Zamlklé těhotenství a samovolný potrat v 8tt

kaculkacka
5. říj 2017

Ahoj holky. Mám takový dotaz. Před týdnem jsem začala špinit v 7tt a zjistili že se plod v 5tt přestal vyvíjet. Tohle pondělí jsme byla objednaná na kyretáž ,což jsem nechtěla a hrozně jsme se bála. Den před zákrokem, jsem v noci potratila sama. Druhý den v nemocnici mi řekli že je vše v pořádku že je děloha prázdná, že se tělo vyčistilo samo a že odešlo všechno. Brali mi ještě hcg z krve a to je zatím vysoké. V pondělí mi ho budou brát znovu. Ale z čeho mám strach aby nedošlo k zánětu dělohy, což je docela nebezpečné. Podle doktorů mám být v klidu prý jsem i hezky uzavřená a už jen špiním (tmavě hnědě). Malinko mi spodek ale občas zabolí, třeba když se otočím v posteli nebo když chci jako zatlačit (třeba na velkou) bolesti jiné nemám ani teplotu (mám 37). Dnes mi doktor řekl že bych musela mít větší bolesti aby bylo něco špatně. Že to vypadá dobře. Měla jste to některá po SP a bylo vše v pořádku? Jsem už ze všeho tak na nervy že se ptám radči i tady jak jste se cítili vy po SP. Děkuji moc...

linee
5. říj 2017

@kaculkacka vubec se neboj. Predpokladam, ze kdyz ti rekli v nemocnici, ze je deloha prazdna, tak ti delali v nemocnici utz. Vycistila si se sama, nemusela jsi na revizi. Co se tyce zanetu delohy, podle toho, co popisujes, je tam opravdu male riziko, ale jako i po klasicke revizi nebo jakemkoliv jinem opusteni plodu z tela se hlida intenzita bolesti (nesmi to byt krece, muzes mit bolesti jako u ms, to je tim, jak se ti zavinuje deloha), pak ta teplota (nesmis mit horecky) a pak take intenzita krvaceni (intenzita muze kolisat, ale nemelo by to byt jako u silne ms a svetle cervena krev. pokud by neco z tech trech, co jmenuji nastalo, tak radeji zajdi na kontrolu k dr., pri silnych krecich nebo horecce na pohotovost. Ale to ti urcite v nemocnici rikali. 37 nevadi, telo se s tim vyporada.
Tim, ze si telo poradilo samo, mas vyhodu, ze se muzete snazit uz po ms🙂
Verim, ze se bojis, ale zkus pit kontryhel, pomaha zavinovat delohu a preji ti, at se brzy zadari a budes chovat sve miminko v naruci🙂
Jinak nejhorsi je asi psychicka, ale chce to cas, ted je to hodne cerstve. Kazdemu zabira neco jineho - nekomu zustat doma a zpracovat to v sobe, nekomu zase chodit do prace a nebo zamestnat se necim jinym...

kaculkacka
autor
5. říj 2017

@linee děkuji za uklidnění 🙂 . Ano dělali mi ultz a dle něho jsem prázdná. Je mi jasne ze by bolest musela byt silnější,jen prostě uz jsem z toho tak vynervovana ze na sobe hledám každé pichnuti 😔 druhy den po potratu se mi hrozně ulevilo ze je to zamnou a dalsi den jsem se takhle zacala sledovat. Je toho hodne,prvni radost z pozitivniho testu,clovek se tesi na miminko a pak tohle vsechno. Ale nevzdavame se ,budeme se snažit dal 🙂 tohle bylo prvni těhu.

linee
5. říj 2017

@kaculkacka nevzdavej se a dej tomu cas. Bude to dobry, urcite!😉

lmartinkova85
5. říj 2017

Ahojky to me moc mrzí ze ty taky...me to samé potkalo pred měsícem taky 7tt a taky se od 5tt nevyvijelo...potratila jsem sama bez čištění...je to tak lepší není to zásah do těla, žádný zánět jsem neměla, na ult jsem pak byla jeste dvakrát a vsechno dobre...dr mi říkal ze to mam brat jako opozdenou ms tím ze to bylo malinke a ze nezasahovali do me, ze se mužem po 14dnech zase snažit...tentokrat neslo přehlédnout ovulaci nikdy jsem to tak neměla..tak doufám ze se povedlo a bude vsechno jak ma byt ;) 🙏

janapetrvalska
5. říj 2017

vse se stahuje do puvodniho stavu, .. bolest delohy je fakt bolest rozdilna. Chce to klid;) a po prvni ms muzete zkouset..

janapetrvalska
5. říj 2017

@janapetrvalska "bolest /zanet je jina"

pasteta
5. říj 2017

@kaculkacka Ahoj,mně se stalo podobné ale až na konci 11.týdne a k samovolnému potratu nedošlo. Musela jsem tedy na revizi a psychická bolest pro mě byla horší než ta fyzická. Několik dní jsem krvácela, bolelo mě břicho ale chodila jsem normálně do práce, abych přišla na jiné myšlenky.Mně doktor akorát zakázal po nějakou dobu pohlavní styk, návštěvu bazénů apod., kvůli infekci. To jsem dodržela a po první menstruci hned otěhotněla znovu. Te´d se taky bojím při každém píchnutí, aby se nestalo to samé ale snažím se na to nemyslet a být v klidu. Přeju ti ať si brzo fit a můžete se začít snažit znovu.

kaculkacka
autor
5. říj 2017

@janapetrvalska ju dekuji ,me to právě hrozně znepokojilo,hlavne i že to zacalo az po dvou dnech potratu. Hold než se vse zahoji a vrati do původního stavu,bude me to trosku pobolivat.

kaculkacka
autor
5. říj 2017

@lmartinkova85 a pobolival te i podbrisek trosku? Nebo vubec nic. Tak drzim palce aby bylo ted uz vse v pořádku 😉

linee
5. říj 2017

@kaculkacka to se stava, je to bolest i psychicka i fyzicka, nez to telo "prijme" a mozek pobere a pripusti, co se vlastne stalo, tak to trochu trva...

lmartinkova85
5. říj 2017

Ano bolelo me to jako silnější ms, brala jsem brufen za 4dny bylo vše v pořádku..

kaculkacka
autor
5. říj 2017

@lmartinkova85 ja to prave neznam bolest v ms,nikdy jsem na to netrpela. Zitra to bude 5ty den tak snad to prejde. Dekuji

lmartinkova85
5. říj 2017

@kaculkacka určitě neboj, někde jsem četla ze kdyz se tehotenstvi přestane vyvíjet potraci se za dva týdny...to by sedelo....nasad kontryhel čaj do ovulace bude to dobrý uvidíš ;)

lmartinkova85
5. říj 2017

@kaculkacka
A dělohy se zpatky stahuje proto to popichavani...me dr napsal kapky na rychlejší stažení

kaculkacka
autor
5. říj 2017

Kontryhel piju 🙂 děkuju moc všem za odpovědi 👍 🙂

janapetrvalska
5. říj 2017

@kaculkacka ja bych bolest pri ms nebo po potratu prirovnala jako pichani v podbrisku na prave ci leve strane, nekdy bolel cely spodek a nekdy kdyz jsem sedala a zvedala a zatla jsem svai tak žiglo na jednom miste jakoby mnou projela jehla..nekdy to vystrelilo az do konecniku nebo do ledvin, a v mirnejsi forme to mam i pri ms .. A prvni ms po potratu hruza. Vzdy mam silnou ms , ale po potratu prvni des a hruza kusy a fakt silna, ale bolest zadna. Je to strasne individualni . Byla jsem na revizi, ale po 14dnech jsem se opravdu citila uz uplne v pohode probehla i ovulka.. takze pokud si mela samovolny tak muzes jit pode planu jako bys nebyla tehu.. neberu psych problemy to je jina, ale kazdopadne si clovek musi rict ze priroda vi co dela a radeji driv nez pozdeji..

markyzzaa
5. říj 2017

@kaculkacka
Já myslím že zánětu se v tomto případě bát nemusíš. Nijak ti dovnitř nikdo nezasahl. Riziko je po zákroku. To ti zasáhnou kyretou do dělohy, takže ti tam udělají otvor kudy by se mohla dostat infekce. To mám za sebou já, naštěstí bez zánětu 🙂 ale ta první menstruce je taková jistota ze už odešel všechen binec z těla 🙂 před týdnem mi skončilo sestinedeli které jsem musela dodržet a už se zase snažíme 🙂 žádný stres a hodně štěstí 👶

kaculkacka
autor
5. říj 2017

@markyzzaa ja se spis bala aby mi tam něco nezůstalo a z toho nevznikl ten zánět. Tak přeju hodně štěstí, po sestinedeli se urcite budem snazit taky 🙂