Antikoncepční hormonální kroužek. Máte zkušenost?

radkan91
29. bře 2022

Dobrý den, máte někdo zkušenost s touto antikoncepci? Dohledala jsem jen staré diskuze. Děkuji😊

shirilka
29. bře 2022

@radkan91 Mívala jsem kdysi hodně dávno. Nikdy se mi nestalo, že by vypadnul, během styku si partner v některých polohách stěžoval, že to nej naraží. Vedlejší účinky žádné, ale bylo to takové nepohodlné, zavádění/vytahování a nutnost ty nové skladovat v lednici, když jsme jeli na dovču tak jsem z toho byla v nervu jestli to pár hodin "přežije" vedra než bude možnost to dát to chladu.... Tělísko je lepší 🙂

pavlinar
29. bře 2022

Měla jsem a za me super. Nemuset na to myslet kazdy den, ale jen 2x za měsíc. Neřešit, ze jsem pilulku treba vyzvracela. Partnerovi nevadil.. jen teda 1x jsem ho ztratila při výměně tamponu. S jinou anti krom prášků srovnání nemam

gbp
29. bře 2022

@radkan91 kdybyh se chtela nekdy jeste k HA vratit, rozhodne zase krouzek 👍 predtim jsem mela naplasti. krouzek super, nemusela jsem na nej porad myslet, manzel si nikdy nestezoval. nevadil mi ani na konci ms s menstruacnim kaliskem. nikdy sam nevypadl a kdyby, jen se oplachne a da zpet. jediny problem byl, ze sem nemela chut na sex, ale to ani u naplasti, takze u me by to byl asi problem s jakoukoli HA 🤷🏼‍♀️

chlapecektehu
29. bře 2022

@radkan91 kroužek používám a je to nejlepší za mě oproti normálním práškům. Člověk na nic nemyslí jenom jednou za měsíc vytáhne a jinak má klid

rehoruj
29. bře 2022

@radkan91 ahoj 😉 já měla 5let. Prvně Nuvaring a potom Teylu. Ta Teyla je stejná akorát levnější. Používání je naprosto jednoduché, na sex jsme vytahovali, ale pak je zapotřebí ho dát co nejdříve zpět . Vždy tři týdny a pak týden pauza a pořád dokola . Pokud jsem potřebovala odložit MS, nechala jsem třeba 4 týdny kroužek a na týden jsem vyndala a pak už zase třeba jen 3. Je fajn, že každý den jsem nemusela myslet na prášky . V červnu jsem kroužek vysadila a nechala tělo vyčistit . Otěhotněla jsem letos v lednu , ale bohužel ZT na konci 12tt . Na to ale samozřejmě kroužek neměl vliv . Chtěla jsem tím jen říct , že se nám podařilo otěhotnět brzy 🙂

radkan91
autor
29. bře 2022

@radkan91 Děkuji za odpovědi 😊 Máme už dvě děti a třetí určitě nechceme, tak hledám. Kroužek jsem vůbec neznala.

lagerthaa
30. bře 2022

měla jsem a do 3 měsíců jsem dostala trombózu, doporučuji se předtím nechat vyšetřit jestli k tmu neinklinujete.

radkan91
autor
30. bře 2022

@lagerthaa Ajaj, co tedy používáte? Já mám křečové žíly, tak je mi taky divné, že mi ho doporučil lékař.

elesse
30. bře 2022

Kdybych se k ha vracela, tak kroužek. Lepší než prášky a na migrény jsem taky trpěla míň. Manipulace dobrá, nevěděla jsem o něm, nemusela jsem myslet každý den na prášek. Na sex jsem vyndavala, nechtěla jsem řešit, jestli ho manžel cítí nebo jestli vypadne. Za celou dobu jsem ho ztratila jen jednou v privátní vířivce (chvíli po příchodu, jen jsem v ní seděla). A tedy ztratil se úplně... Měla jsem i náplasti a ty snad ještě horší než prášky.

lagerthaa
30. bře 2022

@radkan91 no neberu nic ale jediné co můžu je nehormonalni tělísko. Předtím jsme brala prášky a kouřila a nic pak jsme měla kroužky a po 3 měsících trombóza. Pak jsem už nic nebrala a kouřila vesele dál a nikdy žádný problém. Za mě jsou nizkohorminalni antikoncepce nejhorší svinstvo.