Jak vypadá krvácení u samovolného potratu?

teenyel
13. zář 2014

Ahoj holky...tak už ztrácím naději v dobrý konec. Sice budu ještě čekat na výsledky hcg, ale už teď vím, že bude klesat....předevčírem jsem začala slabě růžově špinit. Vyhledala jsem doktora. Nejdřív svého, ten řekl, že velikostně odpovídá a že na srdce může být ještě brzy. Vyhledala jsem ještě jednoho doktora a ten mi sdělil, že jde o zamlklé těhu. Podle PM jsem měla být v 7+4tt, ale gestační váček se žloutkovým odpovídal 6+2tt. Nebyla srdeční akce. Hned mě chtěl objednat na kyretáž. Odmítla jsem s tím, že chci ještě počkat (utěšovala jsem se, že může jít jen o chybu ve výpočtu týdne těhotenství a že se srdíčko může objevit později - uváděno je do 8.tt). Druhý den jsem si zaplatila rozbor na hcg a výsledek 3019. To by bylo také v pořádku a odpovídalo by stáří dle utz. ALE....dnes jsem začala krvácet silněji a mám křeče v břiše jako při MS (dnes bych normálně měla dostat MS, kdybych neotěhotněla). Jdou ven krevní sraženiny a (sice to možná bude znít trochu nechutně, ale lépe to nepopíšu) dlouhé krvavé hleny, které musím oddělit až papírem, jinak "odtud" visí dolů. Já nevím, zda má ještě smysl doufat, že by to byla jen nějaká maličkost. Prosím která jste si tím prošla, jak vypadalo krvácení u potratu? V ideálním případě když jste pak nemusely na kyretáž a odešlo vše samo?

madulinka
13. zář 2014

Neprosla jsem si ti, ale ano, bohuzel si myslim, ze jde o potrat.. vim, ze to neni moc pozitivni, ale je dobre, ze si s tim telo poradilo samo a nemusis pod narkozu, byt nadopovana zbytecnymi leky, atd.. pro tvuj klid bych v pondeli zavolala tvemu gyn.dr., ale myslim, ze te zkontroluje, az se telo uklidni..prohlidne, zda je vse o.k. a budete moct zkouset dal..

kami1984
13. zář 2014

Ja mela potrat pred 4lety a bohuzel jsem mla stejny prubeh.. Krvave srazeniny, hleny s krvi, bolesti podbrisku. Ja teda na revizi byla a aniz bychom planovali, za 14dni jsme cekali naseho syna.. Ja bych to nenechavala prirode, radeji delohu vycistit nez pak resit zanety apod. veci.. Ale drzim palce, at to dobre dopadne..

gepe
13. zář 2014

@teenyel ja si prosla samovolnym spontannim potratem letos v dubnu v 11tt. Bohuzel Te zklamu, dle Tveho popisu se jedna o potrat.
Strucny popis meho: v sobotu odpo jsem citila vnitrne, ze neco neni ok, vecer lehke spineni, ktere pres noc ustalo a v nedeli taky nic. V nedeli v noci jsem zacala krvacet, bolesti v kratkych intervalech - zrejme kontrakce, v pondeli o pul pate rano jsem si vzala prasek na bolesti, protoze jsem tak nejak vedela, ze je to konecna. Nechtela jsem do nemocnice, doma v te dobe 8 mesicni mala a I kdyz jsem typ, ktery obcas divne zaboli hlava a ma hned obavu, ze ma mrtvicku, premluvila jsem manzela, ze si kdyztak reknu at me odveze. Ostatne Podoli nemame daleko. Nasledne v utery a ve stredu dopoledne jen mirne krvaceni, zadne bolesti. Odpoledne ve stredu velka neustavajici bolest v podbrisku a opet vetsi krvaceni, odesel plod i plodovy vak. Nasledne krvaceni uz jak pri normalni ms nekolik dni, pak jen spineni. Mela jsem jit na kontrolu na gyndu myslim 14 dni na to, tak jsem ko nechala az tam.

Ale! Hlidala jsem silu krvaceni, bolesti a hlavne teplotu. Kdyby se mi cokoliv z toho nezdalo, tak valim do nemocnice. Nejak haluzne jsem nechala telo poradit si samo a nechtelo se mi na kyretaz/revizi. Rikala jsem, ze kdyz cokoliv nebude v poradku na ko, tak me na ni stejne poslou.
Dosla jsem na ko, oznamila sestre, ze jsem potratila, nechapala, ze jsem nikde nebyla, doctor teda taky nechapal, ale nevynadal uf, zkontroloval me. Sdelil, ze jsem cista a vse je pryc, pouze jsem jeste mela zvysenou delozni sliznici a chtel me videt po prvni ms, ktera prisla jak po klasickem sestinedeli.
Takze tak nejak moje osobni zkusenost.

teenyel
autor
13. zář 2014

@madulinka
@kami1984
@gepe Holky tak se to potvrdilo....probíhající potrat...byla jsem na vyšetření na ambulanci. Říkala jsem si, že buď je to ono, nebo mi aspoň dají něco na udržení.....Bylo mi oznámeno, že už je to níž položené, než má být, že žloutkový váček ani plod už tam není, že už jen gestační váček....Shodli jsme se na konzervativním řešení prozatím bez revize....dnes píchnuta nějaká injekce "metyl" nebo jak tomu říkali se sestřičkou...zítra kontrola. Když tam ještě něco bude, tak mi píchnou ještě jednu a znovu na kontrolu další den. Pokud injekce zaberou a tělo se s tím za ty 2 dny vypořádá, vyhne se mi uspání. Pokud ne, tak mám smůlu a budu muset na revizi....Ale upřímně...nic horšího než pocit při tom vyšetření a po něm jsem nikdy v životě nezažila....když do mě dal kleště, cítila jsem, jak to začalo vytékat proudem ven...když jsem slezla z kozy, ta nádobka v sobě měla spoustu tmavé krve a i to, na čem jsem ležela bylo celé zakrvácené....když jsem se otírala, vypotřebovala jsem jim tam skoro celou zásobu ubrousků a myslela jsem, že se složím....hrozný zážitek....tak teď doufám, že to odejde samo a budeme se moct co nejdřív pustit do nového snažení....

gepe
13. zář 2014

@teenyel mrzi me to.. Zaroven vsak drzim palce at neni revize, preci jen je to chirurg. zakrok v deloze a na cipku. Sestinedeli utece rychle a jak se rikava... 🙂 je pak pohnojeno 😉

bajana
13. zář 2014

@teenyel velmi ma mrzi, co prezivas, presla som si tym tiez....rano som zacala spinit, dr. diagnostikovala MA bola som na zaciatku 11t, plod bol bez srdecnej akcie velkosti 6+4tt...bol to piatok, dr. mi sice dala ziadanku do nemocnice na kyret, ale odporucila mi cakat aspon tyzden, ci nepotratim sama...doporucila mi stlacat si akupresurny bod (ked vystries ruku dlanou dole, asi 1cm od od "ucka", ktore je medzi palcom a ukazovakom)...neviem, ci zabralo to, ale v nedelu rano sa mi spustili bolesti a akoby kontrakcie, najprv som sa hodila do vane, tepla voda mi velmi pomahala...ale krvacala som velmi vela, aj bolesti boli dost silne, zlakala som sa, ze je to az prilis, tak sme valili na pohotovost...tam dr. skonstatoval,ze podla UTZ tam uz nic nie je....pichli mi nejake 2 injekcie do zadku...o par dni som isla k svojej dr. na kontrolny UTZ, ci odislo vsetko....nieco sa jej nezdalo, tak mi dali este injekciu (asi oxytocin) a o tyzden uz bolo vsetko OK...takze bez cistenia, vsetko viac-menej prirodzene...
konal sa aj necakany happyend - hned v dalsom cykle som otehotnela a teraz mi v postelke buva dvojtyzdnova Zuzanka 😵 ....
drz sa, nech to u teba dopadne rovnko...drzim palce

teenyel
autor
13. zář 2014

@gepe doufam,ze na sestinedeli nebude muset dojit....snad...vypada to, ze ta jejich injekce je sakra silna. Sice to krvaceni je dost silne, ale uz se dostalo ven i neco, co vypada jak ten obal, co se ma vyloucit...tak snad bude zitra na kontrole aspon v tomhle pozitivni zprava....
@bajana dekuji za super povzbuzujici komentar....snad se nam take brzy znovu zadari. Ale ty kontrakce vyvolane tou injekci vazne stoji za to....

gepe
13. zář 2014

@teenyel tak ja to mela bez injekci atd., to sestinedeli se bere jak po porodu, aby si oddechla deloha. Urcite bude neboj. Vim, ze to neni hezke obdobi... ☹ ja to vzala tak, ze jsem mela aspon vas se rozloucit a lip se s tim v ramci moznosti srovnat. Nez prijet do spitalu a hned na sal a najednou nic... Jinak @bajana neni jedina o ktere vim ted, ze se povedlo hned dalsi cyklus 😅 mj. Baja blahopreju! Nam se nepodarilo, nemelo jak 🙂

teenyel
autor
13. zář 2014

@gepe doktor rikal,ze pokud by nedoslo na revizi,staci poskat na ms a muzeme hned. Ze sestinedeli je jen v pripade,ze se musi zasahnout operativne. Proto doufam, ze na to nedojde.

bajana
13. zář 2014

@gepe dik...inak potvrdzujem teoriu o "deloze, ktera je jak poorana"...

a u mna to nebolo sestonedelie, ale len obyc.cyklus, MS prisla po 4 tyzdnoch od potratu a po nej sa zadarilo...

gepe
13. zář 2014

@bajana za malo 🙂
@teenyel holky ja prave prvni ms dostala az za 6 tydnu, proto to tak beru omlouvam se 😅

teenyel
autor
13. zář 2014

@gepe jo tak....no ja doufam,ze bude za 4 tydny...i potrat prisel v den,kdy by prisla MS pri mem beznem 28dennim cyklu. Takze zitra kdyz bude cisto,zacnu prolevat kontryhelem.

alveaenerle
13. zář 2014

Já potratila v 7 tt. V neděli k večeru jsem začla mírně krvácet. V pondělí na ko mi doktor řekl, že je to tak 50 na 50 a dal mi utrogestan na udržení a týden jsem musela ležet i když to nedopadlo hned další cyklus jsem znovu otěhotněla a ted vedle mě chrupká malý princ 🙂 Ono tělo dobře ví co děla než aby bylo miminko pak postižené.
Přeji ať se brzo zadaří ;) 🙂

radushka1
13. zář 2014

Prošla jsem si tím samým, jen mi tu revizi udělali, zase taková tragedie to není, je to v pohodě. Všechno bude dobré, uvidíš, i když teď to vidíš černě, ale ona příroda ví, proč tak rozhodla....
3 měsíce po revizi jsme se o mimčo nesnažili, ať se dá tělo do kupy a do dalších 3 měsíců jsem otěhotněla 🙂 Teď tu mám 17 měsíční holčičku 🙂 Tělo se vyčistí a zbude orná půda pro další snažení, alespoň tak mi to řekli a měli , pravdu. Papkej grepy a pij kontryhel, ať se vše dá dokupy 😉

nonnni
14. zář 2014

mela jse velmi podobny prubeh, jako @gepe . Kyretaz jsem odmitla, gynekolozka si me pohlidala. Tvuj doktor je evidentne rozumny a vzdelava se o dostupych metodach, protoze ta injekce je realtivne novym vydobytkem ceske gynekologie. Delat revizi je ve vetsine pripadu naprosto zbytecne, zejmena pokud jde o potrat do 8+0 (odpovidajici embryo, velikostne). Zbytecny zasah do tela zeny, zbytecne mechanicke roztahovani delozniho cipku a zbytecne riziko (byt male) podkozeni delozni steny.

Ja mela potraty dva, oba bez revize. Po prvnim mi prisla MS za 5 a pul tydne (predtim cykly taktez na minutu 28 dni) a otehotnela jsem hned dalsi cyklus.

Ted (potrat rijen 13) mi MS prisla opet tak a otehotnela jsem 3 mesice na to. Podotykam, ze mi prvne bylo 29 a ted 38.
@teenyel

gepe
14. zář 2014

@teenyel jo, jeste, muj cyklus byl a je taky 28+-1 🙂

teenyel
autor
14. zář 2014

@alveaenerle
@radushka1
@nonnni holky strasne moc dekuji za podporu. Rekla bych, ze to nejhorsi ze me vyslo hned na prvni vlozce po vysetreni. Mozna jestli tomu tam dole nejak to vysetreni i pomohlo. Protoze do te doby sly jen krvave hleny,ale vicemene jen na wc. A pak na te koze me to zabolelo a najednou vyteklo vetsi mnozstvi krve,tak jestli se to tim nejak neotevrelo. Rozjelo se mi tim masivnejsi krvaceni, ktere pokracovalo jeste v noci,ale pomalicku se mirnilo. Ted uz je to jen trosku. Jak pri hodne slaboucke MS. Ale videla jsem neco pevnejsiho,tuzsiho,tak je mozne, ze kombinace nejakeho hmatu tam dole a te injekce to vyhnaly cca do hodky po kontrole. Pak sly v noci srazeniny a ted myslim,ze uz tam nic nebude. Pevne doufam. A snad nas potka take takovy stastny osud jako vas...moc dekuji za pozitivni pribehy.

teenyel
autor
14. zář 2014

@gepe no ja zacnu hned co dokrvacim,tak s kontryhelem a merenim teploty. At rozumim, co se v tele deje. A at vim, zda se vraci do normalu. Dnes zajedu do lekarny a nakoupim si potrebne "vybaveni". Teplomer,kontryhelovy caj a nejakej vitamin C. A mozna neco,co ma vetsi obsah kyseliny listove nez femibion.

kiwi1981
14. zář 2014

@teenyel
Ja potratila asi v 8tt, vubec jsem netusila, ze jsem tehotna. Nejdriv to vypadalo jako silna menstruace ale pak se krvaceni zhorsilo (jako u tebe) a mela jsem sileny bolesti. Mam hodne posunuty prah bolesti, ale tohle se nedalo, tak jsem zavolala na pohotovost. Tam mi sestricka (!) rekla, ze to asi bude potrat (vedela jsem, ze tehu byt muzu, prestala jsem brat prasky kvuli vedlejsim ucinkum a cekala na prvni mesicky), ale doktor, ktery pres ni tlumocil, prohlasil, ze to budou opozdene mesicky a mam v pondeli zajit k doktorovi. Vitejte v holandskym zdravotnim systemu ! A do nemocnice bez pozehnani tohoto doktora na telefonu se nemuze jet.
V pondeli potvrdili potrat, o pul roku pozdeji jsem otehotnela znova. porod byl prochazka ruzovym sadem (bolesti mnohem mensi nez pri potratu), ani jsem se nestihla "zabydlet" na pokoji a mala byla venku 🙂

kiwi1981
14. zář 2014

@teenyel
Jinak dohromady jsem se dala rychle, mensi krvaceni trvalo jeste par dni, ale jinak bez problemu.

Psychicky jsem se tim taky tolik netrapila (asi mi pomohlo, ze jsem o tehu nevedela), a vim, ze v prvnim trimestru se to stane u hodne zen, proste se to stava... A ted mam vedle sebe tu nejkouzelnejsi holcicku 🙂

teenyel
autor
14. zář 2014

@kiwi1981 mozna tomu tak bude i u me...prece jen v dobe porodu ma v sobe telo kopici hormonu a zena ty bolesti asi vnima jinak. Ta injekce umele vyvolava kontrakce,tudiz to beru jako zkousku bolesti nanecisto. Jen doufam,ze az dojde na skutecny porod, nebude to tak dlouhe....do 4 jsem nespala bolestmi a jeste ted (uz tedy v delsich intervalech) pretrvavaji. Ne tak silne a dikybohu ne tak caste. Jinak ja byla vcera 8+0 a plod byl 6.tt...jinak myslim,ze ceske zdravotnictvi neni o moc lepsi,kdyz muj doktor nepoznal zamlkle tehu ani podle utz,kdyz muselo byt zamlkle uz na minule kontrole a jemu vubec neprislo divne,ze za tyden a kus zadny pokrok. Druhy doktor by me hnal pod kudlu a az kdyz prijde na nejhorsi,tak 3.doktor mi da moznost volby. Nechapu.

gepe
14. zář 2014

@teenyel urcite porid, tim nic nezkazis. Sama jsem byla prekvapena, jak telo zafungovalo bez zasahu, stacilo jen vnimat.. vitamin c je fajn ten v kapslich, co se pozvolne uvolnuje a ty vitaminy.Ja na zacatku tehotenstvi s malou mela MamaVit s GH a bylo mi po nem zle. Listovku jsem brala uplne klasickou od Naturvity. Nedavno jsem objevila pri objednavce v inet lekarne Calibrum Babyplan, zobu ho denne a neni mi jakkoliv zle. 🙂 obsahuje listovku, jod, zelezo, vitamin E. Zadna smrst hordy vitaminu apod., ktere ve vysledku snizuji kolikrat ucinek interakci mezi sebou.
S temi doktory, jestli ten pr ni byl Tvuj gyndar, okamzite bych ho vymenila.

teenyel
autor
14. zář 2014

@gepe jo, dost vazne to zvazuji...na druhou stranu ale co si pomuzu,kdyz je to primar ve zdejsi nemocnici....a bohuzel klasicka listovka by se u me mohla mijet ucinkem. Moje telo ji v klasicke nestepene forme neumi zpracovat, tak by jim jen prosla a vyloucila by se. Tak se musim v lekarbe zeptat,co je silnejsi a zaroven ma listovku stepenou. Snad mi poradi. Jinak mam jeste jako vitaminy nejakej prirodni extrakt z ananasu a papaji,ze je tam vysoky obsah bromelainu. Tak mozna budu stridat s kontryhelem jako pred ovu a po ni. Uvidime. Snad si telo opet brzy poradi.

gepe
14. zář 2014

@teenyel uf ahaaa.. na dr i listovku. Pokud bude sikovna lekarnice, tak urcite poradi dobre.. a telo si urcite brzy poradi. Hlavne at je vse v poradku, drzim moc pesti!

teenyel
autor
14. zář 2014

@gepe no....vyzkousim si zjistit, zda ten doktor ze vcera,ktery sice vypadal jak mladicek co snad nemuze mit ani atestaci, ale na druhou stranu byl nejempatictejsi a z tech 3 mi prisel vazne nejlepsi jak po strance toho,ze mi vse ukazoval, vysvetlil,rekl, jak by to melo byt a do niceho me nenutil a nestresoval strasenim, ale spis se snazil uklidnit me,tak zda nekde provozuje vlastni ordinaci. Ackoliv je to podrizeny meho doktora,tak mi prijde lepsi. Chodila bych k nemu radeji.

elana
14. zář 2014

@teenyel jestli jsi brala Femibion 800, tak nic silnějšího už není. Teda je, listovka na předpis od dr., ta má 1000mcg, ale zas není štěpená. A 800 je až až, doporučená denní dávka pro listovku je 200, takže ve Femibionu je jí 4x tolik, než je vůbec potřeba...navíc s potraty její příjem nesouvisí, má prokázaný účinek na redukci rozštěpových vad, to ano, ale spontánní potrat (ani zamlklé těhotenství) není v žádné souvislosti s listovkou...

gepe
14. zář 2014

@teenyel to by bylo super, jestli ma takovy pristup. Narok na zmenu lekare mas, urcite to stoji za pokus. 🙂
@elana nemyslim, ze bylo psano, ze byla pricinou listovka 😉 spis premysli, co brat za vitaminy, ci latky.

teenyel
autor
14. zář 2014

@elana tak co jineho se da brat aby se riziko eliminovalo? Kdyz fraxiparin picham podstive?
@gepe bohuzel jsem vsude nasla, ze je akorat zamestnany v nemocnici. Nic o ordinacni dobe tam psano neni. Bohuzel....takze bud to, co mam, komu neduveruji. Toho z vedlejsiho mesta nechci, je to reznik co by vse resil hrozne jednodusse nozem a narkozou a nebo jeste desne protivna doktorka,ktera me odmitla na pohotovosti kdyz spineni zacalo a nechala me cekat az na meho doktora. Navic jeji schopnost vzit se do nekoho a projevit empatii je stejna,jak kdybych to chtela po zdi nebo po sutru...tak nevim....a nehce se mi testovat 10 jinych nez najdu....

gepe
14. zář 2014

@teenyel skoda ze nema ☹ chapu

teenyel
autor
14. zář 2014

@gepe no to uz si vazne delaji ze me prdel. Ale do slova! Je tu zase ta kravka, jak jsem rikala,ze je totalne neempaticka. A vite co je gol?! Vcera mi dotor rekl,at prijdu dnes na kontrolu. A at predtim nepiju a nejim. Takze opravdu bez piti nemohu byt cely den az do vecera. Uz ted me boli hlava,kdyz jsem mela zakaz i po te injekci v noci. A prijedeme a ta doktorka se ofucovala a nehtela me prijmout! Tak to je vazne vrchol! Clovek potrati a i tak ho rozciluji! Nenechala jsem se odbit, rekla jsem,ze doktor vcera rekl,at dnes prijdu, at mi kdyztak daji jeste jednu tu injekci! Tak nakonec ze si pry mame tak trictvrte hodiny pockat dole.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru