Cvičení s Anibalem - jak na to?

duhovakony
3. črc 2018

Ahoj,holky. Chci se zeptat ktera z Vas cvici/cvicila s Anibalem jak na to? Zavedu stisknu pumpicku do pozadovaneho obvodu-to vim,ale pak? Mam nejak stahovat svaly vevnitr,ci se snazit micek vytlacit a nebo nedelat nic?
Blba otazka vim ale chci v tom mit na 100%jasno a neudelat chybu🤔

leniczka23
3. črc 2018

Zezacatku nic nedelej..jen si vycvic hraz na ten obvod co je v tabulce..a az se dostanes na pozafovany obvod tak teprve pak zkousej balonek vytlacit. Ja jsem diky nemu treba prisla na to te chci rodit v sede..slo mi nejlip vytlacit balonek. Akorat ho musis furt pridrzovat aby nikdy nevyjel rychle. Takze zatim.cvic.. jo jinak za me nejlepsi vec, vedela jsem i jak tlacit takze i pres to ze jsem rodila jako prvorodicka 4kg macicka tak byl venku na 3 zatlaceni..doktor nechapal😂
Preji pohodovy zbytek tehu..

dmiska
3. črc 2018

Mrkni do skupinky Aniball, tam se vše dozvíš ;)

duhovakony
autor
3. črc 2018

@leniczka23 dekuju za odpoved. Jen se bojim abych tim tlacenim nevytlacila i neco jineho😂

horseska19
3. črc 2018

Co tak pozoruju a čtu, tak každý vypuzuje balonek tlačením, ale jde hlavně o dýchání. Při nádechu do břicha se soustředit na svaly pánevního dna a snažit se vypudit balonek takto.
Až zavedeš balonek, nafoukni na požadovanou velikost, chvilku ho tam nech, zkus stahovat svaly a úplně se uvolnit. S nafukováním samozřejmě opatrně a postupně, prostě jak se budeš cítit. No a pak vyzkoušej balonek vypudit. Vážně neni potřeba tlačit, alespoň ze začátku ne. Zhluboka dýchej do břicha a při každém nádechu budeš cítit jak jde balonek ven. No a tohle opakuj třeba 3x až 5x. A každý den, když se budeš cítit, můžeš vždy přidat na obvodu. Kukni i na aniball.cz , je tam návod ke stažení 🙂

duhovakony
autor
4. črc 2018

@horseska19 kuju😊😊😊

duhovakony
autor
4. črc 2018

Dneska se mi hilky normalne zdalo ze na me prisel porod a ze mi vubec neslo dychat ze jsem se spis dusila...(myslim si ze sem lezela na zadech a kdyz tak lezim tak nemuzu dychat,tak se ne telo snazilo probudit) 😂😂a nebo to je tim ze jeste vecer jsem resila to dychani☺

katkatomaskova
4. črc 2018

@horseska19 Jo, to je fakt - v jejich návodu se píše PŘEDSTAVUJTE SI, jak balonek vyklouzává ven. No já mám asi rozbitý představování, ale jen tím ten balonek fakt ven nedostanu 😂😂😂😂😂 U porodu, ženy, si představujte, jak jde dítě z dělohy ven, a porodíte ho tak 😂😂😂

Strašná blbost 🙄 Bez tlačení to prostě nepůjde. A právě proto se smí začít cvičit až po ukončeném 35. týdnu, a pokud vám někde od půlky těhu nehrozí, že budete rodit předčasně (zbytek instrukcí a kontraindikací řeknou webovky nebo lékař). Aniball není jen na to "roztažení", ale i na to, abysme se naučily právě tlačit. Jen představování si a dýchání nám fakt asi s porodem nepomůže.

horseska19
4. črc 2018

@katkatomaskova ale já neříkám že bez tlačeni to nepůjde, to je jasný že ne. Ale má tě naučit i správně dýchat, ne jen tlačit. To u porodu přijde instinktivně, ale když nebudeš správně dýchat a budeš zatinat, tak si akorát porod prodlužuješ.
Nemyslela jsem to nijak zle. Ale já takhle ten balonek ven dostanu, do nějakých 26cm a když uz je to víc, stejně mi to takhle velice pomáhá. Tak se omlouvám, ale každá to asi cítíme trošku jinak 🙂

katkatomaskova
4. črc 2018

@horseska19 Však já taky ne, jen trocha ironie a sarkasmu 😅 Omlouvám se, jestli jsem nějak urazila nebo pohoršila, to jsem rozhodně nechtěla 🙂

Tak já teda dýcháním opravdu nedostanu ven nic, musím zkrátka tlačit. Teď zrovna jsem si byla zacvičit 🙂 Je jednodušší dostat se na vysoké centimetry uvnitř, a pracovat se svaly pánevního dna, dneska jsem cvičila počtvrté a už jsem na 24-24,5cm. Ale vytláčím zatím jen 18 nebo 19cm, na to jdu pomalu a v klidu 🙂 Vnitřním roztažením se uvolní hráz, a líp se to tlačí ven. Pro mě je nepříjemné, že mám pánev plnou srůstů... Takže těch 24cm už mě docela bolí... 😕 Samozřejmě pomáhá dýchání a chvíli pracovat se svaly. No ale do porodu mám čas, takže pěkně v klidu a pohodě 🙂

duhovakony
autor
9. črc 2018

Holky tak po 3dnech cviceni s aniballem se mi dnes poprve podarilo vytlacit balonek s prumerem 17cm na kolika ste začínali vy? Ale chci se zeptat jak pisou pri nadechu se uplne uvolnete a sam balonek ,,vyleze"a ze netlacte at neni tlak v hlave a ja nevim co jeste (sami vite,co tam pisou v navodu na cviceni)ale me to takhle proste nejde,ja ho musim fakt vytlacit,nadechnout a zatlacit a vyleze...takze nevim jestli to je dobre a nebo ne. Vite co je nejzajimavejsi ze ja se fakt uvilnim uplne na jisto kdyz si povidam s pritelem,ale jakmile sem sama a myslim na to ze mam byt uvolnena tak se mi to moc nedari. Ale muj dotaz spociva spise v tom tlaceni...nektera prave pisete ze je to hlavne o dychani...🤷‍♀️🤦‍♀️

adriana1302
9. črc 2018

@duhovakony Ahoj, cvičím teprve pátý den, ale je to opravdu o správném pracování s dechem. Já jsem asi divná, ale hned první den mi nedělalo problém vytlačit 23cm, vůbec jsem netušila, že už můžu mít tolik nafouknuto, zdálo se mi, že pumpičku mačkám málo, teď se snažím obvod navyšovat vždy o 1cm, aby to šlo raději pomalu. Několikrát se zhluboka nadechnu, rozdýchám do celého těla a uvolňuji pánevní dno. Ten nádech ti dá právě tu potřebnou sílu balonek vypudit, pokud neumíš pracovat se svaly pránevního dna, musíš samozřejmě více zatlačit, ale to není nic proti ničemu, u porodu budeš taky tlačit. Většinou to opakuji tak 3x, balonek nechám nafouknutý zavedený a stahuji a uvolňuji svaly, po nějaké době jej vždy vytlačím a znovu. Zkus se soustředit na tělo jak pracuje, já třeba vždy musím mít zavřené oči a cíleně se soustředit, jak balonek postupuje. Když jsem se o Aniballu bavila se svým porodníkem, tak opravdu chválil, že ženy ví jak tlačit a to je velký benefit. Díky tomu tlačení se právě předchází nástřihu, prý to není důsledek "trénování" hráze, ale právě správného tlačení (ale zde se taky názory lékařů rozchází). Na druhou stranu se odborně zabývá problematikou ženské inkontinence a tam dnes ještě nejsou schopni říct, jestli na ní Aniball bude mít vliv či ne.

katkatomaskova
9. črc 2018

@duhovakony Já jsem nyní na 23cm a včera a dnes se mi při cvičení objevila krev... 😕 Ale asi jen někde něco prasklo, protože toho nebylo víc.. 😅 Takže asi dám den, dva pauzu, ať se mi spodek "uklidní" a budu pokračovat. Chtěla bych se dostat na 25cm. A je to o tom, že dýcháš vědomě s tím, jak pracuješ se svaly pánevního dna (nádech - zatnout, výdech - uvolnit), takhle by se mělo dýchat cca 2minutky a pak jdeš vědomě vytlačovat balonek ven, a to opravdu tlačíš jako při porodu 🙂

duhovakony
autor
9. črc 2018

@katkatomaskova ano balonek zavedu a delam to tak jak pisu vtahnu povolim,vzahnu povoli....a pak tlacim...takze to delam spravne🙄

duhovakony
autor
9. črc 2018

@adriana1302 ano jak uz sem psala viz nize zavedu balonek,pracuji s nim vtahnu uvolnim a treba po xté ho pak vytlacim...😉

katkatomaskova
9. črc 2018

@duhovakony Ano, je to správně 🙂

duhovakony
autor
9. črc 2018

@katkatomaskova dekuju 😶

duhovakony
autor
13. črc 2018

Holky nezbyli nektere z vas kondomy od cviceni s anibalem? Nechce se mi zase objednavat a u nas v lekarne ani v drogerce nemaj ty nelubrikovane😣