Kosmetika + lékárnička pro miminko - co jste pořídily vy?

janca1991
7. led 2019

Ahoj můžu se zeptat mám termín v březnu a chystám pro miminko vybavičku;) chtěla bych se zeptat jakou značku máte kosmetiky a co všechno máte doma pro prcka a prosím ještě co všechno mít po ruce v lékárničce;) děkuji moc za vaše rady ;)

gruyerre
7. led 2019

@janca1991 Z kosmetiky olejicek do koupele, měli jsme pro jedno miminko babylove, pro druhé weledu, dávala jsem kapku do koupele. Pak na opruzeniny bepanthen a sudocream, sudocream je dobrý, když je to takové rozmokvane, bepanthen naopak, když je v vysušená kůže. Ještě mám dětský šampon, ale, ten používám hodně málo.
Do lékárničky čípky Paralen 100 a nurofen 60 (bacha, malým miminkum se musí ještě ukrajovat, je to asi až od 6kg,nevim teď přesně). Pak se hodí rektalni trubička (třeba ji ani neupotrebite, ale pro jistotu bych ji koupila, stojí pár kaček) . A dezinfekce na pupicek, třeba softasept nebo co poradí v lékárně. A nosní odsavacku (na vysavač). To je asi vše, co bych pořídila dopředu, jinak bych dokupovala podle aktuální potřeby/nemoci.

gruyerre
7. led 2019

A teploměr s ohebnou špičkou se bude hodit

janca1991
autor
7. led 2019

Děkuji vám zítra jedu po obchodech tak si to zapisují ať mám vše;)

nikolaamiminko
7. led 2019

Ahoj tak mi vyuzili ze zacatku toto:
Hipp sprchovy gel
Teplomer
Lih - na pupecni pahyl
Rekralni rourka
Sudocrem
Vitamin D (obvykle vigantol), nam nedelal dobre, mame Jamieson babyD, myslim ale ze vgantol predepusuhe doktor na prvni prohlidce, takze stejne budete kupovat az pak

Do budoucna:
Nurofen sirup (pri bolesti zoubku/horecka po ockocani apod) - tady teda mudr doporucoval Panadol sirup, ale u naseho syna nezabiral

miba10
7. led 2019

A dermu pro atopiky na koupání i mazání, Linolu do koupele, Dětský olejicek s Azulenem na loupání hlavičky, bezkontaktní teploměr, Sudokrem, Imazol, Paralen a Nurofen v cipkach, Sab simplex na bříško a odsávačka na vysavač. Zbytek se dá případně dokoupit

vikinkav
7. led 2019

My mame teplomer do ouska, odsavacku na vysavac, olejicek na mazani, sudocrem jsem dostala v porodnici mini vzorek a porad ho mam po roce, na zadecek mesickova Weleda, tamponky a lih na pupik a to je vse, do koupele nic, sampon rozhodne ne, cim min tim lip a pak resit aktualni potize. Ani paralen nebo nurofen jsem nekupovala predem, zalezi na dostupnosti lekarny

leilinka1234
7. led 2019

Ještě bych doplnila hypermangan - jednou týdně v něm koupu dcerku a když měla novo akné, tak i víckrát.

merope
7. led 2019

Moje sestra doporučuje na opruzeniny imazol - určitě budu pořizovat.

janca1991
autor
9. led 2019

Moc děkuji za rady;) vybavičku nakoupena;)