Kineziologie u dětí. Máte zkušenost?

argousek
12. kvě 2009

Ahoj holky, nemáte tu někdo zkušenost s kineziologii u malých dětí??

petrach
2. kvě 2010

ahoj holky,
chci se zeptat kde jste hledali kineziologa? zháním nekoho z okolí Zlína..dekuju za radu

ava
4. kvě 2010

děvčátka, nakoukla jsem jen ze zvědavosti do vaší diskuze a mám otázku. O kineziologii jsem slyšela od jedné příbuzné, která si na tom vcelku "frčí" a podle toho, co mi říká, se tam vůbec nepracuje se svalovým napětím, ale s převtělováním. V kurzu kinez.hrají další účastníci tvé příbuzné a předky a hledají se bloky ne z minulosti tvé a tvých příbuzných, ale z min. životů. Co vy na to říkáte?

pelmisek
4. kvě 2010

ava to co ty popisuješ se jmenuje "rodinné konstelace" a je to taky velmi zajímavé
Problémy totiž vznikají hlavně v bezprostřední rodině a tímto můžeš hodně pochopit, odpustit a jít dál. A abych to uvedla na pravou míru. Nejedná se o minulé životy, ale o život tvůj a tvé rodiny - vytestují ti koho si máš postavit do konstelace a nemusejí to být jen rodinní příslušníci, ale třeba hodnoty jako je láska, štěstí, peníze nebo třeba i movité věci jako je dům pokud chceš v konstelaci řešit třeba bydlení - pak si postavíš svojí konstelaci a začnou se dít věci🙂 Lidé, kteří tam stojí cítí to co ten, za kterého tam stojí a říkají to co cítí a konstelace se začíná hýbat - posouvají se třeba blíž k někomu anebo dál od někoho podle toho jaké mají pocity vůči ostatním. A o tom to je. Zjistíš totiž jak se cítí ostatní a jak se v této situaci cítíš ty a vyřešíte spoustu věcí i s těmi co nedokážeš normálně třeba ani promluvit popř. můžeš "komunikovat" i s těmi co už zemřeli a něco jsi s nima neměla dořešeno. Je to dost zvláštní, ale můžu potvrdit že to opravdu funguje!

ava
5. kvě 2010

Pelmisek - jak to tady píšeš, je to to velmi zajímavé a mám z tebe pocit, že to bereš se zdravým rozumem a hodně jsi toho už nastudovala. Nicméně to, co jsem slyšela od účastníků semináře (který byl ale nazván kineziologií) je právě to, že se hledá, co byl kdo v min.životě a kdo z jeho současných příbuzných a přátel byl v jakém vztahu atd. Například paní, která to vede, prý byla Kleopatra. Pak právě řeší ty konstelace - např.rozvaují vztahy vzniklé ve 13.století apod. Pomáhají si kyvadlem.
Můžu se tě, prosím, ještě zeptat, jakým způsobem ti vytestují, koho si máš do konstelace postavit?

pelmisek
8. kvě 2010

Avo koukám, že teda ta tvoje známá absolvovala něco trochu jiného. Neřekla bych, ale že by se to mělo nazývat kineziologie. Samozřejmě, že kinezka se dá kombinovat s různými jinými metodami, takže i s kyvadlem. Nám teda paní vytestovávala ty účastníky konstelací přes ruce jako se to dělá v kinezce, ale pokud to někdo udělá kyvadlem tak proč ne. Pak bych to, ale nenazývala kineziologie, spíš je to opravdu čištění minulých životů a to se opravdu dělá kyvadlem.
Jinak jsem absolvovala sedmý stupeň kurzů kinezky (ze základních deseti), takže můžu opravdu říkat že už o tom přece jenom něco vím 😉

jjaanca
9. kvě 2010

Kleopatra? Zvláštní je, že kdokoliv ví něco o svém minulém životě, tak byl vždycky supervýznamná, nebo aspoň nějaká výrazná osobnost. Ještě jsem neslyšela že by o sobě někdo řekl, že byl v minulém životě obyčejný člověk, měl 4 děti a pracoval na poli 😀

ava
10. kvě 2010

jjaanca - 😀 😀 😀 😀 😀
pelmisek - díky za osvětlení. Jelikož na stěhování duší nevěřím, tak tak jsem ráda, že vím, že skutečná kinezka vychází z trochu jiných principů.

kubaka
10. kvě 2010

Ava - Jen jsem nakoukla - rodinné konstelace je regulérní psychoterapeutický směr na vyrovnání se traumaty z dětství. Nic mystického, šarlatánského, ezoterického - prostě čistá věda, na kterou se těžce, dlouho a draze studuje.
Nemá to nic společného s disciplínami tu popisovanými 😉 - kupř. kineziologie

verbalinka
14. kvě 2010

Jjanca, já jsem v jednom z minulých životů byla nějaký normální chlap a umučili mě - jako v tý době skoro všechny 😀 Takže ne každý byl Kleopatra apod. Ale není důležitý, co jsi byl, ale co jsi zažil a jestli tě to ovlivňuje do tohoto života. Prošla jsem všemi druhy "alternativních" směrů a každý je dobrý na něco jinýho. Konstelace jsou super na náhled problému, kinezka jde víc k věci, výborný je SRT atd. atd. 😉

jjaanca
16. kvě 2010

"umučili mě - jako v tý době skoro všechny" - Co? To je nějaký divný. Nevím teda o jaký době je řeč, ale připadá mi divný že by někdy byla doba kdy by všichni byli umučený 😅

gejbule1
30. čer 2010

Holky prosím nemáte někdo kontakt na kineziologii v Praze?
Nevím teda jestli by mi v mém případě pomohla ale chtěla bych to zkusit.

kim
30. čer 2010

Gejbule, já byla u paní Kániové - teď nevím přesně jméno 😅 na Palmovce, byla super, teda trochu se s něčím sekla, když mi říkala mé povahové rysy dle datumu narození, ale jako kineziolog super 😵 pokusím se najít odkaz na ní 😉

kim
30. čer 2010
argousek
autor
30. čer 2010

Ahojte holčiny, dnes jsem náhodou opět otevřela zas tuto diskusi. Já jsem byla na rizikovém těhotenství a teď mám docela šrumec, tak jsem nějak nestíhala chodit na koníka. Každopádně já můžu říct za sebe, že nemůžu s určitostí potvrdit, jestli nám kineziologie pomohla. Bylo mi řečeno, že už nebudu mít problémy s předčasným porodem, že mi to paní Kaniová odblokovala. Řekla mi, že budu mít strachy do 17. týdne a pak že už to bude dobrý. Já jsem si ale ještě pak poležela od 26. týdne měsíc v nemocnici. Ale je pravdou, že mám krásnýho zdravího donošenýho kloučka. No a u syna jsme chtěli odblokovat to, že si dával předměty před oči. Měl to přestat dělat během třech měsíců a přestal to dělat až po 3/4 roce a ne úplně tak nevím 😅 Takže já asi znovu nepůjdu, ale úplně to nevylučuju, že by nám to nepomohlo, ale přesvědčená o tom, že to funguje, nejsem.

kubis_in
13. bře 2013

Mohu z vlastni zkusenosti doporucit velmi kvalitniho profi kineziologa Stepana Matejku, ktery ma svou poradnu v Jindrichovicich pod Smrkem. Kde porada i kurzy.

Umi si poradit s kazdym problemem. Me osobne nasel a lecil psychicke traumata, kvasinku, boreliozu, travici potize spojene s mrtvym zubem, kozni problemy a ma velky prehled co se tyce tezkych kovu... Vsechno cista kineziologie dle metody Dr. Klinghardta. Na lecbu doporucuje prirodni a ciste tinktury a byliny, ktere se u nej daji poridit.

Jeho webovky, kde jsou i zajimave clanky sila-pro-zivot cz