Negativní účinky Colostra, máte zkušenost?

kat124
8. pro 2016

Ahoj holky, máte někdo zkušenost s negativními účinky při užívání Colostra - jako je řidší stolice, popř. jemná vyrážka v obličeji? Dostává ho manžel, syn i dcera, chlapi jsou kupodivu v pohodě, dcera má zhruba po měsíci užívání častější řidší stolici, která zrovna moc nevoní, na bolest břicha si nestěžuje, a drobnou vyrážku na tvářích... na internetu jsem nic moc nenašla, jen že by to mohlo souviset s čištěním organismu.....
drží chudák už týden dietku, bere probiotika, dávala jsem enterol....
neměl to podobně někdo ve vašem okolí?

kuratkol
8. pro 2016
teetee
9. pro 2016

Já jsem zkoušela kolostrum po nevydařené revizi (propíchlá děloha, velké ztráty krve). Kojila jsem tehdy měsíčního syna.
Syn se osypal - následně celý rok velmi špatně toleroval mléčné výrobky (prdíky, hlenovitá a řídká stolice... ). I teď někdy na některé mléčné věci zareaguje řidčí stolicí.
Možná to spolu souviselo. Chtěla jsem pomoc sobě, abych pro dítko byla rychle fit a spíše jsem mu uškodila...

kat124
autor
9. pro 2016

@teetee děkuji za zprávu

teofilie
11. pro 2016

Naše dcera ho bere cca tři měsíce a ničeho jsem si nevšimla.

kat124
autor
11. pro 2016

Děkuji všem, colostrum jsem u dcery vysadila a vyrážka je po třech dnech pryč, stolice normální. Možná to i souviselo s tím, že jsme měli perly a na radu paní z LR je všichni začali cucat.... do té doby, co se polykalo tekuté nebo jedly perly v jogurtu problémy nebyly....

kacenka1111
11. pro 2016

Však colostrum je kravské mezibo, tudiz alergie na mléko. Bych řekla. Naše děti mají abkm a colostrum měli jednou a naposledy.

kacenka1111
11. pro 2016

@katyxq říkám to dobře?

kat124
autor
11. pro 2016

to ano, vím dobře, co to je
@kacenka1111
ale nikdo z rodiny žádné problémy s ABKM ani s intolerancí laktozy nikdy neměl, tama ni ke kožním projevům nedochází, dětem je 6 a 4 roky, mléčné výrobky pojídají bez problémů.

katyxq
11. pro 2016

@kacenka1111 já mám proti kolostru víc výhrad, ale na MK už veřejně nic moc psát nechci

kat124
autor
11. pro 2016

@katyxq tak mi to napište do ip, ráda si to přečtu.

kacenka1111
12. pro 2016

@kat124 aha, tak nevím..ať je brzy dobre😃