyšetřil, poslal na genetiku, imunologii, hysteroskopii.

září: Genetika v naprostém pořádku, imunologie objednána na leden 2010.

2010

leden: imunologie - u mě v pořádku, u manžela zjištěny protilátky na boreliozu, takže přeléčení antibiotiky a pak další kontrola. Mezitím mi byly doporučeny lázně, takže jsem si zařídila čtyřtýdenní pobyt ve Františkových Lázních.

14.3. - 11.4.2010 - pobyt ve Fr. Lázních, jsme objednáni do Pronatalu na 15.4. a chtěli bychom začít tak v červnu stimulovat na další pokus.

15.4.2010 Kontrola v Pronatalu, vše v pohodě, odeslána žádost na pojišťovnu a rozbíháme další kolotoč ..., strašně doufám a i věřím, že tentokrát to dopadne dobře. Protilátky na boreliózu doléčeny, za půl roku se máme objednat na kontrolu. Za 14 dní jdu na hysteroskopii a pak hurá do boje. Dostali jsme cenovou kalkulaci, tak to vychází na +- 50 tisíc korun, takže šupec, ale máme je na to připravené, tak snad už to budou poslední penízky a pak už jen na mimi .... :slight_smile:.

27.4.2010 Provedena hysteroskopie a spermiogram, obojí v naprostém pořádku, takže můžeme začít se stimulací. V rámci přípravy beru vitamíny Mamavit a kyselinu listovou, manžel bere selen, zinek a vitamín E. Začátek stimulace vychází na 9.5., kdy si začnu stříkat do nosu sprej Synarel a brát Prednison.

9.5.2010 Tak hurááá, začínáme :slight_smile:. Dneska začínám dlouhý protokol, tzn. stříkám si do nosu sprej Synarel, dvakrát denně do každé dírky jednou a k tomu beru ráno tehu vitamínky a 1/2 tablety prednisonu každý večer. Kontrolu v Pronatalu mám 21.5., tak uvidíme, jak moje tělíčko reaguje.

21.5.2010 Dneska jsme byli na kontrole, jak moje tělo reaguje na Synarel a Prednison. Stimulaci prodlužujeme o další týden, kontrola v Pronatalu v pátek 28.5.. Děložní sliznice je 7 mm a má být méně jak 3 mm, tak jsem zvědavá, jestli to bude za týden v pořádku. Ach jo, zase o týden posun, už jsem se těšila, že začneme s injekcema a posuneme se o krok dál a zase to čekání ....

28.5.2010 Tak huráááá, vše je v pořádku a můžeme pokračovat. Dostali jsme injekce Puregonu a Luverisu a začínáme. Další kontrola je v pátek 4.6. Jsem zvědavá, jak to budu snášet a jestli se mi podaří se vyhnout hyperstimulačnímu syndromu. Musím hodně pít a jíst mléčné výrobky.

4.6.2010 Kontrola ok, zítra pícháme Pregnyl a v pondělí 7.6. OPU. Dneska mi udělali UTZ, v pravém vaječníku 6 folikulů a v levém 5 folikulů, tak snad to bude stačit ....

7.6.2010 Odebráno 14 vajíček, 10 je oplodnění schopných - hurááá, snad nám zbyde i na nějaký KET, ale samozřejmě doufám, že už ho nebudeme potřebovat a tento pokus vyjde. ET bude nejspíš v pátek 11.6.

11.6.2010 Tak dneska byl ET, zavedli mi dvě embryjka, které byly ve stádiu morulek. Zamrazili nám 5 embryjek (3 morulky a 2 šestnáctibuněčná). Těhotenský test si máme dělat 27.6., tak uvidíme, teď jenom přežít to čekání na výsledek ....

21.6.2010 Konec nadějím, dorazila MS, těhotenský test negativní, desátý den po ET. Nemám sílu věřit, že příště se to povede. Na nějaký čas nechci o umělém oplodnění ani slyšet. ....

2015

Nikdy nemá člověk říkat nikdy. Už jsem si myslela, že s umělým oplodněním končíme navždy a ejhle, zase je tu ta nová naděje a stará touha být velká rodina. Mezitím už tedy rodina jsme. 2.4.2012 jsme si přivezli domů 10 měsíční holčičku, kterou jsme adoptovali a teď jsme se rozhodli pořídit jí sourozence. Přeje si tedy pouze sestřičku, tak uvidíme, jak se zadaří :slight_smile: ...

červen 2015 - objednali jsme se na kontrolní konzultaci do CAR Pronatal - Repro v ČB na 2.7.

2.7.2015 Vše jsme prodiskutovali, domluvili jsme se, že necháme převézt naše embryjka z Prahy do ČB a vše už se bude dít jenom tady u nás na jihu. Moc věřím, že to tentokrát dopadne a za rok se naše rodinka rozroste 12.8.2015 Všechny papíry podepsány a teď už jen čekat na příští MS a na to, až nám dorazí naši ledňáčci do Budějek. Musí jet prý speciálním transportem, tak doufám, že vše bude ok a v září se uchytí jeden bojovníček a už se nepustí. Zatím mu připravuju "pokojíček" - baštím kyselinu listovou a najela jsem na bezlepkovou dietu (jedno z milionu doporučení, která jsme už na různých místech dostali) ...
14.8.2015 Tak mi volali z Pronatalu, že už tu máme naše ledňáčky. Ve středu 19.8. jdu na kontrolu ke svému gynekologovi a pokud bude vše ok, tak po příštích měsíčkách hurá na KET. 19.8.2015 Byla jsem na kontrole a musíme KET minimálně o měsíc či dva odložit. Lékař mi našel nějaká ložiska polypu na děložní sliznici, což by bránilo uhnízdění embrya v děloze a poslal mě na hysteroskopické vyšetření na které se musím objednat. Objednání na 2-5 den po měsíčkách, takže cca za měsíc :frowning2: .
11.9.2015 Provedena hysteroskopie v celkové narkóze. Vše bez problémů, odebrány vzorky na histologii, výsledky do 14 dnů u mého gynekologa. 29.9.2015 Vše v pořádku, můžeme pokračovat dál. Musíme akorát počkat až po dalších měsíčkách, tj. v říjnu už snad budeme pokračovat dál.
24.10.2015 Začali jsme hormonální přípravu na KET. Zatím beru Estrofem 2-0-2 a Prednison 1 denně. Kontrola 3.11. a předpokládaný transfer by měl být 9.11.
3.11.2015 Kontrola v naprostém pořádku, sliznice narostla jak měla a v pondělí 9.11. ve 12:30 nástup na KET. Od čtvrtečního večera si budu zavádět Utrogestan 2-2-2.
Akorát si musíme rozhodnout, jestli necháme zavést jedno nebo dvě embrya. Máme zamraženo ve stádiu 96 hodin jednou po dvou a jednou po třech embryích. Rozmrazit musí vždy celou dávku. V případě, že by byly obě jedničkové kvality a my se rozhodli si dát jenom jedno, tak to druhé jde znovu zamrazit tzv. virtifikací (cena cca 8 tisíc Kč). V případě, že by ale nebylo jedničkové kvality, tak znovu zamrazit nelze a zničí ho. Zároveň mi embryoložka řekla, že vzhledem k tomu, že jsou embrya již z roku 2010, tak tenkrát to zamražení ještě nebylo na takové úrovni jako je teď a tak ta pravděpodobnost, že po rozmražení všechny přežijí a ještě k tomu budou ve špičkové kvalitě není vysoká :frowning2: a zároveň to, že by se uchytily obě dvě také není moc pravděpodobné ... Tak fakt nevím, jak se rozhodnout. Přijde mi nemorální, nechat si zavést jenom jedno a to druhé nechat zničit. Přece jenom je to kousek z nás obou a já to vnímám už jako nový život. Zároveň bych ale nechtěla ohrozit zdraví těch nenarozených miminek tím, že tam budou dvě a mé tělo to nebude schopné zvládnout a donosit tak, aby byly vyvinuté ...
9.11.2015 Dneska ráno jsem si volala do CARu a obě embryjka se rozmrazily dobře. Jedno ohodnotili jedničkou a to druhé horší dvojkou. Rozhodla jsem se, že si nechám zavést obě dvě. Ve 13 hodin mi píchli Pregnyl a  přesně ve 13:15 už  pěkně odpočívali u mě v bříšku. Dostali jsme fotečku - chce to velkou představivost :slight_smile:. Tak a teď už jenom těch nekonečných 14 dní čekání ... Zatím mám odhodlání odpočívat, vařit a chodit pro Natálku do školky. Jinak jenom mírný a nutný úklid, zbytek bude muset počkat do píštího týdne.
18.11.2015 No tak tedy tentokráte mi ty hormony dávají pěkně zabrat. Jsem pořád ospalá, unavená a mé břicho je ohromné, ráno to ještě jde, ale tak od čtvrté hodiny odpoledne jsem jak v pátém měsíci těhotenství... Zítra zkusím těhu test, je to 10 den, tak by mohla být alespoň slabá čárka.
19.11.2015 Tak bohužel test sněhobílý - snad je ještě brzo, zkusím v neděli.
22.11.2015 Je to špatný, ani náznak čárky, myslím, že je jasno :frowning2:.
23.11.2015 Dneska jsem si byla nechat odebrat krev na HCG. Zítra si mám zavolat na výsledek.
24.11.2015 Zázrak se nekoná.
Tímto naše "asistovaná" cesta k otěhotnění končí - možná zatím, možná úplně. Teď momentálně nevím, jestli v sobě najdu sílu a víru v to, že ten poslední pokus KET, který máme by vyšel.
Čti celý článek