Lékárnička a kosmetika pro miminko

ladyhacek
28. lis 2014

Ahojky začínám řešit výbavičku ve velkém. A trochu tápu v lékárničce 🙂 Prosím napište co tam ještě patří popř. i značku.
Chtěla bych kvalitu, ale za dobrou cenu > takže zlatý střed.

Bepanthen - co na něj říkáte, není 300,- za 100ml moc? A prý budou ještě zdražovat - co na opruzeniny a bradavky (líbí se mi, že to lze použít na oboje)
kulaté nůžtičky - prý jsou lepší klasické
líh
teploměr - jaký??
teploměr do vaničky
vatové tyčinky
vatové čtverečky
tělové mléko nebo olej? - četla jsem že ze začátku nic, že to akorát vysušuje
borová voda (myslím na očíčka)
mýdlo, žinka, ručník..............................
paralen?
něco na kašel?
mastičku na bříško na prdíky - tu budu mít od mamky
hřebínek

Děkuji
p.s. Miminko budu mít na konci března

lv
28. lis 2014

Bepanthen, hnusně drahej, ale doporučuju. To balení vydrží tak 6-7měs používání. Teploměr do vaničky dle mě netřeba, zkoušela jsem vodu rukou, někdo říká loket..čtverečky gázové, ne vatové, olivový olej z lékárny, čistěný..čípky na teplotu s obsahem paracetamolu a ibuprofena /Panadol, Paralen, Nurofen, ibalgin..../, mastičku na prdíky jsem měla jen vzorek..na kašelkoupíš až bude třeba..no přidala bych něco na rýmu /Libenar/..

nov777
29. lis 2014

Na kasel kasli. Me pokazdy doktorka doporuci neco jineho podle druhu kasle. Nejcasteji teda ditustat nebo stoptusin. Teplomer je slozite tema. Meli jsme digitalni, prijde mi nepresnej. Chtela jsem koupit ten, co jen prilozis do ucha, ale svagrova do nej investovala a nadava, ze to taky nefunguje. Rtutovej uz nesezenes. Z toho zla si vyber libovolne to nejmensi. Lih urco. Borovou vodu taky - ta ma tusim kratkou trvanlivost po otevreni. Pamatuju si, ze jsme ji kupovali furt. Jinak souhlas s @lv . A to natirani. My meli telove mleko. Prenasela jsem a malej se loupal, tak jsme meli mazat nekolikrat denne.

eldrag
29. lis 2014

my střídali mastičky bepanthen , rybilka neo, sudocream (a ono se ta cena lehce vykompenzuje)
misto teloveho mleka olivovy nebo slunecnicovy olej z lekarny, primo ho tam michaj
borova voda - radeji ophtalmoseptonex s kapatkem
libenar - super vec, fyz. roztok na vykapavani nosika
k mastičce na prdiky dop. koupit i peckovy pytlik cca 80,- DM drogerie, nahreje se a přikládá, dá se používat i před kojenim na prsa
kul nuzky ani stipatko jsme nepouzili striham normalnima nuzkama na nehty

lucillinka
1. pro 2014

Borová voda už by se do očí vubec neměla používat, určitě bych do očí koupila ophlamoseptonex. Určitě mořská voda do nosu.

jana_ul
9. pro 2014

Zdravím,

níže jsou mé poznámky k jednotlivým bodům.

Bepanthen - koupila jsem ho, a hodil se mi i na bradavky. Později jsem přešla na Rybilku.
kulaté nůžtičky - jsou bezpečnější, protože miminko sebou mrská, tak abyste ho nechtěně nepíchla.
líh - na pupík, a jestli čekáte holčičku, tak se bude hodit ještě později na desinfekci náušniček 🙂
teploměr - jaký?? - teploměr musí mít ohebnou špičku (kvůli měření v zadečku) - my jsme měli Thermoval kids flex.
teploměr do vaničky - pořídila jsem, ale nakonec jsem pak spoléhala na svou ruku 🙂
vatové tyčinky - ano, na čištění oušek nebo nosíku.
vatové čtverečky - ano, používala jsem na pupík.
tělové mléko nebo olej? - používala jsem tělové mléko. Když měla dcerka kůži suchou (krátké období), koupila jsem olejíček. Pak jsem se zase vrátila k tělovému mléku.
borová voda (myslím na očíčka) - nepotřebovali jsme, ale není drahá, tak můžete mít v záloze.
mýdlo, žinka, ručník - obyčejné mýdlo jsme nepoužívali, žínku a ručník ano 🙂
paralen? - Paralen a Nurofen (v případě potřeby je potřeba střídat).
něco na kašel? - neměli jsme (ťuk, ťuk) - řešila bych operativně.
mastičku na bříško na prdíky - tu budu mít od mamky - měli jsme Pupík a používali jsme kapičky na prdíky (Esumisan, a později probiotické)
hřebínek - dětský, zakulacený.

Ještě mě napadá Lybenar (mořská voda) na otírání nosíku v případě rýmy a s tím související odsávačka (na vysavač). Přeji hlavně zdravíčko 🙂

alicel
29. bře 2019

Lékárničku jsme kupovali nedávno zde: https://www.stepar.cz/lekarnicka-pro-miminko