• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Aké sú možnosti ochrany pred neželaným otehotnením?

24. června 2014 
Ahojte, aké sú všetky možnosti ochrany pred neželaným otehotnením? Pred tým som dva roky užívala hormonálnu antikoncepciu (tabletky), prvý rok Logest a druhý Belara a teraz už skoro rok fungujeme s priateľom len na klasických kondómoch, no po internete je toľko informácii, že sa mi to pletie a rozmýšľam nad niečím iným ako tabletky... Priateľ hovorí, že pesar nie je veľmi bezpečný, ale už som aj čítala o tom, že je, tak vôbec neviem... Ak máte s niečím skúsenosti, tak ich privítam :slight_smile: Samozrejme ma zaujímajú aj ich ceny a dostupnosť, lebo predsa len nie som milionárka :grinning:
23. čer 2014 v 15:18  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nehormonální podle účinnosti:
femcap + pharmatex
kondom + pharmatex
femcap + contragel
caya + pharmatex
femcap
kondom
pharmatex

Femcap je třeba umět nasazovat, caya je jednodušší k nasazení, ale funguje spíš, aby se sperma nedostalo přímo na čípek a stačilo reagovat se spermicidem narozdíl od femcapu, který chrání sám o sobě.

Ještě jsou ženské kondomy a jiné druhy pesarů, ale málo účinné, nebo ne příliš pohodlné.

A ještě jsou nehormonální tělíska z mědi (gynefix), které vytvářejí umělý zánět v pochvě a okamžitý potrat oplodněného vajíčka.

Pak existují symptotermální metody, kdy zjišťuješ ovulaci a v plodných dnech abstinuješ. Na tom jsou založeny i cyklotest, ladycomp a podobné kalkulačky. K tomu je třeba ale mít pravidelný cyklus a přesto podle symptomů poznáš ovulaci max 3 dny předem a spermie v děloze může přežít až pět dní. (A vést si kalendář bývá přesnější a levnější)

Snad pomůže ;)
24. čer 2014 v 01:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek