Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

janickabez
5. dub 2006

chtěla jsem se zeptat jestli nevíte, jak dlouho se může zobat HA?, moje lékařka mi před rokem (to jsem jí papkala 4 rok) říkala, že bych jí měla vysadit tak po 5 letech, což jsem teď udělala. Měla jsem Mercilon (to jsou takové ty tabletky se 7 denní pauzou)
Jinak musím říct, že jsem byla s HA naprosto spokojena mohla jsem si podle příchodu MS řídit hoinky, neměla jsem naprosto žádný bolesti.
Teď ji už 3 měsíc neberu chodí to zatím přesně jako předtím a bolesti mám jen první den, tak že se to s jedním Ibalginem přežít. 😉

kalerat
5. dub 2006

jani já jsem taky slyšela něco o 5 letech, ale samozřejmě nevím jestli je to fakt pravda 🙂

marciaros
5. dub 2006

ja nevim, prece jen jsou to hormony a jatra dostavaji zabrat. vezmete si, jak doporucovali hormonalni terapii pro menopauzu a ted od ni davaji ruce pryc. nevim, jestli bychom tak snadno mely pristupovat na to brat prasky, kdyz muzeme pouzivat kondom.

kalerat
5. dub 2006

No já mám právě špatné jaterní testy, takže jsem musela antikoncepci vysadit.

nika
5. dub 2006

holky já beru ha už 8 let, s několika pauzami, typy, a několika kily . dost nahoru, zatím nevysazuji, mívala jsem šílené bolesti a silnou ms, tak proto, jinak vřele doporučuji ne na bolesti, ale na PMS papulku s vitamínem E, je to na povzbuzení organismu, a mi to pomáhá, 50 kusů stojí okolo 100,-, maj se brát 1-2 3* denně, já beru 2 ráno a stačí.

janickabez
5. dub 2006

mě dělali ty jarerní testy pouze jednou, a to tehdy když mi HA předepisovali, od té doby mi nikdo nic nekontroloval.
Ale je pravda, že jsem měla jednou hroznou alergii a potřebovala jsem kalciovku do žíly a doktorce to nešlo ani za boha tou žilou vpustit, vždycky mi ta žíla praskla nebo tak něco...
Pak jsem někde četla, že na posílení žil je vitamín C, ale bohužel ten je při užívání HA odváděn z těla pryč a nevstřebává se (nebo jen nějak málo, omlouvá se nejsem na tuhle stranu vzdělaná, pouze jsem to někde četla), tak mi to přišlo dost hrozný, snažím se cpát tou zeleninou a k ničemu...
Kondomi nemáme moc v lásce, už jsme trošku zpohodlněli 😀
uvidíme uvidíme svatbu máme skoro za dveřmi, tak tomu necháme volný průběh 😉

marciaros
5. dub 2006

v kazdem pripade by Ti meli delat jaterni testy kazdych pul roku (premyslej o zmene gynekologa...). ja myslim, ze kondomy jsou vec zvyku a kvuli zdravi zeny to stoji za to

luccille
6. dub 2006

Ja beru HA uz 10 let a jsem velmi spokojena. Vysadila jsem asi 2x na doporuceni, ze by se to melo ... ale rada jsem se k tomu zase vratila a nedokazu si predstavit zivot bez HA.

Jedine co mi vrta hlavou a s cim trochu bojuji je, ze s uzivanim HA roste vetsi riziko rakoviny prsu, jater atd ..... Jak jste na tom vy, mate taky nejake obavy? Cetla jsem, ze mozna ten vetsi vyskyt je pro to, ze zeny co uzivaji HA jsou casteji kontrolovany, cimz se na rakovinu prijde u vice zen casteji a nastesti tedy i v rannem stadiu.

Jinak me jaterky taky delala doktorka jen pri prvni nasteve a pak vubec ..... ale uz jsem ji zmenila. Ted chodim kazdy rok na kompletni vysetreni, tak jsem v klidu.

luccille
6. dub 2006

Jeste jsem zapomela napsat, ze jsem vzdy uzivala Marvelon, ale minuly rok mi to doktor zmenil na Levlen. A to z duvodu, ze Marvelon je HA 3.generace a ma vetsi vyskyt krevnich srazenin nez HA 2.generace, coz je Levlen. Muzu rict, ze prechod na jinou HA jsem nijak nepocitila, vse je OK.

alex1
6. dub 2006

Tak já jsem se právě na vysazení HA po určitě době ptala nedávno doktorky a ta mi řekla něco ve smyslu, že to není potřeba 😕 . Ptala jsem se jí, protože jsem to taky někde četla. Jinak jaterní testy mi dělá pravidelně jednou za půl roku, stejně jako stěry. Ale zase mi nikdy neprohlížela prsa 😕 😉

kajjjinka
6. dub 2006

ahoj holky pouzivate nekdo metodu prirozene antikoncepce, tj.metodu neplodnych dni podle teplotnich vypoctu?

coxa
6. dub 2006

Používala Dani, úžasně tu za ni bojovala (asi někde na prvních stránkách) a už je taky nějaký ten týden těhulka! 😀 😀

len
6. dub 2006

Kajjjinko, já teplotu měřím, ale 100% bych se na to nespoléhala. Je to zajímavý ukazatel, ovulaci to pozná spolehlivě, ale stejně se většinu dní ještě chráníme Pharmatexem 🙂

marciaros
6. dub 2006

ja nevim, take jsem HA brala asi dva roky, ale nejak nechci riskovat mozna rizika, kdyz existuje jednoducha mechanicka antikoncepce(kondom), ktera zadna zdravotni rizika neprinasi...

honzina
6. dub 2006

Já teda přirozené antikoncepci nevěřím (počítání plodných neplodných dnů, měření teploty, zkoumání hlenu...). To není nic pro mě. 🙂

marciaros
6. dub 2006

honzino: moje rec.

yana
6. dub 2006

marciaros - moje rec 🙂. a jestli tohle chlap nepochopi, tak za to vuuubec nestoji. mimochodem, pritel porad nechape, jak je mozny, ze kondom ma tak vysokej pearl index, rika "ty lidi musej bejt snad uplne levy" 😀
honzina - asi tak. rekla bych, ze to pocitani je spis dobry pro koncepci nez antikoncepci 😉

marciaros
6. dub 2006

to jsem rada, yano, ze se mnou nekdo souhlasi. takove to odmitani kondomu mi prijde sobectvi od chlapu, kterym zeny snadno vyhovi a zacnou polykat bobule (nerikam, ze to je tak v pripade kazdeho paru, co bere HA - neurazte se, prosim 🙂 ). pritom jde o zvyk, kdyz se to stane automatickym, vubec to atmosferu nenarusuje, jak se rika... navic, taky to nechapu s tim pearl indexem - za tri roky nam "nepraskl" ani jednou

anastazie
6. dub 2006

holky, asi jako u vseho...kazdy ma na to jiny nazor, ze...u nas je kondom odmitame oba, duvody vypisovat nebudu, ale rozhodne to neni sobectvi ze strany muze...k te atmosfere...mne ji treba narusuje...a HA je spolehlivejsi nez kondom, takze u me je volba jasna...bohuzel antikoncepce, kterou by bral muz neni, tak ji beru ja...jenom pohled z druhe strany, jsem se neurazila 🙂 ale u me asi nejvic prevazuje faktor spolehlivosti...jeste vic, nez atmosfera a duvody muze...tak proto...

yana
6. dub 2006

marciaros - taky sem rada, ze se nekdo nasel. nechapu holky, ktery HA berou jen kvuli klukovi. kdyz uz, tak snad jen a jen kvuli sobe, ne? taky si nemyslim, ze to narusuje atmosferu, zvlast, kdyz se "manipulace" necha na partnerce 😉 . mozna taky zalezi na znacce kondomu - myslim, ze kvalita se hodne lisi (ani ne tak kvalita antikoncepcni, jako spis kvalita provedeni). my sme si od zacatku zvykli na durex a pritel by nemenil ani omylem (no - parkrat sme to zkusili, ale rychle sme si to rozmysleli 😉 ), i kdyz to trochu leze do penez (ale zase urcite ne vic nez prasky). sme s nima spokojeny, za tech 8 let zatim (tuky tuk) bez nehody. reklamaci sme resili jen jednou (a spis ze zvedavosti jaka bude reakce) - to kdyz sme v krabicce nasli jen prazdny "ctverecky" bez kondomu. spis tak z legrace sem napsala do britanie, prilozila sem do obalky ten prazdnej ctverecek a zpatky nam prisel omluvnej dopis a dve velky baleni po 12 ks 😀

marciaros
6. dub 2006

otazka: je kondom mene spolehlivy, nebo je procento selhani zpusobeno "nehodami" jako protrzeni apod.? pokud je pravda druha moznost, vis, kdy selhal a muzes pouzit pilulku po... je to otazka minena vazne, opravdu nevim, kde dochazi u kondomu k selhani.
dalsi vec je v prvni fazi vztahu - kde mi kondom prijde zasadni i z duvodu ochrany pred nemocemi.

yana
6. dub 2006

marciaros - taky sme se divili a myslim, ze je to tema nehodama. jeste sem neslysela, ze by treba prosakoval...

anastazie
6. dub 2006

marciaros...IP nechci o tom psat tady...
yana...jak rikam...kolik lidi...tolik nazoru a zkusenosti...ale nerada je vnucuji ostatnim, proto je neprezentuju jako jedine pravdive a mozne a totez ocekavam od ostatnich 😉

marciaros
6. dub 2006

ok, anastazie, klidne napis (do IP)! chtela bych se zastat yany, neni to mozna Vas pripad, anastazie, ale mam pocit, ze u nas, vice nez na zapade, existuje reticence muzu ke kondomum, je to pro ne pohodlnejsi nemuset se o nic starat a zeny hned ochotne pristoupi na brani prasku. proto myslim ma smysl delat trochu osvetu. myslim, ze spoustu zen, ktere dnes berou prasky, by rady prestoupily na mechanickou antiko, kdyby byl partner ochotny. samozrejme nerikam, ze je to tak u vsech, ale ze to je dost obecny problem, ze muzi u nas automaticky predpokladaji, ze zeny zacnou zobat pilule 😉
jak rikam, netvrdim, ze je to tak u vsech!

herminka
6. dub 2006

Yano, můžu se podepsat pod Tvůj příspěvek z 11.30 😉 Na druhou stranu chápu ty 15leté holčičky nebo i starší holky, co studují, že jdou za maximální spolehlivostí. Já jsem ale poslední dva ročníky na VŠ "riskla" - kombinovali jsme kondom nebo Patentex s přeruš. s. a jsme zatím bezdětní 😉 Jak jsem ale psala na předchozí stránce, nic mi nepomáhalo od bolestí a zkráceného cyklu (obojí by mi asi ztěžovalo práci v práci), chci HA aspoň vyzkoušet, při čemž antikoncepční účinek bude jen jako žádoucí "vedlejší" účinek. A když mi po těch 3 "zkušebních" měsících nebude sedět a nepomůže od mých problémů, vrátím se ke stávajícímu stavu.

anastazie
6. dub 2006

marcaiaros...vim, co myslis 😉 nas ne...ale vestiny ano...ja zas delam jinou osvetu (zenske versus muzske domaci prace)...tuhle vam klidne prenecham 😀 vsak jsem uz v minulem prispevku psala, ze jsem se neurazila 😉 jenom kondomum proste neverim...tak proto jsem reagovala...

marciaros
6. dub 2006

jasne, pokud jde o tvou osvetu, tu mame doma davno zavedenou(pokud jsem to pochopila tak, ze neexistuji z. a m.prace) a verejne ji take sirim 🙂

marciaros
6. dub 2006

herminko, 15lete divky by nemely HA vubec pouzivat. navic, prave ve veku kratkych vztahu je zasadni pouzivat kondom kvuli nemocem! kondom, kdyz se umi pouzivat, neni o moc rizikovejsi, nez HA.(male riziko je vzdy). tak mlade divky jeste maji dost "rozbourene" hormony a brat HA je pro ne nevhodne, to ti, alespon v cizine, reknou i lekari

yana
6. dub 2006

koukam, ze uz sme i u domacich praci 😉 taky nemame doma vylozene M a Z, ale kdyz obcas vidim, jakym stylem drahy pere... nerada bych prisla o oblibeny kousky...
jinak pro 15ti lety to asi vazne neni moc dobry a vubec je to hodne slozity a podle myho ani doktori nejsou vubec zajedno - nekdo jaterni testy dela, nekdo nedela, nekdo rika prestavku, nekdo ne.
treba moje kamaradka klidne bere HA uz 11 let v kuse a to je jeste ke vsemu po mononukleoze (a brala ji vlastne i pri, protoze nevedela, ze to je mono). a doktorka ji rekla - kdyz vam to nic nedela... to je vazne sila!!
proste podle myho nazoru je to obrovskej zasah do rovnovahy organismu a kazdej at si to zvazi sam. ja myslim, ze hormonu mame ze vseho uz takhle dost (kurata a spol.) 😉

marciaros
6. dub 2006

pokud jde o domaci prace: nevzdavejte to, i kdyz mu to ze zacatku nejde, on se to - jako kazdy clovek- casem nauci, kdyz mu nedate tu moznost, budete cely zivot drit vy 😉
jinak pokud jde o hormony: presne tak, kurata jsou tak nadopovany, ze se mi z meho drive tak milovaneho kureciho dela fyzicky spatne (opravdu, neni to pocit, je to asi reakce meho tela na ony hormony, jinak si to nedovedu vysvetlit)