Antikoncepce po porodu. Doporučíte?

clarres
5. únor 2021

Maminky jaký máte názor případně doporučení ... brala jsem cca 10 let Cilest bez problémů, pak během dvou let plánované dva porody. Bohužel po dětech se mi hodně zvýšili příznaky PMS i třeba týden a proto jsem chtěla antikoncepci jenže první tři měsíce jsem mela Yadine to mi vůbec nesedlo a tak od 4 m mám Jangee teď dobírám Jangee, ale je možné že už týden mám mega nafoukly břicho přitom Menzes mám mít až za 14 dní...uvažuji že pilulky přestanu užívat....ještě mě napadlo na to PMS zkusit ty kapky gynex. Poradi někdo? Nebo to jako příznak PMS taky máte tak?

jakreb
5. únor 2021

@clarres Skús Desirett. Max.spokojnost.
Btw.Cilest je uz zastaraly, obsahuje zbytočne vela hormónov a nepotrebnych latok...

normalnimatka
5. únor 2021

hormonální antikoncepce je sračka. pro tělo hnus, pro životní prostředí katastrofa. vystoupit z tý lehce komfortní zóny, a řešit antikoncepci jinak, než taklhle, je nakonec hrozně osvobozující.

hasara33
5. únor 2021

@clarres na antikoncepci se vykašli a PMS zkus řešit přírodně nicméně pokud je to jen nafouklé břicho tak to bych já osobně nebrala jako něco, co se musí nutně řešit a určitě už vůbec ne pomocí HA, tomu můžeš předejít správnou životosprávou a maximálně si pomoci třeba espumisanem 😉

normalnimatka
5. únor 2021

tak tak, PMS lze řešit bylinkama a tak🙂 docela zajímavá je i volná menstruace atd..
a nafouklý břicho je normální. tělo zadržuje vodu, která se pak vyčůrá;)

krupka3
6. únor 2021

@normalnimatka uplne souhlasim

krupka3
6. únor 2021

HA uz bych do sebe nikdy nenarvala, vzdyt to s telem dela hrozne veci.... U nas kondomy, spermicidni krem, uvazuji o pesaru.

zdenamol
6. únor 2021

@clarres Já používám měsíc Yollie a sice chápu odpůrkyně, ale i tento dotaz. Měla jsem to stejně, naprostý hnus a bolesti celého těla a teď nic. Naprosto lepší život a jestli je to špatné? Co je dnes vážně tak zdravé? Nafouknuté břicho a problémy při užívání nemám. Ale každé tělo je jiné.

hasara33
6. únor 2021

@zdenamol no a právě proto tomu nemusíme chodit naproti dobrovolným užíváním HA, o které nám pořádně žádný doktor nic neřekne a předepisuje to jako bonbóny a to bohužel i mladým holkám což mi přijde naprosto katastrofální 🙄 nicméně kdyby to mělo vliv jen na samotnou ženu tak OK, je to její věc, ale vzhledem k tomu, že má vliv i na životní prostředí tedy i na nás ostatní tak mi to přijde dost sobecký zvlášť když se to v dnešní době dá vyřešit i jinak 😉

zdenamol
6. únor 2021

@hasara33 určitě tvůj názor respektuji. Je pravda, že takhle do hloubky to nezkoumám.