Homeopatie a léčba ekzému. Máte zkušenost?

kar.la
19. kvě 2008

Milé maminky,
zajímalo by mě, zda je tady někdo, kdo se obrátil s léčbou ekzému na homeopata a jaké máte zkušenosti.
Adélce se pod ručkou pořád dělá červený flek na který bohužel nezabírá nic jiného než kortikoidy 😔
Dnes jsem nás objednala k homeopatce - lékařce, přece jenom jsou tam ale vstupní poplatky a poplatky za další kontroly, proto chci vědět, zda někomu pomohl...

gazelka02
28. dub 2012

jj já homeopatika nedavam jen sem se ptala..........Probiotika dávám a koupu jen ve vodě jak dopor.dr

stopobezite
30. dub 2012

luthien.k : může být jako příčina ekzému jen voda?? Pořád si myslím, že rozjetí ekzému má souvislost s naším přestěhováním. najeli jsme na městskou vodu. Už jsem zavelela, že musíme koupit novou vodárnu( stará se rozbila 3 dny po nastěhování) a jet na vodu ze studně, sice na tom nejsme dobře finančně, ale jen co to pujde, tak jí koupíme.

luthien.k
30. dub 2012

@stopobezite ano, může vadit chlor, někdy se doporučuje čistící nástavec na sprchu (asi by to bylo levnější, než vodárna).

luthien.k
30. dub 2012

@gazelka02 já se zase jen snažila pomoct i bez homeopatik 😉

roryna
1. kvě 2012

@luthien.k chtela jsem se zeptat jestli nekdo jste slysel taky ze pomahaji zelene potraviny nebo presne receno zeleny jecmen a nebo chlorella malemu se totiz taky objevilo neco kolem pusinky jako takova such vyrazka a na nozickach takove suche flicky rekla bych ze toho ma vice nez pred tydnem tak jsem se chtela zeptat taky na nazev tech homeopatik a nebo jestli nekdo nema zkusenosti prave se zelenyma potravinama

luthien.k
1. kvě 2012

@roryna zelený ječmen nedoporučuji, ony obiloviny jsou poměrně časté alergeny a jeho podáváním by mohla zbytečně vzniknout senzibilizace (a to, že zelený ječmen neobsahuje lepek, není rozhodující, protože lepek není zdaleka jediným alergenem obilí). Chlorellu, tu ano, ale zkušenost mám s podáváním dospělým, resp. konzumuje maminka při kojení, aby si upravila střeva a trávení a tak předávala přes MM ten správný pre- a probiotický koplex prckovi.
Jinak s ohledem na věk malého bych spíš problém viděla v potravinách, předpokládám, že je už přikrmovaný, hledala bych proto nejprve tam. Je kojený nebo na UM? Co už má zavedené za příkrmy?

roryna
1. kvě 2012

@luthien.k ja chlorellu taky jim uz asi dva roky jedla jsem ji v tehotenstvi i ted pri kojeni uz jsme presli na umelou stravu a jime skoro vsechno a rekla bych ze pokud jsem kojila bylo vse ok ale ted se mu proste objevila nejaka ta vyrazka a ty suche mista na nozickach tak nevim co to je

luthien.k
1. kvě 2012

@roryna velmi pravděpodobně půjde o reakci na stravu, nejvíce vadí BKM, vejce, ryby, ořechy, pšenice, sója... Ale i samozřejmě něco z ovoce i zeleniny, čím dál častěji vadí mrkev a banán.

roryna
1. kvě 2012

@luthien.k dekuji ja s tim nemam vubec zadne zkusenosti a to mam sedme dite a u zadneho jsem nemela tento problem jedli vsechno a vsechno bylo v pohode tak jestli mi muzete teda poradit kdyz s tim mate zkusenosti dekuji moc

roryna
1. kvě 2012

@luthien.k co teda bych mu mela davat jist?

roryna
1. kvě 2012

@luthien.k a to uz bude mit cely zivot a nebo se to ztrati po case?

katyxq
1. kvě 2012

@roryna Prostuduj si tuto sérii článků http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan... , klikaci odkazy na díly 2-9 jsou přímo pod dílem 1, jak na úpravu stravy je, myslím, v díle 5.

roryna
1. kvě 2012

@katyxq c dekuju precetla jsem si to a ted budu teda postupne vysazovat jidla a asi v prve rade teda vysadim umele mleko ktere mu davam a uvidim jestli nastane nejaka zmena. Tady si musim poradit sama tady mi nikdo nepomuze bydlim v Anglii a tady je to dost slozite s tim zdravotnictvim takze jeste jednou moc dekuju a budu rada za kazdou radu.

katyxq
1. kvě 2012

@roryna Nutrilon allergy care by měl jít sehnat i v Anglii (tady jde koupit bez předpisu v lékárně).

luthien.k
2. kvě 2012

@roryna bez BKM je například Aptamil pepti 2 nebo Nutramigen 2.

roryna
2. kvě 2012

@luthien.k podivam diky

nasekuratko
22. kvě 2012

Holky, musim k homeopatovi osobne? Nebo existuje i nejaky, se kterym se da komunikovat emailem nebo po skypu a s fotkama?

milankabrt
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
haninka
16. lis 2012

Ahoj, už to asi není aktuální, ale přidám odpověď. Náš syn měl exem ve 3m, to jsem byla u kožařky a protože to bylo dost ošklivé, dostal kortikoidy. Řikala jsem si, že to jen nárazovka, tak mu to dám..zvládli jsme to. Pak se mu exem znovu dost ošklivě objevil v 6m. Znovu jsem šla na kožní a znovu dostala kortikoidy plus milion dalších mastiček..za 2 dny byla kůže jedna báseň, jenže po vysazení ihned znovu a ještě horší..a to mi už došla trpělivost, takže jsem zašla k homeopatovi. Dostali jsme nějaká startovní homeopatika, a pak další kuličky co jsem si vyzvedla v lékárně. Nestojí svět, jsou rozpuštěné ve vodě, takže i vydrží déle. Jde hlavně o homeopatika na imunitu, a mast halicar z lékárny..věřila jsem, mazala, dávala na lžičce kapičky a ejhle, zlepšilo se to..je to dlouhodobá léčba, stále dávám 3 lžicky denně, ale už to mám tak zajetý, že mi to neva a malej už má jen jeden malý flíčíček v podkolenní jamce který se občas víc začervená..takže já homeopatikám děsně fandim. Používám je teď na vše a pomáhají....jen mě trochu znechutila jakási modlitba v diskuzi: vidia děti duchou (nebo česky to bylo?) že jde o nástroj ďábla, bůh to odsuzuje a děti pak mají noční můry kdy se jim ďábel zjevuje či co...já teda nic takového potvrdit nemůžu. Malej spí celou noc..jen někdy zabručí, upravim ho v postýlce a spiká dál, je veselý, mazlivý..

monca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
roryna
26. pro 2012

@haninka
@haninka moc te prosim nemohla by jsi mi napsat ten nazev tech homeopatik na ten exzem dekuji moc

haninka
30. led 2013

roryna, homeopatik jsme na exem měli více, ale dle homeopatie není exem nemoc kůže, ale vychází ze vnitř..takže malýmu doktor posiloval imunitu a něco na úpravu trávení..protože byl i opruzený..teď to má zas od zubů, takže máme zase jiné plus ty původní..takže bych ti sice mohla napsat názvy, ale nevím jestli by vám to pomohlo, asi by to chtělo nějakého dobrého homeopata navštívit..
Moc nám ale pomáhá homeopatická mast Halicar, třeba v MB ji mají jen asi 2 lékárny,..ale chce to mazat často a tak po týdnu v kombinaci s homeopatikama je vidět zlepšení..někdy se mi taky osvědčilo když byl stav neměnný, dávat homeopatika jen ob den..a stav exemu se začal rychle lepšit..
Celkové vyléčení trvalo asi 3 měsíce, ale malej si to nikdy neškrabal, takže to šlo..chce to prostě vydržet..

sobilka
11. únor 2013

Ahoj, nám homeopatie nepomohla...ale něco přeci zabralo: vyzkoušeli jste přírodní olejíky a kapičky od OKG? Není to žádný podvod....mám výborné zkušenosti z rodiny i svého okolí: např. moje sestra má dvouletého chlapečka, který měl od loňska rudý suchý ekzém na tělíčku a pod očima a k tomu se přidaly alergie na pyly, prach apod. Nepomáhalo mu nic, jen Fenistil, jenže jakmile ho vysadili...bylo vše do pár dnů zpět. Nasadily tyhle české výrobky a ekzém zmizel už po měsíci užívání i alergie(zarudlé oči, rýma)taky ustoupily. Kdyby někdo chtěl více informací, napiště mi na sobilka@seznam.cz Přeju ať ten boj vyhrajete🙂))

haninka
29. dub 2013

Sobilka, můžeš mi prosím napsat po čem přesně vám ten exém zmizel? Díky H

viiikousek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evculinda
23. čer 2020

Dobrý den, kdo aktuálně řeší ekzém u dítěte,mám doma nerozdělanou mast od Mgr. Mazala z Velkých Pavlovic, kterou sám míchá. Je bez antibiotik, kortikoidů. Mast je proslulá svými velmi dobrými účinky při léčbě ekzému. My už naštěstí nevyužijeme, funguje skvěle.