Antikoncepce pro dceru

martinamil
23. čer 2009

Zdravím všechny,

pokud uvažujete o předepsání antikoncepce dceři, prosím uvědomte si, že ne pro každou je HA vhodná.

Mě HA, kterou mi bez problémů předepsal gynekolog, zhoršila výrazně zdravotní stav. Ne každý gynekolog upozorňuje na problémy s ní spojené.

Tedy, prosím přečtete si alespoň toto a šiřte následující informaci dál a dál co nejvíce lidem, ať už se dalším mladým holčinám nestane to co mě. (prof. MUDr. Hyánek je ten, který může za to, že máme zdravého Kryštůfka)

http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/170919-...

michalienka
24. čer 2009

Tak aj ja poznam dievca, ktore doplatilo na branie antikoncepcie. Brala ju asi tak 2-3 mesiace, ked jedneho dna jej zacala modriet noha, ucpavali sa jej cievy a nevedela od coho.Bola v ohrozeni zivota, skoro ostala na vozicku, ale lekar povedal ze keby prisla neskor mohla by umriet. Moze viest normalny zivot, berie lieky na riedenie krvy, ma 22 rokov, a co bude v buducnosti je otazka. Keby otehotnela tak musi okamzite prist. Bohuzial gynekolog ju "pravdepodobne" nedosledne vysetril.

michalienka
24. čer 2009

riedenie krvi

martinamil
autor
24. čer 2009

Michalienka, spíš nevyšetřil. U mě to dopadlo docela "dobře". Celé těhotenství jsem si musela píchat heparin, těhu bylo vysoce rizikové, ale výsledkem je, že mám zdravého dnes už 4 týdenního syna, i když mám termín porodu až zítra 😉

michalienka
25. čer 2009

Tak to je super, gratulujem. Dufam, ze aj ona sa raz bude tesit z dietata. Cas ukaze co bude 😒

ria_zuzolova
19. únor 2011

Fíha, tak vidím, že sesternica zďaleka nie je taká výnimka, ako to producenti HA tvrdia... tiež mala šťastie, že dostala embóliu blízko nemocnice 😔 A lekári sa čudovali, prečo jej to na gynde predpísali bez vyšetrenia ciev...

mamkamarketa
21. únor 2011

ahoj. tak ja se taky pridavam se zkusenosti. 😔 ve 20ti letech jsem si nechala predepsat svoji prvni antikoncepci vse bylo ok,asi po 3 mesicich me silene bolelo rameno. sla jsem ke sve obvodacce, na rameno se mi podivala a rekla,ze to ''nic'' neni. zadne vysetreni, leky, nic.... po nekolika dnech bolest zmizela(bolest ramena nejspis byla krevni srazenina),ale zacelo me bolet na hrudniku, tocit se mi hlava a nemohla jsem dychat. byli sme prave s pritelem na prochazce. jeste jsem se z poslednich sil a za pomoci pritele doplazila na pohotovost. tam okamzite zavolali zachranku a vic nevim. probrala jsem se na ARO, mela jsem dychaci pristroj a vsude ruzne hadicky a pristroje. lekar mi rekl,ze mam oboustranou masivni plicni embolii a ze mi selhava srdce a ze jsem jsem prodelala nekolik plicnich infarktu... dal mi tuzku a papir at napisu telefon na rodice nebo me blizke,ze do rana tu nejspis nebudu. zaroven dodal,ze pokud me nezabije embolie naredi mi tak krev,ze bude tak ridka,ze bude prochazet organama a ze bude hrozit,ze vykrvacim 😔 nicmene to dobre dopadlo a po mesici me pustili z nemocnice.
Vim,ze jsem mela obrovske stesti a ze i lekari delali co mohli. nicmene so dneska mam nekolik dozivotnich komplikaci. hur se mi dycha (nepracuji mi 100% obe plice-nasledek plicnich infarktu, boli me nohy-mam nejspis znicene zily od drasticke lecby..atd) ale co chci rict,ze jako dite jsem mela nekolik operaci pri kazde se delal quick divala jsem se na stare zaznamy a pri kazdem predoperacnim vysetreni jsem mela quick hranicni a nekolikrat i vyssi . bohuzel, nikdo to neresil. gynekolog mi delal ''pouze'' jaterni testy.
jsem rada,ze mam syna,ze nebude toto jednou resit,ale pokud budu jeste dceru,tak se ted bojim jak budu resit antikoncepci, protoze pilulky brat NEBUDE.

lucinocka
21. únor 2011

pridavam sa, po dvoch mesiacoch som dostala trombozu v nohe.. mala som urobene vsetky mozne testy, kedze mama robi v labaku, vsetko bolo ok.. a po tromboze sa zistila skryta geneticka trombozna predispozicia.. Tiez uz HAK nikdy brat nebudem a ak raz budem mat dceru, tak ani ona..radsej jej pomozem s malym ( v najhorsom pripade) ako by mala na taku hlupost zomriet..

haanhobe
26. únor 2011

Znám taky jednu maminku dvou dětí, která ve 34 letech měla mozkovou mrtvici a jako příčina byla pravděpodobně antikoncepce.

kalo
26. únor 2011

No jo....ale kdo tohle může předvídat?? 😖 😖 Nežádoucí účinky jakéholiv léku jsou prostě nepředvídatelné riziko... 😒

felixa
26. únor 2011

Existuje aj ina antikoncepcia, ako hormonalana. A myslim, ze najprinosnejsie pre vztah je, ked sa na antikoncepcii podielaju obaja partneri. Vtedy aj obidvaja vedia, co to obnasa a viac ich to zblizuje.
HAK ma vela vedlajsich ucinkov nielen pre samotnu uzivatelku, ale aj pre pripadne dieta, ak by zena otehotnela pocas uzivania HAK. Alebo uzivatelka, po ukonceni uzivania HAK moze mat problemy s otehotnenim.
V kazdom pripade, treba si najst co najviac informacii pred uzivanim HAK, poznat rodinny zdravotny stav a otvorene sa rozpravat s dcerami. Napr., ci su uz dostatocne zrele, a ci ich partner stoji zato, aby kvoli nemu uz zacali sexovat a podstupovali riziko hormonalnej antikoncepcie. 😉

delapa
6. dub 2011

Holky, mně říkal jední přední gynekolog, že být ženou, tak HA nevezme do pusy ani za nic, jaký je to svinstvo. 😕
Bohužel, informovanost žen je malá a sama se málo která pídí po info...

amdeis
7. dub 2011

Ahojte dievcata. Plne s Vami suhlasim, HAK je nesmierne svinstvo a pchaju to do zien dobre ze nie z kazdej strany. Ja som sice nemala problemy so zrazeninou ale z HAK mam silne depresie. Po porode som krvacala 4 mesiace a tak mi doktor na to dal HAK aj ked som protestovala. Nuz som rada, ze som to prezila, pretoze cca po tyzdni ma prepadali myslienky aby som vyskocila z okna ked som sla okolo otvoreneho okna, aby som sa pichla nozom ked som krajala cosi. Stale som len plakala, nechcelo sa mi zit, nechcela som svoje deti. A nebola to poporodna nepredsia pretoze zacala a skoncila HAKom. Naposledy som mala taku depku v puberte ked som mala HAK.

tysontara
12. dub 2011

Ahojte, ja som sa rozhodla len pred nedavnom, ze ju vysadim, po 7 rokoch - nebolo to lahke rozhodnutie ale asi spravne, teda dufam 😅 vsetky baby co to vysadili a pytala som sa na to, tak sa im ulavilo, akoby "splasli" - neviem ci to je spravny vyraz ale snad pochopite co myslim 🙂 takze tak
A na margo gynekologov - tak ten moj mi ju dokonca odporucal, ze ked mi nerobi zle tak na co ju vysadzat 😖 asi nejaky zastanca,. lebo som chcela nieco ine, ale neodporucil mi nic, len HAK