Vaginální kroužek NuvaRing, máte zkušenost?

gabibrok
5. led 2013

Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat,jestlti máte někdo zkušenosti s otehotnenim s tímhle typem antikoncepce. Sama Nuvaring pouzivam uz 9 měsíců a jsem s ním spokojena, ale přece jen mam pochybnosti, jestli jsem chráněna i během pauzy.
Děkuji za odpovědi.

piskle89
5. led 2013

@gabibrok já používala přes dva roky a nic 🙂 zpočátku jsem se ho bála právě z toho důvodu, že jsem měla pocit, že to nemůže fungovat úplně přesně, ale opravdu 🙂 měnila jsem jen kvůli financím, jinak bych u něho zůstala

gabibrok
autor
5. led 2013

Já právě musela přejít na kroužky. Ale asi bych nemenila. I kdyz,pravda,jsou trošku dražší.

piskle89
5. led 2013

@gabibrok já na ně přešla kvůli tomu, že jsem nechtěla myslet každý den na prášek a nemohla jsem si "dovolit" otěhotnět..jenže když jsem srovnala po těch dvou letech finance, tak jsem přešla zpět..hlavně stále studuju, takže jsem musela opravdu z finančních důvodu..

gabibrok
autor
5. led 2013

Mne normální antikoncepce v podobě tabletek devastuje játra,takže já vlastně nemám na výběr 🙂

lamarika
5. led 2013

@piskle89
@gabibrok
Holky a můžu se vás zeptat jestli jste po něm přibraly nebo jste měli třeba nějaké hormonální výkyvy? Já už jsem ho jednou měla psaný, ale než jsem si ho stihla koupit, tak už jsem byla těhotná 😀 Ale chtěla bych ho používat jak odstavím malýho. Hodně často zapomínám brát prášky 😒

gabibrok
autor
5. led 2013

Ja nepřibrala vůbec nic( nebo o tom aspoň nevím :D ) a nějaký hormonální výkyvy jsem nepocitovala.

aneta0707
5. led 2013

@gabibrok tema me zaujalo, tak jsem si nasla co to je a pisou tam, ze ho nesmej pouzivat ty, co maj problemy s jatrama, tak me to ted mate.

2hanah
5. led 2013

@lamarika Mně celkem vyhovoval ten systém, akorát je blbý, že musíte pořád hlídat, jestli nevypadnul a myslet (nebo zapsat do mobilu) v kolik hodin zavádíte a vyndáváte, abyste ve stejnou dala po pauze nový. A já extrémně nesnáším všechnu antikoncepci, takže jsem z něj už po čtyřech dnech měla zánět močového měchýře, bylo to i psané v příbalovém letáku, ale jak jsem psala, mám zdravotní potíže, takže je s tím spojená nesnášenlivost antikoncepce.

gabibrok
autor
6. led 2013

@aneta0707 já ho mám proto,že údajně podle gynekolozky neničí játra,protože narozdíl od pilulek se nepolyka. Já mám s jatrama problémy a ted si myslím, že je všechno dobre 🙂

romuaska
6. led 2013

já ho měla pulroku a naprostá spokojenost,potom jsme se s paní dr dohodla že zkusíme pilulky,kvuli ceně,nuvaring je totiž dražší.-(..a pilulky mi tedy nesedí..dělají mi pestvo takže opět se vracím ke kroužku..

romuaska
6. led 2013

aikdy mi nevypadl..i na sex ho mužete vyndat až na dobu myslím že 3hodin tedkom nbevím🙂,takže spokojenost

piskle89
6. led 2013

Mě nevypadl nikdy, jen 1x se sesunul hodně nízko, tak jsem ho posunula zpět a dobrý. Při sexu bez problémů, ani jsem ho nevyndávala.
@lamarika já jsem v té době přibrala..ale myslím si, že to bylo spíš tím, jak jsem jedla. Ale je pravdou, že jsem měla hodně zvýšený PMS, což se mi nikdy nestalo a po přechodu znovu na pilule jsem už zase OK. Ale zase jsem měla větší chuť na sex 🙂

gabibrok
autor
6. led 2013

Taky ho na sex nevyndavam i kdyz přítel říká,že ho tam občas cítí. Vypadl mi jednou,ale to bylo mou vinou.

romuaska
6. led 2013

nám totiž párktát vypadl..🙂..my si toho nevšimli.. takže my ho vyndávali a pak šup s nim zpátky:DD

momaa
20. led 2013

Ahoj dámy, no kroužek používám už víc než dva roky a úplně bez problémů....je to pro mě jednoduché, že nemusím na nic myslet a řídím se jen tím jak mi zapípá telefon :D No akorát mám problém s tím, abych věřila tomu, že jsem chráněná i během pauzy....ikdyž by to tak mělo být, tak chudáka přítele nutím během pauzy k "přerušování"....ale nějak jsme se tuhle zapomněli a druhý den po vytažení kroužku vše dodělali až do "konce" :D Máte s tím nějaká zkušenost? Jestli jsem opravdu chráněná i během pauzy?

dubinkaa
29. led 2013

Ahojte holky, když už se tady objevila tato diskuse, tak využiju této příležitosti a na něco se poptám. Používám kroužek zhruba dva týdny a se zaváděním nebo nějakým přibíráním zatím problémy nemám. Ale objevil se docela dost velký problém u sexu, přítel tvrdí, že ho to občas zabolí a dokonce má na penisu i malé modřinky. Teď opravdu nevím, jestli je to tím, že mám kroužek blbě zavedený(věřte tomu, že jsem se ho snažila už zavádět znovu do jiné "polohy", ale vždycky "uvízne" stejně), nebo čím to vlastně je:( Jsem z toho nešťastná:( Vím, že si kroužek max. na 3 hodiny můžu vytáhnout, ale prostě abych kroužek pořád vytahovala a zaváděla znova a znova to se mi zdá trošku divné... Tak jsem se chtěla zeptat jestli náhodou taky někdo neměl podobný problém? A jestli to nějak vyřešil? 🙂 Díky moc 🙂

favofrenki
29. led 2013

@dubinkaa Ahoj s tímhle jsem problém neměla, přítel ho při sexu ani necítil. Pokud se nenajde nikdo s podobnou zkušeností asi bych zašla na gyndu, dr. by měl poznat jestli je kroužek správně zavedený.

favofrenki
29. led 2013

Já jsem kroužek používala před otěhotněním, přešla jsem na něj abych nemusela myslet každý den na prášky. Byla jsem spokojená, taky jsem sice občas pochybovala jestli mě fakt chrání ale chránil... Nikdy mi nevypadl při sexu taky žádný problém.

romuaska
2. únor 2013

holky prosím..jakou máte s kroužkem menstruaci a PMS??

ferrari
8. únor 2013

@gabibrok tak to jsme na tom stejně já mám z antik prášků mírně zvětšená játra tak jsem brala Nuvarung kroužky a už bych neměnila mohu jen doporučt 🙂

ferrari
8. únor 2013

@lamarika u mě žádné změny nebyly 😉

iveta107
9. únor 2013

může se používat i při kojení?Asi možná ne, ale docela se mě to zdá jako dobrá forma antikoncepce.

kenza222
13. lis 2013

Holky, já NuvaRing úplně nový prodávám, kdyby nějaká chtěla. Mám jedno balení, se třemi kroužky, mám to na svém bazárku, nejdřív jsem si to nechala předepsat a nějak jsem si to rozmyslela, to zavádění mi prostě vadí. takže se kdyžtak ozvěte. Prodávám to za 750Kč.

danuska2112
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anicka5550
26. črc 2015

zdravim ! holky zacala jsem pouzivat NuvaRing! nikdy v zivote pred tim nebrala zadna antikoncepce, nemuzu polikat prasky vybec a po druhe proste nechtela jsem si nicit zdravi hormonalnimi pilulkami!
jinak mne doktor doporucil ze krouzek mam zavest prvni den menstrualniho cyklu a nechat ho tam po dobu 3x mesicu, a pootm vyndat a dat dalsi! ale ja ctu pribalovou informaci ze tam pisi kdyz nechate dyl nez 4 tydny tak je riziko tehotenstvi! vubec nevim co delat,, muzete neco poradit((

madry
26. črc 2015

@anicka5550 Kroužek se nechává v těle 3 týdny, pak přijde menstruace a po týdnu (vždy ve stejný den) zavádíte nový kroužek. Jinak jsem s ním byla velmi spokojená.

nikolza198765214
17. led 2016

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo zkušenost s vaginálním kroužkem Nuvaring i přesto, že nesmí brát antikoncepci kvůli problémům s játrama. Děkuju

frenny
18. led 2016

ahojky, funguje to jako klasická antikoncepce...🙂 ale nic není 100%

dandiisek
11. dub 2016

Ahoj chtěla jsem zeptat beru 3 roky antikoncepci a chtěla bych přejít na tento způsob ochrany. Můžu kroužek zavést hned po vysazení ha a nebo musí být nějaká pauza. Děkuji

baysha
11. dub 2016

@dandiisek Nuvaring je taky HA, princip účinku je stejný, rozdíl je jen v místě, kudy se hormony do těla vstřebávají. Takže postup úplně stejný, jako když přecházíš z jedné značky pilulek na jinou - bereš jednu značku, pak normální týdenní pauza a po ní začneš jinou značkou, v tomhle případě Nuvaring.