Antikoncepce při kojení, dá se to?

hermilie
25. dub 2015

Ahojte holky, otěhotněla jsem přes antikoncepci, takže mi doktor po porodu doporučil tělísko, ale moje tělo nepřijímá nic (nemůžu mít ani náušnice), proto se bojím a chtěla bych tu HA zkusit ještě jednou. ALE... mám v plánu kojit. Dá se to? Ať nemám malou nacucanou hormony... k doktorovi jdu až ve čtvrtek a ráda bych to věděla už teď :D Díky za každou odpověď.

gosa22
25. dub 2015

@hermilie dá ti antiko po porodu, která se "může" při kojení...z mé zkušenosti ale hnus fialovej Azalia, šlo to do mlíka a malej z toho byl špatnej, jakmile jsem to vysadila, byl klid...bohužel toho po porodu moc na výběr není, tak to možná bude spíš chtít velkou opatrnost 😉

wahu
25. dub 2015

Doporučím ti prezervativ.. Nebo přerušovanou souloz..

pavlapl
26. dub 2015

Můžeš mít ještě Cerazete. Po prvním porodu v pohodě a po druhém jsem při braní HA měsíc krvácela tak jsem jí přestala brát. Teď po třetím nic neberu a ani nemám tělísko.

evulina77
26. dub 2015

@hermilie no pokud tělo nic nepřijme, bude to stejný i s tělískem, takže asi nic. Přerušovaná soulož, kondom, symptomatická metoda, spermicidní gely apod. HA je prostě humus a i když se může některá při kojení, nemyslím si, že dítěti nic nejde. Já byla velký zastánce HA, ale už to nechci ani vidět.

kocour1
26. dub 2015

Já sama jsem se nakonec po dobu kojení rozhodla nepoužívat žádnou hormonální antikoncepci. Na několika odborných webech a i diskusích jsem se dočetla, že hormony mohou způsobovat pokles tvorby mléka a nechci to riskovat. Zatím je syn příliš malý a mléko potřebuje, až bude starší a budeme přikrmovat, tak o tom opět začnu uvažovat...ale nejlépe asi až po úplném ukončení kojení.

hermilie
autor
26. dub 2015

Prerusovana souloz u nas nepripada v uvahu, to podle me neni antikoncepce. Zkusime kondom tedy a pak se uvidi... hormony do sebe rvat nechci prave

katy_jurasikova
26. dub 2015

co je to to HA?já bych chtěla na injekce,protože na prášky si nezvyknu a kojím jen někdy.ale prý všechny antikoncepce jsou prostě hormony a škodliviny.já ještě žádnou nepoužívala,protože kde kdo přibere třeba z prášku a tělísko nemůžu,to mi doktor vyloučil kvuli nadměrnému krvácení...a prý injekce i odvápnujou atd.a co se týká přerušované soulože...to ej blbost,dá se i otěhotnět i tak,tak jako já posledně.mám třetí dítě a asi fakt budu muset antikoncepci brát :( 😒

katy_jurasikova
26. dub 2015

to HA bude asi hormonální antikoncepce,že? 😉