Jakou kosmetiku pro miminko?

luciferek9
18. črc 2018

ahoj, chystám se už pomalu nakupovat kosmetiku pro miminko, máte zkušenosti s konkrétní značkou? vlhčené ubrousky, plínky.... děkuji za rady

jitulien
18. črc 2018

Pediatr mi včera říkal, že Hipp dělá výbornou kosmetiku, že vlastně všichni dělají dobrou kosmetiku, až na Jonsons- že to jsou američani a prý to neumí 😀 plínky mám vyzkoušené zatím Pandy, Pampers a Dada a zatím spokojenost se všema 🙂

terka2018
18. črc 2018

Sebamed 🙂 jinak Johnsons a nivea baby katastrofa

luciferek9
autor
18. črc 2018

@jitulien právě Hipp bych chtěla koupit, když už jsme u Jonsosns to nikdy nekupujte objevily tam látky které způsobují rakovinu u žen které to používaly na sebe v domnění že je to dobré pro děti, výrobci o tom věděli a stejně to je na trhu, v některých drogeriích už to strašně zlevnili ae varování nikde nemají.

matkacekatelka
18. črc 2018

My máme Klorane. Je to dražší, ale miminko toho tolik nespotřebuje a vydrží to dlouho. Ubrousky kupuju v Dmku babylove, hezky voní,malej se po tom neosype, účel to plni😀

xkalisto
18. črc 2018

@luciferek9 Je to Amerika - oni je zažalovali protože tvrdí že to zpusobuje rakovinu protože je v tom mastek kde v do 70.let býval azbest. Ale nijak prokázané to není, mastek je dneska safe.

ladyhacek
18. črc 2018

Koupila jsem weledu, pliny Bambo

dorkald
18. črc 2018

Já si nemohu vynachválit Linteo baby.cesky výrobek a za dobrou cenu. Pleny používám z DM

pavlinar
18. črc 2018

Mazání a krémy Weleda. Zkusila jsem toho víc, ale jak jsem došlo k Weledě, tak jiné na mimino už nedám (max vyjímečně 😉). Zbytky těch jiných používám na sebe

badyr
18. črc 2018

@luciferek9 plíny používám z dm, i jejich eko verzi. Zkusila jsem ještě Pampers a plíny v glóbusu a nebyla jsem spokojená, navíc malý byl po Pampers hned červený. Co se kosmetiky týče, tak používám Hipp, z dm jejich značku a měla jsem i od eone, pak něco z lékárny, zatím mu sedlo vše

maare
18. črc 2018

My jsme byli moc spokojeni s Hipp kosmetickou.

ivuska1986
18. črc 2018

Ahojky, plinky bud DM babylove ci Albert sovicky. S ubrousky neporadim, mam nastrihany perlan a namacim ho do vody a tim otiram zadecek, chtela jsem se vyhnout chemii. Jinak kosmetika od La-roche Lipikar, a opalovaci krem pro miminka tez maji nejlepší. Na prdelku Rybilku neo. Slunecnicovy olej z lekarny na vytirani pipky, zdali cekas holcicku.

marketa_sob
18. črc 2018

Já sem přidám svůj minimalistický postoj k dětské kosmetice 🙂 na utření při přebalování jsem si do 6. měsíců vystačila s Medvídkem od Eoné, od toho půl roka už jen myji pod vodou, je to nejrychlejší a mám pocit, že ji tak umyju nejlépe... V případě větší nehody ji vezmu ještě domácím mýdlem, které používáme normálně na ruce. Koupání jen ve vodě, jednou za čas kápnu trochu olejíčku (např. mandlový), nebo zase obyč mýdlo. Na opruzený zadeček domácí zinková mastička (nebo mastička od Weledy). Nemažu žádným krémem, není to třeba. Protože pokud se kůže zbytečně nevysušuje používáním silných sprcháčů, přemíry mýdel, tak se promaže sama. Taky nejsem zastáncem častého (každodenního) koupání miminek, zadeček se jim stejně omývá několikrát denně a jinak se nemají jak zašpinit. A opět, zbytečně se jim akorát vysušuje kůže. Něco jiného je to pak samozřejmě u batolete, které už všude leze, hraje si venku apod. A pokud bych chtěla nějakou sadu "komerční" kosmetiky, tak by to byla Weleda.

isabelafuentes
18. črc 2018

Weleda, Nobilis Tilia, Natura Siberica, Eone. Vsechny jsou bez chemikalii. Ale i tak bych to neprehanela,dokud mimco neleze,nepapa prikrmy,tak jen vodu a Medvidka,pripadne bio olej do koupele.

sahrazad1
18. črc 2018

Čím méně, tím lépe. Pleny látkové a dada, ubrousky perlan a Dětský mycí olej od Hádka, do vody vetsinou nic, nebo bio sprcháč, a po koupeli vždy čistý mandlovy olej, taktéž od Hádka. Pleť má jemnou a čistou, skvěle vyzivenou a hydratovanou.

bartakova_veronika
18. črc 2018

my používáme nejvíce Hipp ale také Dove a teď z hlavy si nepamatuji tu třetí ... jinak co se týká plen tak to jedině pampers care s těmi jsme spokojené a na noc už dáváme pampers pants ... akorát tedy v rozmezí velikost kdy máme přecházet ze jedniček na dvojky tak jsme kupovali happy velikost dvě a zase když jsme přecházeli z dvojek na trojky tak o5 happy velikost tři ... mají tam hodně velké rozmezí i když podle váhy navazují ... vlhčené ubrousky také jedině pampes sensitive a vše používáme už 9 měsíců 🙂

bartakova_veronika
18. črc 2018

jinak prdelku jí nemažu skoro vůbec, má jí krásnou a na opruzeniny netrpěla .. semtam když je načervenalá tak namažu sudocremem ale to jen vyjímečně když hodně kakala 🙂

luciferek9
autor
18. črc 2018

moc Vám všem děkuji za rady, taky si myslím že nemá cenu to přehánět a mít na každej prd tunu věci. hodně maminek myje vodou a pak miminko jen namaže olejíčkem 🙂
takže jenom to nejnutnější, dokoupit se dá vždy 🙂

jitulien
18. črc 2018

@luciferek9 jo a v porodnici nám říkali, že s olejíčkem se to nemá přehánět, že to stačí tak jednou do týdne 🙂

bartakova_veronika
18. črc 2018

@jitulien to opravdu říkali? to je zajímavé 🙂 mě neřekli nic jenom koupat ob den což dodržuji i teď v 9. měsících .... akorát že když nekoupu tak v tomhle vedru jí otírám žínkou ..... dřív se také patlalo plno olejíčků 🙂 malou olejíčkuju klasicky po koupely takže ob den a nešetřím ale zase to ani nepřeháním 🙂

jitulien
18. črc 2018

@bartakova_veronika jojo, říkali 😉 přesněji říkala, že pokud chceme mít to hezký navoněný heboučký miminko, že můžeme a že to fakt stačí jednou týdně a odkazovala se na přirozenou kožní bariéru 😉 jinak co se týče koupání, říkali taky jednou za dva dny, ale aspoň denně otřít záhyby, aby miminko nebylo opruzelé

bartakova_veronika
18. črc 2018

@jitulien tak mě malá voní ještě teď ... právě díky olejíčku i krásně voní .. ale i ta miminkovská vůně jde cítit i v 9 měsících 🙂 naštěstí malá na opruzeniny vůbec netrpěla a netrpí 🙂

vecerinka
18. črc 2018

Za mě HiPP. Sudocrem a Pampers. Každé mimco je jiné. Co vyhovovalo nám nemusi i vám.

barunkar
20. črc 2018

Sebamed a plinky Dada přes internet.

miba10
20. črc 2018

Kosmetika A derma. Jemná k pokožce a je i krém. Měli jsme Niveu a nebylo to špatně, jen jsme atopici což jsme nevěděli, takže všechny tyhle produkty jsou pro nás tabu. Plínky, sovicky z Albertu. Dají se koupit za 170,-v akci což je super. Dada plínky taky dobrý a měli jsme i Pampers a taky pohoda. I Bella happy jsou fajn.

vikiza
20. črc 2018

U nás malý dost trpěl na opruzeniny, nepomohly ani mastičky na předpis, prdelku měl do krve. Zabrala az mesickova řada od Weledy. Na tělíčko také používáme Weledu. HiPP ho dost vysušoval a nepasoval ani mně. Na otírání máme přírodní sérum od Linibebe. Plenky používáme eko, bez chemikálií (z klasických byl opruzeny). Dobře vychází Monperi nebo z DM jejich eko řada, ale bývá problém s dostupností některých velikostí.

kafr
24. črc 2018

@luciferek9 olejíčkem rozhodně nemazat!!! Já si tím dost naběhla. Udělá mastný film na pokožce a ta pak nemůže dýchat. Mám skoro 3m holčičku, a od konce 1 měsíce boje (jakoby exém, hrubá kůže, kožní kvasinka... Furt něco) matlala jsem ji Nivea olejem, pak jsem koupila slunečnicový z lékárny, pak Mudr předepsala ruzne mastičky i Excipial... vše už ji stav jen zhoršovalo. Sama jsem musela přijít na to, že nemazat je nejlepší i přesto, že má suchou kůži. Musí si tím projít a vytvořit se. Teď mám měsíčkovou Weledu, ta to hodně hojí a zklidňuje, ale i tak mažu 2-3x týdně a koupu denně koupil s měsíčkem. Weleda je opravdu super.
Olej Nivea vyhazuju a Dove mlíko (dostali jsme) upotřebím na sebe.

bartakova_veronika
24. črc 2018

@kafr ono záleží také na miminku .. každému vyhovuje něco jiného .. nevidím důvod proč by neměla mazat olejíčkem ... já mažu obden avirilem tak jako to bylo za nás před 30ti lety a vše OK, krásně voní a má pokožku krásně hebkou a to ani olejíčkem nešetříme ... i v porodnici nám doporučili ... také mám vžité z porodnice koupat obden a tak koupu obden i v 9ti měsících ....

miba10
24. črc 2018

@bartakova_veronika jo tenhle olejicek je super. Jenže my ho mohli používat max na hlavičku když se loupala, jinak ne. Malá je po mě atopik a ten olejicek ji moc dobře nedělal. Ale jak říkáš, každému vyhovuje něco jiného a hlavně záleží na miminku

pecinkaandulkova
24. črc 2018

Male sedl sebamed,a nivea baby, zadecek taky nivea nebo sudocrem..ale diky bohu zadne opruzeniny.. 😊 plinky dada nebo lupilu 😉 a detsky olejicek mam jedine na zahyby na vatovem tamponku. Jinak vubec nepouzivam mala mi potom trosku sflekatela..ale kazdemu sedne neco jineho..musis hold skouset a uvidis co sedne aneco zavoni 👍👍👍😊

pavlinakm
24. črc 2018

Kazdy poradi neco jineho. Urcite na zacatrk nic neporizovat ve velkym. Miminku staci voda, do koupele nejaky olej (olivovy, slunecnicovy, prip. od Linoly do koupele). Ja mela koupene myci gel, sampon, olejicek a ted ma dcera 19mesicu a ma tam vseho jeste pulku.. doted ji umývám pod kohoutkem bez mydla.