Aniball nelze zavést, nemáte nějaké fígle?

kozavoza
20. dub 2017

Ahoj, prosím Vás o radu, kdo má zkušenosti s Aniballem. Končím 37 tt a ráda bych stihla něco málo nacvičit, ale bohužel se mi vůbec nedaří balonek zavést. Zkoušela jsem ho zavádět vyfouknutý, lehce nafouknutý, v různých polohách... ale nejde to. Je příliš velký. Nemáte nějaké fígle, jak na to? Měla některá z Vás takový problém a podařilo se to nakonec?
Trochu mě to děsí, že se do mě nevejde ani takový malý balonek. :(

monaluza
20. dub 2017

Taky se mi nedarilo, vadila mi ta nafukovaci tycinka uvnitr balonku, kdyz uz se povedlo, tak me zase strasne tlacil pri vypuzovani do mocoveho mechyre, takze jsem to nakonec vzdala. I tak jsem porodila, ono nic jineho nezbyva 😉.

kozavoza
autor
20. dub 2017

To mě mrzí, že to nevyšlo. Budu to dál zkoušet, ale zatím se nedaří. Už jsem dostala radu na lněné semínko a maliníkový čaj, tak třeba pomůže i to.. 🙂

petakaci
20. dub 2017

Já si před cvičením dělám masáž hráze, takže to tam trochu "protáhnu" 🙂 a pak Aniball používám s kondomem a lubrikanten na vodní bázi a jde to krásně, ale musím ho mít trošku nafouklý. Snad se ti zadaří 🙂

pajinkal
20. dub 2017

Musíte zkoušet, lubrikovat, co nejvíce se uvolnit. Mě se nejlépe zavádělo na čtyřech. Trošku vás to bude tlačit, s tím se musíte smířit. Dítě má hlavičku cca 30 cm a musí vylézt 😉

rive
20. dub 2017

Ja zavadela vyfoukly a jakoby prehly podelne napul.

odula
20. dub 2017

@kozavoza to se nedes, hele. při porodu působí hormony, který způsobujou uvonění hrdla i hráze - takže tím spíš platí "těžko na cvičišti... "😉😀 já jsem používala aniball teď při třetím děcku a i tak mi šel poprvé zavést hodně špatně. Vlastně mi poprvé vůbec nešel. Podařilo se až napodruhé s lehounce přifouknutým balonkem. - pořádně zlubrikovat, naprosto se uvolnit - soustředit se na ty správný svaly a cíleně je uvolňovat s výdechem. Je to docela záludný, přijde mi totiž, že je člověk drží tak instinktivně zatažený... pochopitelně 😀 ježkova to je téma. 😇 Jasný, že to štípe, pálí, tlačí a není to nic moc příjemnýho, ale jde to čím dál tím líp. Jo a - nacvičila jsem docela málo a stejně mi to pomohlo - v tom, že jsem se právě uměla cíleně uvolnit - porodila jsem - poprvé - s minimálnim poraněním. takže - zkoušej to. A když to nepůjde tak holt nic, to neva, tělo si pak poradí při porodu samo ;)

ulmanka0
20. dub 2017

Lépe jde zavést lehce nafouknutý - stačí úplně vyfouknout, zavřít ventilek a jedním stiskem nafouknout.

kozavoza
autor
20. dub 2017

Moc děkuji za rady i povzbuzení! 🙂
Budu to dál zkoušet, musí se to nakonec povést! Vím, že tělo si pak nějak stejně poradí, ven to miminko prostě nějak musí. Ale všichni si Aniball moc chválí, tak bych to ráda taky zvládla. Trochu mě odrazuje to, že to prostě pálí a tlačí a mám strach, abych se nenatrhla ještě před vlastním porodem. 😨

bayt
19. pro 2017

Obnovuji diskuzi. Prosím vás, jaké máte zkušenosti se zaváděním? Mně to absolutně nejde, už se cejtím jak blbec, který neporodí :D Už jsem to zkoušela třikrát a pořád je to to samé. Opravdu si nemyslím, že bych se neuměla uvolnit...

mary.jane
19. pro 2017

@bayt balonek mirne nafouknuty, hodne lubrikantu a zavadela jsem vklece. Nebo vyzkouset vice poloh. A pamatovat, ze pochva vede spis vodorovne smerem ke konecniku. Nekdy maji zeny predstavu, ze vede kolmo nahoru smerem k brichu.

bayt
19. pro 2017

@mary.jane Možná je chyba, že nepoužívám lubrikant? Myslíte, že pak už to půjde? Jinak mírně nafouknutý právě nejde, jen úplně vyfouknutý.

petrasipkova1
19. pro 2017

@bayt určitě,jedině s kondomem a hodně lubrikantu

bayt
19. pro 2017

@petrasipkova1 aha :D tak to jsi mi zvedla náladu, už jsem si myslela, že snad nikdy neporodím - ale rvala jsem to na sucho, ehm

mary.jane
19. pro 2017

@bayt jauvajs 😂

petrasipkova1
19. pro 2017

@bayt neboj, porodíš, miminko taky rozhodně neleze na sucho 😉

bayt
19. pro 2017

@mary.jane
@petrasipkova1 no nebudu zabíhat do podrobností, ale bolelo to teda opravdu hodně 😂

montyjack
2. led 2018

@bayt ahoj, jen jsem se chtela zeptat, zda se ti to nakonec povedlo? Ja jsem dneska zkousela poprve, ale teda totalni marnost, kdyz uz to vypadalo, ze by to mohlo jit, tak to strasne bolelo a musel hned ven. Mam ten origo lubrikant, ale prijde mi dost k prdu - jen to hrudkuje a nic.

bayt
2. led 2018

@montyjack Ahoj, nevzdávej to. Tak první dva pokusy jsem to tam rvala prsty 🤐 úplně vyfouknuté. Teď už to jde zavést dobře, dle návodu (mírně nafouknuté), myslím, že to chtělo trénink a taky co si budeme povídat - čím blíž k termínu budeš mít, tím víc se ti to tam bude uvolňovat samo. Já už začínám 39tt, myslím si, že do 38tt by to u mě asi ani nemělo cenu. Možná je to u vícerodiček jiné.

Jo a lubrikant mi koupil manžel nějaký You and Me, úplně obyčejný z drogérie, nehrudkuje. Z toho názvu si vždycky dělám legraci, že teď to je "just me" :D

zuzurox
2. led 2018

Zavadela jsem jakoby srolovany kolem te tycinky, neboj, to pujde. Nacvicila jsem jen 24,5cm a stacilo to. Hodne stesti.

myjusiatko
2. led 2018

Ja zavadela nafoukly na jedno zmacknuti a opatlany lubrikacnim gelem.

6miska4
2. led 2018

Mě pomohlo být co nejvíce v sedu a mít vyfouknutý míček tak, aby při zavádění byl dost pevný a nelámal se. Je důležité se uvolnit.. 🙂

montyjack
3. led 2018

@bayt Díky moc za info, vždycky pomůže slyšet, že to nakonec šlo, no budu to zkoušet dál. Mimčo je hlavou nahoru, takže mě asi na 90% čeká císař, ale pořád trochu doufám, že se otočí a půjde to normálně, tak se chci připravit 🙂

gorda
3. led 2018

@montyjack Nekde nemaji problem ani s porodem koncem panevnim, ale je to docela risk, tak to nechteji moc delat. Ale dneska uz zacinaji doktori obracet deti "zvenku". Pokud je vsechno jak ma byt, proste ho pres bricho otoci a zena potom vetsinou rodi klasicky a hlavou napred. A pry je riziko problemu docela male, trva to chvilku a vse je nachystano tak, aby v pripade problemu provedli akutni sekci.

montyjack
3. led 2018

@gorda taky myslím, že je to podle porodnice, rodím v Krči a tam je to u prvorodičky vždycky na císař. Na to otáčení jsem se ptala, moc se mi do toho nechce - vzhledem k bolesti a celkovému stresu s tím spojenému si nejsem jistá, zda by to nebylo spíš kontraproduktivní. Otáčela se mi tam a zpátky asi až do 30tt, od té doby byla párkrát napříč, ale vždycky se vrátila zpět hlavou nahoru. Doktorka mi to manuální otočení nedoporučila, říkala, že je to spíš prehistorická metoda, a pokud je miminko takhle, obvykle k tomu má nějaký důvod a nemám do toho nějak násilím zasahovat - takže je to asi podle doktora, někdo to doporučí a někdo to zavrhuje. Kamarádkám se holky otočily dolů třeba až 38-39tt, takže pořád mám naději 🙂

bayt
3. led 2018

@montyjack Já bych našla dobrýho lékaře a porodní asistentku a konzultovala to s nimi. Kamarádka rodila přirozeně koncem pánevním, a to to byl chlapeček a dost velký.

gorda
3. led 2018

@montyjack Co vim, tak prehistoricka metoda je otaceni rukou zevnitr, kdy doktor do matky strci ruku, dite chytne a otoci. Tohle je podle me masakr. 😀 Ale ja mluvim o otoceni tlakem pres bricho, cely to trva chvilku. Ale kazdy doktor to asi nedela a muze na to mit taky jiny nazor. Ja tohle nastesti neresila, dcera se otocila vic jak dva mesice pred porodem a uz tak zustala. 🙂

montyjack
3. led 2018

@gorda jezis :D no tak to si nedovedu predstavit, to me ani nenapadlo ze by slo zevnitr! Moje gyn doktorka ani doktorka co me bude rodit mi to nedoporucily, proste mam pockat jestli se otoci no, a podle toho se uvidi. Bohuzel neznam nikoho, kdo by na tom otoceni byl, mam jen jednu znamou co mi to popisovala a tu tam 2 hodiny trapili a do 2 dnu mela maleho zas hlavou nahoru, rikala ze nic horsiho v zivote nezazila a cely cisar a jizva po nem pak byly oproti tomu totalni pohodicka.

montyjack
3. led 2018

@bayt určitě to jde, pokud vím tak třeba v USA se tak myslím rodí i celkem běžně, doktorka co mě bude rodit mi řekla, že pokud bych fakt moc chtěla tak mě KP odrodí, ale že za ni by do toho rizika nešla a určitě mi to jako prvo nedoporučuje, tak to mi taky moc nepřidalo :/ nemám s tím císařem nějak problém, jen mi přijde takové smutné, že s tím miminkem není člověk hned, nemá čas si ho po porodu pomuchlat atd.

bayt
3. led 2018

@montyjack Ale tak i kdyby došlo na císaře, tak si ho můžeš nechat udělat v lokálce a pakmít mimčo ty dvě hodiny u sebe 🙂

bayt
3. led 2018

@montyjack Mimochodem známá otočení řešila tímto způsobem https://www.smer-zdravi.cz/eshop-kategorie-moxa... Pro mě je to teda v kategorii šarlatánství, ale jí to pomohlo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru