Tlak na hrudi. Máte stejnou zkušenost v těhu?

renatkaa1996
25. pro 2020

Ahoj holky jsem 35+1 a uz delsi dobu jen kdyz si lehnu tak citim takovy jakoby tlak na hruď ktery se opakuje. Na kardiu jsem byla mam nizky tlak a vysoky tep. Ma dr to nejak nevnimala kdyz jsem ji to rikala, jen ze pry mi maly tlaci na okolni organy. Tak se chci zeptat, zda ma nektera stejnou zkusenost. Docela me to totiz zacina desit a bojim se kvuli tomu usnout.😔

lucinka_16
25. pro 2020

@renatkaa1996 Já to mám taky tak,nevím jak dlouho (minimálně měsíc určitě, jsem 40+6),ale třeba nemůžu ležet na zádech na rovném bez podložení. Usínám zásadně na boku s velkým a malým polštářem 🤷🏼‍♀️

renatkaa1996
autor
25. pro 2020

@lucinka_16 no ja taky na zadech vubec nespim, jen na boku, ale dela mi to prave i na levem boku😕

krupka3
25. pro 2020

Na zadech se presne proto v tehotenstvi lezet nema (v pokrocilejsim stadiu), protoze tezka deloha utlacuje dolni dutou zilu a krev se pak hur dostava tam kam by mela. Vynech polohu na zadech.

renatkaa1996
autor
25. pro 2020

@krupka3 ja tak vubec nelezim, ten tlak prave citim na boku i levem, ktery by mel byt nejlepsi. Na zadech mi lezet nejde, mam pocit, ze se udusim

krupka3
25. pro 2020

@renatkaa1996 tak nezbyva nez lezet tak jak ti to problemy nedela a par tydnu vyckat, bohuzel. Pak se to zase brzy vrati do normalu. Posledni tydny jsou vzdy narocne, vydrz.

xcassiopea
25. pro 2020

také souhlasím, na zádech jsem s dvojčaty nemohla ležet už dlouho před 35týdnem, najdi jinou polohu a vydrž. Pomáhalo mi mít na dosah telefon "kdyby něco".

renatkaa1996
autor
25. pro 2020

@xcassiopea takze budu spat ve stoje 😄😄

emillyhk
25. pro 2020

Nestává se mi to často, ale pomáhá mi neležet v posteli, ale na gauči v takovém polosedu na boku (obložená polštářem a opřená o opěrku) a s cestovním polštářem kolem krku... 😆 Nebudu lhát, úplně pohodlné to taky není, ale lepší než v leže... 😉
Vydrž, už to máme za pár... 👍

renatkaa1996
autor
25. pro 2020

@emillyhk držím, držím😄 jen jsem chtela vedet, jestli v tom nejsem sama 😄 taky musim spat v takovem polosedu, ale na boku, prootze jinak to je fakt docela neprijemne .. 😄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru