Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
tratatundra AMBASADORKA
Zpráva byla změněna Včera v 15:13
V našem okolí jsme proslulí tím, že u nás doma nepřežije žádná zeleň (diví se i, že našemu hafíkovi už bude 6 let ). A tak, když chci mít doma trošku té upokojující zelené barvy, nepokouším se o další zázrak a rovnou kupuji umělý. :sweat_smile: Těch pokusů už bylo vážně až moc.
#pepco #inspirace #dekorace
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
tratatundra AMBASADORKA
18. srp 2018
Vůně léta. A jak voní to vaše?

PS: Nezapomeňte, že s PEPCO soutěžíme o ceny v hodnotě až 3000,- koukněte na můj profil pod “heštegem” #letospepco.
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
tratatundra AMBASADORKA
17. srp 2018 Čtené 89x

V první řadě bych ráda podotkla, že nevím, kdo je Dáda, ale její kečup je nejlepší, co jsem kdy jedla a přestože jsem ho udělala toto léto za vagon, už z něj nemáme téměř ani kapku. A jelikož  má tak velký úspěch, nedá mi, nepodělit se o recept s vámi.

Ingredience:

4 kg         zralých tmavých rajčat
75 dkg     cibule
40 dkg     cukru
2 lžíce      sladké papriky
3 lžíce      soli
6  ks         hřebíčků
15              kuliček nového koření
15              kuliček pepře
3                bobkové listy
3                chilli papričky a více podle přání ostrosti
1,5 kl         mleté skořice
1,5 dcl       octa

Postup:

  1.  Nahrubo nakrájená rajčata, cibuli a všechny ingredience vařit cca 1hod (až do rozvaření)
  2. N e p ř i p á l i t . potom rozmixovat anebo rovnou přepasírovat. Sůležité je ale mít oddělený koření a nezamixovat ho do směsi.
  3. Pasírovat přes jemné sítko- nebo rozmixované přes cedník.
  4. Propasírovanou hmotu znovu uvést do varu, vařit na maximální teplotě, nepřetržitě míchat. (Nebát se vysoké teploty, jinak nezhustne)
  5. Horké plnit do skleniček, zavíčkovat, nechat schládnout.

#pepco #varimespepco #recept #domacipotreby

Čti celý článek
tratatundra AMBASADORKA
17. srp 2018
Tak i na mě přišlo. Dostala jsem od sousedky spooooustu rajčat, takže plán na dnešní den je jasný. A recept na ten nejlepší kečup naleznete na mém blogu.
#pepco #inspirace #recept #kecup #domacipotreby #varimespepco
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
tratatundra AMBASADORKA
16. srp 2018
Po 3 dnech v horečkách jsme K O N E Č N Ě vylezli z jeskyně trošku načerpat vitamin D. Náš malej knihomol si to patřičně užíval a snad už je moribundus zažehnán.
#pepco #inspirace #knizkypronejmensi #modapronejmensi #piknik #hrackypronejmensi
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
tratatundra AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 15. srp 2018
#odpoved_za_srdicko
Přiznám se. Jelikož nemáme v dosahu babičky, tetičky ani strýčky, kterým bychom mohli "půjčovat" děti, tak se mi stává, že potřebuji mozek prostě, po směnách 24/7, vypnout. No a tak se hraji na stylistku a oblékám panenky v aplikaci na mobilu. (I to dělám u kojení anebo u uspávání.) Můj muž se tomu směje, že jsem jak malá a dokonce si chvíli myslel, že je to něco jako tamagochi. Ale mně to dělá neuvěřitelně dobře.
A jak "vypínáte" vy?
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
14. srp 2018
Začít školní rok stylově touží zřejmě každý teenager. Módní kousky za příznivé ceny nabízí PEPCO.
Celý leták naleznete zde: https://www.modrykonik.cz/group/7128/pozor-pozo...

#pepco #pepco_letak #detskamoda
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
tratatundra AMBASADORKA
14. srp 2018 Čtené 53x

Malování je umění. To je jasný. Ne každý, kdo maluje je umělec. Jaké může mít ale malování benefity pro dítě a jaké pro maminku?

Rozvoj talentu a dovedností

Už od útlého věku děti odhalují své zájmy, talenty a zručnosti. Malování zaujme okamžitě většinu dětí. Barvičky, možnost upatlat se od hlavy k patě bez postihu a dokonce pod záštitou rodičů… Některé děti se v malování najdou, jiné zase ne. Je to tak úplně stejně jako s další spoustou aktivit, které od narození deti vykonávají.

Většinou, hlavně ty menší děti vyžadují u malování naši asistenci a tím, že jim malujeme, pojmenováváme tvary, barvy a obrazy jim, možná úplné nevědomky, vytváříme prostor pro vzdělávání. Navíc, malují-li si samy, zvelebudí dovednost koordinace očí a rukou. Navíc trénují i jemnou a hrubou motoriku. Kreativní činnosti dokonce napomáhají vývoji mozku a přepojují obě mozkové hemisféry.

Dej mi barvičky a já ti řeknu, jak se cítím

Malování podporuje kreativitu a otevřenou mysl. Děti, které malují přistupují k životním situacím kreativně a malováním se učí vyjádřovat své emoce poklidněji ale ve větší hloubce. Díky kreativní aktivitě se rozvíjí i jejich kritické myšlení. Dokonce malování napomáhá už v dětství odbourávat stres a může působit terapeuticky pro děti, které prožívají emoční bouřku, strach, smutek anebo zažily šok.

Kdy začít?

Malování je snadné a krom trpělivého rodiče, barev a papíru, nevyžaduje v podstatě nic a je možné provozovat ho již s batolaty. Samozřejmě, je na každém rodiči vyhodnotit, jestli už je jeho děťátko připraveno na kontakt s barvičkami. Za nejvhodnější období, kdy začít se považuje věk mezi 20 a 36 měsíci. Na začátek se doporučuje zásobit se “non-toxic” barvičkami, pastelkami, voskovkami, jelikož jsou děti přirozeně zvídavé a žádné z nich zřejmě neodolá touze ochutnat.

Já osobně vidím v malování i dva úžasné benefity pro nás- maminky. V první řadě je to možnost trávit smysluplně společný čas a vzájemně se obohacovat. Vždyť právě díky malování s dcerkou jsem se naučila namalovat téměř všechny zástupce zvířecí říše. No a ten druhý benefit je právě prostor, který jsem díky barvičkám schopná udělat si sama pro sebe. Moje dítě totiž štětcu a barvičkám nikdy neodolá a tak občas, když ji potřebuji zaměstnat, sáhnu právě po této možnosti.

A co vy? Máte doma taky malé umělce?

#pepco #inspirace #malovani #aktivityprodeti

Čti celý článek
tratatundra AMBASADORKA
13. srp 2018
Maminky, zaregistrovali jste uz velkou letní soutěž s PEPCO? Hrajeme o poukázky v hodnotě 1500,-, 1000,- a 500,-. To by byl pěkný rozjezd do nového školního roku, co vy na to? Víc o soutěži na mém profilu a inspirace, co za poukázky pořídit najdete ve skupince PEPCO, nízká cena tě vždy přivolá! zde: https://www.modrykonik.cz/group/7128/

#pepco #soutez #letospepco
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 13. srp 2018
To si tak naplánujete s manželem romantické sledování perseidů na zahradě a místo přání si u padajících hvězd si přejete, ať nemusíte volat rychlou dítěti se čtyřicítkami :( Takže Nurofen, zábaly... a na dnešek jasný program- hlavně nevycházet do toho tepla. :weary: Stálo to sledování oblohy alespoň zato? Viděli jste padat hvězdy? Přáli jste si?
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
tratatundra AMBASADORKA
12. srp 2018
Jelikož jsem se celé dětství bála všeho, co mělo víc nohou než já- a bylo jedno jestli je to hmyz, pes, ovce- snažím se v našich dětech pěstovat lásku ke všem tvorům a tím překonávám i sebe sama :slight_smile: Aneb krmení oveček.
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
tratatundra AMBASADORKA
12. srp 2018
Jak zjistíte, že se oslava vydařila? Hosté odjíždějí ve čtyři hodiny odpoledne, všichni spokojeni, všichni unaveni, najezeni... Ze včerejší párty nemám ani jedinou fotku, což znamená, že na focení nebyl čas a to je taky dobré znamení. :slight_smile: A koupání v noci v ledovém bazéně si budeme všichni pamatovat i bez fotek. :joy::champagne:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
tratatundra AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 11. srp 2018
Maminky, musím se smát. Taky se vám stává, že na fotkách z miminích dob svých dětí je nerozeznáte? My s mužem jsme dnes narazili na fotku jednoho z našich dětí a ani jeden z nás nevěděl, který to je. Nebo spíš, oba jsme si mysleli, že je to naše Káťa a až podle data přidání na Facebook jsme zjistili, že to Káťa není :D Až jsem se cítila trápně sama před sebou. Růžovou fotku přikládám pro představu, jak jsou si podobni :slight_smile: Škoda, že nemám fotku ze stejnýho úhlu.
Zobraz celou zprávu
(2 fotky)
tratatundra AMBASADORKA
11. srp 2018 Čtené 83x

 O tom co vidí a co nevidí dítě v prvním roku života a proč raději než na hračby kouká na obraz na zdi.

Třicet týdnů. To je čas, který potřebuje lidské oko k tomu, aby bylo kompletně vyvinutým orgánem. Za tuto dobu dosáhne svého vrcholu jeho vnitroděložní vývoj. Po narození ale oči novorozeňátka potřebují nějaký čas na to, aby si zvykla na světlo a vnímání světa kolem sebe zrakem. I to je jeden z důvodů, proč novorozeňátka většinu času spí. Prostě se adaptují. Není výjimečný, že miminkům očka "ujíždějí". Může tomu tak být až do půl roku.

Tma a světlo

V prvních týdnech rozeznávají miminka pouze světlo a tmu. První tři týdny rozeznávají obrysy předmětů a barvy a tvary jen v náznacích. 

Později vidí ostře pouze 25cm od kořene svého nosu. Není to ale náhoda. Je to přiblížná vzdálenost matky u chování a kojení. Příroda to prostě vymyslela geniálně!

Spomínám si, jak naše Káťa milovala moje červené pyžamo. Není divu, když právě v tomhle období mají děti "býčí instinkt" a zaujímá je především červená a oranžová barva. 

Už vím kdo jsi!

Je až neuvěřitelné, že už ve třech měsících, po tomhle pomalém rozjezdu, je schopno děťátko rozeznávat známé tváře. A ostře vidí dvakrát tak daleko. Do půl roku vidí člověk pouze plošně a trojrozměrně začíná vnímat až po šestém měsíci. V půl roku už dokonale ovládá své okohybné svaly a prostě VIDÍ! Neuvěřitelný vývoj!

Jako poslední se vyvíjí kontrastní vnímání. Proto je vhodný dětem kupovat hračky pestrých a veselých barev. Knížky, chrastítka, kolotoče kontrastních barev a s geometrickými tvary jsou ideálním dárkem pro malého průskumníka. Dokonce je stimulace za pomocí obrázků žádoucí, jelikož zrak je funkcí naučenou a trénink dělá mistra. Proto sáhněte po základních barvách, jednosuchých tvarech a úspěch máte zaručený! 

#pepco #inspirace #hrackypronejmensi #knizkypronejmensi

Čti celý článek
tratatundra AMBASADORKA
10. srp 2018
Od té doby, co jsme se před rokem a půl přestěhovali, se u nás v podstatě pořád něco dělá. Spravuje, dodělává, předělává, vyrábí. Není proto divu, že první oblíbená hračka malého pomocníka je kladivko.
#pepco #hrackypronejmensi
Zobraz celou zprávu
(2 fotky)
tratatundra AMBASADORKA
9. srp 2018
Dočkali jsme se! Je tady zatím prý nejteplejší den tohoto roku! Nejlepší je dnes ani nevycházet anebo se ponořit do vody a rovněž nevylézat ven. Asi dnes není úplně den, který by přál kreativitě... ALE! Nezapomeňte, že s PEPCO soutěžíme v letní soutěži a nenechte se zmást fotkou. Nesoutěžíme o fazolky. Tři, které budou mými ratolestmi vylosované a splní podmínky pro výhru, získají od PEPCO poukazy na nákup v hodnotě 500, 1000 a 1500 korun.
Více o soutěži zde: https://www.modrykonik.cz/blog/tratatundra/mess...
#pepco #letospepco
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
tratatundra AMBASADORKA
9. srp 2018
Láska prý prochází žaludkem. Vypadá to, že i ta první. :slight_smile: Oooooch, ty děti tak rychle rostou :hugging:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
tratatundra AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 8. srp 2018
Sice ještě není po 22.hodině, ale v tu dobu už budu (snad) spát, tak musím teď... Víte, jaký je dnes den? Je Mezinárodní den ženského orgasmu!!!! Svátek vznikl v severovýchodním městě Esperantina v Brazílii, kde se jeden radní rozhodl věnovat tento den ženskému orgasmu jako kompenzaci za "sexuální dluh" vlastní manželce. Tak šup, ženy, odhlásit se a jít slavit!!!! ;) Krásný večer všem :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
tratatundra AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 8. srp 2018
POZOR!!! SOUTĚŽ!!! Prázdniny překonaly svoji první polovinu bleskurychle. Člověku se ani nechce uvěřit, že za míň než měsíc, se rozběhne opět kolotoč povinností pro všechny školou a školkou povinné. Pro mě je léto neuvěřitelně tvořivé období. Sluníčko, vitamin D, endorfiny, adrenalin- lidský organismus v rozkvětu. Máte to taky tak? Pochlubte se a podělte s námi o Vaše kreace. Či už jste něco pěknýho vytvořily, uvařily, zavařily, vypěstovaly, ušily, postavily… Přidávejte, fotky, videa… CHLUBENÍ SE VYŽADOVÁNO! A vězte, že Vaše výtvory nezůstanou nepovšimnuty. Pro tři z Vás si PEPCO připravilo překvapení. Vaše příspěvky nezapomeňte označovat #letospepco !!! Já jsem vždy, když se mi něco povede, neskutečně nadšená! A zde moje veledílo. (Ne to dítě, ale její vysněný kostým Fíha Tralala)
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ! Nezapomeňte se přidat do skupinky PEPCO, nízká cena tě vždy přivolá!, kde budou výsledky zveřejněny. Soutěž končí přesně za měsíc a já se těším na inspiraci od Vás!!! :pray:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
tratatundra AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 7. srp 2018
Hola hej! :slight_smile: V pátek přichází do platnosti nový #letak #pepco!!! A já ho mám pro Vás už dnes. Tentokrát udělá radost i fanouškům pohádek z dílny Disney. Celý leták naleznete v naší skupince PEPCO, nízká cena tě vždy přivolá!
Zobraz celou zprávu
(2 fotky)
tratatundra AMBASADORKA
6. srp 2018
Dnes máma musí vařit... A jelikož jsem s dětmi celý den sama, tak je potřebuji zabavit na co nejdelší dobu. U nás se osvědčila magnetická tabule se zvířátky, která je u nás doma aktuálně TOP hračka, když zrovna nemůžeme skotačit venku. Víc ve skupince PEPCO, nízká cena tě vždy přivolá! kde navíc soutěžíme o dárky každý měsíc. ;)

#pepco #hracky #inspirace
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
tratatundra AMBASADORKA
5. srp 2018
U nás dnes pouze 30° ve stínu!!! Docela příjemný "ochlazení", když už ani zpívání vánočních koled nás předchozí dny neschladilo :D
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
tratatundra AMBASADORKA
4. srp 2018
Na první fotbalovou branku nikdy není moc brzo, pokud je váš tatínek fotbalista. Trénujeme už od
brzkého rána, než tady zas budeme mít na nebi 7 sluncí. :D Přeji všem krásný víkend.
#pepco #letospepco #hrackynazahradu
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
tratatundra AMBASADORKA
3. srp 2018 Čtené 1060x vybrali jsme

Až jednoho dne TO přišlo!

Já a PEPCO

Když jsem čekala svoje první miminko, zcela náhodou jsem zabloudila do jedné z brněnských prodejen PEPCO. Zrovna jsme zařizovali pokojíček pro naši princeznu a v záplavě bytových doplňků jsem byla klidně ochotná utonout. Když jsem pak po vstupu do prodejny zjistila, že dekorace jsou jen třešničkou na dortu s korpusem z hraček a polevou z dětského oblečení, můj manžel mě musel z prodejny dostávat násilím. A ty ceny!!! No, asi Vám nemusím dvakrát říkat, že to byla láska na první pohled! Od toho dne jsem tam byla vařená- pečená. A pak mi otevřeli prodejnu přímo naproti domu! No to byla rána pod pas, jelikož jsem tam MUSELA vklouznout pokaždé, když jsem šla okolo, a když už nic jiného, koupit aspoň pytlíky na bobky. Tak prostě, když musíš, tak musíš.

Já a ambasadorka

Nebude proto asi pro nikoho překvapením, že když se objevila na Koníku možnost dělat ambasadorku pro PEPCO, ani vteřinu jsem neváhala. Dokonce přišla v momentě, kdy jsem pociťovala šílenou potřebu se nějakým způsobem realizovat, jelikož s mlékem mi pomalu odplouvaly i mozkové buňky. :D Vždy jsem byla akční (někdo by řekl až přemotivovaná), měla jsem ráda kolem sebe lidi, ruch, a měla jsem šílenou potřebu “něco dělat”. S příchodem dětí se sice nic z toho nezměnilo, ale tak nějak k tomu nebyl prostor.

Nevím, kolik z vás věří v to, že si vše do života jsme schopni přitáhnout, ale já rozhodně. Jak jinak bych si měla vysvětlit fakt, že tato nabídka přišla v čase, kdy jsem denně sledovala novinky na Koníku, jestli se tam náhodou něco pro mě neobjeví? A najednou… tamtadadá!!! Dnešním dnem počínaje už nejsem jenom maminka, která brouzdá po Modrém koníku a hledá inspiraci a rady. Ode dneška jsem #ambasadorka. A že jsem to vzala vážně! Chci reprezentovat a nedělat ostudu, proto jsem se rozhodla dokonce i pro zvelebení svých vědomostí z českého jazyka a tak mám vždy u sebe moji, pro teď, dobrou kamarádku mluvnici českého jazyka. :D

Na závěr mého článku mi dovolte, abych se ještě v rychlosti představila. Moje jméno je Katka (Katarína, ale tak nějak se v průběhu mých středoškolních let stalo, že díky našemu učiteli fyziky jsem začala být na tohle oslovení alergická). Poslední tři roky a šest měsíců jsem krom dcery, vnučky, manželky, kamarádky a sousedky i maminka turbomyšky Katky a už osm měsíců i lenochoda Beníka. A co si budeme povídat, žiji si svůj sen. Já, moje dětská láska, naše dvě děti a ošklivý pejsek na venkově v malém domečku. Nevlastním sice patent na život, ani na rodičovství, ale věřím, že jako ambasadorka Vám budu moci nabídnout něco ze sebe, třeba Vás inspirovat, motivovat, zprostředkovat Vám informace, které budu považovat za zajímavé a užitečné, přinášet Vám radost a zpříjemňovat vám chvíle online.

Tak, co dodat? Děkuji týmu Modrého Koníka a společnosti PEPCO za tuto úžasnou příležitost a věřím, že společně zde rozjedeme tu pravou PEPCOmánii a budu se moc těšit na příjemný čas strávený s vámi.

Máte-li zájem a chuť si popovídat o módě, dekoracích, nabrat inspiraci, přidejte se k nám ve skupince PEPCO, nízká cena tě vždy přivolá! 

#pepco

Čti celý článek
tratatundra AMBASADORKA
18. črc 2018
A jak trávíte dopoledne vy?
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
tratatundra AMBASADORKA
15. črc 2018
Tak Air New Zealand se opět projevily jako hodně Family a Baby Friendly společnost. Tak už jen doufat, že se inspirují i další letecké společnosti- a taky na starém kontinentu. A kdy a jak jste poprvé letěli s dětmi vy? Přiznávám, že já jsem ještě na let s dětmi odvahu nenabrala.
#skycouch #cestovanisdetmi
http://www.thisisinsider.com/air-new-zealand-ec...
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
tratatundra AMBASADORKA
13. črc 2018
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
tratatundra AMBASADORKA
12. črc 2018
Dobré ránko všem! Dnes, jakožto matka čerstvě ozubenýho dítětě, jsem objevila tuhle milou stránku- Zoubkový kalendář. Pro dcerku jsem měla speciální zapisovací kartičku, kterou při první příležitosti zneškodnila, tak jsem hledala něco odolnějšího a našla. :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
tratatundra AMBASADORKA
11. črc 2018
Ženy zlaté... Musím se pochlubit. První okrasní rostlina, které se u nás daří (čti nezdechla). :slight_smile: Juchuchuuuu
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
tratatundra AMBASADORKA
8. črc 2018
Ahoj maminky, prosím prosím o radu. Autosedačky Peg Pérego. Je isofixová základna stejná pro vajíčko i pro větší autosedačky? Stačí tedy vyměnit sedačku anebo musím i základnu?
Zobraz celou zprávu
Strana
z 2
Předchozí Strana
z 2
Další