Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
tratatundra AMBASADORKA
10. říj 2018 Čtené 83x

Kdo dnes nemá doma alespoň jedinou hračku od Fisher-Price, jako kdyby dítětem ani nebyl. Mattel vždy věděl, jak na děti. (Pamatuji si, když jsem jako dítě chtěla “originál Odmatelu”, čti Barbie Originál od Mattelu.)

Značka Fisher-Price se prostě povedla a určuje trendy v hračkovém průmyslu v kategorii “pro nejmenší”. Byla jsem proto neskutečně natěšená, když jsem zjistila, že moji prcci budou mít tu čest a budou testovat trojici hraček právě od této značky. Náš Fisher-Price “vozový park” je po starší dceři docela bohatý a já už mám ve skříni nachystaných pár kousků pro Ježíška pod stromeček, ale ani jedna z testovacích hraček v záloze nebyla.

Jsem tvůj kamarád

Naše prvorozená ve svém půl roce dostala svého prvního mazlíka - pejskovu sestřičku a od prvního momentu to byla láska. Shodou podivných okolností pak dostala další a láska to byla opět a jelikož to byly dvě různé generace pejsků, z domu nemohl ani jeden z nich. 

Dnes je naši opici 3 a půl roku a tyto hračky jsou jediné “nepůjčovací”. Na její smůlu se do nich zamiloval i její bratříček a tak byla u nás doma o ně posledních pár měsíců válka. Až k nám kuriér přivezl pejska bratříčka pro brášku. Samozřejmě, v ten moment dostal obě sestřičky do své péče a Káťa si důležitě nového člena party odvedla do pokojíku.

Musím zcela objektivně prohlásit, že tato generace pejsků se moc povedla. Je vidět, že výrobce se snaží zdokonalit ve všech směrech a konečne je po zvukové stránce pejsek téměř bezchybný. Je mu krásně rozumět bez zbytečných šumů. Oceňuji i přetextování počeštěných anglických originálů písní smysluplnějšími překlady, jelikož u předchozích pejsků jsem se občas pozastavovala nad logikou písniček. Dokonce zpívá písničku Pec nám spadla! To bylo pro mě milé překvapení a hned napoprvé jsme si s Káťou zazpívaly s pejskem. 

Proti předchozím verzím má kromě lepšího zvuku i roztomilejší obličej a je takový víc muchlovací a příjemnější na dotek. A taky se zmenšil, na co, logicky, Katka konstatovala, že papá málo brokolice. 

Já osobně jsem do budoucna moc zvědavá, jestli nějak výrobci “vykoumali” pejskovo ouško. Chodící děti mají totiž tendenci při chůzi držet pejska za uši, čímž se uvolňují kontakty mezi tlačítkem ouška a repráčkem a nejsme jediní, komu toto ouško přestalo hrát. Ale to se dozvím až za pár měsíců.

Potom, co jsem pečlivě prozkoumala celýho pejska, pomačkala všechny možné kombinace čudlíků, zahrála si s pejskem hru na hledání částí tela, vyndala a vrátila baterky, popotahovala mu všechny končetiny, můžu zodpovědně prohlásit, že si zaslouži deset z deseti. Dělá nám společnost při dlouhých cestách autem i na procházkách v kočárku. No, a teď se zas perou o pejska a jeho starší sestřičky odpočívají na poličce. :slight_smile:

A předse se točí!

Přiznám se bez mučení, ani jednomu z dětí jsem kolotoč nad postýlku nepořizovala. Byla jsem toho názoru, že to je jen další krám do bytu, na který bude sedat prach. Jak bláhové! Když jsem poprvé namontovala kolotoč nad postýlku, náš mimiňák začal tleskat a vískat! To jsem koukala! Lehl pod kolotoč a kochal se. Dosahoval točící se plyšáčky a byl jako v hypnóze. Tu přerušila až sestřička, která přišla za náma a zeptala se: “Proč mají ty opice křídla?” No, ano, uznávám. “Butterflies” z dílny Fisher-Price se úplně nepovedly a jsou to spíše převlečení medvídci, ale roztomilí jsou i tak. "Maminko, ale přece nemají tykadla! Jsou to opice!"

Je pravdou, že jsem ani ve snu neočekávala, že by podkolotočem, jelikož na postýlku není zvyklý, náš prcek usnul, nicméně, opak byl pravdou a přikládám i obrazovou dokumentaci. :D Navíc, usíná už pár dnů u melodie pod plafonem posetým hvězdama a čas usínání se zkrátil na polovinu. Akorát je pro mě nevýhodou, že po určité době kolotoč vypne (nejdříve se přestane točit a pak dozní i hudba a zhasnou světýlka). Ticho totiž toho našeho lumpa následně probudí. :see_no_evil: Tak můžeme začít nanovo.

Co se ni na kolotoči nelíbí je hlasitý pohon, kterého vrnění mě osobně trochu rozčiluje a pokaždé netrpělivě vyhlížím moment, kdy se dotočí. Oceňuji možnost vybrat si ze tří módů zvuku: bílý šum, zvuky přírody a melodie. U nás ale úspěch mají pouze poslední zmíněné. Starší dcerka má radost z tlumeného osvětlení pokoje hvězdičkami při usínání. Už při vstupu do pokoje denně hlásí, že zapneme hvězdičky. :hugging:

Novinkou pro mě byla i možnost ovládání dálkovým ovladačem. Vůbec jsem netušila, jak moc polročil tenhle typ hraček s dobou, a že mají i tuto možnost. Jedno velké mínus ale bylo, že se hračka dodává bez baterií a ty jsme jako na potvoru doma neměli. No a pak mě malinko zlobí fakt, že lze přepínat pouze mezi dvěmi stupni hlasitosti. 

Podtrženo, sečteno: Kolotoč mě moc mile překvapil a kdybych věděla, jak je parádní, už bychom ho třeba doma měli a moje děti by usínali hezky ve svém pelíšku. Líbí se všem!

Už se tmy nebojím!

Poslední hračka, kterou jsme měli možnost testovat je usínáček. Ze začátku jsem byla vůči němu docela skeptická. Něco podobnýho jsme kdysi dostali a moc nás to neuchvátilo. Doba ale pokročila a i tato hračka mě mile překvapila. Samozřejmě se moji dva nejdražší prvně poprali o plyšového okřidleného medvídka. Když jsem je od sebe odtrhla a nabídla starší možnost mačkat hromadu tlačítek, bylo po válce. Opět hračka zaujala nejen děti, ale taky mě. Spousta stupňů hlasitosti, což oceňuji, jelikož na večer stačí pustit hudbu na minimum, ale jelikož se všude kolem nás staví, přes den snese člověk klidně i o pár stupňů hlasitější melodii. Bílý šum a štěbotající ptáčci u našich dětí úspěch nemají ani tady, jelikož starší se zvuků bojí a mladší ty ptáčky hledá. :joy::see_no_evil: Zato boj proti bubákům hravě zvládáme díky funkci nočního světýlka, které mění barvičky a když se v noci dcerka probudí a je neklidná, stačí zapnout barevné světýlko a zas v klidu zabere. To samé platí i pro hvězdičky, které ale u téhle hračky na můj vkus září až moc a tak je zapínáme pouze na uspávání. V tomhle případě spánek nevyrušují žádné vedlejší zvuky jako tomu je u kolotoče a jeho hlučného pohonu. Akorát i tato hračka v krabici pobývá bez baterek, tak jsme si na zprovoznění museli počkat. 

A velké odhalení na závěr. Nemůžu si tyto hračky vynachválit. Pejsek předčil moje očekávání tím, že ho výrobci posunuli zas o kousek výš, co se týče propracovanosti a celkového dojmu. Kolotoč a usínáček překvapili a důkazem, že jejich koupě je trefa do černého je, že už i my rodičové si písničky a hvězdičky pouštíme k usínání i když zrovna děti už spí anebo nejsou přítomny. :joy: 

Na závěr bych tímto chtěla moc poděkovat firmě Fisher Price a @konik_testuje za tuto jedinečnou příležitost vyzkoušet hračky a tím prolomit u nás zažitý stereotypy. Hračky se nám moc líbí a budeme na ně pět pouze chválu.

#test_fisherprice2

#recenze

Čti celý článek
tratatundra AMBASADORKA
4. zář 2018
Tenhle nikdy nezklame :joy: Úplně vidím svoji mamku jak rozesílá všem hovínka pro štěstí a nemůžu se přestat smát. :joy:
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
4. zář 2018
To je venku nečas. :unamused: Co děláte v tyto upršený dny? My pořád něco vytváříme. Máte to taky tak? Tak to je nejvyšší čas se zúčastnit se soutěže, která končí už v sobotu o půlnoci! Více zde: https://www.modrykonik.cz/blog/tratatundra/mess...
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
4. zář 2018
Dobré ráno všem. A dobrou chuť ke snídani, :wink: Další tipy na kuchyňské doplňky, dekorace a módní hity naleznete v novém letáku PEPCO ve skupince PEPCO, nízká cena tě vždy přivolá! Platí od pátku 7.9.!!! #pepco #letak_pepco
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
3. zář 2018
Dnes poprvé do školky. Bez slziček :heart:
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
2. zář 2018
Naše Katka je rituálový typ. Vše musí mít svůj řád a tak jsme se museli pečlivě připravit i na nástup do školky. Naše režimové hodiny. #pepco #inspirace
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
1. zář 2018
#pepco ani neví, že má kalhoty do deště. :joy: Ale že jsme byli všichni úplně durch je jistý ! :sweat_smile: Prostě vydařený loučení s létem.
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 1. zář 2018
I vy chcete svým miláčkům vytvořit pokojík snů aniž byste zruinovali rodinný rozpočet? S PEPCO žádný problém! Tipy a recenze i dekorací do dětských pokojů naleznete ve skupince PEPCO, nízká cena tě vždy přivolá! Dnes jsme navíc zpustili další kolo měsíční soutěže v rámci skupinky. Přidejte se k nám i vy! :slight_smile: Přeji krásný víkend všem! #pepco #inspirace #detskypokoj #dekorace
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
31. srp 2018
Když je vaše žena totální pečící jelítko, musíte se spokojit s nepečeným cheese cake místo narozeninového dortu. A tak čekáme tatínka, ať s ním dnešní narozky oslavíme. Loňský dort skončil v popelnici, než stihl vzniknout, takže letošek považuji za úspěch.
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
30. srp 2018
Maminky tvořivé, nezapomeňte, že ještě pořád (a to až do 8.9.) soutěžíme o poukázky od PEPCO v hodnotě 1500,-, 1000,- a 500,-. Pochlubte se a podělte s námi o Vaše kreace. Či už jste něco pěknýho vytvořily, uvařily, zavařily, vypěstovaly, ušily, postavily… Přidávejte, fotky, videa… CHLUBENÍ SE VYŽADOVÁNO! Vaše příspěvky nezapomeňte označovat #letospepco !!! Já jsem vždy, když se mi něco povede, neskutečně nadšená!
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ! Nezapomeňte se přidat do skupinky PEPCO, nízká cena tě vždy přivolá!, kde budou výsledky zveřejněny.
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
28. srp 2018 Čtené 145x

V první řadě bych ráda podotkla, že nevím, kdo je Dáda, ale její kečup je nejlepší, co jsem kdy jedla a přestože jsem ho udělala toto léto za vagon, už z něj nemáme téměř ani kapku. A jelikož  má tak velký úspěch, nedá mi, nepodělit se o recept s vámi.

Ingredience:

4 kg         zralých tmavých rajčat
75 dkg     cibule
40 dkg     cukru
2 lžíce      sladké papriky
3 lžíce      soli
6  ks         hřebíčků
15              kuliček nového koření
15              kuliček pepře
3                bobkové listy
3                chilli papričky a více podle přání ostrosti
1,5 kl         mleté skořice
1,5 dcl       octa

Postup:

  1.  Nahrubo nakrájená rajčata, cibuli a všechny ingredience vařit cca 1hod (až do rozvaření)
  2. N e p ř i p á l i t . potom rozmixovat anebo rovnou přepasírovat. Sůležité je ale mít oddělený koření a nezamixovat ho do směsi.
  3. Pasírovat přes jemné sítko- nebo rozmixované přes cedník.
  4. Propasírovanou hmotu znovu uvést do varu, vařit na maximální teplotě, nepřetržitě míchat. (Nebát se vysoké teploty, jinak nezhustne)
  5. Horké plnit do skleniček, zavíčkovat, nechat schládnout.

#pepco #varimespepco #recept #domacipotreby

Čti celý článek
tratatundra AMBASADORKA
27. srp 2018 Čtené 126x

Sedím tady a dívám se na tebe. Jsi nervozní. Zase spěcháš. Nervozním hlasem na mě potichu mluvíš, tak, aby nikdo neslyšel, jak to tebou lomcuje. Snažíš se mi narvat na nožičku novou bačkůrku a já krčím prstíky. Tlačí mě ponožka, nechci bačkůrku na zmuchlanou fusku. Maminko, nezvedej hlas, prosím. Říkaly jsme si přece, jak to bude super, až půjdu do školky. Říkáš, že ti to celý ztěžuji. Promiň maminko, já jen nechci abys odešla tak, že se zlobíš.  A tlačí mě bačkůrka. Vrátíš se vůbec ještě pro mě, když jsem tak zlobivá holčička? Omlouvám se, maminko. Nebudu brečet, neboj, jen mi, prosím, neodcházej s takovou. A co ty děti kolem? Proč pláčou? Taky je tady chtějí nechat? Co když pro ně nepřijedou? A co když ani ty pro mě? Maminko, máš mě ještě ráda, když mě sem odkádáš?

Přeháním, já vím, a co když ne? Co se asi odehrává v dětské hlavičce, když poprvé zůstává ve školce? Samotné. Vidí maminku odcházet, nechává ho na cizím místě... Situace dosud nepoznaná. Ano, některé děti to zvládnou hrdinsky. Do třídy naběhnou suverénně, jako kdyby se pro kolektiv narodily. Ale co ti ostatní?

Mám v živé paměti, jak moc jsem plakala. Denně. Nesnášela jsem tetu Alicku. Nesnášela jsem Karinku, která mě tolikrát nepustila na záchod, když už jsem moc musela. Nesnášela jsem odpolední spánek, do kterého nás nutily. Pro mě byla školka strašák. Kolikrát jsem z domu odcházela s bolavým bříškem. 

Nebudu se tvářit, že přesně vím, jak a co dělat, abychom předcházeli trápení našich malých školkovníků, sepsala jsem ale několik svých poznatků, které by k usnadnění nástupu do školky mohly přispět.

KO-MU-NI-KA-CE

Nejdůležitější ze všeho, podle mě, je komunikace. Povídat si o školce je jedným s nejdůležitějších kroků k úspěšnému startu. Jelikož jen minimum mateřských školek nabízí takzvaný "adaptační program", je povídání si o tom, co děťátko čeká velice zásadní.

"Co kdybychom si popovídali o školce?" Tak začala spousta našich rozhovorů. Většinou končily někde úplně jinde, ale pokaždé jsme si o té školce něco řekly. Budou tam děti, to je jasný. Hračky, malé záchůdky, malé umývadýlka, bude mít vlastní značku na svých věcech. Obědy, odpočinek, tety. Mluvme ale pouze o tom, co s jistotou víme.

Budou ty tety hodné? To přece nevíme. Třeba bude mít teta Alicka PMS a bude nepříjemná na celý okolí. Anebo teta Andrejka bude mít nedoplatek za elektřinu a tak bude celý týdny nakrknutá a hodná nebude vůbec. A co jídlo? Bude chutné? Spíš bych řekla, že jestliže nepatříte mezi pár šťastlivců a výjimku, co potvrzuje pravidlo, chutné moc nebude. Až na buchty a pizzu. Ty jsou chutné vždy. Nikdy proto nepřikrášlujme informace. Dítě může pak být zklamané a jen těžko pochopí, proč mu maminka lhala. 

Velice účinným prostředkem v komunikaci o tom, co dítě čeká je hra. Hrajte si na školku. Buďte dítě, učitelka i maminka. Střídejte se v rolích. Ukažte dítku, jak krásný to může být i jaká úskalí přinést. Získáte tak přehled o strašácích, kterých se dítě bojí. Hrou budujete jeho sebeistotu a schopnost vyrovnat se se situacemi, které můžou v souvislosti se školkou vzniknout.

A co když jste nástup do školky zvládli na výbornou a problémy se začaly objevovat až později? Brečí denně u vašeho odchodu a vy nevíte proč? Ptejte se, sondujte, zjišťujte. Třeba jste mu jen zapomněla říct: "Mám tě ráda." Anebo je mu líto, že jste se ráno spolu nestihli pohrát. Dejme na svůj instinkt a naslouchejme. Není nic snažšího. 

A co maminka?

A jak se cítíte vy? Máte strach? Jste nervozní? Nejspíš víc než to vaše dítko. A proč? Protože máte zpomínku jako já? Na zlou tetu Alicku a hnusný obědy? Anebo proto, že se vám tězko vypořádává s faktem, že váš malý chlapeček už jde do školky? Anebo se bojíte, co bude po takové době v práci? Co nový šéf? Nové kolegyně?

Jestliže tomu tak je, je důležité nepřenášet svoji nervozitu na dítě. Neskrývejte ji, to by mohlo situaci ještě zhoršit. Zkuste o tom mluvit. Vysvětlete dítku, že jste nervozní, vysvětlete mu, že emoce, ať jsou jakékoli, jsou v pořádku. Třeba má i vaše princezna strach, ale nechce, aby jste se zlobila, a až zjistí, že to je v pořádku, třeba její strach společně zaženete. Důležitý je dítěti důvěřovat, naslouchat, snažit se vžít do jeho kůže a hlavně jej nepodceňovat. Přístup rodiče je alfou a omegou úspěchu. Dítě je velice citlivá bytost a kopíruje ne jenom naše chování, ale i emoce.

Zkuste se s těmi svými vyrovnat. Nechte si čas pro sebe, srovnejte myšlenky. V první den si udělejte na tu velkou událost dostatek času, ať nejste v časovém presu, ať máte dostatek prostoru na loučení, na případné slzičky (ty jsou v naprostém pořádku). 

Dopřejme si na loučení tolik času, kolik potřebujeme my i děti, nenechme se nahánět. A hlavně, nenechme si plačící děti "rvát z náruče".

Komunikace na druhou

Pro mě bylo šíleně těžký, když jsem byla školkovní dítě, vyrovnat se s pocitem, že jsem zůstala sama. Sama jsem musela čelit hormonálním výkyvům tety Alicky i posměškům Karinky. Řeknete si, že s tím ale nejde moc udělat. Ale jde. Je zásadní, aby se dítě necítilo samo. Je proto důležitý být asertivní i v komunikaci s učitelem. Pro mnohé maminky je to těžký. Učitel je přece autorita, je tam od toho, aby si udělal pořádek s dětmi i rodiči a určuje pravidla. To je omyl. Jsme rodiče. Jsme za své děti zodpovědní a tudíž do toho máme důvod "kecat". Vždycky je možnost domluvit se na kompromisech. Bude-li moje dítě plakat, zavolejte mi, přijedu si pro něj. Nebude-li chtít spát, nenuťte ho. Nebude-li chtít jíst, zabalte mu to.

Můj brácha jednou ve školce nechtěl jíst mandarinku. Byl donucen. Tak si ju měsíček po měsíčku nacpal do pusy. Když maminka pro něj přijela, nemluvil. Mamka nevěděla, co s ním, ubožátkem, je. Cestou domů si ale všimla, že má něco v puse. Otevřela mu ji a měl tam rozžvýkaný ty průhledné slupky z měsíčků mandarinky. Že prý mu řekly, že jestli to nesní, půjde na hanbu a maminka si pro něj nepřijde. Šílený, nemyslíte? Maminka si to na druhý den ve školce vyříkala, ale učitelka byla stará škola a měla ji za úzkostlivou psychomatku.

Je ale důležitý nastavit si pravidla. Jsme rodiče a ne předškoláci, kteří mají mít z paní ředitelky respekt. Buďme ve výchově našich dětí partneři. Tak je to správný. 

Tipy maminek

Zapátrala jsem v různých diskusích po tipech jiných maminek, které už žkušenost se školkou mají a vědí, co u nich zabralo, či nezabralo a udělaly by to jinak. 

1. Adaptační program.

    Nabízí-li vaše školka adaptační program, je to znamení, že jste o krůček blíž k     ideálnímu stavu už z toho důvodu, že někoho (zřejmě paní ředitelku) zajímá, jak se     děti budou cítit. Jestliže tedy máte ve "vaši" školce tuto možnost, využijte ji!

2. Pozdější nástup

    Jestliže vás netlačí nástup do práce anebo jiné povinnosti, dopřejte dítěti možnost     vyhnout se davové psychóze v podobě hromady plačících dětí v šatně a nástup odložte     o 14 dní, ideálně ale o měsíc. V říjnu už je plačících dětí minimu a tím pádem se dítě     nenechá strhnout potokem slz.

3. Odejděte až si řekne

    Nevím, jaký je postoj školek k této možnosti, ale některé maminky, kterým to čas     dovolí, zůstávají sedět v šatně. Dítko si tak může zkontrolovat, že ho tam mamka     vážně nenechala na pospas osudu a odchází až v moment, kdy to dítě dovolí. Často to     trvá i několik dní.

4. Dejte dítku talisman

    Dejte mu knoflík z vaši bundy, vaši oblíbenou rtěnku (tu ale zavřete do skřínky),     sponku na papír, něco, co bude děťátko považovat za záruku, že se pro něj, i pro onu     věc vrátíte. Vždyť jak by jste se asi obešla bez věrnostné kartičky do potravin anebo     mince do nákupního vozíku? ;) 

První den ve školce není legrace. Pro maminku ani pro dítě. Věřím, že díky tomuhle článku bude třeba i pro vás snažší a postupně příchody do školky legrace budou. :slight_smile:

Čti celý článek
tratatundra AMBASADORKA
25. srp 2018 Čtené 39x

Pro velký zájem jsem se odhodlala sepsat recept na kvašáky, jak je mám ráda já. Myslím ale, že každý milovník této kvašené pochoutky si musí tak nějak postupně přijít na ten svůj ideální recept sám.

Potřebujeme:

okurky

česnek (já používám sušené plátky, ale poslouží i dva stroužky česneku)

kus chleba anebo rohlíku

kopr celý i s květem

chilli paprička anebo feferonka (pro ty, co rádi pikantnější)

čerstvý křen


Zálivka:

1l              vody

5dkg        soli

Postup:

Uvaříme vodu se solí a necháme úplně schladnout. Na dno sklenice dáme česnek a celý kopr. Umístíme první vrstvu okurek. Já mám ráda okurky nakrájené na proužky, ale postačí okurku v celku pouze naříznout, jak to dělá většina lidí. Jestli máte rádi pikantní, tak mezi okurky vložte i jednu chilli anebo feferonku (anebo víc, ale na tohle mě upozornil jeden známý, že jestliže budou okurky až moc ukvašené a nedejbůh budou mít laxativní účinek, tak budete chilli v nich proklínat :D ) a plátek křenu. No a pak uděláme opět vrstvu česneku a kopru a okurek až do naplnění sklenice. Na vrch dávám kus chleba anebo rohlíku a zakryji talířkem. Důležité je, aby bylo vše zakryté vodou a když voda ubývá, je potřeba ji doplnit. Kvasit nechávám 7-10 dní.

Snad budou i vám chutnat tak, jako mně! DOBROU CHUŤ!

Čti celý článek
tratatundra AMBASADORKA
21. srp 2018
Co je lepší než jednorožec? Spousta jednorožců. Doplňky do pokojíků pro malé princezny a ještě něco navíc v novém letáku PEPCO. Přidejte se mezi nás do skupinky PEPCO, nízká cena tě vždy přivolá!, kde naleznete kromě aktuálního letáku i spoustu inspirací a recenzí.
https://www.modrykonik.cz/group/7128/
#pepco #pepco_letak #inspirace #dekorace #detskypokojik
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
21. srp 2018
Dobré ráno! Mám tady pro Vás takhle zrána hádanku, Já jsem se s ní už potrápila, tak třeba pomůže rozhýbat mozkové závity i vám.

"Jmenujte jedinou činnost, kterou dělají všichni lidi na zemi zaráz?" (Taháček: dýchání to není, nadechujeme se a vydechujeme každý jiným tempem).
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 20. srp 2018
Taky jste si v dnešním dílu Ulice všimly prodejnu PEPCO? A kdopak ví, kde se nachází?
Třeba právě do ní půjde utratit svoji poukázku jedna ze 3 výherkyň letní soutěže. :slight_smile: Že nevíte jaké?
Pochlubte se a podělte s námi o Vaše kreace. Či už jste něco pěknýho vytvořily, uvařily, zavařily, vypěstovaly, ušily, postavily… Přidávejte, fotky, videa… CHLUBENÍ SE VYŽADOVÁNO! A vězte, že Vaše výtvory nezůstanou nepovšimnuty. Pro tři z Vás si PEPCO připravilo poukazy v hodnotě 500,-, 1000,- a 1500,-. Vaše příspěvky nezapomeňte označovat #letospepco !!!
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ! Nezapomeňte se přidat do skupinky PEPCO, nízká cena tě vždy přivolá!, kde budou výsledky zveřejněny. Soutěž končí 8.9.2018 a já se těším na inspiraci od Vás!!! #pepco
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
20. srp 2018
Není to tak dávno, co jsem zažila šok. Naivně jsem žila v tom, že když zelená oliva dozraje, je černá a to jsou olivy, které jíme jako olivy černé. Ale byl to OMYL! Věděly jste, že většína oliv prodávaná u nás jako černé olivy jsou vlastně jen olivy barvené? Do ruky mi nedávno padla sklínka od těch zmíněných černých oliv a nemohla jsem věřit svým očím. Na etiketě stálo: Černé olivy barvené oxidací. Jsem jen úplně naivní a nevzdělaná anebo jste to taky netušily?
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 19. srp 2018
V našem okolí jsme proslulí tím, že u nás doma nepřežije žádná zeleň (diví se i, že našemu hafíkovi už bude 6 let ). A tak, když chci mít doma trošku té upokojující zelené barvy, nepokouším se o další zázrak a rovnou kupuji umělý. :sweat_smile: Těch pokusů už bylo vážně až moc.
#pepco #inspirace #dekorace
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
18. srp 2018
Vůně léta. A jak voní to vaše?

PS: Nezapomeňte, že s PEPCO soutěžíme o ceny v hodnotě až 3000,- koukněte na můj profil pod “heštegem” #letospepco.
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
17. srp 2018
Tak i na mě přišlo. Dostala jsem od sousedky spooooustu rajčat, takže plán na dnešní den je jasný. A recept na ten nejlepší kečup naleznete na mém blogu.
#pepco #inspirace #recept #kecup #domacipotreby #varimespepco
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
16. srp 2018
Po 3 dnech v horečkách jsme K O N E Č N Ě vylezli z jeskyně trošku načerpat vitamin D. Náš malej knihomol si to patřičně užíval a snad už je moribundus zažehnán.
#pepco #inspirace #knizkypronejmensi #modapronejmensi #piknik #hrackypronejmensi
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 15. srp 2018
#odpoved_za_srdicko
Přiznám se. Jelikož nemáme v dosahu babičky, tetičky ani strýčky, kterým bychom mohli "půjčovat" děti, tak se mi stává, že potřebuji mozek prostě, po směnách 24/7, vypnout. No a tak se hraji na stylistku a oblékám panenky v aplikaci na mobilu. (I to dělám u kojení anebo u uspávání.) Můj muž se tomu směje, že jsem jak malá a dokonce si chvíli myslel, že je to něco jako tamagochi. Ale mně to dělá neuvěřitelně dobře.
A jak "vypínáte" vy?
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
14. srp 2018
Začít školní rok stylově touží zřejmě každý teenager. Módní kousky za příznivé ceny nabízí PEPCO.
Celý leták naleznete zde: https://www.modrykonik.cz/group/7128/pozor-pozo...

#pepco #pepco_letak #detskamoda
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
14. srp 2018 Čtené 57x

Malování je umění. To je jasný. Ne každý, kdo maluje je umělec. Jaké může mít ale malování benefity pro dítě a jaké pro maminku?

Rozvoj talentu a dovedností

Už od útlého věku děti odhalují své zájmy, talenty a zručnosti. Malování zaujme okamžitě většinu dětí. Barvičky, možnost upatlat se od hlavy k patě bez postihu a dokonce pod záštitou rodičů… Některé děti se v malování najdou, jiné zase ne. Je to tak úplně stejně jako s další spoustou aktivit, které od narození deti vykonávají.

Většinou, hlavně ty menší děti vyžadují u malování naši asistenci a tím, že jim malujeme, pojmenováváme tvary, barvy a obrazy jim, možná úplné nevědomky, vytváříme prostor pro vzdělávání. Navíc, malují-li si samy, zvelebudí dovednost koordinace očí a rukou. Navíc trénují i jemnou a hrubou motoriku. Kreativní činnosti dokonce napomáhají vývoji mozku a přepojují obě mozkové hemisféry.

Dej mi barvičky a já ti řeknu, jak se cítím

Malování podporuje kreativitu a otevřenou mysl. Děti, které malují přistupují k životním situacím kreativně a malováním se učí vyjádřovat své emoce poklidněji ale ve větší hloubce. Díky kreativní aktivitě se rozvíjí i jejich kritické myšlení. Dokonce malování napomáhá už v dětství odbourávat stres a může působit terapeuticky pro děti, které prožívají emoční bouřku, strach, smutek anebo zažily šok.

Kdy začít?

Malování je snadné a krom trpělivého rodiče, barev a papíru, nevyžaduje v podstatě nic a je možné provozovat ho již s batolaty. Samozřejmě, je na každém rodiči vyhodnotit, jestli už je jeho děťátko připraveno na kontakt s barvičkami. Za nejvhodnější období, kdy začít se považuje věk mezi 20 a 36 měsíci. Na začátek se doporučuje zásobit se “non-toxic” barvičkami, pastelkami, voskovkami, jelikož jsou děti přirozeně zvídavé a žádné z nich zřejmě neodolá touze ochutnat.

Já osobně vidím v malování i dva úžasné benefity pro nás- maminky. V první řadě je to možnost trávit smysluplně společný čas a vzájemně se obohacovat. Vždyť právě díky malování s dcerkou jsem se naučila namalovat téměř všechny zástupce zvířecí říše. No a ten druhý benefit je právě prostor, který jsem díky barvičkám schopná udělat si sama pro sebe. Moje dítě totiž štětcu a barvičkám nikdy neodolá a tak občas, když ji potřebuji zaměstnat, sáhnu právě po této možnosti.

A co vy? Máte doma taky malé umělce?

#pepco #inspirace #malovani #aktivityprodeti

Čti celý článek
tratatundra AMBASADORKA
13. srp 2018
Maminky, zaregistrovali jste uz velkou letní soutěž s PEPCO? Hrajeme o poukázky v hodnotě 1500,-, 1000,- a 500,-. To by byl pěkný rozjezd do nového školního roku, co vy na to? Víc o soutěži na mém profilu a inspirace, co za poukázky pořídit najdete ve skupince PEPCO, nízká cena tě vždy přivolá! zde: https://www.modrykonik.cz/group/7128/

#pepco #soutez #letospepco
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 13. srp 2018
To si tak naplánujete s manželem romantické sledování perseidů na zahradě a místo přání si u padajících hvězd si přejete, ať nemusíte volat rychlou dítěti se čtyřicítkami :( Takže Nurofen, zábaly... a na dnešek jasný program- hlavně nevycházet do toho tepla. :weary: Stálo to sledování oblohy alespoň zato? Viděli jste padat hvězdy? Přáli jste si?
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
12. srp 2018
Jelikož jsem se celé dětství bála všeho, co mělo víc nohou než já- a bylo jedno jestli je to hmyz, pes, ovce- snažím se v našich dětech pěstovat lásku ke všem tvorům a tím překonávám i sebe sama :slight_smile: Aneb krmení oveček.
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
12. srp 2018
Jak zjistíte, že se oslava vydařila? Hosté odjíždějí ve čtyři hodiny odpoledne, všichni spokojeni, všichni unaveni, najezeni... Ze včerejší párty nemám ani jedinou fotku, což znamená, že na focení nebyl čas a to je taky dobré znamení. :slight_smile: A koupání v noci v ledovém bazéně si budeme všichni pamatovat i bez fotek. :joy::champagne:
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 11. srp 2018
Maminky, musím se smát. Taky se vám stává, že na fotkách z miminích dob svých dětí je nerozeznáte? My s mužem jsme dnes narazili na fotku jednoho z našich dětí a ani jeden z nás nevěděl, který to je. Nebo spíš, oba jsme si mysleli, že je to naše Káťa a až podle data přidání na Facebook jsme zjistili, že to Káťa není :D Až jsem se cítila trápně sama před sebou. Růžovou fotku přikládám pro představu, jak jsou si podobni :slight_smile: Škoda, že nemám fotku ze stejnýho úhlu.
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
11. srp 2018 Čtené 86x

 O tom co vidí a co nevidí dítě v prvním roku života a proč raději než na hračby kouká na obraz na zdi.

Třicet týdnů. To je čas, který potřebuje lidské oko k tomu, aby bylo kompletně vyvinutým orgánem. Za tuto dobu dosáhne svého vrcholu jeho vnitroděložní vývoj. Po narození ale oči novorozeňátka potřebují nějaký čas na to, aby si zvykla na světlo a vnímání světa kolem sebe zrakem. I to je jeden z důvodů, proč novorozeňátka většinu času spí. Prostě se adaptují. Není výjimečný, že miminkům očka "ujíždějí". Může tomu tak být až do půl roku.

Tma a světlo

V prvních týdnech rozeznávají miminka pouze světlo a tmu. První tři týdny rozeznávají obrysy předmětů a barvy a tvary jen v náznacích. 

Později vidí ostře pouze 25cm od kořene svého nosu. Není to ale náhoda. Je to přiblížná vzdálenost matky u chování a kojení. Příroda to prostě vymyslela geniálně!

Spomínám si, jak naše Káťa milovala moje červené pyžamo. Není divu, když právě v tomhle období mají děti "býčí instinkt" a zaujímá je především červená a oranžová barva. 

Už vím kdo jsi!

Je až neuvěřitelné, že už ve třech měsících, po tomhle pomalém rozjezdu, je schopno děťátko rozeznávat známé tváře. A ostře vidí dvakrát tak daleko. Do půl roku vidí člověk pouze plošně a trojrozměrně začíná vnímat až po šestém měsíci. V půl roku už dokonale ovládá své okohybné svaly a prostě VIDÍ! Neuvěřitelný vývoj!

Jako poslední se vyvíjí kontrastní vnímání. Proto je vhodný dětem kupovat hračky pestrých a veselých barev. Knížky, chrastítka, kolotoče kontrastních barev a s geometrickými tvary jsou ideálním dárkem pro malého průskumníka. Dokonce je stimulace za pomocí obrázků žádoucí, jelikož zrak je funkcí naučenou a trénink dělá mistra. Proto sáhněte po základních barvách, jednosuchých tvarech a úspěch máte zaručený! 

#pepco #inspirace #hrackypronejmensi #knizkypronejmensi

Čti celý článek
Strana
z 3
Předchozí Strana
z 3
Další