Antikoncepce, její vysazení a problémy s tím spojené

marsele
12. bře 2015

Ahoj.Chtěla jsem se zeptat jaké kdo má zkušenosti s Antikoncepcí a jejím vysazení a spojené problémy s tím.Před rokem a pul jsem vysadila antikoncepci sayana,protože antikoncepci beru od doby kdy se mi narodil syn a to je dvacet let,brala jsem různé antikoncepce ale posledních pět let tuto a pak jsem se chtěla vyčistit a to byl kámen urazu.K tomu přibyl rozchod s přítelem a nastalo k tomu psychické vypětí.Menstruovala jsem třikrát do týdne a měla závratě,zestárla jsem snad o deset let a o tom jak jsem se cítila raději nepíšu.Našla jsem si nového přítele a krvácela při každém sexu.Gynekolog řekl že to je i mým děložním čípkem a že mám začít znova brát antikoncepci a napsal mi mitalon,krvácení přestalo ale ze začátku jsem stále krvácela při sexu.Byla jsem podle stěru v pořádku,myslím žádná rakovina,ale nikdo mi nedokáže říci ty výkyvy.Gynekolog jen řekl že antikoncepce mi drží ty hormony v rovině a že jí brát jaksi musím.Krvácení se ustálilo,ale nějaké psychické vypětí a zapomenutí včasné braní pilulky,tak začnu špinit.Jinak maitalon je skvělá antikoncepce a nedám na ni dopustit.Jen si stále pokládám otázku co je špatně a jestli má někdo podobné zkušenosti.Děkuji Markéta

xtina_13
24. bře 2015

Ahoj, já jsem vysadila v prosinci po 9 letech. Zatím otěhotnět nechci, ale protože by se už nic tak hrozného nestalo, byl nejvyšší čas si pročistit tělo. Teprve po vysazení jsem pochopila, jak obrovské svinstvo jsem brala. Měla jsem jednu s nejlepších a snad i nejdražších antikoncepcí Jeanine, co uměla snad všechno na světě... ani nechci raději vědět složení. Po vysazení se nic tak hrozného neděje, dokonce mi trochu ustoupily migrény, ale osypala jsem se a exému se ne a ne zbavit (ani kortikoidní mastí, antibiotiky ničím), vyrážky na zádech a obličeji ani nemluvě, ale co mě trápí nejvíc je nepravidelný cyklus... To mě donutilo trochu nad tím přemýšlet a pátrat a rozhodla jsem se nasadit přírodní léčbu. Po domluvě s kamarádem, který studuje čínskou medicínu jsem začala užívat tinktury Pupenů maliníku + Jeřábu (což obsahuje látky velice podobné hormonům a napomáhají srovnat hormonální nerovnováhu), dál mi doporučil na pročištění a odplísnění tinkturu Penízovky (nebo hodně česneku do jídla). Já jsem šla cestou česnekových tabletek. Přidala jsem k tomu ještě Aloe Vera z lékárny - to nikdy neublíží a může jenom pomoct. Můžu říct, že po hormonální stránce jsem zaznamenala zlepšení a nechám se překvapit, jestli se to srovná úplně. Jinak na exém musím ještě najít nějaký další recept, ale to už musím hledat nějakou vhodnou přírodní mastičku nebo krém....

marsele
autor
24. bře 2015

Děkuji za tvou odpověď a věřím že čínská medicína je velmi dobrá.Já janine znám,protože maitalon je prý složením uplně stejný.Víš ale já už nikdy nechci zažít,to co jsem zažila chtěla se vyčistit,každý píše že je to uplné svinstvo,tomu tak uplně zase neveřím,dnes je tolik škodlivin že antikoncepce je proti tomu nulová.Já se právě proto že jsem na takové řeči dala,chtěla takzvaně vyčistit a málem jsem vykrvácela a o nepříjemnostek s poh.stykem raději ani nemluvím.Nebýt mého přítele,který měl trpělivost a vždy mě podržel,tak se hanbou zblázním a věř že i ted když se to uklidnilo tak mám z toho následky.Ted beru ten maitalon a problém zmizel.Ano je mi divné že ty prášky bráta musím,ale asi to tak prostě mám.Prý je takových žen více a proto jsem tady,aby mi někdo napsal svou zkušenost.

xtina_13
30. bře 2015

Já bych se opravdu pokusila najít i jiné řešení. Podle mě je základní problém při nasazení, protože organismus začne fungovat úplně jinak v jiném režimu... v takovém sterilním režimu 🙂 zkusila bych i při užívání antikoncepce navštívit nějakého homeopata nebo tady toho: http://www.jonas-ordinace.cz/cz/preparaty/Užíva... . Naprosto rozumím tomu, že teď je to jediná možnost, ale asi bych se pokoušela najít nějakou další možnost. Držím palce ať se to vyřeší i bez antikoncepce.