Státnice s dvouměsíčním miminkem, absolvovaly jste?

baru88
2. zář 2014

Ahoj holky,
začátkem listopadu se nám narodí naše první miminko a hned v lednu mě čekají magisterské státnice a obhajoba diplomové práce. Původně jsem měla vše zakončit letos v červnu, ale rozhodla jsem posunout si termín na leden. Není to sice úplně šťastné řešení, ale v době, kdy jsem se potřebovala nejvíc učit mi bylo nejvíc zle a nebyla jsem schopná se na učení ani podívat..dalším důvodem proč jsem si státnice odložila byl ten, že před dvěma lety jsem už jednou těhotná byla (termín nebyl listopad ale prosinec ) ale bohužel jsem den před bakalářskými státnicemi zjistila, že se jedná o zamlčené těhotenství...druhý den jsem ke státnicím sice šla, ale z nich jsem jela rovnou do nemocnice, kde jsem spontánně potratila...jsem hrozný nervák a i když vím, že to nemůžu říct stoprocentně, myslím si, že velkou zásluhu na tom potratu měl právě stres ohledně státnic...
Zajímalo by mně, jestli je tady nějaká maminka, která absolvovala státnice s takto malým miminkem...kdy a jak se učila, jak to všechno zvládala atd...
Mám v plánu se učit září-říjen - než se miminko narodí a cca tři týdny před státnicemi si učení ,,zopakovat,,
Bude to všechno hodně náročné, ale prostě věřím, že všechno dopadne dobře 😉

vikky999
2. zář 2014

Ahojky,

já zkušenost nemám, ale čeká mě úplně to samé. Až na to, že rodit budu začátkem prosince a státnice budou v únoru. Také mám v plánu se učit předem, nejlépe až nastoupím na mateřskou dovolenou, jelikož ještě chodím do práce. Původně jsem také chtěla na řádný termín, ale každodenní zvracení a únava, to nešlo prostě. Také jsem se bála vlivu stresu na mimčo, jelikož jsem šílenej nervák 🙂 Tak držím palce, snad to zmáknem 🙂

baru88
autor
2. zář 2014

@vikky999 Ahoj ;) tak to koukám, že jsme na tom úplně stejně 😉 jakou studuješ školu a jak náročné budeš mít státnice (kolik předmětů, budeš i obhajovat)?

saurian
2. zář 2014

@baru88 ahoj ja som sice nemala statnice s tak malymi - jeden sa narodil v 1.r a druhy v 3r.,pri inzinierskych uz boli "velki", ale aj tak to bolo o hubu. pokial ti mozem poradit, nestresuj sa - statnice nejak das, nakoniec mas za sebou bakalarske, takze vies co ta caka. tiez sa uc pokial je drobec v bruchu - lebo tu si sama panom svojho casu, ked sa narodi mozno to bude malina a budes mat jedno z tych deti ktore len spinkaju a papaju, ale mozno bude narocnejsie. drzim moc palce 🙂 aj s babatkom aj so skolou 😉

teeerez
2. zář 2014

@baru88 ahoj, zatim take bez zkusenosti nicmene take stejna situace 🙂 Sice ne statnice - do tech mi jeste neco chybi, tak rychle dodelavam, ale co do narocnosti tak je to hodne tezke :( . A dosla jsem teda k nazoru ze to nedam a zkousky budu posouvat. Fakt asi zalezi jakou mas skolu, ale s takhle malym mimcem si to neumim predstavit.

Uz jen ten fakt, ze treba u nas uvnitr u statnic sedis klidne 2 hodiny (kdyz mas jo smulu tak i dele) + cekani predtim a takhle male mimco bych na dobu co potrebuju stravit ve skole nikomu nenechala (zejmena kvuli kojeni). Musela by tam byt varianta, ze manzel bude s tebou na chodbe, nakrmis pretim + potom, zatimco tam budu cumakovat a cekat na vysledek. Nervove bych to nedala. Vic nez na otazky bych se soustredila na to, jestli je s mimcem vse ok a zaroven by mi bylo hodne neprijemne byt s miminkem ve skole.

O uceni uz vubec nemluvim - tak ten mesic pred porodem to chce na to, aby se clovek pripravil, nazehlil vybavu apod. a pak ten mesic po narozeni je take odepsany, prijde mi, ze tam nezbyva cas se to naucit. Ale zas je fakt ze proste zalezi na skole.

Ja volim variantu individualniho stud. planu, kdy si terminy domlouvam podle sveho a vse co jsem mela mit v lednu se mi presune na konec unora a brezen (to verim ze uz to pujde, musi :D). Kdyby mi ho nepovolili, tak bych na pul roku prerusila studium, at nebezi lhuty a dodelavala v cervnu.

Ale treba jsem jen srabik a das to ! 🙂 zalezi zejmena na moznostech podpory v rodine a (vim ze to pisu uz potreti 🙂 - narocnosti statnic u vas

andelka
2. zář 2014

Měla jsem s 6 měsíčním miminem dělat závěrečné zkoušky a psát závěrečnou práci (ne na normální VŠ, byla to dálkově nástavba) a nedalo se to. Už zkoušky v těhotenství byly mazec, nějak mi to šlo na paměť a jak jinak jsem magistra udělala v pohodě, tak tohleto najednou mi nešlo. Bylo těžký si i najít polohu na učení, bříško mi všude vadilo, bolely záda..Po porodu jsem měla bolesti kyčlí 5 týdnů, takže jsem řešila tohle, pak mimčo mělo nepravidelný režim, kojení různě, v noci buzení xkrát, hlídat se nedalo, nechtělo dudlík ani flašku..tak jsem si připlatila a dala si závěrečky o rok posunout, na dobu kdy mimču byl 1 rok. Od 9m už se dalo hlídat, takže jsem měla odpoledne několik hodin na lítání po knihovnách, psaní, čtení, učení. Dala jsem to na samé výborné.
Držím moc palce ať to zvládneš, ale moc si neplánuj, protože realita tě může zaskočit a miminko vždycky bude přednější.

baru88
autor
2. zář 2014

@saurian
@teeerez
@andelka
Holky děkuji za vaše názory ;) pořád ve skrytu duše doufám, že všechno zvládneme ;) manžel je pro mě velkou podporou, navíc moji rodiče bydlí od nás cca deset minut chůze a tchánovci ještě blíž, mám mladé babičky - budoucí prababičky - které bydlí taky kousek od nás...všichni slíbili pomoc a podporu...co se týče náročnosti státnic, tak ostatní kamarádky, které státnicovaly v řádným termínu, říkaly, že všechno bylo v pohodě, příjemná atmosféra, přiměřená náročnost na znalosti od zkoušejících atd...dokonce na téhle škole státnicovaly i moje dvě kamarádky se kterými jsme studovaly na bakaláři a ty říkaly, že státnice na bakaláři byly dvakrát tak náročnější než tyhle...nevím jak je to možný, ale vzhledem k tomu, že mi celkově mag. studium na téhle škole přišlo jednodušší než bak. studium, tak bych tomu i věřila..nic méně to nechci podcenit, přece jen to je 11 státnicových předmětů rozdělených do třech okruhů plus obhajoba...jinak ke státnicím se mnou pojede i manžel a o chlapečka se během toho co mě budou dusit postará - celková doba zkoušení (obhajoba, diskuze, státnice) je 50 min, takže do hodiny budu venku a to si myslím, že není tak hrozné...
většinu věciček už mám předběžně nachystaných, vypraných, nažehlených a schovaných ve skříni, chybí mi vyloženě jen drobnosti, do práce nechodím, manžel se vrací z práce domů cca v pět hodin, takže času na učení, než se malej narodí, je poměrně dost...spíš mám strach, aby mi v hlavě po porodu a šestinedělí něco zůstalo ;)

1mikina1
6. kvě 2017

@vikky999 ahoj, muzu se zeptat jak si ty statnice nakonec zvládla? Dalo se to? Akorat řeším to same, tak jsem zvedava co me ceka....

vikky999
31. kvě 2017

@1mikina1 Ahoj, dala s červeným diplomem 🙂
Bylo to docela mazec .. venku jsem chodila s kočárkem a učila se, ale ve finále to nebylo tak hrozný ... ale státnicovala jsem, když malé bylo 6 měsíců ... jen byla v kočárku ... kdyby byla starší, tak to asi nezvládnu ... ale zase záleží, jak moc máš hlídání ..

1mikina1
2. čer 2017

@vikky999 dekuju moc za odpoved. Ja mam statnicovat v únoru, ale nevim jestli to zvládnu s 6 týdenním prckem... tak uvidim

vikky999
8. čer 2017

@1mikina1 tak moc držím palce 🙂

nicol22
8. čer 2017

Já jsem s dítětem dokončovala ještě rok a půl studia. Upřímně, čím byl starší, tím to bylo těžší. 😃

hanafaustyna
8. čer 2017

Ja sem celej jeden rok chodila se synem na prezencni studium. Teda jeden semestr jako cerstve miminko a ten dalsi se uz psala jen diplomka a statnice,ale dalo se to. Kdyz se chce,vsechnojde. A u kojeni se da taky ucit.

1mikina1
10. čer 2017

No ja jsem na to zvedava🙂 tak snad se to poda hned;)

normalnimatka
10. čer 2017

no jak myslíš, uvidíš... mám pár spolužaček a kamarádek, co taky chtěly státnicovat s mimčem a jako jo, některý to už daly, akorát si to odložily ještě třeba 5x:D
jako ve dvou měsících dítěte sem prakticky celej den jen kojila...je fakt, že se u toho daj číst učební matroše, ale úplně ideální to taky není.
podle mě dodělávat školu s dítětem je lepší, dyž je fakt starší..hodně starší, třeba školák...:/ ale záleží aky, jaký máš dítě no. a to dopředu nevíš...
no a i před porodem bych asi neměla úplně na to pomyšlení, nebylo mi úplně hej poslední tejdny, no mně vlastně asi nikdy v těhotenství:D a to taky dopředu nevíš. tak prostě uvidíš. nech tomu volnej průběh, pak se zařídíš podle situace. státnice se daj přihlásit až 2 tejdny dopředu, aspoň u nás...

winter
10. čer 2017

Tak já odstátnicovala tento týden a tedy 6 týdnů před TP. Učení 3 týdny před státnicemi byl horor, jsem už dost unavená, odpoledne jsem dost spala a to jsem ještě nebyla na mateřské a musela jsem občas odskočit do práce. (Jinak jsem si vzala v práci volno na učení). Pořád lepší zvládnout to před porodem, než třeba s 2 měsíčním mimčem. Ještě se chystám na navazující magisterské, ale dávám si rok pauzu, s malým miminkem bych to nezvládala. Mám školu 250 km od domova...

hani007
10. čer 2017

V zivote bych statnice kvuli stresu neabsolvovala tehotna a se treba 2 mesicnim mimcem kvuli nevyspani taky ne. Obdivuju ty, co to dali a nebylo to na ukor miminka vzhledem k maminky psychickemu i fyzickemu vycerpani, ale to se podle me asi neda. Taky bych se bala, ze prijdu vlivrm stresu o mliko. Pokud teda nejste ledove klidna osoba nebo nemate velkou podporu a pomoc ze strany rodiny. Takze za me ne. Statnice nejdrive v roce ditete, kdy uz muze nekdo pohlidat nebo kdyz uz nekojite.

1mikina1
11. čer 2017

No ja jsem ve skole dohodla, ze kdyby byl problem odhlasi me i den předem. Takze kdyz budu videt, ze to nepujde, tak to jeste odlozim. Uvidime no, nervak sice jsem, ale vim, ze se skoro manžel dokáže postarat a hlavne mam podporu v rodině, takze uz záleží jen jestli prcek bude spac a jak mi bude🙂

pataja
11. čer 2017

Ahoj, myslím, jak někdo psal, když se chce, všechno jde 😀 Musíš tomu sama věřit a nenechat se nikým odradit. Znám holčinu, co byla na mateřský 14 dní a pak se vrátila normálně do práce. A taky ji všicchni zrazovali, že to nepůjde. Určtě je lepší, jít s takhle malým děckem než s půlročním. Pak bys to mohla odkládat do nekonečna 🙂