Státnicovala některá z vás těhotná?

roseofnight
27. říj 2014

Ahoj holky,
obdobné téma už tu je, nicméně se jedná jen o otázku, kde se nedá víckrát příspívat, tak jsem chtěla založit diskuzi.
S manželem bychom rádi miminko, akorát mě v červnu čekají státnice a obhajoba, tak jsem se chtěla zeptat, jestli některé z vás státnicovala těhotná, potažmo v jakém měsíci. A jak jste to zvládaly?
Díky 😉

tak2014
27. říj 2014

Ahoj, já už mám sice VŠ hotovou, ale čekají mě další závěrečné zkoušky po splněné praxi a jdu k nim na začátku 9. měsíce...no uvidíme, jestli jim tam z toho neporodím 🙂

misulinka44
27. říj 2014

Já dělala absolutorium v 6, měsíci a v pohodě 🙂 To těhotenství mě vnitřně udržovalo v klidu, takže jsem moc nestresovala 🙂 U komise bříško aspoň rozptýlilo prvotní nervozitu, všichni se mě hned ptali na mimčo... Takže za mě super😀 A prý jsou děti chytřejší, když se maminka v těhotenství učí 🙂

renatka16
27. říj 2014

Ahoj, já jsem sice nestátnicovala,ale končila jsem první ročník , který byl náročný, měli jsme 10 předmětů a jelikož jsem rodila v červnu a tak samo měla i zkoušky ,tak jsem měla všech 10 zkoušek narvaných do 10 dnů, ktomu všemu jsem ještě práce... bylo to náročné ale zváldla jsem to.🙂 jak budu státnicovat, chtěla bych být zas těhotná..tak snad to nějak půjde 🙂

nikollita
27. říj 2014

Já jsem dělala obhajobu a 1. část státnic v 6. měsíci, druhou část pak o měsíc později. Bříško se mi ještě podařilo utajit, nechtěla jsem, abych byla nějak zvýhodněna oproti ostatním, i když tuto možnost měly všechny 😀 Byla jsem celkem v klidu, ale učení mi šlo hůře do hlavy. No ale dala jsem to.

milmic
27. říj 2014

Já jsem státnicovala jako čerstvě těhotná, někdy v 7.týdnu.
Druhé státnice jsem měla dělat na konci těhotenství, ale porodila jsem předčasně, musela jsem je odložit. Nakonec jsem druhou část dělala se 4 měsíčním miminkem, náročné, ale šlo to dobře, čekala jsem to horší. 🙂

tulikiss
27. říj 2014

teda tak do toho bych nesla, ja kvuli dvou tehotenstvim musela dvakrat prerusovat skolu, vzdy jsem az do 6 mesice prozvracela a to teda jako opravdu cely den...nikdy nevis jake to tehotenstvi bude a jestli vubec zvladnes tam dojit....u prvniho jsem si myslela, ze to dam a po 5 minutach sem sprintovala ze zkousky na zachod..pak jsem hned prerusila. ke statnicim se snad konecne dohrabu v lednu a reknu ti ze s detma je to nekdy dost tezky a nadavam si ze sem nejdriv mela dodelat skolu a pak az mit deti.

evulina77
27. říj 2014

@roseofnight já bych nechala mimčo až po státnicích. Myslím, že ten stres pro těhotenství není dobrý. Já měla problém pořádně jíst, pila jsem docela dost kávy a učila se hlavně v noci. Taky nevíš, jak budeš těhotenství zvládat, může tí být fajn, ale taky ne. Taky jsem si pak užila pořádnou oslavu po státnicích a to by taky moc nešlo...

happylenulka
27. říj 2014

hlavně musíš vzít v potaz to, že nevíš jak ti v těhotenství bude..... někdo o tom ani neví, jiný má zas celodenní nevolnosti...
ale ať se rozhodneš jakkoliv, tak státnice se vždy dají odložit ;)

andelka
27. říj 2014

V prvním těhotenství jsem dodělávala druhý ročník doplňujícího studia (ukončené závěrečnou prací a zkouškou, takže spíš jakoby lehčí bakalář bych řekla, něco mezi maturitou a magisterkama), šlo to, ale mnohem hůř se mi učilo, nějak pokulhávala paměť, pak už jsem nevěděla jak si mám sednout, lehnout..A zkoušky jsem nakonec nestihla, v ten den byly prckovi 3 dny. Myslela jsem že to dám v dalším termínu, o 6měsíců později, ale ani náhodou. Dítko spalo jen v jedoucím kočáru, doma skoro vůbec, v noci taky ne a navíc se imrvére kojilo. Takže jsem požádala o odklad o rok a udělala jsem to když mělo dítko 1 rok. Od 8m hlídala odpoledne babička a já si v klidu pracovala a učila se. S miminem by to nešlo. Těhotenství jsem měla docela v pohodě, ale dobrovolně bych v těhotenství nestátnicovala. Nikdy nevíš jak to budeš snášet.

tarra27
27. říj 2014

@roseofnight v 7 měsíci, byla jsme doma na rizikovém a učila sjems e, plus jsem chodila do školy(dálkově)

stres to ke konci byl, ale dalo se to zvládnout...

upřímne, asi bych počkala, hlavně pak mužeš i zkoušky oslavit s kámoškama...

nemůžu říci, že by mě to vadilo.....to ne...zase jsem mohla být doma a učit se....

arinikac
27. říj 2014

Jedny státnice ve 3. měsíci, druhé přelom 6/7 měsíce. Naprosto v pohodě. Teď studuju dál s malým a to už moc růžově nevidím, nemám vůbec čas.

teraolli
27. říj 2014

@roseofnight Ahoj, státnicovala jsem letos na konci května ve 4. měsíci těhotenství a mám červený diplom. Určitě se to dá, akorát bych se vyhnula začátku a konci těhotenství. Na začátku je holkám často zle a jsou unavené, na konci už na to nemáš myšlenky a soustředíš se na porod. Hodně štěstí ve všem 🙂.

tratatundra
27. říj 2014

Já budu státnicovat 3 týdny před porodem 🙂 První státnici jsem měla, když jsem byla v 5tt 🙂

paulittav
27. říj 2014

Ahoj 🙂 Inu já těhotná dělala bakuli a taky státnice, byla jsem v 6.měsíci.... Těhotenství jsem měla klidné, chvilkové nevolnosti jsem měla akorát při bakuli, ale bylo to jen pár dní a pak to bylo v pohodě, ani jsem nezvracela....
Záleží taky jaká seš povaha, jestli se při takových situacích stresuješ, pak si myslím, že by bylo dobré miminko trošku "odložit", protože to samozřejmě miminku v bříšku nedělá dobře, já jsem děsnej flegmatik, takže jsem v tomhle ohledu byla v pohodě 🙂

roseofnight
autor
27. říj 2014

@paulittav Já si právě myslím, že by mi těhotenství pomohlo se tolik nestresovat, protože by to ve svý podstatě nebylo tak důležitý 🙂

roseofnight
autor
27. říj 2014

Holky moc děkuju za různé pohledy a názory.
My jsme si říkali, že bychom se na "to" vrhli po vánocích, takže kdyby se povedlo, byla bych v 5-6 měsíci. A taky počítám s tím, že se třeba dařit nemusí.
Brala jsem v potaz i nevolnosti během začátku těhotenství, ale myslím, že nebudou ....žádný ženská v rodině jima netrpěla 😀 Jsme "matky rodu" 😀

lrg
27. říj 2014

Já bych se toho vůbec nebála, přerušila jsem kvůli těhotenství poslední ročník a všechno dodělávala s miminem, bylo to šílené, ale dala jsem to. Po téhle zátěži jsem si byla jistá, že bych to těhotná dala jako prd 🙂 A co se nevolností týče, u prvního jsem neměla žádné, teď podruhé ano, ale i tak to není většinou nic, co by tě vyřadilo z běžného provozu. To je jako kdyby ses měla bát, abys před státnicemi neonemocněla, nebo tě nechytnul slepák 🙂 Navíc budou na tebe tutově s bříškem hodnější 🙂

tarien
27. říj 2014

Studovala jsem dálkově, malá se narodila přesně v půlce bakalářského studia. Týden před porodem jsem dělala zkoušky v předtermínu, po 3 týdnech po porodu ty ostatní zkoušky, tohle těhu bylo úplně pohodové, bez únavy, nevolností, takže mi škola nijak nevadila. Malá byla po narození hodná, takže jsem se s ní učila, při kojení, atd, to jsem ani nepotřebovala hlídání. Díky babičce jsem studium nepřerušila, nejkrušnější byl první půlrok, školu jsem mívala každý týden čtvrtek-pátek v semestru, ale zvládli jsme to. Jezdila jsem domů kojit, odstříkávala jsem, na nepovinné věci nechodila. Státnicovala jsem nakonec s 1,5 letou slečnou a v 2.měsíci těhotenství 😉. Sice mi bylo zle po celou dobu (nevolnosti, nechutenství), co jsem se učila na státnice, ale zvládnout se to dalo, z provozu mně to nevyřadilo...neučila jsem se v noci, to jsem únavou nedávala 🙂 ta mně trápila asi víc, než nevolnosti a občasné zvracení 🙂

zuzajda20
27. říj 2014

Já studovala dálkově VŠ a mimču nechala volný průběh a nakonec jsem otěhotněla na začátku třetího ročníku a rodila měsíc před státnicema, tak jsem jsem si udělala si co nejvíce zkoušek a státnice o rok odložila, ale na konec ne kvůli mimču, ale jiným rodinným problémům a jsem ráda, že to tak dopadlo, kdybych pořád mimčo odkládala, tak jsem malou možná ještě ani neměla a tak jsem tomu nechala volný průběh a prostě to nějak dopadlo a krásně jsme to vše zvládly 🙂

bunny123
27. říj 2014

V zadnem pripade nechci strasit, ale at take mas jiny nazor, nez ze je to v pohode. Moje sestra v tehotenstvi dokoncovala doktorske studium, pred porodem obhajovala distacni praci. Neter je postizena, ma 3 roky, je na urovni 3m miminka, lekari ji davali rok. Metabolicka vada zpusobena stresem v tehotenstvi. Ja bych si to teda nikdy nelajzla, ale kazdy na co se citi.

lucyjanek
27. říj 2014

Já jsem nervák, takže jsem státnice v těhotenství i na doporučení doktora odložila..jen jsem na ně pomyslela a tvrdlo mi břicho..

yamdena
27. říj 2014

Ahoj, hodně záleží na tom, jak náročnou školu studuješ a jaký průběh bude mít těhotenství. Pokud víš, že státnice jsou těžké, pak riskuješ, že stres může dítě ovlivnit. Navíc, přes pozitivní rodinnou anamnézu bych nespoléhala na to, že půjde vše v těhotenství hladce.

Takže za mě - rozhodně bych těch pár měsíců počkala a pak řešila těhotenství s titulem v kapse.

ivular
27. říj 2014

@roseofnight Stejně jako sestra od @bunny123 jsem v těhotenství dokončovala doktorské studium - čili státnice a dvě obhajoby. Stres šílený ☹ Syn po narození trpěl šílenými břišními kolikami (trvaly až do dvou let), ale nevím, zda to dávat do souvislosti s tím mým stresem. Spíš asi ne.

bunny123
27. říj 2014

Opravdu nechci nikoho strasit, vsechno je individualni, ale ja se na stres divam jiz jinak. Zaprve mam tu zkusenost se svou sestrou a zadruhe, ted cerstve, manzelovi diagnostikovali cukrovku, take z dlouhodobeho stresu (jeho imunitni system jako reakci na stres mu odrovnal slinivku). Takze ja osobne si se stresem nechci zahravat, a uz vubec ne v tehotenstvi. Znate to, stres neboli...

bunny123
27. říj 2014

Sestra obhajovala disertacni praci, ted to po sobe ctu 🙂

lubinkova
27. říj 2014

Já státnicovala v obou těhotenstvích (jednu státnici jsem dělala netěhotná, zbylých pět těhotná.).... ještě tři dny před prvním porodem jsem dělala státnici z gynekologie a porodnictví.... a VŠ jsem pak dokončila během druhého těhotenství (to jsem byla asi ve čtvrtém měsíci..).. stres to určitě byl (a ne jediný...poslední státnici jsem dělala se zápalem plic a celkově jsem během druhého těhotenství ležela hodně týdnů v nemocnici...), ale nemyslím, že by stres miminku škodil...příroda to má moc chytře vymyšlené.... (jak se asi musely stresovat ženy v průběhu historie, když se bály o své životy, o životy svých dětí...byly války, hlad, nemoci....a i když to vezmeš z "odborného" soudku, tak se všude dočteš, že se nikdy neprokázalo, že by stres v těhotenství nějak působil na plod.... (porovnává se tisíce žen s různou stresovou zátěží v těhotenství a co se týče vývoje plodu před i po narození, nejsou žádné rozdíly... některé ženy můžou mít pocit, že třeba kvůli stresu na začátku těhotenství potratily, ale pravda je prostě taková, že skoro každé čtvrté těhotenství potratí...takže by dost možná byly potratily i bez stresu...)... 🙂

roseofnight
autor
28. říj 2014

@lubinkova Já si říkám, že dnešní doba je celkově stresová a kdejaká budoucí maminka se stresuje - kvůli vztahům, pracovním povinnostem, penězům. Málokdo je úplně bez stresu. Chce to umět meditovat a relaxovat.
Navíc jsem četla, že od 6 měsíce placenta vylučuje hormon, který zvyšuje odolnost vůči stresu...

lu777
28. říj 2014

uf, já bych do toho nešla... stres to tedy byl i bez těhu... ale každý ho zvládá jinak...
ale je tedy těžké předpovědět jak to bude v těhu... já u prvního jsem byla ze všeho rozhozená, stačilo aby někdo na někoho houknul v buse a já se hodinu klepala... prostě hormony... a do konce 6. měsíce mi bylo hodně zle...
takže to by fakt nešlo...

u druhého to bylo lepší...
ale přijde mi zbytečné si takhle přidělávat stres, když to není nutné 😉
něco jiného je když už je člověk těhotný, tak se s tím nějak vyrovná... ale sama bych si to takhle neplánovala...

pampeklec
28. říj 2014

Já dělala státnice v 3. měsíci, asi tak. Bohužel to padlo zrovna do doby, kdy jsem byla hrozně unavená a hlavně ubrečená, takže to byla strašná ostuda 🙂 A ač jsem se to snažila utajit, aby mi nebylo nijak ulevováno, všem to došlo. Ale vzhledem k tomu, že je nás v ročníku asi 7 a s většinou pedagogů si tykám, tak to nebyl zase takový problém.
Pak jsem ale dopisovala diplomku a to bylo zlý. Jak píší ostatní výš, bylo mi všechno jedno 🙂 Což je problém, když jsem do teď byla zvyklá pracovat až pod tlakem...
Obecně si myslím, že záleží hlavně na typu školy a tvojí povaze - znám u nás ve škole lidi, co dělali státnice s dítětem u prsa a druhým v břiše úplně v pohodě, na druhou stranu jedna spolužačka si státnice odložila o několik měsíců, protože měla pocit, že je těhotná (nebyla) a nebyla schopná se soustředit vůbec na nic.

pajinkal
4. lis 2014

Ahoj. Já studovala dálkově a státnicovala v 5. měsíci. 14 dnů jsem se vkuse učila od rána do večera, protože další termín státnic byl těsně po porodu, takže jsem to prostě musela dát. Snažila jsem se nestresovat, ale i tak mi tvrdlo břicho a taky jsem pořád něco jedla a jen ležela a učila se, takže jsem i přibrala něco víc. Ke konci už to bylo docela zoufalství a strach jestli to nemá vliv na malého ten stres atd. Ikdyž už mi bylo vidět břicho tak mě komise zkoušela úplně stejně jako ostatní. Podruhé už to nechci zažít 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru