Antikoncepce při kojení. Jaké prášky?

sandra81
11. dub 2007

Mozna se tady o tom nekde pise ale nic jsem nenasla. Mam petitydenni miminko, plne kojim a brzy bych chtela zacit s antikoncepci - prasky. Jen nevim s kterymi. Bydlim v Holandsku a tady mi doktor nijak neporadi...☹
Mate nekdo s prasky zkusennosti pri kojeni? Na par pribalovych letacich jsem cetla ze prasky vhodne pri kojeni nejsou. Ale myslela jsem ze jsou nejake specialni prasky ktere se brat muzou. Kdo mi poradi?

danielah
11. dub 2007

Ahoj, já beru Cerazette, což je snad jediná HA "vhodná" při kojení.

sandra81
autor
11. dub 2007

Cau Danielah, dik moc za tip, uz jsem si to nasla na netu, jak v cestine tak v holandstine. Tyhle prasky by meli mit i tady takze zitra jdu volat tomu blbymu doktorovi co mi nedovedl poradit.

kebulka
11. dub 2007

Jen bacha, hodně holek má po nich problémy s pletí v obličeji. Pokud jsi k tomu náchylná, může se to zhoršit! Já je snáším úplně v pohodě, ale s akné jsem neměla nikdy problémy.

paula
11. dub 2007

ahoj sandra,cerazette jsou nemecky a jsou po cely evrope, muzou je brat kojici, nebo zeny s rakovinou, protoze neobsahuji estrogeny, jako normalni prasky. normalni estrogenovy nemuzes, zmenilo by se slozeni mlika a dostalo by se to i k mimcu a to urcite nechces. ja je beru taky a nemam problemy...
kde v holandsku jsi?

sandra81
autor
11. dub 2007

Cau Paulo, bydlime kousek od Eindhovenu, takze na jihu Holandska. Jsem rada ze jste mi tu poradili.
Kebulko no ja na akne celkem trpim...ale jestli je tohle jedina horm. antik. pro kojici tak to asi holt risknu. Jeste nekdo zna u tehle HA naky vedlejsi ucinky?

paula
11. dub 2007

sandra, je to mnohem setrnejsi nez normalni HA, takze pokud jsi normalni brala a problemy s pleti z toho nemela, tak nebudes mit ani z tyhle. 😉 ja bydlim v nemecku v Düsseldorfu, to neni od jihu holandska daleko... znam to dobre v okoli Enschede. A co tvoje mimco? Nechces si zmenit profil, at tu nejsi jako 46tt 😉 🙂

sandra81
autor
11. dub 2007

Cau Paulo, no profil si zmenim ted koukam ze jsem 46 tydnu tehotna....ha ha ha. Enschede neznam ale Dusseldorf daleko fakt neni. Tu horsi plet mam furt, no ted ani ne, vlastne jak kdy, pri tehotenstvi dost spatnou, ale driv kdyz jsem brala HA tak z ni to rozhodne myslim nebylo.

mysulka
13. kvě 2008

Ahoj maminy 🙂

a zkoušela jste nějaká děložní tělísko? Jste s tím spokojené? Mám 4 měs. šídlo a nějak mi prášky nevyhovují, menst. se mi dostavila na dva týdny, točí se mi hlava.... tak jsem si řekla, že to zkusím.

Jen bych chtěla znát ještě něčí názor.

Děkuju a přeji krásný den 🙂

maakule
13. kvě 2008

Ahoj, já ho sice ještě nemám, ale už jsem objednaná na zavedení. Pracovala jsem na gyndě, takže mám zkušenosti od jiných, je to super, říkají. Pro mě představa prášků, které musím brát každý den v určitou hodinu.... no hrůza!!!!! 😉

jitka711
13. kvě 2008

Ahoj, já beru Azalii. Je to nějaká novinka. Také plně kojím. Berou se v kuse a není při nich menstruace.Zatím vše v pohodě.

krista
14. kvě 2008

Ahoj taky jsem brala Azalii, ale po necelým týdnu užívání jsem dostala opět MS, která mi trvá už deset dní 😠 tak jsem se naštvala a vysadilo to, chtěli bychom brzo další mimčo - ale na tom jsme se dohodli až co jsem si je nechala napsat 😉

mysulka
14. kvě 2008

No právě, já taky neměla dostat mensturaci, ale nakonec jsem ten jedinec, který jí dostane a bohužel na 14 dnů a nikdy neví předem, kdy se objeví 😠 ale jinak jsem měla být taky bez, což se mi zamlouvalo. Tak bych šla do toho tělíska, při kterém se taky nedostaví,tak doufám, že to vyjde.

A prosím maakule, byla někdy nějaká špatná zkušenost? Ještě by jsme prcka chtěli, ale ne dřív jak za 4 roky to nebude. Malej je hyperaktivní, tak čím dýl, tím líp 😉

radost
15. kvě 2008

já měla hormonální antikoncepci během kojení a už nikdy víc. Hned jsem začala krvácet a to trvalo 14 dní bez přestávky, dokud jsem je nevysadila. V současné době bych zvolila pouze antikoncepční krém, který zároven ušetří moje játra.

katharin
15. kvě 2008

Ahoj,já mám injekci jmenuje se myslím depo provera a sem spokojená,mám ji zatím 2 měsíce a nežádoucí účinky na které mě lékař upozorn'oval se naštěstí nedostavili.Jen se prý nemůže po vysazení od 3 do 36 měsíců otěhotnět,to mi ale nevadí.Jo a hlavně nemám menstruaci!!!Takže jupíííí

radost
15. kvě 2008

kat, já ji měla taky, díky tomu jsem nemohla přijít do jiného stavu i po letech, mens. se mi nedostavila ani po roce, takže jsem akorát běhala po doktorech, aby mě dali zase dopořádku. Ta injekce je podle mě největší svinstvo z antikoncepcí co vůbec je, během jejího užívání jsem taky byla spokojená, ale potom..jedna holčina se kterou jsem mluvila se dokonce po ní dostala do přechodu, takže taky potom běhala po doktorech, takže na to fakt bacha, lékařům je šumák, co ti napíšou.

katharin
16. kvě 2008

Můj doktor mi řekl,že ji má jeho manželka a všem svým známým ji taky doporučuje,takže su klidná a co se týče dalšího těhotenství,tak s ním už nepočítáme,maximálně,kdyby se nám podařilo postavit si domeček,ale to je dost ve hvězdách.Do našeho bytu bych druhé dítě určitě nepřivedla,pokud budem jen s Lukem,tak dobrý,ale pro čtyři to fakt není.

daluri
16. kvě 2008

Mysulko, já po 2 porodu měla tělísko..vřele jsem doporučovala do doby než mi dr oznámil, že jsem těhotná, to jsem se málem vybulila!!! Já totiž chodila na injekce na menses, takže mě toto nenapadlo, že bych mohla být těhu, když mám antikon. Bylo to těžké rozhodování, ale nechala jsem si to a rozhodně jsem nikdy nelitovala. PAk už jsem užívala logest, tělísko už raději nikdy více. Ale jsou i tělíska s hormony...dvojí ochrana. No a teď jsme si pořídili ještě mimi, už určitě poslední 😀 tak se pak taky po nějaké antik. podívám. Ale až přestanu kojit. 😉

babara
16. kvě 2008

Moje gynekolozka mi nechtela zadnou hormonalni antikoncepci predepsat, abych prej nemela min mlika a doporucila mi jen lokalni, tak jsem si koupila Pharmatex, a vcera vyzkousela, ale docela to stipe a vubec to bylo nejake bolestive, tak nevim jestli tim, ze poprve po porodu, sice sem mela cisare, ale akutniho, takze jsem i tlacila nez na nej doslo.
Taky vas prvni styk po porodu bolel?
A nehrozi po te Cerazette ubytek mleka??

mysulka
16. kvě 2008

Tak ještě druhé mímo chcem, tak kdyby náhodou 😉 ale co si budeme povídat, stát se to může při jekékoliv, jistota je jen v absťáku a ten nehrozí.

Já bych právě měla s hormony, když kojím, tak snad to bude OK.

girl.misel
2. lis 2008

pokud budete mít o ni někdo zájem.mám na prodej 2 platíčka.stačí nap ip

mkr
2. lis 2008

tak já taky používám lokální Pharmatex a jsem zatím spokojená, jsou dva typy, čípky nebo gel, mně teda zatím vyhovuje, vyjde to levněji jak prášky po a normální antikoncepce, normální anti. se už stejně nechci vrátit tak jsem za tohle ráda

zittka
2. lis 2008

ahoj, já užívám od šestinedělí cerazette a nemám problém s mlékem, ani s menstruací. první jsem dostala, když bylo malé 11m, ale je to jen 3 dny a nic silného 🙂 jsem spokojená

ava
24. čer 2009

obnovuji téma - prosím o info, jaká NEHORMONÁLNÍ antikoncepce připadá pro kojící v úvahu (kromě kondomu a pětikoruny mezi koleny). Byla jsem dnes u gynekoložky a dokázala mi doporučit pouze tělísko (které je navíc stejně hormonální...) a to nechci, protože do 2 let bych chtěla další dítě.

jindri
24. čer 2009

ava: my používáme Pharmatex a spokojenost 😉

fifa79
24. čer 2009

ava:Ahoj, já beru Cerazette tbl, stojí 600 na tři měsíce a je to snad jediná HA vhodná při kojení.Depo-provera inj. se dá taky, ale pokud už nechceš další dítě.

shaula
24. čer 2009

Ava, nejsem si jistá, ale tělíska fungují na principu uvolňování mědi, ne? Jestli obsahují i nějaké hormony, nevím...
Můžu se zeptat, proč trváš na nehormonální? Jsou i HA vhodné při kojení.

Fifa, není jediná🙂 Já beru Azalia, na tři měsíce vychází taky necelých 600 Kč.

lentilka11
24. čer 2009

ava: z nehormonálních pharmatex, femcap (je tu o něm diskuze), nehormonální tělíska s mědí (s hormonem je pouze mirena) - zabraňují uhnízdění již oplodněného vajíčka, takže někdo by je spíš než jako kontraceptivum označil jako abortivum

fungovat by mohla symptotermální metoda, když se provádí správně (Pearlův index je mezi 1-2)

zuzik_p
25. čer 2009

Ja brala cerazette, ale kdyz jsem si ji chtela koupit tady v egypte, tak nemeli vubec nic podobneho slozeni. Nabidli mi ale jinou alternativu "microlut". Jedno platycko jsem koupila, doma studovala na netu a vhodne to pri kojeni je. A tedse podrzte damy...za jedno plato jsem zaplatila v prepoctu 33 kc 🙂 a neni to antikoncepce podpurne kvality, v eg jsou proste leciva o dost levnejsi.

marselina
26. čer 2009

mě dal pan doktor antik.AZALIA,vůbec mi ale nevyhovovala a bylo mi po ní dost zle,jako by těhotenské nevolnosti tak jsem jí vysadila a zatím neužívám žádnou.

ava
27. čer 2009

fifa - já ale potřebuji nehormonální antiko
shaula - trvám na nehormonální proto, že jsem si s HA užila své - měla jsem ji dlouho a už ji nechci ani vidět!
jindri -ten Pharmatex jsem používala i před těhotenstvím, takže se k němu asi vrátím...femcap neznám, musím si to vygooglovat
lentilka - abortivum . to je bohužel dost přesný termín ☹ , navíc tak za 2 roky chci další dítko
marselina - a jak to tedy řešíte? Nebráníte se dalšímu miminku nebo máte jiné způsoby ochrany?