icon

Tymiánová mast (krém) od firmy Just. Kde ji seženu?

avatar
vojtisek2007
31. říj 2010

Ahoj všem, prosím o radu kde sehnat tuto mast (krém) - byla mi doporučená na sáhodlouhý vleklý kašel a rýmu u Vojtíka, v lékárnách nic a na netu jsem toho moc nenašla, jen jeden odkaz na Aukru - ale tam nevím, jestli je to vůbec ono....netuším jak má vypadat ani kolik má cca stát.
A prosím, jestli s ní má někdo zkušenosti, napište. Díky

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 8. čer 2026 · 109 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Tymiánová mast od firmy Just se v diskusi uvádí jako prostředek na rýmu, vlhký i suchý kašel a na prdíky u malých dětí; aplikace se doporučuje na hrudník, záda, čelo, chodidla nebo bříško.
  • Eucasol od Justu se používá jako sprej do vzduchu, na polštář nebo na oblečení pro osvěžení dutin; někteří uživatelé stříkají Eucasol do rohu místnosti či na polštář před spaním.
  • Produkty Just (tymiánová mast, Eucasol, olej „31 bylin“, TANNEN sirup, Echinacea, zimní koupel apod.) se objednávají přes lokální poradce/distributory (odkaz pro vyhledání poradce: http://www.just.cz/poradci/index_html) nebo přes bazary jako Aukro, Mimibazar a Vinted.


Nejčastější otázky

Q: Kde seženu tymiánovou mast od Justu?
A: Hledání poradce/distributora přes stránku http://www.just.cz/poradci/index_html je doporučované; v diskuzi byl uveden telefon pro objednávky 723681771 a další kontakty 602475754 a 777572078, a mast se objevuje i na Aukru, Mimibazaru a Vinted.

Q: Jak se tymiánová mast aplikuje u kojenců a malých dětí?
A: Doporučené aplikace z diskuse jsou malé množství rozetřít na hrudník a záda, na bříško při prdících, na chodidla při horečce, a opatrně na čelo při rýmě; přímo pod nos se nedoporučuje dávat velké množství a při podrážděné kůži se vynechá.

Q: Jak často mazat tymiánovou mast a jak často stříkat Eucasol?
A: V praxi uživatelů se tymiánová mast mazala 1–3× denně, někteří i 5× denně podle potřeby; Eucasol se v době nemoci používá častěji (stříkání do místnosti, na polštář nebo kapesník), někdo uvedl i jednou týdně jako prevenci.

Q: Je olej „31 bylin“ vhodný pro kojící matky a malé děti?
A: Olej „31 bylin“ je v diskuzi popisován jako velmi silný a víceuživatelská varování uvádí, že se nedoporučuje dětem do 2 let a obsah šalvěje znamená, že není vhodný pro kojící matky (může snižovat tvorbu mléka).

Q: Může tymiánová mast způsobit zarudnutí kůže?
A: Ano, mast obsahuje kafr (kafr byl zmíněn jako složka) a může způsobit prokrvení a dočasné zarudnutí kůže; proto se doporučuje použít opravdu malé množství a důkladně rozetřít.

Q: Jaké další přípravky od Just se v diskuzi doporučují na posílení imunity a rýmu?
A: V diskusi se doporučují Echinacea (sirup, 250 ml byla v jedné zmínce cena cca 500 Kč), TANNEN sirup, zimní koupel, Narosan (pomerančový), Tea Tree krém a olej „31 bylin“.

Q: Co vyzkoušet, když u kojence přetrvává vlhký kašel a rýma přes měsíc?
A: Diskuse uvádí kombinaci mazání tymiánovou mastí, používání Eucasolu do vzduchu, nosní hygienu mořskou vodou a konzultaci s lékařem; v některých případech rodiče přešli na ATB po konzultaci s lékařem.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Tymiánová mast Just se běžně používá na rýmu, kašel a prdíky a uživatelé ji doporučují jako domácí doplněk péče.
  • Eucasol se v praxi aplikuje stříkáním do místnosti, na polštář nebo na kapesník pro uvolnění dutin.
  • Produkty Just se pořizují přes lokální poradce/distributory nebo na online bazarech; vyhledání poradce je dostupné na http://www.just.cz/poradci/index_html.


Sporné názory

  • Někteří uživatelé uvádějí, že tymiánová mast pomáhá sražit horečku při aplikaci na chodidla, zatímco jiní tvrdí, že sražení teploty má naopak zajistit jiný přípravek a že Eucasol na sražení teploty není určen.
  • Olej „31 bylin“ je pro někoho „všechnořešící“ prostředek, zatímco jiní upozorňují na jeho sílu a nevhodnost pro kojící matky a malé děti.


Otevřené otázky

  • Jak efektivní je tymiánová mast při laryngitidě a u dlouhodobého vlhkého kašle u kojenců, vzhledem k rozdílným zkušenostem?
  • Jaké jsou jasné bezpečnostní hranice (věk, dávkování, frekvence) pro použití oleje „31 bylin“ a dalších silnějších produktů u dětí do 2 let?


Zmíněné značky a firmy

Just, Nahrin, Just Nahrin, Aukro, Mimibazar, Vinted, Sinupret, Kaloba, Mucosolvan, Stoptusin

Zmíněné produkty a metody

tymiánová mast (Just), Eucasol (sprej), olej „31 bylin“ (Just), TANNEN sirup, Echinacea (sirup), zimní koupel (Just), Narosan (pomerančový), Tea Tree krém, probiotické kapky, Sinupret, Kaloba, Mucosolvan, Stoptusin, stříkání Eucasolu do místnosti/polštáře/na kapesník, mazání tymiánové masti na hrudník/záda/čelo/chodidla/bříško, mazání sádlem a zábal, masáž chodidel + ponožky při horečce

Místa a osoby

České Budějovice, Praha, Brno, Beroun, Praha - Západ, Praha 11, Praha 4, Přerov, Ostrava

Strana
z5
avatar
janulevrtule
31. říj 2010

ahoj, kukni sem http://www.just.cz/poradci/index_html a najdi si ve svym kraji distributora. just velice doporucuji!!! mam ozkouseno na cele rodine a je super 😉

avatar
vojtisek2007
autor
31. říj 2010

@janulevrtule dík za bleskovou odpověď, zástupkyni už jsem si našla a napsala jí mailíka....snad nám to pomůže.

avatar
janulevrtule
31. říj 2010

neni vubec zac. me tuto znacku taky doporucila znama odsud a opravdu si to nemuzu vynachvalit. nejvic pouzivame prave tu tym. mast a eucasol. jo to sice drazsi znacka, ale opravdu kvalitni a vydrzi. drzim pesti at pomuze, ale jsem si tim jista 😵

avatar
bodlasek
31. říj 2010

@vojtisek2007: Ahoj! Všimla jsem si tvojeho tématu....just taky používám a jsem maximálně spokojená. Malému dost pomáhala tymiánová mast na prdíky a nám dospělákům krásně léčí rýmu...za pár dní jsem měla pokoj. My používáme od justu tymiánovou mast, echinaceu, zimní koupel a jsme moc a moc spokojeni. Jak píše @janulevrtule je to sice dražší značka ale moc kvalitní a dlouho vydrží

avatar
vojtisek2007
autor
31. říj 2010

@bodlasek jsem se chtěla zeptat, jestli to můžou i takhle malý děti, ale asi jo, když vy to máte na prdíky 🙂, na prdíky je mi jasný že s tím masírujete bříško, ale rýmu - to s tím natíráte nos ? A dražší je co - ať mám tak nějak přehled - kolem 500 nebo víc ? A taky se mi líbila ta zimní koupel 🙂 Jé koukám, že jsi z ČB, já si právě sehnala na tom odkaze od janulevrtule nějakou zástupkyni z ČB

avatar
bodlasek
31. říj 2010

@vojtisek2007: malýmu na rýmu jsme to nepužívali to pro nás....já si tím nažu nos, mázu lehce do dírek a namažu si i čelo....většinou po dvou nocích je to o moc lepší....manžel když má kašel tak si maže hrudník a vzadu mezi lopatkami
Jinak cenově Echinacea, 250ml stojí něco kolem 500,- vydrž jdu najít katalog....tymiánový krém 60ml-330,- ale katalog mám již delší dobu tak se mohli ceny drobet upravit, ale většinou jsou furt stejné

avatar
vojtisek2007
autor
31. říj 2010

@bodlasek tak už máme objednáno - tu tymiánovou mast a Eucasol sprej...tak snad nám to pomůže, hned zítra nám to paní pošle na dobírku, děkuji za rady a klidně ještě pište reference na další produkty 🙂

avatar
ojo
21. pro 2010

@janulevrtule @vojtisek2007 @bodlasek ahoj holky, taky jsem včera pořídila tymiánku i ten eucasol...

chtěla bych se zeptat jak často mám tu mast aplikovat?? každý den?? a ten sprej?
díky 🙂

avatar
vojtisek2007
autor
21. pro 2010

@ojo tu mast mažu když je nemoc - když je rýma, máznu trochu nosík, když má laring. nebo kašel mažu na hrudníček a záda - vždy na noc...jednou týdně stříkám eucasol na polštář a někdy na mikču co má do školky.....

avatar
monaberuska1
30. led 2011

@ojo mi krémík mažeme klidně 5x denně 🙂♥♥na hrudníček a na zádíčka a za ouškama máznu taky trošku a vždy za 2 dny mámě po rýmě 🙂♥

avatar
ojo
30. led 2011

@monaberuska1 díky 🙂

avatar
burcak
3. únor 2011

reaguji na dotaz pro paní která nemuže sehnat tymianovou mast ,mužete ji sehnat u firmy JUST mám ji je skvělá ,kdybyste ji nemohla sehnat mužete volat na 723681771.

avatar
koutice
11. únor 2011

tymiánový krém mohou již malé děti, jak na prdíky tak i na kašel, horečky a nespavost. Stojí 330, ale vydrží opravdu dlouho.

avatar
monaberuska1
11. únor 2011

@koutice na prdíky taky?? kam se to maže na prdíky??

avatar
cara.m
11. únor 2011

@monaberuska1 na bříško 😉
já ho teď zkusila sobě při rýmě namazat na čelo a teda je to bomba! Pomohl rychle.

avatar
monaberuska1
11. únor 2011

@cara.m jojo na rýmu nám právě zabere taky je to fakt zázrak na tu rýmu a zkusím ho i na ty prdíky teda 🙂

avatar
mailli
11. únor 2011

holky, taky se přidávám s chválou na tymiánovou mast. když měla malá rýmu, tak jsem jí mazala hrudníček, mezi lopatkami a chodidla (jo jo, ty se mají při rýmě mazat taky, jen jsem už zapomněla proč 🙂 ). Eliška se pak vždycky tvářila spokojeně, asi jí to vonělo 😉 no a moc to pomohlo... po pravdě mě nenapadlo jí trošku máznout i na čelo, tak někdy příště, až zase paní Rýma dorazí... každopádně stačí jen maličké množství

avatar
monaberuska1
11. únor 2011

@mailli já slyšela že když se namázne na chodila tlumí i teplotu 😉

avatar
koutice
12. únor 2011

na prdíky na břicho, při kašli na hrudník a zádíčka, horečky plosky nohou, na čelo při rýmě a na krk při bolesti v krku, velké využití nebo taky dobrý na bolavý záda.

avatar
dandasek
27. únor 2011

@cara.m Pomohla Vám ta tymiánová mast na prdíky?

avatar
sambucca
27. únor 2011

holky taky jde koupit na mimibazaru 😉

avatar
cara.m
27. únor 2011

@dandasek no možná trochu někdy, ale moc ne 😒 pomohly nám až probiotické kapky

avatar
mandelinka1
17. bře 2011

Tak se přidávám s chválou na tymiánovou mast i Eucasol....právě máme za sebou nemoc a horečky u obou holek a vyléčily se právě díky těmto zázrakům.....ani k dr. jsme nešly, prostě to chtělo trpělivost, Eucasol jsem střídala přes den i na noc, tymiánem jsem mazala ráno, po obědě i večer a nemoc je pryč 🙂 jo a mají i výborný koření, mám vyzkoušeno česnekové a Nahrom (jakoby vegeta) a je naprosto vynikající

avatar
evaviki
6. říj 2011

Tak obnovujem temu 🙂 Dnes som kupila tymianovu mast, zimni koupel a eucasol.. som zvedava, sand to zabere, Sebik ma rymu uz 16 dni, obcas je mu lip, obcas hur.. Do toho mu prisel kasel, pri ktorom zacne blinkat.. Dle dr. je ok, dychanie ciste.. tak som zvedava, pretoze ked spi, tak sialene kasle a budi sa.. ☹

avatar
mamkamarketa
28. pro 2011

@evaviki ahoj,pomohla vam ta masticka? taky ji zvazuju

avatar
hojda
28. pro 2011

@mamkamarketa Taky jsem na ní koukala....potřebovala bych taky lepší reference🙂

avatar
antynka1
28. pro 2011

Také se přidávám k příznivcům Justu - Tymiánová mast a Eucasol jsou super 🙂

avatar
pett7
28. pro 2011

My ji máme už dlouho používala jsem ji v těhotenství na rýmu a nachlazení, ale vůbec mi to nepomohlo. Teď ji zkouším na kašel u malého tak uvidíme jestli zabere, jen mi vadí že dost výrazně voní a chudák po ní byl celý červený... Jinak koření od Justu a koupele chválím! Ještě byl dobrý i Tea Tree krém na nástřih po porodu.

avatar
ludva
28. pro 2011

@mamkamarketa Mastička opravdu pomáhá 🙂 Stačí lehce potřít hrudník a záda na noc a krásně se uvolní hleny. Sice cena dost vysoká, ale zkoušela jsem i prsní mast z lékárny a nic moc. Just má opravdu velký podíl bylinek, proto ta výrazná vůně 😉 s Eucasolem super kombinace 😉

avatar
ludva
28. pro 2011

@hojda určitě mast vyzkoušejte 😉

Strana
z5