Vypálení bradavic a stále oteklé chodidlo. Co s tím?

denisa3101
4. říj 2019

Ahojte, jako dítě jsem chodila dost často na vypalovani bradavic na patě a nikdy jsem neměla nateklou nohu popř vodnaty puchýř, nyní mi bylo vypaleno pár bradavic na plošce nohy pod prstama nejen že nemohu chodit ale mám to natekle už 2 dny, udělal se mi dost velký puchýř vodnaty a nevím co s tím zda to praskne samo nebo tomu pomoct a zajímalo by mě proč ta noha je stále otekla? 🤷 Budu ráda za vaše zkušenosti

malenka3
5. říj 2019

Pokud to doktor vzal opravdu odpovědně, tak to možné je. Max bych sterilní jehlou propíchla puchýře, ať vyteče voda.
Když mi vypalovali bradavice jen tak, aby se neřeklo, musela jsem tam chodit opakovaně. Před pár lety jsem měla už veliké na chodidle a pan doktor to vzal z gruntu, tři dny jsem nemohla skoro chodit, víc jak dva týdny to fest bolelo. Ale bradavice zlikvidoval napoprvé. Pravda je, že mě na tento stav dopředu upozornil a řekl, že se o něm říká, že je trochu ras proti jeho kolegyni, ale že ví, proč to dělá.

betelgeuzz
5. říj 2019

tak já si naopak puchýře pamatuji z každého vypalování, že jsme pak několik dní po tom musela chodit opatrně. Teď jsem holkám likvidovala bradavice pomocí česneku v octu a teda bylo to daleko šetrnější.

zizibou
5. říj 2019

@betelgeuzz můžu se zeptat, jak se to aplikuje? Díky moc 🤗

klea81
5. říj 2019

Nám funguje Kolodium forte. Šetrné, 100% účinek, ale musí se poctivě mazat 1-3 měsíce dle hloubky bradavice.

betelgeuzz
5. říj 2019

@zizibou nakrájela jsem stroužek česneku na tenké plátky, dala do octu a od druhého dne vzala kousek (je potřeba ho ukrojit přibližně na velikost bradavice) a přilepila na noc. asi za týden šla bradavice odloupnout. Někde jsem četla, že stačí čerstvý česnek na jednu noc a už by to mělo jít, to nemám vyzkoušené. Další rada, co jsem četla, ale nezkoušela, je kousek slupky z banánu, taky lepit na noc.

zizibou
5. říj 2019

@betelgeuzz díky moc, vyzkouším..je to fakt hrůza, skoro nezbavitelné, mi připadá 😁

zvaskova
5. říj 2019

@betelgeuzz já znám takhle zase cibuli v octu