Antikoncepce. Jaké možnosti?

29. říj 2023

Zdravím všechny, ráda bych se zeptala na možnosti antikoncepce....mám dobrou dr, ale ,,můj plán" mi nedoporučila a na dalši zkoumaní dala letáček...tak jsem si říkala, že se spís zkusím zeptat na zkušenosti.

Brala jsem HA, pak ji vysadila, už jsem se s ní nějak necítila...několik let potom olanovaně otěhotněla, máme malou dcerku...

No a ted, co teď....hormony už opravdu nechci...

Hledám i něco jiného než je kondom/pesar (s tím teda nemam zkusenosti)...

Chtěla jsem nehormonalnì tělísko, ale používám při MS kalísek a toho se teda vzdát nechci, je to dle mě zázrak na Nobelovku...jenže tělísko s kalískem mi dr nedoporučila, že se může zaváděním kalíšku a vyndaváním poposunout. Ale treba vím, že kamaradka ma sice hormonální tělísko, ale s kalískem ho kombinuje....mno, takze chaos nad chaos...

Podělí se prosím někdo o zkušenosti... nebo nějaké další známé možnosti ?

Děkuji

lencaa11
29. říj 2023

Kalíšek zakázaný není jde spíš o faktory kolem ...spis mi dr říkala že tampon by se nemeli

konidana
29. říj 2023

Ja zas slysela ze by se s teliskem nemely pouzivat tampony. Zpocatku jsem je normalne pouzivala a nemela jsem s tim zadny problem. S kaliskem neporadim, ja postupne presla na volnou ms bez niceho. Nehormonalni teliska jsem mela postupne 2 po sobe celkem 12 let.

reeeza
29. říj 2023

Ahoj. A co metoda plodných/nelodných dní? Okud máš pravidelný cyklus a víš kdy máš ovu, tak doporučuji 🙂

autor
29. říj 2023

@reeeza jako jo, pravidelný cyklus mám, ale nerada bych se spolehala jen na to. Už jenom to ponyslení je pro mě docela stres....vlastně si říkám, jestli v připadně neplodných dní nechat vse plynout a sex dokončit...no mě by plodné neplodne dny asi hráblo...nedokazala bych si to asi užít...

landylu
29. říj 2023

já používala Lady Comp a v rizikových dnech kondom, což nebylo tak často,pokud nesexuješ denně🙂. No a na jaře mě varoval že ještě není úplně bezpečno ale já si říkala není možné tak dlouho a šup ve43 čekáme 4dítě....ale používala jsem ho 10 let a fungovalo to. Akorát ty plodné dny je teba pokrýt...
A kalíšek? jeden z nejlepších vynálezů pro ženy...používám už 14 let...👍

dendy26
29. říj 2023

a co k tělísku vyměnit kalíšek za menstruační kalhotky? Taky jedna možná kombinace.

autor
30. říj 2023

@dendy26 musím řict, že jsem je nezkoušela...ale asi k tomu nemám chuť. U kalíšku je super, že prostě vůbec nevím...

landylu
31. říj 2023

@dendy26 ty jsem koupila dceři ale už je to několik roků, takže jsou už vylepšené, ale nic extra. Jsem sice ekolog, ale ono te není ono jen propláchnout, ale spoň co 2 dny aj vyprat ať tam nezustavají bakterie a potřebuješ jich pak hodně. Problém je,jakmile se krev dostane na vzduch, začnou ty hniilobné procesy... a to se s kalíškem nestane...

tereza0111
31. říj 2023

A nehcces zvazit hormonalni telisko? Jsou to sice hormony, ale ovlivnuji pouze sliznici kolem delohy, nejsou to hormony, ktere by ti proudily celym telem jako u HA. Tim, ze zabranuji rustu sliznice take ovlivni menses, ze je po zavedeni slabsi az zadna. Takze kalisek prestane byt problem