Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.

  #leto_s_viledou
  Já jsem si v Brně moc oblíbila Cafe le Petit na Orlí. Je to moc příjemná, klidná kavárna inspirována Malým princem. Kafe výborné, dortíky domácí☕🎂
  Snad nevadí, když přidám více než jednu fotku😉

  (4 fotky)
  verrunn
  21. čer 2019    Čtené 706x

  Požádat o pomoc není ostuda

  Vždycky jsem žila s představou, že až budu jednou velká, budu skvělou mámou dvou dětí. Už když se narodil Vojtík, byl to takový fičák, že nebýt téhle pevně zakořeněné představy, zůstal by jedináčkem. On rozhodně nebyl (a není) dítě pro začátečníky.

  Krátce před tím, než se narodila Marunka, navštívila jsem laktační poradkyni. Znaly jsme se z dřívějška, vedla i kurzy masáží miminek, kam jsem s Vojtíkem chodila. Povídaly jsme si celkově o tom, jaké to bude mít dvě děti. Naše babičky totiž nehlídají (nechtějí). Ona byla velmi optimistická a pak pronesla větu „A kdyby něco, máme tady v Mamicentru Lauru, ona má 5 dětí a dělá koučink“.

  Tahle věta se mi připomněla, když měla Marunka 1 rok, Vojtík měl 3 a já byla na dně. Jak se totiž ukázalo, ani Marunka nebyla dítě pro začátečníky, ovšem pochopitelně úplně jiným způsobem než Vojtík. Byli jsme na to s manželem úplně sami. Babičky si děti jenom fotí, ale do té doby je nepohlídaly nikdy. Ani nikdo jiný. Když jsem si povzdechla, nebo se opovážila požádat o pomoc, slyšela jsem jen, že mám dvě zdravé děti a co bych jako chtěla.

  Sama na sebe jsem vždy kladla vysoké nároky, chtěla jsem být tou skvělou mámou. Ale nebyla jsem. Byla jsem totálně vyčerpaná, hučelo mi v hlavě, tmělo se mi před očima, na děti jsem křičela.

  Vzpomněla jsem si tedy na Lauru. Pamatujete na Lauru Mynářovou @lauramyn z Koníka? Tak přesně na tu. Úplně jsem se styděla ji oslovit. Protože ona je matka 5 dětí. A já to nezvládám se 2? Nicméně já už neměla co ztratit. Laura dělá osobní koučink a to jsme si tak myslela, že by mi mohlo sednout. Ve zkratce je to metoda, kterou s pomocí kouče sama hledáte konkrétní řešení konkrétní situace. A to jsem potřebovala, protože bych se mohla chodit někam vybrečet, ale já potřebovala konkrétní řešení.

  K Lauře chodím rok a půl (občas se tam jdu jen vybrečet) a co jsem se naučila? Že je v pořádku cítit se blbě, i když mám dvě zdravé děti. Že i když jsem matkou, můžu mít své potřeby a touhy a je v pořádku se je snažit uspokojit. Že někdy je lepší dát dětem trochu míň a nechat si něco pro sebe. A hlavně, že je v pořádku požádat o pomoc, když nevíte kudy kam.

  S Laurou jsem ušla dlouhý kus cesty a tak nějak cítím, že dlouhý kus mám ještě před sebou. Ona je totiž (jak se asi dalo u maminky 5 dětí očekávat) multifunkční 🙂 a dělá i rodinné konstalace, pomocí kterých rozkrýváme věci, o kterých jsem možná jen tušila, že mě trápí.

  A proč tohle celé píšu? Když máte skvělého kadeřníka, sdílíte to s kamarádkami, protože třeba budou taky chtít mít dobré vlasy. Tak já mám skvělou koučku a vy se třeba taky budete chtít cítít dobře;)