Nesedla mi kineziologie? Mám tíseň na hrudi

monisek
2. črc 2014

Ahoj holky, chtěla jsme se zeptat na vaši zkušenost ohledně kineziologie ... byla jsem na ní minulou středu. Byla mi doporučena jak pro sebe, tak pro mého syna na zbavení alergií. A já jsem chtěla ještě pomoct ohledně mého vztahu já a mamka, moc si nerozumíme, pořád se něco řeší už od mého dětství, puberty a jsem toho plná, nedokážu to v sobě nějak srovnat a být v klidu, tak jsem chtěla, zda by šlo s tím něco udělat, nějak pomoct a hodit se do klidu.
Tak jsem to podstoupila, mám z toho takové různé pocity, byla jsem tam 3 hodiny, paní dělala jak kineziologii, tak i numerologii, různé karty jsem vytahovala a tak ... 😕 taky jsem začala brát na její doporučený zelený ječmen, jenomže od pátka mi je tak divně, cítím se tak divně, mám tíseň na hrudi a je mi jak před maturitou ... včera jsem si nechala změřit tlak a měla jsem 150/99, což jsem nikdy neměla ... volala jsem paní, zda to může být reakce na kinežku a prý ne, že je to velice šetrná metoda na to odbourávání ... jsem teda plašan, o tom žádná 😎 , všechno moc řeším, pozoruju se, jsem možná už i hypochondr ... ale je mi divný, že je mi tak divně úzko a ten tlak den po kineziologii a teda i co jsem začala brát ten ječmen ... nemáte zkušenost? 🙂

skotskaa
2. črc 2014

@monisek Možná se během sezení otevřelo nějaký téma, vzpomínka, která Vás stresuje. Kineziologie může být šetrná, ale to neznamená, že Vy musíte následky šetrně snášet. Já osobně bych si sedla, uvolnila se a zeptala se sama sebe, co se děje. A čekala, co se vynoří (nějaký obrazy, myšlenky, něco). Vy víte, co se s Vámi děje, jen je to zatim v nevědomí.

kytka12
2. črc 2014

@monisek Ahoj, já na kineziologii nikdy nebyla, ale kamarádka to popisovala jako jeden z nejhorších zážitků ve svém životě. Paní ji rozpracovala, taky něco doporučila a po uplynulém čase poslala domů, prý ani neví jak řídila auto domů. Byla toho plná, hrozně dlouho brečela. V konečným důsledku nevím jak moc ji pomohlo uvědomit si nějaký traumata, ale na tuto metodu opravdu opatrně! Za sebe bych zkusila nejprve nějaký sport, běhání, fit box a dostat tu úzkost ze sebe a když to nepomůže, tak možná lékaře nebo psychoterapeuta, ev. dobrou kamarádku a vykecat se z toho.

antoinet
2. črc 2014

Já teda tuto metodu vůbec neschvaluju, ale to je jedno, to není důležitý. Kamarádka se pomocí ní snažila vyrovnat s dlouhodobými problémy s početím a výsledkem byl její pocit viny za to, že tomu roky bránila antikoncepcí, jako že její podvědomí jí tu možnost otěhotnět zablokovalo za trest, no děs, bylo mi jí líto. Takže spíš přemýšlej, jestli ti do hlavy nenasadili něco nepatřičného.

monisek
autor
2. črc 2014

holky díky 😉 no ´je pravda, že to může být šetrná metoda, ale každý na ni fakt reaguje asi jinak. Já šla hlavně kvůli alergiím a nakonec se to tak nějak stočilo k mým problémům s mamkou ... zašlo se do dětství, školy a potom když jsem byla v pubertě a teď ... no a jelikož to fakt neklape a já s tím užírám už strašných let, tak mi to asi fakt nesedlo nebo nevím ... vysoký tlak je prý ze stresu taky a to by k tomu zrovna mohlo být ... jsem poslední dobou i strašný depresák, bojím se všech nemocí, co kdyby náhodou to postihlo mě, moji rodinu a tak ... a tak jsem sázala na tohle, že by mi to mohlo pomoct, odbourat to tam, kde to začalo ... a dva dny na to se cítím strašně 😒

kytka12
2. črc 2014

Ahoj, my se s manželem snažíme o mimčo nějakou dobu. Dokonce jsem přemýšlela i nad vědmou, aby řekla kdy se to povede. Jenže jednou jsem v TV zaslechla názor vědmy, že děti počaté při umělém oplodnění nemají duši, což mě teda rozesmálo, ale pořád to ve mě je. Nakonec za žádnou vědmou nepůjdu, protože to je přesně takový červík pochybnosti, který zasejí a člověk se s tím pak dlouho pere. Možná podobně to funguje na kineziologii, nevím.

melodygirl
2. črc 2014

@monisek Osobně nemám zkušenosti s touto metodou, ale s jinými alternativními ano. Jsem dost citlivá a vnímavá, takže vím o čem mluvíš. Tyto projevy spadají v západní medicíně pod pojem onemocnění neuroza, promítající se do psychosomatické oblasti. U alternativní léčby se dost často objeví tzv. zhoršení problému - vyplují na povrch symptomy a pocity, které předtím člověk neměl. Dle mě je málo kdy hladká cesta k uzdravení, to spíš v případě méně zakořeněných problémů. Já bych ve tvém případě udělala následovné, paní se povedlo otevřít téma, které tě rozkolísalo. Ta věc by se neměla nechat otevřená v rozpracovaném stavu, protože by ses necítila dobře. Buď se může jednat o reakci, která je přechodná a symptomy zmizí do pár dní (ale z vlastní zkušenosti vím, že to tak nemusí být), v případě, že ne, buď sebereš odvahu a budeš dál rozpracovávat a v kinez. pokračovat, a nebo se obrátit na jinou metodu, která by více sedla. Myslím, že z terapeutického hlediska jsou příjemnější rodinné konstelace (řeší se rodinné problémy, ale psychika jde ruku v ruce se zdravím fyzickým). Mě osobně na alergie pomohla autopatie (příčina je provázána s psychickým stavem). Na nepříjemné pocity, které jsou obtěžující a kolikrát už odchylka od fyziologické normy bych použila v akutním případě konvenční léčbu - anxiolytika (léky na léčbu úzkostných stavů) - tu předepíše i praktický lékař např. Neurol.

helcenka
2. črc 2014

@monisek - s kineziologií zkušenost nemám, ale špatně ti může být i po tom ječmenu. Já jsem takhle začala zase brát zelenou řasu a bylo mi špatně, úzko a tak nějak prostě divně, trvalo mi asi tři týdny, než jsem přišla na to z čeho to je. Tak jsem ji přestala brát a bylo to dobrý... Takže to může být klidně i z toho...

evabelk
2. črc 2014

Abych se přiznala, tak ve mně vše alternativního-kineziologie, kraniosakrální terapie... vyvolává smíšené pocity,sama bych tam spíše nešla. Známé s tím mají osobní zkušenosti a vím, že právě po takových sezeních vyplují na povrch ty úzkostné stavy,pláče.Může to trvat i delší dobu, týdny,měsíce, podle toho, jak závažný byl ten problém, se kterým tam jdeš. Ony jsou také přesvědčené, že za všechny nemoci může psychika-ve tvém případě za alergie možná vztah s matkou. Často jsem četla, že za ekzémy u dětí může právě vztah s matkou. A co vím, tak se to pak projevuje i na dětech. Např. za ekzém u miminka může vztah jeho matky s babičkou...navíc po těch sezeních jim vždy onemocněly děti a vysvětlením bylo, že děti se čistí od daného problému s ní. Že jsou zkrátka do 6-ti let napojeny na matku. Kdyby se ty děti nepočistily také, tak by ten problém se pak táhl na další generaci....No, závěrem, já mám spíš z takových věcí strach, sama jsem člověk, co nad vším přemýšlí, rozebírá, jít na takové sezení, tak jsem pak vynervovovaná jak hrom 😀 někdo tyto metody snáší moc dobře, uleví se jim a mohou pak spokojeně žít dál...

evabelk
2. črc 2014

Ještě jsem chtěla dodat, něco racionálního 🙂 ječmen je těžký alergen, může se po jeho konzumaci projevit alergie na lepek...znám takové případy. A s tím souvisí i dechové obtíže,bolesti břicha, průjmy...

marky27
23. črc 2014

@evabelk tak tady bych jen upřesnila - pitím šťávy ze zeleného ječmene (který nejspíš pisatelka měla na mysli) se rozhodně neprojeví alergie na lepek, protože v takovéto šťávě žádný lepek není!!! Jedná se o vylisovanou šťávu mladých výhonků rostlinek ječmene (listů), kde není žádný klas se semeny. A lepek je přítomen pouze v semenech (zrnech)!!

willow4
24. črc 2014

Na kineziologii jsme byla 2x. Byl to pro mě neskutečný zážitek a taky nevím, jak jsem se vůbec dostala domů 🙂 Na mě to působilo pozitivně. Paní byla asi fajn psycholog a já měla po dlouhých letech pocit, že konečně je můj problém řešitelný... a jenom to ujištění mi v té době jaksi stačilo 🙂 Dnes se na to dívám pragmaticky 🙂 Šíleně to zahýbalo s mojí psychikou...Po druhé jsem šla s jasným hmatatelným důvodem (přestávám slyšet) a léčba se stočila zase k partnerským problémům a já ani po roce stále neslyším, i když jsem byla ujišťována, že se to spraví... 🙂 ...Kamarádka chodila k léčiteli a v noci měla stavy bolení žaludku k nevydržení... prý se tím tělo léčí.. říkal léčitel, skončila na Neurolu ...

evabelk
28. črc 2014

@marky27 tímto se vám omlouvám...já opravdu nejsem odborník na konzumaci ječmene :o)...jen posílám dál negativní zkušenosti s požíváním ječmene, co měla má kolegyně, resp. její snacha.Ona sama jej konzumovala a byla spokojená. Doporučila jej tedy i své snaše, na pročištění, chtěla tím vyřešit její problémy s neplodností. A po užívání ječmene se u ní rozjela těžká alergická reakce, s průjmy...výsledkem byla alergie na lepek a bezlepková dieta,celoživotní. A spouštěčem byl označen ten ječmen. Tož já nevím, kde je pravda...

marky27
29. črc 2014

@evabelk nemusíte se omlouvat, jen mi šlo o to to uvést na pravou míru. Nevím, jaký produkt vaše známá pila (jestli to byl opravdu mladý zelený ječmen - tedy ta vylisovaná šťáva z mladých rostlinek, nebo něco úplně jiného), ale kvalitní mladý zelený ječmen opravdu lepek neobsahuje.Pokud se vyskytnou nějaké nežádoucí rekace (což jsou reakce očistné), je třeba snížit dávování a pomaličku přidávat, to je velmi důležité. Ale dost o ječmenu, téma této diskuze se týká něčeho jiného 😅

terezapetrova
31. črc 2014

Muj názor je, ze mozna kineziologie muze pomoci pokud nejste prilis realisticti. A pokud to funguje tak je pak asi potřeba i když je to neprijemne prenest se po navsteve přes nejake "cerne" myslenky. Ja jsem asi velky realista a presto jsem tuto metodu zkusila protože jsem si uplne neodvedla představit jak to bude vypadat. Ja jsem s pani probirala problémy, které jsem mela během prvního tehu a probihalo tak když to podam zjednodusene.., ze mi pani vzala hlavu do dlani a pak rekla tak a ted jsem Vam vyndala spatne myslenky a dala Vam dovnitř ty dobre a další tehotenstvi bude diky tomu ok. No, na me to bylo moc velke duchovno 😒 Tedy jestli to pani delala spravne to ja nevim.