Kosmetika pro miminko Eoné nebo Onclé? Co je lepší?

ellias
24. lis 2017

Ahoj holky, pomalu začínám řešit kosmetiku pro naši malinkou princeznu 👶. Máte některá zkušenosti s kosmetikou Eone nebo Oncle? Obě mě zaujali ale chybí mi recenze od zkušených maminek. Konkrétně mi jde o produkty od Eone delfínka a medvídka a u Oncle o čistící olej na zadeček a mycí mléko na tělo a vlásky. Děkuju za odpovědi 🙂

verinikki
24. lis 2017

Medvídka od Eoné máme doma a úplně super - akorát ty jejich ubrousky perlička jsou za mě k ničemu - používám normální papírové kapesníky v krabičce. Jinak lahvička 100 ml velmi dlouho vydrží, protože se ředí vodou do malého stříkátka - nezabírá tak místo v přebal. tašce.
Oncle neznám, ale teď jsem se koukala na net a 200 ml mi přijde, že bych na zadek od hovínek kojence vystříkala za týden🙂

zdenkaell
24. lis 2017

Pouzivam medvidka a naprosta spokojenost 🙂

ellias
autor
24. lis 2017

Díky holky 🙂 taky jsem víc přikloněná k Eone. Jsem ráda za recenzi 🙂

ira82_ra
24. lis 2017

@ellias Delfínek je bezva do koupele, není už pak potřeba miminko mazat, střídali jsme s čistou vodou. A Medvídek super místo vlhčených ubrousků třeba s Perlanem ze zdravotnických potřeb. Za mě když už tak přírodní kosmetika a celkově čím méně kosmetiky, tím lépe(pokud samozřejmě není nějaký kožní problém). Ještě Weleda je moc fajn(např. krém na opruzeniny).

lucka662006
24. lis 2017

Čím méně jakékoliv kosmetiky na zdravou, věku odpovídající kůži miminka, tím lépe. Kosmetika pro zdravou kůži miminka je marketingový tah výrobců. My nepoužívali skoro nic, koupali jen v čisté vodě, jednou za 14 dní jsem omyla vlásky šamponem od Johnson and Johnson. Na zadeček žádné vlhčené ubrousky, prostě umýt teplou vodou. Určitě dětem tento postup neuškodil🙂 Nemají žádné kožní potíže. Když vidím miminko ve vaně plné pěny, je mi ho upřímně líto.

beruda
24. lis 2017

My používali jen obyčejné dětské mýdlo, nastříhaný perlan a heřmánkový čaj na prdiznu. Mazali jsme meruňkovým olejem. Víc nebylo třeba.

kika266
24. lis 2017

My pouzivame obycejnou kosmetiku a v pohode sedi, jen bych si nedelala nejake zasoby, protoze miminku to treba nemusi sednout, nejlepsi je stejne voda 🙂 at vam kometika vyhovuje 🙂

terla
25. lis 2017

Me doktorka doporucila obyc slunecnicovy olej z lekarny po koupeli a na myti obyc tuhy mydlo.Pouzivame to doted(dcera2roky).Od roku jsem si to michala s trochou modryho avirilu kvuli vuni.Levny,bezalergeni a ucinny.

bayt
25. lis 2017

@lucka662006 S tímhle nemůžu souhlasit. Lidská kůže a zejména miminek není stavěná na ráchání ve vodě každý den, ani obden. V přírodě by na to miminko občas trochu sprchlo a to ještě kdyby. Pokud chce někdo koupat denně nebo i obden, tak se ta kůže podle mě musí ošetřovat.

andiienka
27. lis 2017

Za sebe mohu doporučit nekupovat kosmetiku předem,...já měla nakoupeno velké množství všeho možného a malý se mi po všem osypal... Jediné co nám zůstalo bez problému byl Bepanthen na zadeček, ...Takže doporučuji pořídit nejprve vzorečky a poté případně dokupovat...

lucka662006
29. lis 2017

@bayt Ano, ještě chci dodat, že ani koupání denně pro miminko není zdravé. Koupat miminko denně ve vaně plné mýdla a pak mazat krémem....chudák kůže.

janawei
28. led 2018

Od Eoné jsme používali Medvídka. U prvního prcka úplně v pohodě, u dcery na něj byla reakce, dělala se jí po něm vyrážka. Takže používáme jen čístou vodu. Onclé neznám. My jsme toho používali docela málo a vyjma toho Medvídka vše od Weledy.

ellias
autor
28. led 2018

Nakonec jsem zvolila medvídka a delfínka od Eone v menším balení a uvidím co to s malou udělá 🙂 ale děkuju za názory 🙂