Aniball bolí při vypuzování - bojím se porodu

fresshinka
8. dub 2019

Ahoj holky. Rozhodla jsem se cvicit s Aniballem. V sobe neni problem balonek nafouknout, za to pri vypuzovani to desne boli a vic jak 16 nedam coz je malo i na prvni cviceni.. mate to taky nektera? Ted se bojim porodu jeste vic, kdyz nezvladam ani tohle..

malytlustyhroch
Autor odpověď smazal
Zobraz
malytlustyhroch
Autor odpověď smazal
Zobraz
eldrag
8. dub 2019

porodila jsem dve deti prirozene i bez balonku :D takze kdyz to nedas nic se nestane,...

kuliseks
8. dub 2019

@fresshinka klidne vic dni nafukuj jen minimalne. Nemusis se ani dostat na 30cm. Ja se dostala max na 22 tusim a byla jsem u obou porodu bez poraneni. Samozrejme kazda mame jine predpoklady atd, ale proste staci pravidelne a malo a postupne az po nejake dobe zase zvetsit

vironeka
8. dub 2019

Já bych se nějakými centimetry nestresovala (U Aniballu stejně jedeš spíš podle mačknutí, ne? Alespoň já mám starý asi čtyři pět let a to měřák nemělo, jako byl tehdy třeba u Epi-no,takže jsem byla odkázaná jen na ta mačknutí, ale přijde mi, že člověk nevěděl nastopro, kolik opravdu namačkal, dokud to pak nevypudil)
Každopádně podle mne je na tomhle cvičení přínos hlavně to, že si uvědomíš, kde máš to svalstvo a naučíš se s ním pracovat, vnímat ho a zapojit a na to nepotřebuješ se nějak mordovat 🙂. Navíc v reálu stejně nepotlačíš kulatou mičudu, ale miminko,které budeš mít v celých porodnách cestách, takže to nebude stejný. Spíš jde o to, že už Tě nezaskočí ten tlak a budeš vědět lépe, jak přibližně tlačit. A na to nepotřebuješ nafukovat to nějak příliš. 🙂

miba10
8. dub 2019

Klidně nech aniball aniballem. Neřeš to. Já s ním před prvním porodem cvičila, dostala jsem se na 26cm a u porodu mi to bylo stejně k prdu. 😁 Jen se tím budeš stresovat. Všechno bude v pohodě neboj. Já teď u druhého tehu ani necvicim a to mám termín cca za 4 týdny

luckylee
8. dub 2019

Ja jen nafukovala uvnitr a ucila jsem se pracovat s prodychavanim protoze u porodu se nesmis zatinat bolesti ale zhluboka prodychavat.
Celkem jsem dala max nejakych 24cm a i u toho jsem se lehce natrhla.
Nakonec syn 35cm obvod hlavy a ja temer bez poraneni.
Priroda se postara.Jde hlavne o to dychani,polohu ktera vyhovuje-idealne vubec ne vleze nebo v polosedu a zadne zasahy do procesu.Pak je riziko poraneni minimalni i bez balonku.

adinka19
8. dub 2019

@fresshinka ja se pri cviceni na cca 14dni zasekla s tim, ze me vypuzovani bolelo a i jsem trosinku zaspinila (asi jsem se natrhla). Byla jsem z toho, ze nenacvicim spatna jako ty, tak jsem napsala na stranky Aniballu, odpovedeli mi moc mile a uklidili me, ze je to normalni a ze primarne nejde o obvod. Dostala jsem se na 26 a porodila s dvema stehama a velkou pochvalou lekare a PA, kteri sami poznali, ze jsem cvicila 🙂

saminomimino
9. dub 2019

Bože,tak nerodte,neví jak se mi to podařilo porodit 4 děti i bez těchto konin,porodit musíte tak či tak,tohle vás jen stresuje ,jo porod bolí a bolet bude ale strkat si něco do vaginy abych se porodem stresovala 10x víc a stejně je to krám k ho...,nechápu ,těšte se na miminko a kaslete na balóny 😂

fresshinka
autor
9. dub 2019

@saminomimino no nemusite hned utocit, kdyz nekdo neco dela jinak. Ja se bojim porodu celej zivot, tak se chci trosku nejak pripravit. Aspon pro ten pocit, ze jsem pro to neco udelala. Nikdy by me nenapadlo soudit lidi ze tyhle blbosti pouzivame.

krasna_neznama86
9. dub 2019

Ja nafoukla dvakrat asi na 20 cm a treti den jswm predcasne porodila... Vedela jsem jak tlacit a i presto, ze jsem mela furt zanety a tim vetsi pravdepodobnost potrhani, mela jsem jen tri kosmeticky stehy... Tak hlavu vzhuru, ja do 8.mesice chtela cisarak a porodu se bala uz jen jako slova 😀

claire90
9. dub 2019

Není nic horšího než strach. Tohle cvičení by mělo fungovat i jakási psychická příprava, ale pokud to působí opačně, vyprdla bych se na to. Mám za sebou dva porody bez cvičení, sice jsem se neobešla bez poranění, ale ničím jsem se předem nestresovala, nechala jsem to volně plynout 🙂 pokud začnou bolesti a žena začne vyšilovat, že to bude hrozně bolet a že to dítě v životě neprojde, protože to nedokázal balonek, tak to hladkému průběhu porodu moc neprospěje.. Takže buď zvolnit a hlavně se zklidnit, naučit se pracovat se svaly, dýchat nebo se na to radši vybodnout a přijmout to tak, jak o přijde 🙂

monaluza
9. dub 2019

Hlavne klid a nezapominejte ze u porodu uraduji hormony, ktere rozvolnuji vsechny svaly, vazy, klouby... Cviceni takhle "nasucho" je o necem jinem nez samotna akce. Taky mi to s aniballem neslo a u porodu jsem predmetne problemy (tlak na mocovy mechyr, pri cviceni nesnesitelny) ani nezazmenala...

fresshinka
autor
10. dub 2019

Jojo taky si říkám, že porod je uplně něco jiného a že to tělo se otevře a víc připraví než při nějakém balonku... hlavně na tohle ted při svém strachu spoléhám :D Ale i tak mě to docela mrzí, podle recenzí a zkušeností se ženy dostávají aspon k té 20-25 a já po týdnu cvičení pořád žádný posun :(

misicka1988
10. dub 2019

@fresshinka Neboj, také jsem porodila 3 děti bez nácviku na aniballu. Poprvé jsem rodila když mi bylo 20 let - před 19 lety. Bála jsem se šíleně, měla jsem jen jednu knížku o těhotenství a porodu, kterou jsem si četla pořád dokola 😁 Internet jsme ještě neměli, a něco jako aniball samozřejmě neexistovalo. Fakt jsem se příšerně bála. A pak když přišel porod, šlo to tak nějak automaticky. Vlastně to tlačení bylo už takové vysvobození, kdy víš že je to už finále, a miminko budeš mít brzo u sebe. To dodává neuvěřitelnou sílu, kterou bys v sobě asi jen tak normálně nenašla. Takže se neboj, když jsem to já posera zvládla 3x bez cvičení, bez epidurálu a jakýchkoliv tišících prostředků, zvládneš to i ty 😊🍀

fresshinka
autor
10. dub 2019

@misicka1988 Umíte hezky uklidnit 🙂 já si taky říkám, že doba je v tomhle hrozná. Na internetu je všude milion diskuzí jak je porod hroznej atd. Respektive nejen na internetu ale prostě v širším okolí to člověk pořád slyší. Lidi někde na vesnici, který rodili do chlívku nevěděli co to porod je a neměli se asi čeho bát (ale to je taková moje nadsázka :D) Moje babička šla třeba nakrmit kozu a vrátila s dítětem v ruce :D Tak si říkám, že tahle doba, která je přesycená informacemi a člověk tak nějak ví, co ho čeká je fakt na palici :D

miba10
10. dub 2019

@fresshinka neboj se toho. Je to pak takový fofr že si na nějaký balónek ani nevzdechnes. Navíc ten balónek tě akorát "naučí", které svaly použít při tlačení. A jak říkávala moje babička.... Když to šlo tam tak to musí jít i ven 😂 samozřejmě pokud je vše v pořádku. Zkus zahnat strach a soustředit se na miminko.
Já se u prvního porodu také dost bála. Navíc jsem spala 2 hodiny když mě vzbudili kontrakce, takže u porodu samotného jsem byla hrozně unavená. Navíc jsem měla křížové bolesti. Za sebe můžu říct, že porod nebolí. Bolely mě strašně záda od kontrakci. Neměla jsem žádné léky na bolest a ani klistyr nestihli. Přijeli jsme v 16 hodin s kontrakcemi po 6 minutách, v 17hodin dr oznámila že jsem otevřená na 7 cm, ať už ani přítel nikam nejezdí pokud chce být u porodu, v 19 hodin mi pichli vodu a ve 20:53 byla malá na světě. Takže bych řekla, že na prvorodicku slušná práce 😂 jinak jak už Jsem psala, tak jsem s balónem také cvičila, ale nastrihu jsem se nevyhla (ani jsem o něm nevěděla že to udělali, ale nebylo zbyti) a od malé jsem byla potrhana stejně. Ale když jsem jí Pak měla na břiše tak mi to bylo úplně jedno 😍

veronka_123
10. dub 2019

@fresshinka niceho se neboj, hormony to tam dole vsechno postupne povoli, ja jsem nechapala jak se telo zmenilo ze dne na den a nakonec jsem syna porodila bez poraneni a uplne v pohode, na porod vzpominam fakt krasne a chci to zazit znovu (a to jsem jeste pred par lety vyhlasovala ze jinak jako cisarem nerodim 😀) Je potreba se jenom naucit uvolnit a k tomu aniball fakt pomaha, zaroven budes vedet jak pritlacit kdyz bude potreba a nebudes sokovana z toho tlaku 🙂

veronka_123
10. dub 2019

@fresshinka jinak na ten strach si doporucuju precist hypnoporod a vyzkouset si alespon par cviceni, ja jsem ho u porodu praktikovala a neuveritelne mi v 1.dobe porodni pomohl, pri samotnem "tlaceni" jsem pak telo nechala pracovat samo a tlacila jen minimalne 🙂

fresshinka
autor
10. dub 2019

@veronka_123 no obávám se, že to už přečíst nestihnu.. u nás v knihkupectví jsem knihu hledala, ale marně. Ale na hypnoporod slyším jen chválu, dá se říct nějak ve zkratce o co jde? 🙂

fresshinka
autor
10. dub 2019

@miba10 No doufám v podobný porod, ale to si člověk nevybírá :D Moje maminka měla taky u prvního bolesti do zad a říká se, že jsou porody podobné tak to jsem zvedavá :D

mmmarinaaa
10. dub 2019

@fresshinka ja se bala moc! Zaplatila jsem si CS a jsem spoko 👍🏼 Ted do me 🤭🤦🏼‍♀️

vironeka
10. dub 2019

@fresshinka ve zkratce se učíš uvolnit a soustředit na sebe, miminko a ten proces, pozitivně se na to celé naladit, protože to je přirozený proces, který podvědomě každá umíme a udržet se v té jakési koncentraci, v klidu, zabraná do sebe 🙂 teda tak to vnímám, nečetla jsem ani nebyla na kurzu, jen jsem si na netu zkouknula jak vypadají ty afirmace. V podtstatě bych řekla, že je to jakási podpora intuice,instinktu, který všechny ostatní samice mají a využívají, jen z nás ji vytřískali, tak že se cítíme občas jak nějaký pacošky, přitom "jen" rodíme. Někde jsem v tom ohledu četla, že když se třeseš, jak to bude bolet, bude tě to prostě bolet, protože tu bolest očekáváš a když se jí bojíš, nemůžeš s ní pracovat. A u hypnoporodu pracuješ s tím, aby jsi ten strach odbourala a naučila všechny ty procesy využít ve svůj prospěch, pomoct tomu. Kontrakce budeš mít tak jako tak, potřebuješ je, abys porodila, bez nich to prostě nejde (leda operativně) rozdíl je v pohledu na věc. (A v tom, jestli je to pro maminku jen něco načteného, nebo tomu opravdu věří a dokáže to realizovat, řekla bych. Proto to asi cvičí tak dlouho dopředu, ty afirmace, vizualizace, meditace... Plus je otázka, jak se k tomu postaví personál porodnice, jestli rodičku nechají co nejvíc v klidu, nebo se naopak snaží co nejvíce monitorovat miminko, což člověka celkem vyhodí z konceptu, když ho pořád někdo osahává a přidělává na něj různá udělátka)

vironeka
10. dub 2019

@miba10 jooo, babičky mají občas skvělé hlody, až se divím 😀

vironeka
10. dub 2019

@mmmarinaaa proč do Tebe, je to Tvůj porod a Tvého dítěte. Pokud jsi na to byla psychicky nachystaná a šla do toho plánovaně, s rozmyslem, tak to v pohodě pobírám a neříkám půl slova. Jo, já bych do toho nešla, protože prostě je to velká břišní operace, navíc kdybych pak chtěla přirozeně u dalšího mimi, nemusí mne nechat, ale to je o rozmyslu, z toho, jaký ty máš z porodu pocit. NAvíc nejsem nějaká já nevím kdo, abych mohla říct, že když někdodělá něco jinak než já, tak to dělá automaticky špatně. Koneckonců lepší, když ho máš rovnou a stojíš si za svými důvody, než když porodíš císařem neplánovaně akutně a pak si to celé rozebíráš dokola a máš ze sebe špatný pocit, aniž bys za to mohla. Ideální výsledek porodu je pro mne zdravé dítě a maminka spokojená s průběhem a způsobem, jak dítě přivedla na svět.

miba10
10. dub 2019

@vironeka jo to jsou kolikrát moudra 😂

miba10
10. dub 2019

@fresshinka no mě zase každý říká, že každý porod je jiný 😂

vironeka
10. dub 2019

@miba10 kdyby moudra, ony z nich najednou lezou i sprosťárny 😀

vironeka
10. dub 2019

Jasně že jsou jiný. Délkou, ukončením, přístupem mámy i personálu, termínem, začátkem porodu. Mamka nejspíš chtěla říct, že její porody byly podobné. Ono se dříve asi i rodilo víc...unifikovaně. Dnes už chceme zpátky svobodu volby a postupně se nám vychází vstříc. Myslím, že třeba moje mamka a tak nějak většina tehdejších nastávajících maminek by si nedovolila tehdy říct ani půl slova proti tomu, jak to nalajnovali doktoři. Když se bavím s mamkou, která rodila v porodnici na přelomu osmdesátých a začátku devadesátých let, je to hrozný rozdíl v porovnání s tím, jak o porodu mluví moje babička, která porodila děti doma, jen ji vždy omrkla porodní bába. Myslím v tom, jak na porod nahlíží. Pro babičku je to cajk, pohoda, to dáš, pro mamku je to už něco, co musíš vydržet...

miba10
10. dub 2019

@vironeka ale nejlepší je, že je to z 95% pravdivé a trefné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru