Azalia. Je možné mít nežádoucí účinky až při braní třetího platíčka?

Zodpovězené
5. říj 2021

Dobrý večer,

chci se zeptat, zda je možné mít nežádoucí účinky až při braní třetího platíčka.

Denní bolest hlavy, bolest břicha, nechuť k sexu, bolest prsou. Jsou to hodně podobné příznaky jako u těhotenství, ale těhotná podle testu nejsem.

Mohla bych mít i mimoděložní těhotenství?

Děkuji

Dobrý den,

těhotenství vyloučíte provedením těhotenského testu.
Příznaky, které popisujete, mohou být způsobeny užíváním hormonální antikoncepce.
Vzhledem k bolestem hlavy doporučuji konzultaci se svým gynekologem (úprava dávky, změna typu preparátu).

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz